Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.07.2010., 07:26   #211
RaNz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb/Križevci
Postovi: 346
evo jedne novosti u internet security rješenjima iz comoda, svima nam poznatog po njihovom odličnom firewallu, jednim od najboljih, iako je free. sada su očito odlučili uzeti dio AV/IS tržišta:

Virus-Free Guarantee

Comodo believes security software companies should stand behind their products, which is why we back Comodo Internet Security Pro with a unique guarantee. If your PC ever becomes infected, our online technicians will correct the problem at no addition cost to you. To back this up, Comodo's Guarantee covers your PC with up to $500 for repair costs, should your PC become infected with a virus or malware and we can’t restore you to working condition. With Comodo Internet Security Pro, you get Security, Software, Support plus peace of mind.

njihov IS je free...free verzija nema gore navedenu garanciju, ali ima potpunu funkcionalnost i može se koristiti u home i business svrhe. još jedna inovacija je prevencija infekcije malicioznim programima na način koji nisam vidio kod sigurnosnih paketa do sad...dozvoljeno je pokretanje samo poznatih aplikacija, a nepoznate se pokreću u sandboxu i šalju na analizu comodu. kad ih analiziraju, ili postaju verificirane, ili se brišu. ovo mi se čini kao odlično rješenje za nekoga tko nema pojma o sigurnosti računala i konstatno ima zaražen komp bez obzira na zaštitu...nisam još probao, ali hoću ovih dana...

Auto Sandbox Technology™
To reduce interruption to the user, unknown files can only run in a secure virtual environment where they can't damage Windows, its registry, or important user data.
RaNz0 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2010., 15:56   #212
ExtremePower
Premium
Moj komp
 
ExtremePower's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Moj dom Krapina
Postovi: 246
Kaspersky Internet Security 2010 radi mi na Win seven bez ikakvih problema.
Gamad koja se tu i tam nađe riješi brzo i efikasno. Ocjena 9/10
ExtremePower je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2010., 18:05   #213
RaNz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb/Križevci
Postovi: 346
instalirao sam comodo internet security i zaslužuje svaku preporuku.

- besplatan je
- iz comoda garantiraju za svoj proizvod da je najbolje prevencijsko rješenje, a razni testovi potvrđuju 100%-tnu sigurnost
Keep Your PC Free of All Malware, Spyware, Viruses and Trojans
Breakthrough, patent-pending technology prevents all infections. 100%.
- lagan je na resursima
- nije potvrđeno, ali neki izvori tvrde da comodo dobiva update iz svog clouda, što znači da je puno ažurniji od ostalih AV-a...
- na dnu stranice ima video "Comodo vs. Others" http://antivirus.comodo.com/innovati...validation.php
+ ovo je prvo sigurnosno rješenje koje je napravljeno onako kako sam ja zamišljao da bi trebala zaštita izgledati:
pokreneš neki file -->
--> poznat je AV-u i siguran --> dopusti pokretanje
--> poznat je AV-u i nije siguran --> briše ga
--> nije poznat AV-u --> ne dopušta mu da napravi štetu računalu (sandbox) + šalje ga na analizu comodu -->
--> nije štetan, stavlja ga među sigurne fileove i dopusti mu pokretanje van sandboxa
--> štetan --> briše ga
RaNz0 je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2010., 21:26   #214
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Imam osjecaj da ti je ovo prvi AV koji si instalirao u zivotu.

BTW, sta ti ovo znaci: >> nije potvrđeno, ali neki izvori tvrde da comodo dobiva update iz svog clouda, što znači da je puno ažurniji od ostalih AV-a.
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2010., 07:33   #215
RaNz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb/Križevci
Postovi: 346
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
Imam osjecaj da ti je ovo prvi AV koji si instalirao u zivotu.

BTW, sta ti ovo znaci: >> nije potvrđeno, ali neki izvori tvrde da comodo dobiva update iz svog clouda, što znači da je puno ažurniji od ostalih AV-a.

zašto imaš "osjećaj" da mi je ovo prvi AV?

to znači da nism našao službenu informaciju, ali je vjerojatno istina, jer comodo ima svoj cloud, pa bi bilo logično da malware koji prepoznaje cloud šalju i svom AV-u na korištenje, jer će im tada AV raditi bolje, što znači više zadovoljnih korisnika, što znači više love...

btw, ako ti nije jasno zbog "clouda" - danas postoji nekiloko cloud AV-a. princip rada im je da svi instalirani AV-i na svijetu (istog proizvođača) dijele informacije o novodetektiranim prijetnjama u real time-u, što znači da od novonastale prijetnje nisi zaštićen nakon nekoliko mjeseci, već, teoretski, nakon nekoliko minuta...


edit: da, prvi mi je AV koji ima 100% zaštitu i ne sjećam se kad sam zadnji put vidio 0% iskorištenosti CPU-a na svom slabašnom laptopu (što sad redovito viđam)
RaNz0 je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2010., 23:26   #216
Zagorhac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 410
AVG internet security? vrijedi li to sto? daju godinu dana besplatno pa me zanima dal mi se isplati instalirati ga na pc?
Zagorhac je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2010., 23:06   #217
radesb
Registered User
 
radesb's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Slavonski Brod - Varaždin
Postovi: 14
Evo ovako, trenutno koristim MSE uz kombinaciju Commodo firewalla i mogu reći da sam zadovoljan. Čak me MSE iznenadio da je neke stvarčice prijavio i prepoznao, a da te iste stvari nisu primjerice prijavili ESET ili primjerice AVAST ili AVG. Provjeravao sam i preko virustotal.com neke fileove i tu se rame uz rame drži sa kasperskim. Iskreno moje prvotno mišljenje je bilo pesimističko jer je Microsoft nov na tom podrucju, ali me ugodno iznenadio.
radesb je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2010., 17:55   #218
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Meni je isto MSE dobar. Koristim ga već neko vrijeme i nikad problema, preporuka.
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2010., 16:57   #219
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Nedavno mi je crknuo avg 9 na win xp sp2. Jednostavno se više nije htio pokrenuti, ništa se nije događalo bez obzira na koji exe klikćem u njegovom folderu. Event viewer nije mi otkrio ništa. Prva pomisao bila je da mi je neka gamad upala i obesčastila avg, ali detaljna inspekcija potvrdila je da je sistem ipak čist...
Tako da ustvari nemam pojma što se dogodilo...
Palo mi je na pamet da odradim repair instalacije, ali već su maknuli verziju 9 i nigjde je nije bilo za skinuti. Ok, skinem ja tu najnoviju 2011 verziju kad eto nove nebuloze - ne mogu je instalirati jer imam mcafee firewall.
Na kraju mi je dopizdilo i uninstall procedura zauvijek je protjerala to avg sranje sa moje mašine. Ionako je avg naveliko propuštao raznu gamad plus još neki debilni problemi sa njim u novije vrijeme. Zato je prije par mjeseci na moju mašinu stavljen i spyware terminator koji ima svoj integrirani antivirus, pa možda nije niti bilo realne potrebe da imam bilo što drugo. Avg mi je (donedavno) ostao na mašini isključivo radi moje lijenosti jer mi ga se nije dalo micati...

Nakon što je avg dobio pedalu, stavih za svaki slučaj pandu cloud antivirus (free) tek toliko da imam još jednu crtu obrane ako se nekim nevjerojatnim slučajem nešto uspije provući kroz spyware terminator. Onda me opet zadesilo novo sranje jer panda ima neki bug koji zlostavlja procesor i disk, ali srećom postoji fix za to: http://blog.cloudantivirus.com/2009/...ckground-scan/

Eto, nakon godina korištenja avg me više nikad neće vidjeti. Baš šteta jer je u početku zaista imao potencijal, i onda se pretvorio u smeće.
__________________
Failure is always an option.

Zadnje izmijenjeno od: RisingPower. 28.10.2010. u 17:24.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2010., 18:31   #220
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
I znači sada imaš Pandu i Spyware termiantor antivirusni?
Mislim, znaš da nije zgodno imat dva antivirusna na istom sistemu?
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2010., 19:58   #221
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 786
2 antivirusa nikako.
Meni se nabolja Avira pokazala
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2010., 20:48   #222
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Jel bi vi onda rađe MSE na Win XP SP3 umjesto AVG free?

Živcira me kod AVG-a šta kad šaljem mail preko Thunderbirda kolko god on bio velik odmah skoči na 100% i mail je poslan, pa AVG to šalje negdje u pozadini i nemam pojma kad je poslan To se valjda da nekako zgasit, ali nisam skužio još kako
FitzTN je offline   Reply With Quote