Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.12.2017., 07:13   #1
TheRipper
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: Whitechapel
Postovi: 72
Yagi ili P-56

Prošli tjedan sam uzeo Tele2 pokućni na probu pa me zanima što bi savjetovali da uzmem da bih malo pojačao signal:

Yagi kao ova: https://www.ebay.co.uk/itm/3G-Yagi-A...r/262152769360

Ili P-56: https://www.antene-zupancic.si/lte-a...mo-p-1477.html

Njihova 4G antena se nalazi 14.3 km od mene i signal mi je jako loš (-112 db). Ali i s tako lošim signalom ostvarujem 30 Mbps DL i 4-5 Mbps UL. Prekjučer mi se signal popeo na -108 i ostvarivao sam brzine 45-50 Mbps. Ali to zasigurno nije stabilno i puca, nisam stigao testirati.

Iako sam do nedavno imao za mene zadovoljavajućih 24-27 Mbps (+ MaxTV) prek tcoma, nisam pametan što bih napravio jer me bakar počeo generalno zezati. U zadnje vrijeme veza je postala poprilično nestabilna da bi prije tjedan dana došlo do potpunog prekida. Prvi tcom tehničar mi je uspostavio vezu i rekao da ne mogu imati više od 10 Mbps + MaxTV, da bi drugi nakon dva dana to sredio i podigao brzinu na max 20 Mbps. A treći koji je došao sređivat drugu liniju je rekao da dođe li do novog kvara (u što ne sumnja) neće me imati više gdje spojiti jer nema više slobodnih a ispravnih parica. Ali da njegova firma neće to sređivati dok sve ne vrisne jer im se ne isplati raditi samo za jednu liniju.

Što biste bi svajetovali? Da zadržim Tele2 i uzmem antenu, ili da se okanem i nadam da mi neće krepat parica?
__________________
TheRipper je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2017., 07:51   #2
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Te dvije antene su ti dobre ako Imas LoS sa baznom stanicom, pošto su antene directionalne + treba ti par istih. Ali ti antene i jedna i druga ne mogu zagarantirati veće brzine već stabilniji signal da brzine koje imaš ne variraju previše.

a ovo "A treći koji je došao sređivat drugu liniju je rekao da dođe li do novog kvara (u što ne sumnja) neće me imati više gdje spojiti jer nema više slobodnih a ispravnih parica. Ali da njegova firma neće to sređivati dok sve ne vrisne jer im se ne isplati raditi samo za jednu liniju." mi je presmiješno iskreno. Po iako i ja imam tele2 pokućni i dosta mojih kolega tu u Umagu, mogu ti reći da je čisto kockanje sa tim internetom...Da sam bio pametniji uzeo bih pokućni bez ugovorne obveze, dakle samo SiM karticu i onda, ako se naredi dani ili tjedni da nema zadovoljavajuce brzine..odustao bi
thunder11 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.12.2017., 09:16   #3
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
p56 ima stvarnu dobit oko 7dBi
Yagi 10 el. ima dobit oko 12dBi

svako +3dB znači duplo veći prijemni signal (ako mjerimo linearnim instrumentom).
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2017., 10:24   #4
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor TheRipper Pregled postova
Što biste bi svajetovali? Da zadržim Tele2 i uzmem antenu, ili da se okanem i nadam da mi neće krepat parica?
Ako ostanes na Tele2 glede udaljenosti svakako Yagi, samo uzmi u obzir da trebas dvije. Jos bolje bi bilo da nadjes specijalke samo za 1800MHz.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 07:35   #5
TheRipper
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: Whitechapel
Postovi: 72
Hvala na savjetima, mislim da ću zadržati tele2 i pokušati s yagicama.
__________________
TheRipper je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na