Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.11.2001., 04:08   #1
Andjelko
Premium
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: hell
Postovi: 158
Question Stare ploce, novi Celeroni??

Hm, u principu bi trebalo raditi, imam naime poznatu 6abx2v Lucky Star, BIOS v4.51pg, i440BX chipset, dakako dovoljno 133 MHz memorije itd.
Pitam se hoce li biti jednostavno ako "ubodem" Celeron 800, ostalo ne znam, ne mogu simulirati, sve parametre: FSB, mnozitelj, postavljam sa procesorom "in". Naime brine me napon jezgre ili bog-te-pita-sto. Ti procesori nisu postojali 21/12/99 kad je pravljen BIOS.
Pregledao sam Intelove stranice, ali tamo je tolika zbrka za mene prostodusna covjeka, pitam se koliko ljudi u Intelu ZNA sve modele i tehnologije zadnjih godinu dana. Osim da jedan mikrometar ima 1000 nanometara.
Dobitak bi morao biti lijep sa postojecih 66MHz x 7.5 na 100 x ?
Cak i po cijenu "underclockinga" samog procesora.
Ah, gdje su dobra vremena kad su svi procesori isli na sve Pentium ploce (socket7) . Ovo danas vise nije nadogradiv PC. Treba mijenjati MB, procesor, mozda i napajanje. Skoro sve.
Ako netko ima iskustvo, cijenim pomoc! Hvala.

Zadnje izmijenjeno od: Andjelko. 18.11.2001. u 10:59.
Andjelko je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2001., 10:16   #2
inkasator
Banned, The ONE
 
inkasator's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 178
Mora raditi , i MNOŽITELJ JE ZAKLJUČAN , znači ako ga je intel stavio na 8x , nema te matične koja ga može promijeniti.

Ako ćeš imati sreće , radit će ti na 8x133 (naravno mislim na OC) stabilno , samo digneš voltažu.
__________________
Lijepo je biti bannan sa foruma )

inkasator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.11.2001., 10:57   #3
Andjelko
Premium
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: hell
Postovi: 158
Smile Da, hvala.

Hvala Mr. Stigao je...
To ce onda biti lijepa stvar. Premda moram smisliti aplikaciju koja trazi vise "sirovine". Jer i do sada je sve islo fino, ali tako sam i nekada mislio (koja je krvozedna bio moj 386 na 40 MHz!) Znaci mnozitelj zakljucan. O.K. Pa i sada mi izgleda, jer, iako postavim manji ili veci mnozitelj u BIOSu, to je fake. Decko drzi korak.
Ovo je dobra vijest, produzit ce vrijeme do vecih zahvata (u dzep!)
Andjelko je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2001., 16:35   #4
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,475
Pa imas srece ja sam uzeo iwill bd133u i nije radila sa celeronom 433 kao treba radit na 66 ali ocito nece... sad moram naci neki novi celeron.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2001., 10:40   #5
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Pitam se hoce li biti jednostavno ako "ubodem" Celeron 800, ostalo ne znam, ne mogu simulirati, sve parametre: FSB, mnozitelj, postavljam sa procesorom "in". Naime brine me napon jezgre ili bog-te-pita-sto. Ti procesori nisu postojali 21/12/99 kad je pravljen BIOS.
Javi jesi li uspio.... u principu C800 ide u obican FCPGA (ne FCPGA2 koji je potreban za onog sa Tualatin jezgrom). Pazi koliko ti ploca podrzava vcore jer ovi C800 se rade u dve izvedbe, 1.7 i 1.75V (barem prema support.intel.com) i rade na 100 FSB (valjda ti ploca to podrzava). Jos bi bilo pozeljno flashati BIOS ako ga je proizvodjac maticne izbacio i vidi spominje li se podrska za te celerone. Ako bi ga piknuo na 66 FSB tada bi ti (valjda) radio na 66 x 8 = 528 MHz. Sigurno se nebi grijao :-))))
__________________
Verifikacija poštenog trgovca #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2001., 01:58   #6
Andjelko
Premium
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: hell
Postovi: 158
Evo nas na pocetku...

Eh, eh ... trebalo bi nesto razumjeti. Imam lijepu, sarenu knjizicu uz plocu gdje se spominju Coppermine, Katmai, Deschutes, Klamath, a sada opet cujem Tualatin. Takvih imena nema ni kod aliena u Zvjezdanim stazama. Perilica bolje pere uz ... To su komercijalni nazivi, osobno se ne trudim zapamtiti takvo jezikolomlje. Mogu ga procitati u svakom broju nasih sarenih magazina, vise puta.
Medjutim, nigdje u dokumentaciji ne postoji podatak o naponu, niti ga je moguce kontrolirati iz BIOS postavki. Niti jumperom. Da makar ima mjerna tocka, covjek prikljuci DVM...
Takav podatak sam prije 4 dana zatrazio od Lucky Stara. Oni bi trebali znati. Tipicno, nema odgovora. Prosle godine, kada sam kupio plocu dobio sam odgovor za Celeron 500. Odmah, promptno.
Sada ostaje u podrucju spekulacija. Ako mi odgovore, kupujem odmah odgovarajuci procesor (moze i sa jezgrom Flogiston) Ako ne, prepustam "smoke test" nekom trecem. Jer upravo je bilo pec, pec po prstima kada sam sa Liteonit CDRW pokusao overburn. Prvi pokusaj i - $200! A hvaljeni Nero kaze da se u nekim rijetkim slucajevima moze ostetiti uredjaj. Zakon vjerojatnosti govori da dva zla ne idu jedan za drugim. Zgodno ga je ispitivati bacajuci kovanicu. Ne susku, he!
By the way: Celeron me podsjeca na povrce, a Tualatin je valjda bio neki rimski imperator??
Andjelko je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2001., 22:28   #7
Andjelko
Premium
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: hell
Postovi: 158
Exclamation Konfucije

Eh, heh,
Pisao sam Kinezima na prvom jeziku na zapadu. Nisam ekspert ni za jedne ni za druge: ako netko moze izvuci zakljucak iz ovog REmaila, neka me prosvijetli! Kopija maila od Lucky Stara:

HELLO,
NO, DON'T OVERCLOCK YOUR M/B PLEASE.

LUCKY STAR
----- Original Message -----
寄件者: Andjelko
收件者: service@lucky-star.com.tw
傳送日期: 2001年11月16日 AM 10:41
主旨: 6ABX2V and new Celerons


Hi!
I have 6ABX2V motherboard more than one year. It has Award Modular BIOS v4.51PG, 12/21/99. All works perfectly, very stable. Processor is Celeron 500MHz , 66 x 7.5.
Now time comes and Intel offers Celerons 800MHz (and more) cheap.
It uses 100 MHz. Can I simply put in that processor on 6ABX2V and manually set frequency and multiplier. It may be work in principle, but I am not sure about core voltage or other factors I am not familiar with. Memory is ok - 133MHz. I don't intend to overclock processor, but I think machine will be improved "underclocked" to x 5 (?) because of 100MHz? I'll appreciate your answer about "old" but good MB. Best regards!
Andjelko

P.S. on your site address marked "service" links sales.
Kopiji kraj.

Kao sto mogu vidjeti - svoj odgovor sazeli su u 7 rijeci + potpis.

Moje tumacenje: baba drumom, tele sumom (narodski) ili mozda ima vise smisleno znacenje (ibis, redibis...) Kako bilo, brzi Celeroni i stara 6ABX2V ce ostati velika nepoznanica. Cekaj, njihovu etiku je formirao frajer Konfucije ili Konfuzije?

Zadnje izmijenjeno od: Andjelko. 27.11.2001. u 02:59.
Andjelko je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2001., 14:24   #8
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
sorry, nije da ti se smijem, ali kakvo pitanje takav odgovor.
mislim da je tip bio jednako zbunjen tvojim engleskim ko sto si ti zbunjen njegovim odgovorom.

p.s. da li lucky star ima support negdje izvan kine? mozda bi te bolje shvatili, s obzirom da kinezi nisu poznati po dobrom baratanju stranim jezicima.
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na