Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 27.06.2014., 17:49   #1471
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
I regular Z1...ne može čovjek vjerovati, prije Z2...u sto čuda sam
tor je offline  
Staro 27.06.2014., 17:57   #1472
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Stigla Z2..

MAGARAC je offline  
Staro 27.06.2014., 18:22   #1473
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Koja grdosija od Z2...
Dal ima razlika u brzini fluidnosti spram G2, naravno stock?
zvonac je offline  
Staro 27.06.2014., 18:50   #1474
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Stigla Z2..

Z2 je vrh! Napisi par rijeci i stavi koju sliku/video kad uhvatis vremena.
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline  
Staro 27.06.2014., 18:58   #1475
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Prije bi rekao da je G2 mali nego da je ovaj bas grdosija. Ne znam jos nist, brz je u svakom sl.. Mora proc par dana koristenja.. Budem u svakom slucaju vec za vikend nest stavio.
MAGARAC je offline  
Staro 27.06.2014., 22:00   #1476
thezero
Premium
Moj komp
 
thezero's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 235
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Vi kaj imate Z1C, možete se počet veselit...
http://www.gsmarena.com/android_444_...-news-8880.php
Ne znam cemu da se veselim kad nema nikakvih promjena, samo one sigurnosne zakrpe ko i u stock 4.4.4
Nista jos od tap to wake , ni kamere sa z2. :bljuv:
Jedino sto je root (kak kazu-ali nekima nije potpuni)lako napravit jer onaj exploit jos radi sta su nedavno nasli. (Make it rain il kak vec).
thezero je offline  
Staro 28.06.2014., 00:18   #1477
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor QuidZz Pregled postova
Z2 je vrh! Napisi par rijeci i stavi koju sliku/video kad uhvatis vremena.
Za sad mogu napisat da su ekrani na oba skoro nevjerojatno slicni od kontrasta pa do kuteva a Z2 ima definitvno svjetliji i mrvicu "mrtvije boje" ali stvarno malo. Kutevi vise nisu nikakav problem, crna je jos uvijek najbolja na Samsungima a sve drugo dovoljno dobor za skoro svakog..

UI ima stock android feeling ali je daleko od toga je je dosta krcat blootom i od Sonyia i od Tcoma. Radi brzo i kak se ocekuje.. U usporedbi sa G2 je vise ko neki "plug and play" dok se na G2 vise za beskrajno prckanje i narihtavanje.

Zvuk je za svaku pohvalu iako nije nest spec. glasan. U talu sa Sonijevim ex50 sluskama radi fantsaticno. Ostao jako ugodno iznenaden.. Kaj se mjuze tice i zvuka, G2 ostaje u prasini bez problema. Prava stvar je tek pocela kad sam se sjetio probat sluske kaj su dosle s njom. Omg..

Za vikend bu detaljna kamera, vjerojatno u usporedbi sa nekim od mojih jeftinih fotica koji su btw. jos uvijek bolji od svih kamera sa mobitela kaj sam vidio do sad. Z asad znam da 4K ima bolji bitrate od onog na 4k G2 i nema iznenadenja sa zvukovima. Obje se muce s fokusiranjem kad je bilo kakav moving na ekranu, cak bi rekao da Z2 i malo vise ali ima i vise posla zbog bitratea.




Mali osvrt na kameru..

Nakon par dana druzenja sa Xperiom nisam bas nest impresioniran. Kamera je za mene poprilicno razocaravajuca. Usporedivao sam slike i video sa kamerom na LG G2, G3 rom i po meni se kamera nije bas dobro provela. Ima prednost u 4k videu sa dobrim osvjetljenjem i to je to. U svemu ostalome je G2 kamera bolja osim u par situacija. Video je jaca strana Xperije ali je puno drndaviji od onog na G2 iako G2 nema stabilizaciju na 4K, kolko ja znam.
Nisam uspio dobit dobre slike na vise od 8 mpx sa auto postavkama. Cini mi se da je to na Xperiji nemoguce. Ne znam cemu tolko mpx kad ih se prakticki ne moze koristit. Kad nadem malo vremena i volje postavim slike i video da si mogu vidit o cem pricam. Jos jednom u kratko, 4k i zumiranje, slow motion i opcije za zabavu na kameri su prva liga a sve drugo je mehh..

Za mobitel od 5000kn moram cjepidlacit jer se za tu lovu kupi i odlican mobitel i odlican fotic..

Desno je Z2, lijevo G2.. Makro je uglavnom dobar iako boje znaju bit malo previse isprane. Ne volim sad bas da boje iskacu iz ekrana ali kod Z2 je malo previse na kontra. Vidi se i da jos manjak svjetla malo previse ne pase. Ne pase ni G2 ali cini mi se osjetno manje, vidi se ispod nadvoznjaka.





Ovdje je zumiran makro i Z2 i G2 su uhvatili vise detalja od Canona A3500IS koji je btw. dosta los fotic. U nekim drugim stvarima je jos uvijek bolji od kamera sa telefona ali ima velkih problema sa nedostatkom svjetla. Moze uslikat recimo dosta bolji makro vani po suncu ali u sobi tesko, ko kaj se vidi na slici.


[url=http://www.pohrani.com/?2B/35/2I2JDRey/20140701174157.jpg]
Nije me jos izbacilo iz 4K snimanja zbog navodnog pregrijavanja ali me je izbacilo iz moda koji na slike daje leptirice, dinosaure i sl. i to vec nakon jedne minute. Mobitel mi se nije cini nest previse vruc tak da mislim da se to da ispravit s neki updateom.

Nocni 4k video..

https://www.youtube.com/watch?v=jmZj...ature=youtu.be

Kamera nije bas tak losa da nebi htio imat Z2. Najvise zbog zvuka i od dva zvucnika i pogotovo od noise canceling sluski koje su fenomenalne. Nist im nije ni do koljena od sluski kaj dolaze sa drugim telefonima. Inace volim uzet sluske i slusat mjuzu uz rekreaciju i sl. a s ovim mobitelom idem i u ducan sa sluskama i skoro da ih ne skidam prek dana cak i doma. Zvuk iz zvucnika je cist ali ne i bas nest glasan. Za pogledat film taman. Bolji od G2 ali i od Z1. Ugl, ko walkman i za gledanje filmova, serija i sl. je mobitel zakon. Igral sam RR3 par sati i ide fenomenalno. Ide dobro i na g2 ali zna zastucat tu i tam. Na Z2 ne stuca nikad i ide skoro pa savrseno. Mislim da je kao gaming mob experia vrhunska. Malo su zaoblili rubove pa je sad ugodnija za drzat kaj ide u prilog i gamingu.



Nadopunim ostalo kasnije. Nije uopce lose s par sitnica koje bi mogle bit a nema ih.

Malo o ergonomiji. Iako je mobitel dosta velik nije tak nezgrapan i nepraktican kako izgleda. Treba malo navikavanja na stakleni feeling (ne treba sa kejsom) i malo jace rubove ali kad se to sredi nije uopce lose. Ja imam srednju sapu, deblju i bez problema vecinu radnji radim sa jednom rukom. Ne izgleda ni prevelik kad ga prislonim uz svoju glavurdu i saka ionak prekrije veci dio telefona. Stane u prednji dzep na trapericama i ne smeta u hodu. Osim ak neko nosi latexice ili kak se to zove. Tipkovnica mi je na prvu bila meh ali kad sam se malo naviknul je postala dosta dobra. Steta kaj nema brojke na istom screenu. Meni je i odlicna za drzanje s dve ruke kad se igra ili gleda film i sl.. Dobar je osjecaj kad se tak drzi, bolji od g2. Uglavnom ergonomija je puno bolja nego sto to izgleda kad se prvi put vidi telefon. Sigurnom da ima boljih ali ovo je daleko od prevelikog ili neupotrebljivog, narocito za nekog tko je naviknut na malo vece telefone.
Jutros sam okinul o stok sa njim i nisam uspio nac ni jedan trag, bar za sad. Cini se da je poprilican tenkic od telefona.


btw. i 3gb se zna popunit debelo preko 80% a nisam jos instaliral ni pola svojih uopbicajnih appsa.. Radi sve ko zmaj, stvarno vrhunski ali cisto zapazanje. Jos nisam naletio ni na jedan ostjetniji lag.

Z2 album slika. Kamera ima poprilicnih problema i to trebaju sredit pod hitno. Ostavlja los dojam..

https://www.flickr.com/photos/125477...7645436942096/

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 05.07.2014. u 00:13.
MAGARAC je offline  
Staro 01.07.2014., 19:24   #1478
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 01.07.2014., 22:20   #1479
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
To je to. Svakih pol godine novi flagship sa unapredenim chipsetom. Mene to ne smeta ali mi je malo glupo da srednji razred ne ide s mjesta. Snapdragon 400 i 305 grafa u svemu i ne vidim nist bitno u skorije vrijeme.
MAGARAC je offline  
Staro 01.07.2014., 23:34   #1480
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Istina, ali flagship iz 6 mjeseca ove godine, će nakon