Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.09.2021., 16:58   #3571
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,098
Ček, znači bil sam u pravu, bliže 3000 nego 10 000 po komadu ccccc....
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2021., 17:05   #3572
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Pa bez detaljnih specifikacija je apsurdno pricat o cijenama. Ormar istih dimenzija moze kostat od x do y, a ovisi o vise faktora.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.09.2021., 17:41   #3573
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Ček, znači bil sam u pravu, bliže 3000 nego 10 000 po komadu ccccc....
Puno bliže

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 21.09.2021. u 17:59.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2021., 22:05   #3574
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,098
I to sve sa kliznim vratima? Vrata isti iveral ko i "kutija", ili nešto finije?
Moram i ja dva ormara složiti, al manja
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2021., 22:20   #3575
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
Ja sam nakon one svoje ponude kupio emezete ormar 360x265 ormar je bio 6000kn, okvir sa led rasvjetom(nikad upaljenom) 1500kn, police 1000 kn, usporivači 500kn, klizna vrata sa ogledalima
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2021., 22:40   #3576
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
I to sve sa kliznim vratima? Vrata isti iveral ko i "kutija", ili nešto finije?
Moram i ja dva ormara složiti, al manja
Klizna vrata.
Vrata finija, naravno. Matirana, 3 dijela, srebrna lajsna ih dijeli, plinski klizni mehanizmi.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2021., 22:54   #3577
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Koje faking drame.

Pa napiši koliko, daj render il nacrt i bok. Štase stiso
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2021., 09:41   #3578
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Koje faking drame.

Pa napiši koliko, daj render il nacrt i bok. Štase stiso
Nemam nacrt

Sve je to ovako, crtano na papiru, mjereno itd. Bez nekakvih rendera.

A cifra, obećao sam da neću šerati, čisto jer kolega ima brdo posla tu po VŽ-u, desilo mi se da slučajno ljudi s posla rade s istim majstorom, ovo je išlo prek mene, preko dobrane veze bez računa.

Pa ću ispuniti obećanje.

Pošaljem slike kada umontiramo sve.

I nisu drame, jednostavno ne znam što može ormaru dići cijenu za 300%. Pitao sam za okvirno. Dobio cijene od 3000 - 15 000kn. Nije 3000kn/komad, ali nije ni puno više.


PITANJE BROJ 2:
Preporuka gdje kupiti kupaonsko ogledalo?
Tražim nešto s LED rasvjetom, ali da služi svrsi, znači da stvarno svijetli (kada se brijem npr.). Bio u Fero-termu, Bauhausu, Pevecu, sve što tamo imaju mi nije sjelo. Približim se licem ogledalu, upalim svijetlo, gotovo nikakva promjena.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 22.09.2021. u 09:55.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2021., 11:13   #3579
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
ja ti preporucam posebno ogledalo i posebno lampu. jer di ces to ic mjenjat kad ti krepa... ovako samo lampu zamjenis, po mogucnosti uzet na grlo pa samo zarulju izmjenis. ima u bauhausu dost tih kupaonskih, a sebi sam naso i na grlo e14 tj dva grla.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2021., 11:39   #3580
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 573
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.09.2021., 11:44   #3581
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Ne želim odvojeno.

Može lampa gore ići, ali želim ju u sklopu ogledala, jer čim je odvojeno, moram bušiti više rupa, moram kemijati s kablom iznad ogledala itd. A složio sam sve clean, imam samo rupu i kabel iza ogledala.

Zato tražim LED opciju ali da taj LED stvano svijetli, ne želim samo šminku.

I da, IKEA ne dolazi u obzir.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2021., 18:16   #3582
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Spasi se i uzmi odvojeno kako ti ljudi savjetuju, nećeš propasti što će se vidjeti 1 cm kabela. U starom stanu sam imao svjetlo unutar ogledala i to su bile muke kada krepa traka ili napajanje...



Izgleda kao CCFL, ali LED je unutra.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2021., 23:03   #3583
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
možda nije baš prava tema, ali nekako mi je skroz glupo otvarati novo radi ovoga... doduše, ima dodirnih točaka je li itko od vas koristio portal emajstor.hr? ako je, kako ste bili zadovoljni? još šta me više zanima, je li itko koristio taj portal kao izvođač nekih od ponuđenih radova? trebalo bi mi malo više infa iz prve ruke o tome, a ne pronalazim nigdje po netu
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2021., 23:26   #3584
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
neki dan postavio da tražim majstore i javilo mi se njih 3

Čekam da se dogovorim da dođu vidjeti kaj treba sve i da mi daju ponudu
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2021., 01:50   #3585
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
možda nije baš prava tema, ali nekako mi je skroz glupo otvarati novo radi ovoga... doduše, ima dodirnih točaka je li itko od vas koristio portal emajstor.hr? ako je, kako ste bili zadovoljni? još šta me više zanima, je li itko koristio taj portal kao izvođač nekih od ponuđenih radova? trebalo bi mi malo više infa iz prve ruke o tome, a ne pronalazim nigdje po netu
OK portal, spoji te sa majstorima. Kad sam trebao srediti dimnjak nakon potresa, javila mi se trojica, svaki od njih došao i pogledao te dao ponudu. Bili su unutar par tisuća, a koliko sam shvatio u priči sa ostalim stanarima, dali su dosta dobre ponude. Mada je to moglo biti i do razdoblja, ja sam rješavao skoro godinu i pol nakon potresa, oni odmah skoro nakon Zagrebačkog potresa.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2021., 13:11   #3586
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,859
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Klizna vrata.
Vrata finija, naravno. Matirana, 3 dijela, srebrna lajsna ih dijeli, plinski klizni mehanizmi.
Dali je ovo stoper za vrata plinski ili je bas plinski mehanizam na tockicima?
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2021., 13:16   #3587
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
Dali je ovo stoper za vrata plinski ili je bas plinski mehanizam na tockicima?
Stoper.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2021., 13:43   #3588
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
pogledaj si concepto led ogledala u ikomi.
jednostavna su dizajnom, pasu bilo gdje, montiro sam 2 komada, nije lose, lijepo se vidi.
al sebi to nebi nikad stavio, jer te led trake ti mogu krepat za godinu ili 10god, nikad ne znas, a to ic jebavat, da me pozoves da ti to popravim bi ti naplatio ko novo ogledalo. bez imalo griznje savjesti.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2021., 09:41   #3589
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
možda nije baš prava tema, ali nekako mi je skroz glupo otvarati novo radi ovoga... doduše, ima dodirnih točaka je li itko od vas koristio portal emajstor.hr? ako je, kako ste bili zadovoljni? još šta me više zanima, je li itko koristio taj portal kao izvođač nekih od ponuđenih radova? trebalo bi mi malo više infa iz prve ruke o tome, a ne pronalazim nigdje po netu



Ja sam tamo našao tipa za struju.


Na kraju je završilo na rubu tučnjave, mrtav pijan je bio skoro svaki put, izbacio sam ga prekasno pa mi je drugi krpao iza njega.
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2021., 10:40   #3590
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Portal kao takav funkcionira OK, doduše na kakve majstore ćeš naići, to ti nitko ne može jamčiti.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2021., 10:46   #3591
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,448
ma to je stvar i uživo, da ne znaš tko ti bude došao raditi na kraju. Dogovaraš sa šefom recimo, a on pošalje nesposobne radnike
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2021., 10:55   #3592
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104



Žena tražila majstora za renovaciju kupaone svojim roditeljima (tata joj je slijepa osoba), tako da mi više manje sve radimo po kući. Javilo se par ljudi. Svi došli, vidjeli, poslali ponude, imali razna riješenja i ideje, jedan nam se svidio i dogovorili smo se za cifru.

Pitao je koja je cifra s kojom raspolažemo, punica i punac nisu u problemu s lovom, ali rekli smo max 25k kuna.

Rekli smo da je naš uvjet da mu ostavimo ključ, i da se vratimo u gotovu kupaonu (punac i punica bili kod mene 2 tjedna) ja na putu u Francuskoj u tom periodu.
Ideja je bila da on sve kupi, napravi, mi se vratimo, platimo sve i ključ u ruke (ovo nije nešto što nismo definirali, nego je tako bilo IZRIČITO rečeno. Starci ne voze, ne mogu se vozit 30km u jednom smjeru sami, a ja sam van države 2 tjedna).

Rekao majstor sve odgovara, krećem za 2-3 dana već i biti će gotovo kroz 10-tak dana nakon što krene.

U tih prvih 10 dana, zvao nas je jedno 15 puta u vezi kupnje stvari koje smo mu rekli da kupi ON. Dogovorio sam s frendom da mi dostavi pločice, wc, tuš, cijevi, sve sam ja platio (dogovorio dostavu), frend iz ZG vozio za VŽ, da bi se tamo zaletio u zatvorena vrata (majstora nije tamo uopće bilo), i frend nije mogao obaviti dostavu. To je bilo možda 7-8 dana nakon što su dobili ključeve. U tom periodu ja sam bio u razmiššljanju da još 2-3 dana i kupaona gotova.

Vratio sam se iz francuske, prošlo 14 dana, otišao k puncu i punici, kupaona nije ni 10% gotova, sve upraljno, šuta i stare stvari nisu odvezene i tu sam poludio... Nakon 3 dana on zove, da će kupaona biti gotova drugi dan (znači 18. dan). Drugi dan mi odemo tamo, vozim punca i punicu, otvaramo vrata (iza 17h), njega nema, majstora nema, vrata odključana, kupaona nema wc, nema tuš kabine, vrata od kupaone nema, silokona nema, nema još puno stvari.

Zovem ja njega, vraća se on, bude, bude sutra, bude, bude, bude.

U prvih 18. dana dali smo mu 11 000kn i kupili gotovo sve sami (pločice, kupaonsi namještaj, staklo za tuš kabinu, boju za plafon, wc itd.) gdje smo već potrošili oko 7 000kn.

Kada smo tamo nakon 3 tjedna preuzeli kuaponu, ima se što vidjeti.

Najgori posao koji sam ikada vidio.

Fuge u pločicama, užas. Ormarić ispod umivaonika visi. Ogledalo puknuto u kutu. Nagib u tuš kabini nikakav. Vrata pohoblana i brušena, ne mogu se otvoriti do kraja (njegova obrana, pločice kje si kupio su 2mm deblje), ventilacija postavljena ali nije spojena, svijetlo na ormariću kupaonskom postavljeno ali ne spojeno, ona plastika koja pokriva rezove na pločicama manja od rupe, pločice gdje slavina dolazi nisu izrezane nekom okruglom krunom nego terolitkom u kvadrat itd. Uglavnom UŽASAN POSAO.

Više čovjek ne želi doći u stan nego. Zove da smo još 12 000kn dužni.

Znači preko 30 000kn kupaona gdje je on rekao ključ u ruke, a na kraju sam bio tamo jedno 7-8 puta, kupio pol toga sam itd.

Čovjek je diplomirani pravnik po struci, usputno traži poslove, nabavi radnike i uzima proviziju (to sam tek kasnije saznao).

Na kraju skoro na sudu završili, ja sam zvao odvjetnike, imao račun, imao ponudu. Na kraju čovjek više nije tražio tih 12 000kn dodatnih, ali zvao moju ženu, prijetio itd.

Traumatično iskustvo, koje ne bi želio prolaziti ponovo.

Htio punici i puncu napraviti uslugu i pomoći oko svega, na kraju ostao gorak okus u ustima.

Imam i negdje fotke, jedno 20 fotki, kriminalno loš rad.




Zašto ovo govorim?

Imao je sve pozitivne ocjene i preporuke... Zato smo ga odabrali. Nije bio najjeftiniji...

Budite pametni i pazite na to.
-->
Evo, moje iskustvo, čitajte ako vas zanima, poveći tekst.




Žena tražila majstora za renovaciju kupaone svojim roditeljima (tata joj je slijepa osoba), tako da mi više manje sve radimo po kući. Javilo se par ljudi. Svi došli, vidjeli, poslali ponude, imali razna riješenja i ideje, jedan nam se svidio i dogovorili smo se za cifru.

Pitao je koja je cifra s kojom raspolažemo, punica i punac nisu u problemu s lovom, ali rekli smo max 25k kuna.

Rekli smo da je naš uvjet da mu ostavimo ključ, i da se vratimo u gotovu kupaonu (punac i punica bili kod mene 2 tjedna) ja na putu u Francuskoj u tom periodu.
Ideja je bila da on sve kupi, napravi, mi se vratimo, platimo sve i ključ u ruke (ovo nije nešto što nismo definirali, nego je tako bilo IZRIČITO rečeno. Starci ne voze, ne mogu se vozit 30km u jednom smjeru sami, a ja sam van države 2 tjedna).

Rekao majstor sve odgovara, krećem za 2-3 dana već i biti će gotovo kroz 10-tak dana nakon što krene.

U tih prvih 10 dana, zvao nas je jedno 15 puta u vezi kupnje stvari koje smo mu rekli da kupi ON. Dogovorio sam s frendom da mi dostavi pločice, wc, tuš, cijevi, sve sam ja platio (dogovorio dostavu), frend iz ZG vozio za VŽ, da bi se tamo zaletio u zatvorena vrata (majstora nije tamo uopće bilo), i frend nije mogao obaviti dostavu. To je bilo možda 7-8 dana nakon što su dobili ključeve. U tom periodu ja sam bio u razmiššljanju da još 2-3 dana i kupaona gotova.

Vratio sam se iz francuske, prošlo 14 dana, otišao k puncu i punici, kupaona nije ni 10% gotova, sve upraljno, šuta i stare stvari nisu odvezene i tu sam poludio... Nakon 3 dana on zove, da će kupaona biti gotova drugi dan (znači 18. dan). Drugi dan mi odemo tamo, vozim punca i punicu, otvaramo vrata (iza 17h), njega nema, majstora nema, vrata odključana, kupaona nema wc, nema tuš kabine, vrata od kupaone nema, silokona nema, nema još puno stvari.

Zovem ja njega, vraća se on, bude, bude sutra, bude, bude, bude.

U prvih 18. dana dali smo mu 11 000kn i kupili gotovo sve sami (pločice, kupaonsi namještaj, staklo za tuš kabinu, boju za plafon, wc itd.) gdje smo već potrošili oko 7 000kn.

Kada smo tamo nakon 3 tjedna preuzeli kuaponu, ima se što vidjeti.

Najgori posao koji sam ikada vidio.

Fuge u pločicama, užas. Ormarić ispod umivaonika visi. Ogledalo puknuto u kutu. Nagib u tuš kabini nikakav. Vrata pohoblana i brušena, ne mogu se otvoriti do kraja (njegova obrana, pločice kje si kupio su 2mm deblje), ventilacija postavljena ali nije spojena, svijetlo na ormariću kupaonskom postavljeno ali ne spojeno, ona plastika koja pokriva rezove na pločicama manja od rupe, pločice gdje slavina dolazi nisu izrezane nekom okruglom krunom nego terolitkom u kvadrat itd. Uglavnom UŽASAN POSAO.

Više čovjek ne želi doći u stan nego. Zove da smo još 12 000kn dužni.

Znači preko 30 000kn kupaona gdje je on rekao ključ u ruke, a na kraju sam bio tamo jedno 7-8 puta, kupio pol toga sam itd.

Čovjek je diplomirani pravnik po struci, usputno traži poslove, nabavi radnike i uzima proviziju (to sam tek kasnije saznao).

Na kraju skoro na sudu završili, ja sam zvao odvjetnike, imao račun, imao ponudu. Na kraju čovjek više nije tražio tih 12 000kn dodatnih, ali zvao moju ženu, prijetio itd.

Traumatično iskustvo, koje ne bi želio prolaziti ponovo.

Htio punici i puncu napraviti uslugu i pomoći oko svega, na kraju ostao gorak okus u ustima.

Imam i negdje fotke, jedno 20 fotki, kriminalno loš rad.




Zašto ovo govorim?

Imao je sve pozitivne ocjene i preporuke... Zato smo ga odabrali. Nije bio najjeftiniji...

Budite pametni i pazite na to.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2021., 11:09   #3593
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,699
Mog punca koji je k tome invalid, ali pokretan, su zavaljali za krov terase, a kao radnike je nasao na preporuku. Mjesec dana ih je hranio, oni su mu radili, trazili novce malo po malo, ali sve nesto malo vise od dogovorenog jer "trosak vremena, dolazak dvaput, tecaj eura" i tako u krug... Na kraju mu prestali dolaziti, ostali mu duzni dio posla, a terasa koma! Krov prokisnjava, crijep krivo slozen, maltene sve skidaj i ispocetka.

Jedno par tjedana smo ih trazili po gradu i nasli smo gdje su zivjeli. I tog stanodavca su zavaljali da bi na kraju pobjegli u bosnu. Jedan je bio kockar, drugi mu je bio pajdo, toboze postenjacina, ali i to je sigurno neka uigrana spika. Pajdo se cak vratio podvijenog repa po alat, al smo ga sprasili u pm.

Moj punac je nazalost dobricina, sve ce napraviti i dati drugima, ali nije htio dati soma eura vise da mu neka firma to napravi nego je nasao neke fusere. I to ti je skola.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2021., 12:05   #3594
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Ne mogu reći da sam naišao na majstore koje bi od srca preporučio, nego bili su OK dokle god sam ih nadzirao i govorio što i kako treba. Kad bi ih pustio samostalno, napravili bi blagi užas.
Međutim, smatram da je najbitnije u inicijalnim pregovorima ne pristati na velik avans/predujam. U više navrata su me tražili avans do 80%, na čemu sam se ljubazno zahvalio i rekao da tako oni nemaju nikakvog rizika, a ja mogu popušiti sve ako oni idući dan odluče staviti ključ u bravu. Ukoliko inzistiraju na tome, čak i za relativno male iznose do par desetaka tisuća kuna, mislim da to govori u prilog njihovoj neozbiljnosti i o potencijalnom riziku za naručitelja. Iz iskustva prijatelja, to se i često dogodilo, platili i ostali bez robe i usluge...
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2021., 14:13   #3595
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Meni je prijatelj keramičar rekao- ako te majstor traži avans za materijal, tad je klošar koji nema za materijal i nemoj ga uzimat.
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2021., 15:34   #3596
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
to je istina, ali opet moze bit da ga masu puta nisu isplatili pa se neda zajebavat...
domina je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2021., 16:33   #3597
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
Ja sam sa svojima za građevinski dio radova vrlo zadovoljan, ja sam sam kupio plocice namjestaj i sl, oni su kupili za grube radove kad su ih napravili trazili su dio novca, pa kad su pločice postavili drugi dio, i na kraju bakon gletovanja i montaze ostatak plaćanja. I posto su im kooperanti skinuli klimu i nisu je dosli montirat nazad odbili su 1000 kn od cijene i gratis su mi naknadno spustili strop u WCu jer je deka kriva pa je ruzno izgledalo sa plocicama do plafona

O struji necemo pricat
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2021., 16:36   #3598
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Pa realno ja uvijek dam za materijal jer nije majstor kreten da kupi pa da mu ja ne dam pare ili sl.

Materijal platim odmah bez ikakvih problema. Rad me nitko nije tražio unaprijed, eventualno nakon par dana što već rade traže dio i to je ok.

Jedan kreten koji mi je gletao me zajebo na foru da mu je bivša orocila račun pa da mu trebaju hitno pare i ja dao sve. Do tada je radio 4 dana svaki dan i imao je još cca 5 ,6 dana.... Nikad više nije došao. Otišao lik u Njemačku 😂
buljaka je online   Reply With Quote
Staro 24.09.2021., 20:55   #3599
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,888
Ovo što ja znam iskustva nekoliko ljudi (volim učiti na tuđim mukama) svi do jednog su se zajebali kada su plaćali unaprijed. Ima puno stručnjaka koji rade na principu ponzi sheme i treba im nova budala da bi mali primirili prethodne budale, ne bi li time spriječili eventualno prebijanje.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2021., 12:47   #3600
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
jako zanimljiva iskustva s majstorima uvijek je zanimljivo pročitati kako je uglavnom 80% ljudi nezadovoljno odrađenim poslovima, a tek 20%, ako, je zadovoljno, u nekoj prelaznoj sam životnoj fazi pa me to do jučer sve nije zanimalo, a danas me zanima, jer ću sigurno trebati bauštelce u svom životu, ali volim biti jako oprezan i želim da mi se sve odradi korektno, profesionalno i ozbiljno, ne bih baš trpio nikakva fušarenja, a ne znam (još ) kako takvim majstorima stati na kraj i nabiti im penale, navodno svi oni ugovori su bezvezni i nemaju nikakve pravne osnove za tužbu (istina - da ili ne?)


btw, kada smo već kod toga, ako nekome od vas zatrebaju atesti električnih instalacija, bilo šta za MTU, ispitivanja, uzimanje uzoraka i analize vode za piće po stanovima, zgradama, vikendicama, pošaljite mi poruku u inbox
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na