Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.01.2024., 23:02   #1
sajtman
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: cakovec
Postovi: 10
A1 bridge mode u92 optika

Stavili su mi router innbox u92 u bridge mode, dali pppoe user i pass da se mogu spojit sa svojim routerom raxe500 i nemam interneta.
Imam hg8010 u koji je optika spojena i onda ide utp u wan od a1 routera innbox u92, a moj netgear ide u u92 jer su mi rekli da ne mogu štelat direkt u hg8010.
Moze mi netko pomoc oko spajanja.
Hvala

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 04.01.2024. u 11:08.
sajtman je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2024., 22:55   #2
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,551
innbox u92 je poprilično glup router što se tiće vlan id na portovima, pogotovo ako imaš iptv,
bar kod mene se desilo doduše na t-com infrastrukturi da pametni switch nije radio ako se prvo uključila televizija nije radio internet i obrnuto,
rješenje je bilo i sada je izbaciti innbox u92, nedostatak nema telefona,
za to moraš pitati dali ti mogu postaviti ont, najbolje preko maila na : sluzba.za.korisnike@A1.hr
napiši da sukladno zakonu od 1.1.2024, želiš koristiti svoju opremu i da preko bridgea to nije moguće pa stoga ih zamoli za ont.
moje iskustvo sa netgirom r7000 je da dosta često noviji firmweri su lošiji od starijih, pa se moraš malo igrati sa firmwerima,
i nije loša ideja probat sa custom firmwerima, ali preduvjet je ont preko telefona će te vjerojatno otkantati -da "ne pružaju podršku za uređaje koji nisu njihovi", a možda onaj koji ti je radio bridge nije to dobro napravio pa stoga nazovi i reci da ti bridge neradi i da ti ga ponovno slože.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 04.01.2024. u 23:45.
skalar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.01.2024., 23:49   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,543
@skalar
Nisi pažljivo pročitao šta je napisao. stavili su mu ONT + Innbox U92 koji je navodno konfiguriran u Bridge mode za Internet.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2024., 09:58   #4
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,551
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@skalar
Nisi pažljivo pročitao šta je napisao. stavili su mu ONT + Innbox U92 koji je navodno konfiguriran u Bridge mode za Internet.
ništa nemjenja prvo treba opet nazvati da netko ponovi bridge postavke,
ako ni onda ne prođe ili izbaci ti Innbox U92 ili se pomiriti sa Innbox U92 bez netgeara, ako je baš neophodan telefon,
nažalost na a1 su poprilično ograničene opcije spajanja njihovi roter + vlastiti router (bridge), naspram t-coma.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 05.01.2024. u 10:16.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2024., 12:27   #5
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
ništa nemjenja prvo treba opet nazvati da netko ponovi bridge postavke,
ako ni onda ne prođe ili izbaci ti Innbox U92 ili se pomiriti sa Innbox U92 bez netgeara, ako je baš neophodan telefon,
nažalost na a1 su poprilično ograničene opcije spajanja njihovi roter + vlastiti router (bridge), naspram t-coma.
Jučer smo ja i OP proveli 5 sati na pozivu i remoteu.
U Netgearu je problem pošto kompliciraju stvari koje netreba.
Mnogi korisnici su dosada spajali TPLinkove i Asuse na A1 kada je nit od HTa.

VLAN IDovi i postavke su iste kao na A1 VDSLu.
PPPoE podatke se dobije pozivom na SZK.



Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je online   Reply With Quote
Staro 05.01.2024., 13:35   #6
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,551
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Jučer smo ja i OP proveli 5 sati na pozivu i remoteu.
U Netgearu je problem pošto kompliciraju stvari koje netreba.
Mnogi korisnici su dosada spajali TPLinkove i Asuse na A1 kada je nit od HTa.

VLAN IDovi i postavke su iste kao na A1 VDSLu.
PPPoE podatke se dobije pozivom na SZK.



Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
ja kad sam stavljo svoj router (tp-link) problem je bio u SZK,tjedan dana sam zivkao dok nisam dobio ispravne podatke,zato i velim da treba još jednom zvati,tp-link
a osobito asusovi roteri su daleko jednostavniji i pregledniji od netgeara + problemi oko firmwarea zato sam svojevremeno odustao od r7000.
ako oni SZK ispravno nekonfiguriju bridge mod malo toga možeš sam napraviti,zatim treba za svaki slučaj još jedno pitat user i pass za spajanje.
nemam baš povjerenja u SZK.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2024., 13:42   #7
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,053
a da li je netko, nadobudno, zatražio SFP umjesto ONT-a na gpon mreži?

to niti poslovno ne daju, već daju mikrotika sa media converterom za nas koji smo na dediciranoj optici. ustvari nisam tražio ove godine... ranije nisu davali.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2024., 15:08   #8
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
ja kad sam stavljo svoj router (tp-link) problem je bio u SZK,tjedan dana sam zivkao dok nisam dobio ispravne podatke,zato i velim da treba još jednom zvati,tp-link
a osobito asusovi roteri su daleko jednostavniji i pregledniji od netgeara + problemi oko firmwarea zato sam svojevremeno odustao od r7000.
ako oni SZK ispravno nekonfiguriju bridge mod malo toga možeš sam napraviti,zatim treba za svaki slučaj još jedno pitat user i pass za spajanje.
nemam baš povjerenja u SZK.
3 puta je zvan SZK i uvijek su jedne te iste PPPoE podatke dali.
Netgear mu uredno radi ako se ušteka u Bridgeani A1 Innbox U92 ali ne direkt na ONTu.

Inače kada se unesu podaci koje sam mu sam postavio na Netgearu u(Direkt LAN iz ONTa) WebGUIu prikaže da je Internet aktivan ali prikazuje da ima IP iz local rangea npr. 192.168.0.89 a Interneta nema.
Netgear neda da se potpuno pobriše VLAN postavke za Internet a također neda da odrediš koji LANovi imaju taggane VLAN IDove u konekciji za Internet.
Nemožeš ga prevarit pa napraviti novu konekciju a staru pobrisat već forsira da moraš defaultni koristit za Internet.
Također neda da dupliraš ime i VLAN ID.
U Logu nema zapisa da pokušava ostvariti PPPoE konekciju(iako smo setupali PPPoE u WebGUIu) već hvata IP preko DHCPa pa se ti misli.

Svašta smo jučer pokušali od mijenjanja LAN porta do modea rada Netgeara i NIŠTA nije pomoglo.

Moja teorija je da Netgear SVE LAN portove opskrbi sa VLAN IDom od Interneta pa zbog tog razloga nema Interneta.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,

Zadnje izmijenjeno od: Karlo666. 05.01.2024. u 15:17.
Karlo666 je online   Reply With Quote
Staro 05.01.2024., 17:14   #9
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,551
pa to što si napisao ti samo po sebi govori da bridge sa strane SZK A1 ako je uopće napravljen,meni su prekjučer rekli na pitanje kako priključiti svojeg fritzboxa ,da je bridge na Innbox U92 nemoguć odnosno da router nepodržava(mada sumljam u to),
voip podatke nedaju unatoć zakonu o slobodi routera -znaći nemožeš kupiti svoj voip roter i spojiti sve tri usluge bez kemijanja,internet i televizija direktno preko onta se mogla i prije dobiti na svojem privatnom routeru,očito je zakon donesen bez konzekvenci(kazni) ,
ako se operater ne pridržava.
ja mislim da u ovom slučaju trebaš pisat pritužbu i sa odgovorom na pritužbu se obratiti HACOMU,i vidjeti što će ti oni reći.

@Karlo666
"Moja teorija je da Netgear SVE LAN portove opskrbi sa VLAN IDom od Interneta pa zbog tog razloga nema Interneta."

moja teorija je da Innbox U92 (za razliku od speedporta) nije ustanju mjenjati vlan id preko jednog porta,u praksi ako staviš vlan id interneta i televizije na netgear ,Innbox U92 se s blesira i neradi nijedno ni drugo
znaći rešenje bi trebalo biti na netgear staviti samo internet ,a tv i tel i dalje preko Innbox U92,što kad malo razmisliš i nije loše rešenje jer se portovi na netgearu oslobađaju za dodatne uređaje.

ono što je na t-comu preko fritzboxa išlo ,bez ikakvog problema ,speedport djelomično,sad na A1 preko Innbox U92 nejde nikako spojiti 2 televizora i internet u drugoj sobi sa jednom žicom ili ti ga jedni portom sa glavnog routera.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 05.01.2024. u 17:47.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2024., 23:08   #10
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
pa to što si napisao ti samo po sebi govori da bridge sa strane SZK A1 ako je uopće napravljen,meni su prekjučer rekli na pitanje kako priključiti svojeg fritzboxa ,da je bridge na Innbox U92 nemoguć odnosno da router nepodržava(mada sumljam u to),
voip podatke nedaju unatoć zakonu o slobodi routera -znaći nemožeš kupiti svoj voip roter i spojiti sve tri usluge bez kemijanja,internet i televizija direktno preko onta se mogla i prije dobiti na svojem privatnom routeru,očito je zakon donesen bez konzekvenci(kazni) ,
ako se operater ne pridržava.
ja mislim da u ovom slučaju trebaš pisat pritužbu i sa odgovorom na pritužbu se obratiti HACOMU,i vidjeti što će ti oni reći.

@Karlo666
"Moja teorija je da Netgear SVE LAN portove opskrbi sa VLAN IDom od Interneta pa zbog tog razloga nema Interneta."

moja teorija je da Innbox U92 (za razliku od speedporta) nije ustanju mjenjati vlan id preko jednog porta,u praksi ako staviš vlan id interneta i televizije na netgear ,Innbox U92 se s blesira i neradi nijedno ni drugo
znaći rešenje bi trebalo biti na netgear staviti samo internet ,a tv i tel i dalje preko Innbox U92,što kad malo razmisliš i nije loše rešenje jer se portovi na netgearu oslobađaju za dodatne uređaje.

ono što je na t-comu preko fritzboxa išlo ,bez ikakvog problema ,speedport djelomično,sad na A1 preko Innbox U92 nejde nikako spojiti 2 televizora i internet u drugoj sobi sa jednom žicom ili ti ga jedni portom sa glavnog routera.
Ajd stvarno nemoj sad širit glupe teorije kao što su bile budalaštine u vezi MAC Lockanja i VoIPa.
Svašta smo ja i OP isprobali sa Netgearom i NEIDE.
Pls nemoj govorit i širit laži okolo samo strašiš druge korisnike da je sve skoro nemoguće a zapravo Netgear(uređaj od 600+ EUR) se pravi blentav.
Drugima na HT nit + A1 radi sve ko podmazano sa TPLink i Asus ruterima.
Ja zapravo neznam dali ti uopće znaš kako radi internet konekcija bez obzira bila COAX,xDSL ili FTTH.


Još samo fali da nam se uvali oni Visage sa ludilom o Innboxu i kako će ga prebacit na VoIP ako priključi Innbox.


EDIT #1

Evo javio mi je OP da je uspio spojiti se sa Netgearom i sve super radi.

Uglavnom Netgear ima neku svoju detekciju ONTa pa se treba pratiti uputstvo.

https://shorturl.at/jprxX
__________________
Pošten trgovac:
1,2,

Zadnje izmijenjeno od: Karlo666. 06.01.2024. u 12:13.
Karlo666 je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.01.2024., 16:37   #11
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,551
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Ajd stvarno nemoj sad širit glupe teorije kao što su bile budalaštine u vezi MAC Lockanja i VoIPa.
Svašta smo ja i OP isprobali sa Netgearom i NEIDE.
Pls nemoj govorit i širit laži okolo samo strašiš druge korisnike da je sve skoro nemoguće a zapravo Netgear(uređaj od 600+ EUR) se pravi blentav.
Drugima na HT nit + A1 radi sve ko podmazano sa TPLink i Asus ruterima.
Ja zapravo neznam dali ti uopće znaš kako radi internet konekcija bez obzira bila COAX,xDSL ili FTTH.


Još samo fali da nam se uvali oni Visage sa ludilom o Innboxu i kako će ga prebacit na VoIP ako priključi Innbox.


EDIT #1

Evo javio mi je OP da je uspio spojiti se sa Netgearom i sve super radi.

Uglavnom Netgear ima neku svoju detekciju ONTa pa se treba pratiti uputstvo.

https://shorturl.at/jprxX
naravno da netgear nije loš router jedina "mana" ako se uopće može nazvat mana,mu je da ga treba dodatno podešavati kod nadogradnje firmwarea kako se to radi imaš bezbroj videa na youtubeu.
u svakom slučaju mi je drago da je čovjek našao rešenje,tvoje tipkanje neželim ni neću komentirati.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2024., 17:41   #12
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,492
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova

Evo javio mi je OP da je uspio spojiti se sa Netgearom i sve super radi.

Uglavnom Netgear ima neku svoju detekciju ONTa pa se treba pratiti uputstvo.

https://shorturl.at/jprxX
Ont je povezao direktno na wan port Netgear-a, na njemu skonfao pppoe i stvar radi ?
Razmišljam uzeti A1 uslugu preko HT optike i mislio sam da je nemoguće izbaciti U92 router iz lanca...
Doom je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2024., 18:40   #13
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,053
Citiraj:
Autor Doom Pregled postova
Ont je povezao direktno na wan port Netgear-a, na njemu skonfao pppoe i stvar radi ?
Razmišljam uzeti A1 uslugu preko HT optike i mislio sam da je nemoguće izbaciti U92 router iz lanca...

ajde nemoj.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2024., 19:09   #14
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,492
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
ajde nemoj.
Doom je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2024., 19:24   #15
NightWalker
Registered User
Moj komp
 
NightWalker's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: PGŽ
Postovi: 206
Da se ubacim, imam isto innbox u92 A1/HT Rent, ubacio bi neki svoj router jer ovaj je jednostavno koma i ping mi skace prilikom gaming previse, neka preporuka za ne tako puno novaca?
NightWalker je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2024., 20:10   #16
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor NightWalker Pregled postova
Da se ubacim, imam isto innbox u92 A1/HT Rent, ubacio bi neki svoj router jer ovaj je jednostavno koma i ping mi skace prilikom gaming previse, neka preporuka za ne tako puno novaca?
Asus RT-AX57
Zoveš SZK za PPPoE podatke.

VLAN ID za Internet 1203
Priority 0
MTU 1492
DNS po volji npr CloudFlare 1.1.1.1 i 1.0.0.1



Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je online   Reply With Quote
Staro 07.01.2024., 01:36   #17
wildscorpion
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2023
Lokacija: Split
Postovi: 7
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Asus RT-AX57
Zoveš SZK za PPPoE podatke.

VLAN ID za Internet 1203
Priority 0
MTU 1492
DNS po volji npr CloudFlare 1.1.1.1 i 1.0.0.1



Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
Zar nije taj Asus ograničen sa 1 Gbit lanom tako da 2Gbit paket ne dolazi u obzir? Po meni je Mikrotik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN bolja opcija, jest da je duplo skuplji al vrijedi tih para
wildscorpion je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2024., 02:08   #18
extasy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: st
Postovi: 363
Pa i taj mikrotik ima gbit lan portove....
extasy je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2024., 03:16   #19
wildscorpion
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2023
Lokacija: Split
Postovi: 7
Citiraj:
Autor extasy Pregled postova
Pa i taj mikrotik ima gbit lan portove....
hm... u pravu si. 10Gbit mu je sfp port
wildscorpion je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2024., 10:14   #20
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor wildscorpion Pregled postova
Zar nije taj Asus ograničen sa 1 Gbit lanom tako da 2Gbit paket ne dolazi u obzir? Po meni je Mikrotik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN bolja opcija, jest da je duplo skuplji al vrijedi tih para
Koliko znam A1 nenudi 2,5 Gbit preko HTa ili?
A i ONT koji HT ostavlja za A1 je 1Gbit tako da i nema smisla u ovoj kombinaciji uzimat 2,5Gbit opremu osim ako baš baš želiš a i ovo ide u offtopic jer korisnik je pitao koji je best bang for the buck.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je online   Reply With Quote
Staro 07.01.2024., 14:05   #21
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 627
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Koliko znam A1 nenudi 2,5 Gbit preko HTa ili?
A i ONT koji HT ostavlja za A1 je 1Gbit tako da i nema smisla u ovoj kombinaciji uzimat 2,5Gbit opremu osim ako baš baš želiš a i ovo ide u offtopic jer korisnik je pitao koji je best bang for the buck.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
Ne nudi 1 Gb/s preko HT-a jer HT nema 2 Gb/s u ponudi.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2024., 14:14   #22
zwizard1
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: R Hrvatska
Postovi: 145
Imam i ja innbox u92 bakrena parica. Po priči sa tehničarom bitno je koji je Soft u njemu, dakle ne može biti ist za bakar, za bridge ili čisto preko optike.
Svaki Soft donosi nešto u samom sebi a tako i druga podešavanja.
Ne znam šta si napravili ali meni je do sad bio fritzbox spojen i sve 5.
Nakon potpisivanja novog ugovora i kad je stigao ovaj innbox fritz se zaglupi i jedino sto mi preostalo stavljanje njega.
Patnja par dana ali za sad ok ….
Kad bude par errora spusti brzinu pa nakon nekog vremena se ustabili …
Brzina mi oko 65-75 mb.
Ja zadovoljan.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 07.01.2024. u 17:30.
zwizard1 je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2024., 15:06   #23
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,551
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Ne nudi 1 Gb/s preko HT-a jer HT nema 2 Gb/s u ponudi.
pretpostavljam da će se i to uskoro promjeniti, mada ko zna, HT (t-com) se u svakom segmentu u zadnje vrijeme sve više kvari i da zadnji dižu brzine na 2 Gb/s je po meni velika blamaža.
mada po meni dali je potrebno imat 2 Gb/s ili je 1Gb/s više nego dovoljan je isto pitanje za raspravu.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 07.01.2024. u 17:31.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2024., 18:35   #24
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 627
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
pretpostavljam da će se i to uskoro promjeniti, mada ko zna, HT (t-com) se u svakom segmentu u zadnje vrijeme sve više kvari i da zadnji dižu brzine na 2 Gb/s je po meni velika blamaža.
mada po meni dali je potrebno imat 2 Gb/s ili je 1Gb/s više nego dovoljan je isto pitanje za raspravu.
Što je najgore, A1 svim korisnicima naplaćuje različite brzine po istoj cijeni. Tebi kojem je dostupna usluga preko HT infrastrukture i brzina 1000/500 naplaćuju isto kao i onima koji imaju 2000/1000. Ili pak kabel; za cijenu 2000/1000 dobiješ 2000/100. Prevara samo takva.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2024., 18:53   #25
wildscorpion
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2023
Lokacija: Split
Postovi: 7
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
pretpostavljam da će se i to uskoro promjeniti, mada ko zna, HT (t-com) se u svakom segmentu u zadnje vrijeme sve više kvari i da zadnji dižu brzine na 2 Gb/s je po meni velika blamaža.
mada po meni dali je potrebno imat 2 Gb/s ili je 1Gb/s više nego dovoljan je isto pitanje za raspravu.
1Gbit je dovoljan da ali ga više nema u A1 ponudi nego samo 300 Mbit i 2Gbit
wildscorpion je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2024., 20:53   #26
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,551
Citiraj:
Autor wildscorpion Pregled postova
1Gbit je dovoljan da ali ga više nema u A1 ponudi nego samo 300 Mbit i 2Gbit
naravno da je dovoljan,pogotovo za kučnu upotrebu ni 1Gbit nemožeš dokraja iskoristiti da neprićam da stariji kompijuteri i to negovorim o biblijskoj starosti,govorim o kompovima 2-3 godine starima nemogu ni primiti 2Gbit,
pa meni to 300 Mbit i 2Gbit smrdi na gadnu prijevevaru,a HACOM apsolutno ni prstom protiv toga nemiće,pogotovo s toga jer u cjeniku očito postoji stavka za 1Gbit.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2024., 18:57   #27
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 627
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
naravno da je dovoljan,pogotovo za kučnu upotrebu ni 1Gbit nemožeš dokraja iskoristiti da neprićam da stariji kompijuteri i to negovorim o biblijskoj starosti,govorim o kompovima 2-3 godine starima nemogu ni primiti 2Gbit,
pa meni to 300 Mbit i 2Gbit smrdi na gadnu prijevevaru,a HACOM apsolutno ni prstom protiv toga nemiće,pogotovo s toga jer u cjeniku očito postoji stavka za 1Gbit.
Pa kad i je prevara, odnosno, najlakši način za dići cijene (promijena paketa). Svi kojima 1 Gb/s nije bio potreban su uzeli 200/300 Mb/s, a ovi koji su uzeli 1 Gb/s sada moraju uzeti 2 Gb/s. To je uredno i bio plan A1, da zarade na ovima kojima 300 Mb/s nije dosta.

Ali kao što rekoh, najveća prevara je to što nude uslugu svima po istoj cijeni iako ne mogu isporučiti brzinu koju bi trebali dobiti po toj cijeni.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2024., 19:34   #28
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,551
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Pa kad i je prevara, odnosno, najlakši način za dići cijene (promijena paketa). Svi kojima 1 Gb/s nije bio potreban su uzeli 200/300 Mb/s, a ovi koji su uzeli 1 Gb/s sada moraju uzeti 2 Gb/s. To je uredno i bio plan A1, da zarade na ovima kojima 300 Mb/s nije dosta.

Ali kao što rekoh, najveća prevara je to što nude uslugu svima po istoj cijeni iako ne mogu isporučiti brzinu koju bi trebali dobiti po toj cijeni.
dobro kod mene su relativno nedavno,počeli nuditi preko ht-infrastrukture tako ko to koristi nije još izišao iz prvog ugovora odnosno svi su na kraju prve godine,
pretpostavljam da će u toku 2024 godine i t-com počet nuditi 2 Gb/s,tako da taj dio će se riješiti,samo u mom okolišu 90% ljudi a vjerojatno sam i malo rekao
ima računala 4-5 godina starih koja su sa 1Gb/s mrežnim karticama i ac wifiom,znaći ni teoretski nemogu primiti 2 Gb/s.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2024., 01:58   #29
wildscorpion
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2023
Lokacija: Split
Postovi: 7
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
dobro kod mene su relativno nedavno,počeli nuditi preko ht-infrastrukture tako ko to koristi nije još izišao iz prvog ugovora odnosno svi su na kraju prve godine,
pretpostavljam da će u toku 2024 godine i t-com počet nuditi 2 Gb/s,tako da taj dio će se riješiti,samo u mom okolišu 90% ljudi a vjerojatno sam i malo rekao
ima računala 4-5 godina starih koja su sa 1Gb/s mrežnim karticama i ac wifiom,znaći ni teoretski nemogu primiti 2 Gb/s.
To se lako riješi sa 2.5 Gbit Pcie karticom od 20 dolara
wildscorpion je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2024., 02:50   #30
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,551
samo je pitanje dali će chipset podržat te brzine i tu karticu,
i drugo je pitanje dali se mi moramo prilagođavat operaterima ili s obzirom da mi njih plačamo bi se trebali oni nama prilagoditi,
mada svi mi provodimo prazne priće,
zakonodavac im je omogućio da tako posluju iz ovih ili onih razloga i bez obzira što mi mislili biti će po njihovom,
cjene i uvjeti če se u toku ove godine izjednačiti tako da baš izbora neće biti.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 09.01.2024. u 09:23.
skalar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na