Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.03.2017., 09:30   #6841
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
U ovoj priči, HGSpot je taj koji ti daje ili novu ploču sa 36 mj jamstva ili ti vraća pare. Njima si platio i njihov račun imaš.

I odma da si zapamtiš. Ako donesu odluku na tvoju korist, nemoj slučajno da prihvatiš ploču sa 6 mjeseci garancije "jer je to takva politika servisa (i nekih naših kolega sa foruma )". Budući se radi o matičnoj ploči, popravaka sumnjam da bude, tako da ili nova sa full novim jamstvom ili pare.
Ne na sjedaj na APP fore "izaći ćemo vam ususret sa 6mj jamstvom, jer eto, mi tak delamo".

A postupak kako i što ti je objasnio kolega Alfa.

Keep us posted.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2017., 09:51   #6842
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
i nemoj da te zastrasuju oko vještačenja i troškova, nego ti njih podsjeti da kao slabija stranka u postupku si zastičen da je vještačenje na njihov trošak - to je tvoj argument koji ide tebi u prilog
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2017., 10:47   #6843
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
i nemoj da te zastrasuju oko vještačenja i troškova, nego ti njih podsjeti da kao slabija stranka u postupku si zastičen da je vještačenje na njihov trošak - to je tvoj argument koji ide tebi u prilog
Nema nikakvog vještačenja, od početka pričaš krivo.
Predao je uređaj na reklamaciju i pozvao se na jamstvo, vještačenje se radi ako podnosi pisani prigovor i tereti trgovca za materijalni nedostatak, a sad je kasno za to.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2017., 10:47   #6844
intelduo
Premium
Moj komp
 
intelduo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 97
Puno ste mi pomogli i dali podršku da ovo izguram. Nema boga da me zastraše. Lud sam ko batina, napisao sam i Asusu čitabu. Nikakvih 6 mjeseci jamstva, refurbished ploče i slična sranja me uopće ne interesiraju. Ovo je ozbiljno i nema boga da popustim. A očito je da su i druge ljude zajebali tako s navodnim oštećenjima od strane korisnika. Pacijenti...

Zadnje izmijenjeno od: intelduo. 25.03.2017. u 10:52.
intelduo je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2017., 10:50   #6845
intelduo
Premium
Moj komp
 
intelduo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 97
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Nema nikakvog vještačenja, od početka pričaš krivo.
Predao je uređaj na reklamaciju i pozvao se na jamstvo, vještačenje se radi ako podnosi pisani prigovor i tereti trgovca za materijalni nedostatak, a sad je kasno za to.
Tako je. Predao sam uređaj na reklamaciju i pozvao se na jamstvo, a netko, a ne ja je sjebo ploču i sad krive mene. Ja imam pisani dokaz u servisnoj primci da oštećenja nema. Dalje nije moj problem. Radi toga i postoji rubrika napomena serviseru i vidljiva oštećenja. Oštećenja nije bilo. A oni moraju dokazati da sam ja uzrokovao to oštećenje, što ne mogu.
intelduo je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2017., 11:15   #6846
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Nema nikakvog vještačenja, od početka pričaš krivo.
Predao je uređaj na reklamaciju i pozvao se na jamstvo, vještačenje se radi ako podnosi pisani prigovor i tereti trgovca za materijalni nedostatak, a sad je kasno za to.
Zasto bi bilo kasno za to? To je njegovo potrosacko pravo na koje se ima pravo pozvati ako se ne varam unutar 6mj od kupnje. Ne vidim kakve to veze ima sto je ploča trenutno na servisu?
Ne kazem da mora biti vjestacenja, ali ako dodje do toga , nece ici na njegov trosak to je poanta, jer su ga strasili da ce tu on na kraju kao to morati dokazivati i da ce to biti na njegov trosak, a to nije istina.
Sumnjam da ce i doci do toga jer se ducanima ne isplati.


Uglavnom on je rekao da ce se boriti da izbori pravdu, a ja sam mu samo skrenuo paznju da ima argumente, ali i ta prava koja ima , i uputio ga na udrgu potrosac da ga upute u procedure. Da se ne preplasi bezveze i ne idustane bez borbe.
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 25.03.2017. u 11:23.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2017., 18:57   #6847
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,912
Citiraj:
Autor intelduo Pregled postova
Radi se i MR servisu. Međutim ja idem dalje. Jer ju ja NISAM oštetio, pa makar ih morao tužiti...

Ima netko kakav savjet?
Meni je Links na istu foru pokušao odbit jamstvo, nakon mog pisanog prigovora su popustili, prihvatili vlastitu grešku i ispričali se. Ako je ikakvog oštećenja bilo oni su ga MORALI utvrdit za vrijeme tvoje predaje, što se kasnije događalo sa artiklom apsolutno nije tvoj problem
I kako su kolege već ranije napisali, ovo bi ti trebalo proć sigurno...
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2017., 19:09   #6848
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Postao sam na drugom mjesti vec ali ajd..

Prvenstveno me zanima kako sto vise i gnjusnije da zakompliciram Emmezeti sad i dali ima mogucnosti, moze i tuzba, advokati, sve moze

Dakle kupljen TV danas i placen te posto nije stao u auto dogovorena dostava i zena kuc dosla sa racunom i papirom od dogovorene dostave.

Sada zovu da TV-a nema

Desilo se sljedece, kompjuter ga nije skinio sa stanja i neki drugi trgovac ga prodao nekom tko je dosao iza moje zene i naravno kutija odnesena.


Dakle koje su mi pravne opcije da im napakostim sto vise zakonski mogu jer oni su doslovce prodali tudje vlasnistvo, jel ?

Ceka se povratni info dali ce dati bolji tj. malo veci model za iste pare koje smo platili.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2017., 19:35   #6849
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Nije li to identicno situaciji da platis nesto za sto se ispostavi da nije na stanju vise? Ne vidim na koju foru bi ista mogao izvuci iz toga osim povrata novca. Barem zakonski jel'.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2017., 19:36   #6850
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Dakle koje su mi pravne opcije da im napakostim sto vise zakonski mogu jer oni su doslovce prodali tudje vlasnistvo, jel ?
Pravne su ti opcije da dobiješ svoje novce nazad, ne znam šta bi više i šta imaš od toga da nekome napakostiš, kakvo ti je to uopće razmišljanje?
Dogodila se greška u sustavu i šta sad.
Bilo bi ok od njih da daju bolji model ili neki popust, to je njihova dobra volja.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2017., 20:12   #6851
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Nije li to identicno situaciji da platis nesto za sto se ispostavi da nije na stanju vise?
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Pravne su ti opcije da dobiješ svoje novce nazad, ne znam šta bi više i šta imaš od toga da nekome napakostiš, kakvo ti je to uopće razmišljanje?
Dogodila se greška u sustavu i šta sad.
Cekaj malo.. ne moze se usporediti sa placanjem necega sto se ispostavilo da nije na stanju. TV je bio na stanju i gledala zena u njega i rekla pakuj ga ! Dakle kupljen je izlozbeni primjerak !

Greska u sustavu da roba koja je prodana i placena jos jednom se proda ?
Netko je gadno pogrijesio i valja za to snositi posljedice, i zasto nebi napakostio ako je netko slampav ili
ucinio nesto na moju stetu kao kupca a ne zeli izaci u susret povodom te greske ?!?

Naravno ta opcija se odnosi na to ako nam NE zele izaci u susret zbog svoje slampavosti, jel odgovara
konobar inspektoratu ako ne izda racun ? Jel placa vlasnik birtije kaznu ?

Molim ljepo, nije gorivo djabe niti auto ide sam da se ne izgubi vrijeme i novac, nesto kupi a kasnije sorry... neko drugi odnio vase.

Posto se Emmezeta ocitovala evo sad dok ovo piskaram su zvali i izvinili se i priznali da je netko pogrijesio i da
nebi bilo u redu da kupac ispasta koji je vec platio TV, ponudili su drugi televizor u cjeni onoga vec placenoga.

Pristao sam a sad jel TV bolji, gori... davo ce ga znati. Naspram Sharpa ima 2 godine garancije vise a sve ostalo je vise manje isto.

https://www.emmezeta.hr/multimedija/...ull-hd-led-tv/

Dakle postupili su fer i korektno no da nisu... ne bi ni ja cekao novce nazad a da ne pokusam makar napakostiti kakvom prijavom.

Za 2400kn sa dostavom nije moglo bolje, jest ciganski malo ali da nisu ushrali motku nebi ovaj Grunding bio kupljen.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2017., 20:43   #6852
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
ne bi ni ja cekao novce nazad a da ne pokusam makar napakostiti kakvom prijavom.
Smiješan si, nemaš ama baš nikakve koristi od prijave i potencijalne kazne za njih, to više spada u tvoj jad.
Ako trgovina ne može nešto isporučiti, ispričaju se i vrate novac, ako misliš da si ti oštećen za nešto i da si izgubio svoje dragocjeno vrijeme onda ih izbjegavaš i tamo više ne kupuješ, a ne da pišeš prijave.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2017., 22:25   #6853
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Cekaj malo.. ne moze se usporediti sa placanjem necega sto se ispostavilo da nije na stanju. TV je bio na stanju i gledala zena u njega i rekla pakuj ga !
Ali moze, to sto je bila tamo i vidjela ne znaci nista. Da nisu postupili fer i korektno svojom voljom, ti im nebi mogao bas nista s nikakvim prijavama. Sto da su ga slucajno razbili dok su ga isli pakirati a ti vec platio?

Dogodila se greska u sustavu, nije te nitko namjerno zajebao. Ne razumijem cemu takav stav da pod svaku cijenu zelis nekome napakostiti zbog toga a eto jos si uciganio i bolji tv od tih istih ljudi.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2017., 22:40   #6854
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Glavno da je sve ispalo dobro. Meni je inače Emmezeta kao trgovina iznimno ugodna, hrpa dobrih prodavača, ljubezni, prostor na dva kata jako lijepo uređen te cijene stvarno povoljne.
I mislio sam da će tako nešto na kraju ispasti. Ja kupio televizor koji je kao izložbeni pa su ga u ZG snizili za Rijeku, kod nas nigdje izložen, prodavač tražio i mislio da ga nema kada ono zapakirani glanc novi u skladištu.
Sva sreća pa i danas ima dobrih trgovina, ali da, da nisu tako postupili vjerojatno zakonski nisu morali ništa već vratiti novac, ali moralno i pravilno je da jesu.
__________________
.