Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.03.2017., 12:26   #6871
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Skuzio proceduru, ovo treba dobro sakrit od Ag008 !! Ako skuzi ovaj popust 8-10% pokupovat ce im sve mirisne borice, penkala ili salice za kavu
Hahahaha

Poslano iz mikrovalne
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2017., 14:16   #6872
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor intelduo Pregled postova
Zahvaljujem se svima koji su mi dosad pomagali, a osobito: Alfa_R, Drug Brko, Eladio...
Odličan mail. Samo jako. Opet ćemo se uvjeriti kako ne postoje politike servisa i duČana, nego zakon RH
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2017., 14:39   #6873
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Rista greska u koracima, zelja proizlazi iz ne suradnje i ne ispravljanja pogreske. Znaci, definirana mozebitno unaprijed u slucaju da reklamacija prodje po krivu.
Da je razbijen u pakiranju ( vrlo losa analogija sa prodavanjem vec kupljenoga ) slucaj je cist ko suza, uopce se nebi ni najmanje nasekirao.

Da, uciganio sam bolji TV no ne na ljepe oci i jer je Emmezeta dobrociniteljska sekta nego jer su napravili propust/gresku pa iz toga sljedi
razlog dobivanja skupljeg TV-a i to im priznam da su rijesili fer i korektno na moju korist.


Moglo je biti i obrnuto da me majmuniraju vracanjem novca za nesto sto je vec kupljeno i spakirano pa se tu vracamo na tvoju primjedbu
na moj stav i pakost koja je iz mog kuta gledanja sasvim opravdana, imalo to neku svrhu prema njime ili ne...

Dabogda narucio i platio 5 paleta crijepova za kucu, otkrio krov i cekao dostavu sutradan ujutro pa te to jutro zvali da se kamion prevrnio i crijep stize sutra. Sutra prolom oblaka.

Onda cu te pitati za tvoje duboke osjecaje.
mislim da imas jako malo istomisljenika sa ovom spikom

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 26.03.2017., 14:45   #6874
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Skuzio proceduru, ovo treba dobro sakrit od Ag008 !! Ako skuzi ovaj popust 8-10% pokupovat ce im sve mirisne borice, penkala ili salice za kavu
Barem neće pisati prijave protiv njih samo da bi im napakostio. :facepalm:
Za trgovinu je bolji kupac ovakav kao Ag008 koji kupuje mirisne boriće s besplatnom dostavom nego ti, tako da, ostavi se sprdanja drugih.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2017., 15:47   #6875
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Upadam kao padobranac, ali neki dan jedna fina gdja iz udruge za zastitu proizvodaca na otvorenom radiju je rekla da ako u prvih 6mj jamstva nesto krepa, smatra se da je doslo sa nedostatkom i ne salje se na servis nego odmah ide novi uredaj/stvar, ne porpavlja se. U slucaju da se dogodi da trgovac sere, pozvati se na zakon da oni moraju dokazati nedostatak uz pomoc sudskog vjestaka i opet win. Nisam siguran dali sam bas tocno rekao kako je ona rekla ali je bitno ovih prvih 6mj i novi uredaj, nikakvi popravci.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2017., 16:03   #6876
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Točno, pišeš prigovor trgovini i pozivaš se na materijalni nedostatak.
Možeš tražiti popravak tog uređaja/uklanjanje nedostatka, a možeš i tražiti da ti daju novi uređaj.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2017., 16:06   #6877
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Upadam kao padobranac, ali neki dan jedna fina gdja iz udruge za zastitu proizvodaca na otvorenom radiju je rekla da ako u prvih 6mj jamstva nesto krepa, smatra se da je doslo sa nedostatkom i ne salje se na servis nego odmah ide novi uredaj/stvar, ne porpavlja se. U slucaju da se dogodi da trgovac sere, pozvati se na zakon da oni moraju dokazati nedostatak uz pomoc sudskog vjestaka i opet win. Nisam siguran dali sam bas tocno rekao kako je ona rekla ali je bitno ovih prvih 6mj i novi uredaj, nikakvi popravci.
Koji to točno zakon?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2017., 16:13   #6878
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Koji to točno zakon?
Zakon o obveznim odnosima, barem bi ga ti već trebao znati napamet.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2017., 16:15   #6879
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Zakon o obveznim odnosima, barem bi ga ti već trebao znati napamet.
nelose znati

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 26.03.2017., 16:28   #6880
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Zakon o obveznim odnosima, barem bi ga ti već trebao znati napamet.
Neki nose mali molitvenik sa sobom gdje god da idu. Ja nosim taj zakon sažeto isprintan. Mnogi mi se zahvaljuju, a mnogi me i proklinju

Neki dan sam sa poznanikom s posla, nakon što me netko preporučio njemu, kročio u jedan "popularan" lokalni tehno-šop. Momak koji radi za pultom je napravio facepalm čim me vidio naravno da uopće nije bilo natezanja, bilo je kratko i jasno "oćete novce ili ćete si nešta izabrati za XY iznos jer se vaš uređaj ne može popraviti a više ih nemamo na lageru", i to samo zato jer 6 mjeseci ranije, u skoro pa identičnoj situaciji (artikl crko, popravak nemoguć, više ga nema) isto mjesto radnje, bile su na snazi "politike firme i zastupnika" da se ustupi zamjenski uređaj sa 180 dana jamstva ili nastavkom jamstva prošlog uređaja.

Fascinantno je kako zaposlenici, šefove smjene, čak i vlasnici promjene stav od "čvršći sam od Čak Norisa jer znam lokalne šerife i igram golf sa njima" do "hehe, joj, ozbiljno, nisam znao za to, isprike...". A o farbici u licu da ni ne govorim.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2017., 16:47   #6881
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
mislim da imas jako malo istomisljenika sa ovom spikom
Vid, ako si stekao dojam da sam ja Velecasni Zlatko Sudac pa trebam neke istomisljenike - nisam niti mi trebaju.

Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Za trgovinu je bolji kupac ovakav kao Ag008 koji kupuje mirisne boriće s besplatnom dostavom nego ti, tako da, ostavi se sprdanja drugih.
Apsolutno me briga sta je bolje za bilo koju trgovinu, bitno je sta je bolje za mene a oce trgovina tu biti na steti ili nece - i to me je briga.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2017., 16:49   #6882
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Zakon o obveznim odnosima, barem bi ga ti već trebao znati napamet.
A gdje to piše?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2017., 16:56   #6883
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
A gdje to piše?
Citiraj:
Materijalni nedostaci za koje prodavatelj odgovara

Članak 400.

(1) Prodavatelj odgovara za materijalne nedostatke stvari koje je ona imala u trenutku prijelaza rizika na kupca, bez obzira je li mu to bilo poznato.

(2) Prodavatelj odgovara i za one materijalne nedostatke koji se pojave nakon prijelaza rizika na kupca ako su posljedica uzroka koji je postojao prije toga.

(3) Predmnijeva se da je nedostatak koji se pojavio u roku od šest mjeseci od prijelaza rizika postojao u vrijeme prijelaza rizika, osim ako prodavatelj ne dokaže suprotno ili suprotno proizlazi iz naravi stvari ili naravi nedostatka.
Citiraj:
Dokazivanje nedostataka

U slučaju da se nedostatak na proizvodu ustanovi u roku od šest mjeseci od preuzimanja kupljenog proizvoda, smatra se da je takav nedostatak postojao već pri samoj kupnji. Drugim riječima, trgovac koji tvrdi suprotno, to će morati i dokazati.

Ako je od dana predaje proizvoda proteklo više od šest mjeseci, a trgovac ne prizna postojanje nedostatka na proizvodu, to će se dokazivati vještačenjem koje plaća trgovac ili potrošač, ovisno o rezultatu vještačenja.
https://gov.hr/moja-uprava/pravna-dr...edostatkom/183
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2017., 17:31   #6884
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
mic drop...

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 26.03.2017., 17:45   #6885
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Pogledaj i što su nedostaci.
Nisam nikad vidio primjer kvara kao nedostatka, a nagledao sam se.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2017., 18:04   #6886
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Opet ti praviš razliku između toga, jasno piše "Ako uočite kvar ili nedostatak na proizvodu...".
Znači, trgovac je odgovoran bez obzira što ne valja s uređajem, da li se pokvario, da li mu nešto fali, da li ima neku manu ili neki deseti pojam koji ti padne na pamet.
Uređaj je neispravan i imaš pravo tražiti novi, trgovac odgovara 2 godine za bilo kakvu neispravnost.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2017., 11:32   #6887
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Zanimljivo ovo za 6mj, znaci prakticki DOA procedura?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2017., 11:07   #6888
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Tako je. Koliko sam shvatio, procedura je gore navedena, prvih 6 mj imas pravo na novi uredaj.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2017., 14:26   #6889
markotornic
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 133
Ima novosti?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
markotornic je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2017., 10:33   #6890
PlayerName
Premium
Moj komp
 
PlayerName's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Našice
Postovi: 125
Nije baš sve tako. Trgovci, uvoznici i servisi tumače to malo drugačije.

Rok za povrat novca

Ako ste se odlučili za raskid ugovora i povrat plaćenog iznosa, morate trgovcu najprije dati rok za ispunjenje ugovora, odnosno rok da vam isporuči proizvod bez nedostatka.

Što će reći uređaj koji se može popraviti ide na servis (mobiteli, laptopi...)

Tek nakon tog roka, ako trgovac ne isporuči proizvod bez nedostatka, možete tražiti povrat uplaćenog iznosa i u zahtjevu trgovcu dati primjeren rok za ispunjenje vašeg zahtjeva.


__________________
PlayerName je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2017., 10:45   #6891
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Sve bi to bilo ok da je taj rok negdje točno definiran. Ali nije. Definicija 'razuman rok' je vrlo "rastezljiv" pojam.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2017., 11:10   #6892
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor PlayerName Pregled postova
Što će reći uređaj koji se može popraviti ide na servis (mobiteli, laptopi...)

Tek nakon tog roka, ako trgovac ne isporuči proizvod bez nedostatka, možete tražiti povrat uplaćenog iznosa i u zahtjevu trgovcu dati primjeren rok za ispunjenje vašeg zahtjeva.
Kreneš čitati članak iz sredine texta, a ostalo te ne zanima?

Citiraj:
U slučaju kada proizvod koji ste kupili ima nedostatak, a vi ste o tome na vrijeme izvijestili trgovca, možete, po svom izboru tražiti popravak stvari ili zamjenu.
Ti biraš hoće li uređaj ići na popravak!
Imaš pravo tražiti novi uređaj bez popravka, a povrat novca je krajnja opcija na koju se pozivaš ako ti trgovina ne može udovoljiti sa popravkom ili zamjenom.

Ako si trgovcu dopustio da on servisira tvoj uređaj, onda si mu dao razuman rok za to, ako tražiš novi uređaj, onda trgovac ima 15 dana da ispuni taj zahtjev jer toliko ima vremena da odgovori na pisani prigovor.
On u tih 15 dana može i ukloniti nedostatak na tvom uređaju, ali bitno je da nema "razumog rok" ako ti to ne želiš.
__________________
...