Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.08.2021., 16:04   #1
adebisi10
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2021
Lokacija: Svijet
Postovi: 2
Problem nakon zamjene baterije

Pozdrav,


koristim Acer Aspire F15 F5-573G te sam odlučio kupiti novu bateriju pošto je stara na izmaku snaga odnosno došla je do toga da se laptop više ne može ni upaliti bez da je spojen na punjač. Bateriju sam naručio preko njemačkog Amazona, dakle radi se o originalnoj bateriji za Acer, a ne nekoj zamjenskoj. Nakon što sam stavio novu bateriju, pokušao sam upaliti laptop, no bez uspjeha. Računao sam da je baterija možda prazna pa sam spojio punjač, laptop tada pali, ali ne ide dalje od početnog crnog ekrana. Nakon nekoliko pokušaja i pogrešaka, ustanovim sljedeće:


- na novoj bateriji ne pali uopće
- na staroj bateriji ne pali uopće
- na novoj bateriji i punjaču pali, ali ne ide dalje od crnog ekrana
- na staroj bateriji i punjaču pali, ali ne ide dalje od crnog ekrana
- bez baterije na punjaču pali i radi najnormalnije


Također, kad je unutra baterija i kad spojim punjač, uredno svijetli narančasto svijetlo za punjenje, ali laptop ne funkcionira, dakle dalje od toga da je upaljen i da je crn ekran ne ide. Pokušao sam spojiti bateriju naknadno nakon što ga upalim samo na punjaču, ali i dalje piše "no battery detected" makar dolje svijetli narančasto kao da je puni. Pokušao sam pritom brisati i nanovo dodavati drivere, troubleshootati itd. ali ništa nije pomoglo. Je li se itko susreo s ovim problemom i imate li neke savjete?


Hvala unaprijed
adebisi10 je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2021., 19:12   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Pusti novu bateriju dan-dva na punjaču da se napuni.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.08.2021., 22:28   #3
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,403
Citiraj:
Autor adebisi10 Pregled postova
Pozdrav,


koristim Acer Aspire F15 F5-573G te sam odlučio kupiti novu bateriju pošto je stara na izmaku snaga odnosno došla je do toga da se laptop više ne može ni upaliti bez da je spojen na punjač. Bateriju sam naručio preko njemačkog Amazona, dakle radi se o originalnoj bateriji za Acer, a ne nekoj zamjenskoj. Nakon što sam stavio novu bateriju, pokušao sam upaliti laptop, no bez uspjeha. Računao sam da je baterija možda prazna pa sam spojio punjač, laptop tada pali, ali ne ide dalje od početnog crnog ekrana. Nakon nekoliko pokušaja i pogrešaka, ustanovim sljedeće:


- na novoj bateriji ne pali uopće
- na staroj bateriji ne pali uopće
- na novoj bateriji i punjaču pali, ali ne ide dalje od crnog ekrana
- na staroj bateriji i punjaču pali, ali ne ide dalje od crnog ekrana
- bez baterije na punjaču pali i radi najnormalnije


Također, kad je unutra baterija i kad spojim punjač, uredno svijetli narančasto svijetlo za punjenje, ali laptop ne funkcionira, dakle dalje od toga da je upaljen i da je crn ekran ne ide. Pokušao sam spojiti bateriju naknadno nakon što ga upalim samo na punjaču, ali i dalje piše "no battery detected" makar dolje svijetli narančasto kao da je puni. Pokušao sam pritom brisati i nanovo dodavati drivere, troubleshootati itd. ali ništa nije pomoglo. Je li se itko susreo s ovim problemom i imate li neke savjete?


Hvala unaprijed

BMS se zna triggerat ako jedna ćelija je defektna ili jako nisko pa neće dopustiti korištenje i gasi sve ćelije radi zaštite.
Pusti preko noći da se napuni baterija i vidi stanje ujutro.

Isto tako nekupovat jeftine kineske baterije sa NoName ćelijama jer znaju biti vrlo loše i opasne za upotrebu.


Citiraj:
Autor adebisi10 Pregled postova
dakle radi se o originalnoj bateriji za Acer
Dosta ima njih koji se prodaju pod navodno originalni a nisu.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2021., 23:56   #4
adebisi10
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2021
Lokacija: Svijet
Postovi: 2
Punio sam je pola dana, nije pomoglo. Mislim da nije problem nove baterije, da je samo do nje onda bi laptop palio na staroj bateriji i punjaču kao što je radio zadnje dvije godine, međutim neće više ni na njoj nego je identična situacija kao i kad se laptop pali s novom baterijom spojen na punjač - crn ekran i to je to.
adebisi10 je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2021., 19:37   #5
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,403
Citiraj:
Autor adebisi10 Pregled postova
Punio sam je pola dana, nije pomoglo. Mislim da nije problem nove baterije, da je samo do nje onda bi laptop palio na staroj bateriji i punjaču kao što je radio zadnje dvije godine, međutim neće više ni na njoj nego je identična situacija kao i kad se laptop pali s novom baterijom spojen na punjač - crn ekran i to je to.
Dobro a čuje li se da laptop radi kad ga pokušaš upaliti?
Ako je pokušaj preštekat na neki vanjski ekran ako imaš izlaza za video out.
Ako daje sliku onda je vjerovatno riknuo ekran ili je kabel od ekrana oštećen.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2021., 00:46   #6
Ico_Zg
Premium
Moj komp
 
Ico_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 537
Jesi probao bateriju resetirati?
https://www.youtube.com/watch?v=Ktn-_itEY3U
Ico_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2021., 15:38   #7
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Moguće je da se nesto zeznulo prilikom zamjene baterije. Uglavnom bude kriv ljudski faktor, neopreznost, malo grublji rad i slicno, sve ovisi o kvaliteti izrade uređaja. Mozda neki pin ne sjeda dobro. Mozda se varam, ponekad sve radi dok je sklopljeno, cim se otvori pocnu problemi. Sad je potrebno napraviti dobru dijagnostiku.

Poslano sa mog NHM-5 koristeći Tapatalk
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2021., 08:26   #8
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Upravo to. S obzirom da vise ne radi kad je bilo koja baterija unutra meni vuce na to da je neki pin savinut pa baterija radi kratki spoj a zbog zastite se onda uopce ne boota lap.....Just quessing
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na