Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.05.2020., 21:34   #1621
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Gledao sam i PABH 20-Li na njuškalu, bio je za 420kn, kad sam se drugi dan odlučio, već je nestao... žao mi je bilo, jako. Pogotovo sad kad ti kažeš da je isto dobar (što vjerujem, jer imamo aku 16v od parksidea i jako sam zadovoljan).

Imam u planu malo više bušiti, sad kako smo morali na silu renovirati stan (požar) shvatio sam da mi je to gušt. Kako radim mentalno na poslu, ovo mi jako paše i odmara me. Već sam si bio tražio hobi, učenje stranih jezika, novih tehnologija... kita... mozak se želi odmarati nakon posla, ne još raditi.

Tako da imam neke planove i želje u vezi toga, ali opet, da sam kupio Parkside za 420kn, pa odustanem od svojih planova, nije velka šteta. Ovako malo je.

Ali opet, ako ne odustanem od svojih planova, Parkside 420kn i ako bi mi za taj Parkside (ili neki drugi) zatrebale još dvije baterije, evo mene na 1200kn Parkside, a to je već jako blizu ovom Boschu...

Da nije bilo te extra baterije od 3.0Ah, vjerojatno ne bi tog Boscha uzeo, tj čekao bi Njuškalo ili Lidl za ovog kojeg ti imaš. S njom sam si nekako opravdao tu kupnju.

https://www.bosch-professional.com/h...-50-06019H5100
Bosch kaže da je bez četkica.
ocito sam naletio na krivu stranicu ili neki podmodel jer se lijepo vidi na tvojem linku da je brushless. ma ovo si kupio sada zauvijek.

ja sam si rekao da mi treba alat samo ovako tu i tamo na kraju sebi busio, susjedu busio, nabavio cirkularni bit pa busio gurle za odvode..doslovno sta god mi netko spomene - ja se odmah dobrovoljno javim za akciju da sto vise koristim alat dok sam doma

p.s. neki Karcher KHD 4L Basic Auto je na 1499kn u Lidlu, danas vidio na Kukuljanovu.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2020., 11:36   #1622
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 986
Ima ovaj četvrtak u Lidla hrpa zanimljivih alata, među ostalima baterijski cirkular i ubodna pila, Kaercher miniwash, kombo aparat za zavarivanje, itd.
Night je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.05.2020., 13:55   #1623
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Sad pogledao letak, od cetvrtka stvarno super izbor alata.

Za kompletnog n00ba koji bi se ucio variti preko youtube-a, koji aparat za zavarivanje od dva u letku bi netko ko zna variti preporucio?
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2020., 21:54   #1624
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 754
nijedan, bolje uzeti inverter kod supergoldija. 90% alata im je srot, al aparati za varenje su u ovih drugih 10%
za te novce nema bolje
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2020., 22:13   #1625
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor Night Pregled postova
Ima ovaj četvrtak u Lidla hrpa zanimljivih alata, među ostalima baterijski cirkular i ubodna pila, Kaercher miniwash, kombo aparat za zavarivanje, itd.
mene je strah tih baterija kolkiko dugo će bit u optimalnom kapacitetu...svaka li-ion/ li-polimer baterija bi trebala bit skladištena u odr. postotku napunjenosti a to se kosi sa trenutkom kad nam zatreba a ona nije full puna (kako bi se čuvala trajnost).
pa obično ljudi napune full i spreme nek čeka slijedeći zadatak.
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2020., 07:44   #1626
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Radiš malo preveliku nauku od toga. Koristim akice već godinama i nema nikakvih problema. Da li pada kapacitet? Vjerojatno, u biti sigurno. Da li drastično pada? Ne.
Kad se isprazni, napunim i to je to.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2020., 11:28   #1627
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 986
To je baterija od 100kn, neće me previše dirati ako mi kroz 5 godina ode kvragu pa mi treba nova. Ne kupujem alat da bude kolekcionarski primjerak nego da se koristi.

Ako skladištiš gole li-ion ćelije na dulji rok možeš ih isprazniti na 3.7V jer ih je tako najbolje dugoročno skladištiti, ali za alat koji se koristi par puta godišnje i koji ima ugrađenu zaštitu koja vuče nešto malo struje to ionako nije praktično nego bi je trebalo napuniti bar dvaput godišnje da ne ode ispod 2.5V i uništi se.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2020., 11:46   #1628
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
mene je strah tih baterija kolkiko dugo će bit u optimalnom kapacitetu...svaka li-ion/ li-polimer baterija bi trebala bit skladištena u odr. postotku napunjenosti a to se kosi sa trenutkom kad nam zatreba a ona nije full puna (kako bi se čuvala trajnost).
pa obično ljudi napune full i spreme nek čeka slijedeći zadatak.
Bit ce, ne sekiraj se, vise utjece koristenje na baterije nego skladištenje. Skladiste je na full kapacitetu je neprimjetno za gubitak ukupnog kapaciteta baterije, dok skladistenje na praznom kapacitetu, ako padne ispod min voltaze znaci bye bye baterija, Jedini problem kad je storeas na full je sto ce relativno brzo doci do 4v iliti 80tak posto, ali to ne znaci da si izgubio ukupni kapacitet čelije.

Najveći gubitak ukupnog kapaciteta se prikazuje na full charge/discharge ciklusima, gdje najcesce oko 300, baterija vec ozbiljnije gubit kapacitet ali se moze ocekivati sigurno jos bar 300 ciklusa dok kapacitet ne padne na cca 50% originalnog(ofc ovisi o sto faktora ova brojka) . Full charge discharge znaci od 0 do 100, ako bat nadopunjavas sa 80 do 100% to nije full ciklus, nego pet takvih nadopunjavanja je jedan full ciklus.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2020., 12:02   #1629
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor Night Pregled postova
To je baterija od 100kn, neće me previše dirati ako mi kroz 5 godina ode kvragu pa mi treba nova. Ne kupujem alat da bude kolekcionarski primjerak nego da se koristi.
a i ovo je upitno...jel bude samo 100 kn i jel ih bude za 5 godina

imao sam par takvih aku busilica ISKRA-ERO (zelena) i neke NN (kad se napune, vrte ko lude 1 minutu, onda više ne) i baterija više nije bilo za kupit...iskra prestala proizvodit a kinezi imaju svaka drugačiji prihvat/profil...bacio ih sve na kraju.
kupio takvu u lidlu pa ćemo vidjet koliko će baterija trajat.
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2020., 13:35   #1630
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 986
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
a i ovo je upitno...jel bude samo 100 kn i jel ih bude za 5 godina

imao sam par takvih aku busilica ISKRA-ERO (zelena) i neke NN (kad se napune, vrte ko lude 1 minutu, onda više ne) i baterija više nije bilo za kupit...iskra prestala proizvodit a kinezi imaju svaka drugačiji prihvat/profil...bacio ih sve na kraju.
kupio takvu u lidlu pa ćemo vidjet koliko će baterija trajat.

Sad baterije većinom koriste 18650 Li-ion ćelije, kad kapacitet ode kvragu raskopaš bateriju, naručiš odgovarajuće ćelije i zamijeniš ih. Koliko sam vidio nemaju neku pamet kao baterije od laptopa pa nakon zamjene ćelija rade normalno. Bitno je samo da su ćelije odgovarajuće, prosječne od laptopa obično ne odgovaraju jer nisu namjenjene velikim strujama.

Te stare Iskre su vjerojatno koristile NiCd u nekom manje-više standardnom formatu pa bi se na isti način dale reparirati ili čak konvertirati u Li-Ion.
Night je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.05.2020., 13:40   #1631
siloman
Premium
Moj komp
 
siloman's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Otok Krk
Postovi: 325
Ima li tko iskustva s akumulatorskim kosilicama?
Kupujem za kosit oko kuce. Imam više malih travnjaka i stalno razvlačenje kablova nema smisla..

Za maslinik koristim motornu ali za ovo ona jednostavno nije praktična, preglomazna je i preteška.

Našao sam na mall.hr einhell i rem power

Znam da popust nije realan al me zanima ima li netko preporuku?
Ne bih išao iznad 2000kn. Ako može manje, zašto ne..
__________________
Gdje se jede jedem,gdje se pije pijem,gdje se radi ne smetam!
siloman je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2020., 13:52   #1632
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
a i ovo je upitno...jel bude samo 100 kn i jel ih bude za 5 godina

imao sam par takvih aku busilica ISKRA-ERO (zelena) i neke NN (kad se napune, vrte ko lude 1 minutu, onda više ne) i baterija više nije bilo za kupit...iskra prestala proizvodit a kinezi imaju svaka drugačiji prihvat/profil...bacio ih sve na kraju.
kupio takvu u lidlu pa ćemo vidjet koliko će baterija trajat.
To su vjerojatno NiMh baterije, ili stvarno šort šort Li ion čelije, a i Li Ion čelije uvik možeš zaminit ako si malo tech savy, samo treba odlemit stare zalemit nove, kupis ih na nkon.nl i uzmes dobre i miran si godinama
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2020., 16:21   #1633
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Gledam malo te batke na nkon.nl. Nisam pojma imao da baterija može bit refurbished. Wtf?
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2020., 16:55   #1634
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
Pa iskreno nisam ni ja, ali vjerojatno izvadjene iz nekog battery packa.

Samo napomena ako neko bude planirao mjenjati sebi baterije, na puno faktora se mora pazit jel PCB na ćeliji ili vanka na packu, koja je kemija baterije, kad se spaja nek budu praznije baterije, jer ako slucajno napravite kratki spoj a PCB nije na batki ocekujte KaBoom, a manji je kaboom kad je praznija celija. itd itd googlajte al da znate da nije samo uzet najjeftinije celije i polemit ih i magicno radi.

Na nkon NL mozete kupiti baterije sa vec spot weldanim pinovima za lakse spajanje.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2020., 17:47   #1635
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,930
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Full charge discharge znaci od 0 do 100, ako bat nadopunjavas sa 80 do 100% to nije full ciklus, nego pet takvih nadopunjavanja je jedan full ciklus.
Nije ovo baš točno. Statistički se gleda da punjenje do kakvih 80 posto "troši" 27% ciklusa. Punjenje LiIon baterija na 100% je znatno štetnije za njezino zdravlje. A najgore što im se može uraditi je da ih se ostavi na punjaču pa da satima rokaju na 100%. Najbolje je za redovnu upotrebu biti u rasponu 20-80%.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2020., 18:15   #1636
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Koliko sam ja čitao o Li-ion baterijama, to što ju ostaviš na punjaču x sati, nema veze. Elektronika prekida punjenje.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2020., 18:19   #1637
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Nije ovo baš točno. Statistički se gleda da punjenje do kakvih 80 posto "troši" 27% ciklusa. Punjenje LiIon baterija na 100% je znatno štetnije za njezino zdravlje. A najgore što im se može uraditi je da ih se ostavi na punjaču pa da satima rokaju na 100%. Najbolje je za redovnu upotrebu biti u rasponu 20-80%.
Odakle taj podatak za 27%?

Nebi se složio, pogotovo jer 100% nije 100% nego cca 85% jer PCB(protective circuit board) limitira voltažu ispod pravih 100%(ugl 4.2v+),
Ovisi i o PCB-u i proizvođaču gdje će stavilti limit ali to je uglavnom ispod 4.2v po čeliji. Pravih 100% ovisi i o kemiji baterije. Isto tako punjači su postali pametniji i oni neće konstantno puniti bateriju, jer bi to dovelo do ventinga, nego je puste da padne ispod neke točke tipa ako puni na max 4.15V pustit će bateriju da padne na 4.05V prije nego što je počme ponovo puniti( u slučaju aku packova ko zna koliko dana treba proći da baterija padne za toliko volti ako se ne koristi, za mobove pogledaj dole)
http://prntscr.com/sg4wnc

A druga stvar što se tiče čelija, znači radio sam sam testove sa Sony VTC6, Samsung 25R i LG HG2 čelijama i nakon pola godine do godinu sa 1-2x punjenja dnevno razlike u padu kapaciteta je bilo na razini statističke greške i to u oba smijera (toplina okoline kao najveći generator greške, ali je ugl svakoj čeliji u trenutku mjerenja bilo više manje isto).

A i mobitel mi se već 2+ godine svaku noć puni tokom cijele noći i Screen on time je možda 15-30 minuta manji(sa 6 na 5.30 do 5.45 sati) nego što je bio u početku korištenja uređaja a s obzirom na svakodnevno pražnjenje do sigurno 20% često i manje. Nisu to više glupi uređaji kao prije znaju kako punit bateriju...

Najveći ubojica kapaciteta LiIon baterija je toplina i ofc staranje, a ubojica baterije je kad voltaža padne ispod min voltaže čelije, onda je mrtva, i zato ih niti ne valja prazniti do kraja i sa dojnjom granicom od 20 se slažem. Better safe than sorry...

E i da mobitel je kao jedan od rijetkih uređaja koji koristiš dok se puni, ni onda pravilu ne koristiš bateriju nego struju iz punjača tako da se baterija opet ne prazni osim ako ne radiš nešto power intensive(gejmaš) da mob počme vuć struju i iz baterije da nadomjesti.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2020., 21:05   #1638
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,930
Ne mogu naći članak na kojem su tvrdili da punjenje u rasponu od 20-80% troši 27% jednog wear ciklusa baterije. To je bio statistički dobiven podatak koji je meni intiuitivno logičan, pošto će se baterija tim više odupirati punjenju što je punija. Napon punjenja mora ići gore, temperatura ide gore i sve se to zbraja u negativne uvjete za bateriju.

Ovdje kažu kako je za 25-85% razlika u gubitku kapaciteta 26% prema 100% ciklusu. Doduše, to je i dosta star članak.
https://batteryuniversity.com/index....ased_batteries

Što se tiče napona na kojeg se baterija puni, to ovisi prije svega o punjaču. Moj mobitel definitivno puni na 100% = 4.2V i ne postoji nikakav inteligentni mod. Što je i logično, ne žele da koristim mobitel 5-6 godina, bolje kupiti novi svake dvije ili češće. Rošta na 100% pa kud puklo da puklo. Naravno da struja punjenja padne, ali upravo o stalnom punjenju kao lošem po bateriju sam i govorio.

Na prethodnom androidu mislim da sam koristio aplikaciju "battery checker" koja je imala nešto više mogućnosti u upravljanju baterijom (mogao se podesiti noćni mod punjenja gdje je se baterija išla napuniti na zadani nivo u vrijeme predviđeno za pokret). Na Oreo sam promijenio a "battery warner" koji je malo limitiran, nema niti mogućnost obustaviti punjenje, ali me podsjeti notiifkacijom da skinem mobitel s punjača, što mi je u redu.

Ne bih komentirao previše statisku i statističku pogrešku statistike dobivene na malom broju uzoraka i bog te pita kakvim uvjetima rada i mjerenja. Ja sam osobno zadovoljan kapacitetom baterije svog mobitela koji će za neka 3 mjeseca napuniti 3 godine. U odnosu na mobitel prije ovoga napredak 50% ali opet prtehodnik je bio Cubot pa je i to limitiranog značaja.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2020., 22:05   #1639
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
Da, vidiš taj link koji si poslao, da si to pročitao sa razumijevanjem vidio bi o čemu ja pričam, znači:

Ako trošiš bateriju 100-25% nakon cca 4500 ciklusa punjenja i pražnjenja(75% baterije) će baterija pasti na cca 77% maksimalnog kapaciteta. Na jedno dnevno punjenje to je pretpostavljenih cca 12 godina i kusura ti ostane.

Sa trošenjem baterije 85-25%(60% baterije) nakon isto 4500 ciklusa punjenja i pražnjenja, kapacitet baterije će pasti na cca 86% maksimalnog kapaciteta.

Bitno je naglasiti i da u slučaju 25-85 koristiš 60% baterije, u slučaju 25-100 koristiš 75% baterije tako da će u slučaju 25-85 baterija trajati kraće od pretpostavljenih 12 godina jer nećeš puniti jednom dnevno nego cca. 1.2 puta dnevno što je cca 10 godina a u dodatne dvije godine ili 876 ciklusa će kapacitet pasti na cca 83% maksimalnog kapaciteta.

Što nas dovodi do zaključka, da, istina je da baterije bolje podnose punjenje od 25-85% nego od 25-100%. No za razliku od 6% manje maksimalnog kapaciteta nakon 4500/5500 ciklusa punjenja....
25-75% popravlja tu situaciju na nekih 10%(odokativna procijena). Jeli stvarno vrijedno gubiti vrijeme i živce i paziti na tu bateriju?

Temperatura u ovim testovima je ugodnih 20 °C, tako da nemojte računati da će vaše baterije izdržat toliko ciklusa osim ako ih ne držite u frižideru ili živite na Sibiru jer idalje toplina je najveći ubojica LiIon baterija jer pospješuje odlazak litijevih atoma sa katode na anodu, nazovimo to nekom vrstom "oksidiranja".



Zao mi je jedino sto ovdje nemaju test 100-0% tu bi bila ja mislim puno drastičnija razlika.

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 13.05.2020. u 22:21.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 09:06   #1640
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 10:41   #1641
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Rastopio se ventil u pistolju za boju. Zna li netko gdje bi bilo za kupiti. pistolj je iz lidla zracni


photo-2020-05-14-10-48-26

Zadnje izmijenjeno od: Mihael. 14.05.2020. u 10:48.
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 12:36   #1642
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Uzea sam danas ovo da vidim valja li što. Ovako na prvu "na suho" pumpa je dobra a kompresor bi moga poslužiti za pumpanje guma iako ima one nastavke za ispuhivanje ali nekako mi ne djeluje dovoljno jako za ispuhivanje prašine iz kompa recimo čak i uz onu mlaznicu. Zgodno je što je dosta lagan i dolazi sa 2AH baterijom i punjačem pa ako imate kakve druge alate nije loš deal. Cijena je 399kn.

__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 13:51   #1643
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Oba dva za 400 il je jedan 400kn?
Jer jedan je za visoki tlak/mali protok, drugi je niski tlak/veliki protok
A meni tribaju oba
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 14:42   #1644
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
a i ovo je upitno...jel bude samo 100 kn i jel ih bude za 5 godina

imao sam par takvih aku busilica ISKRA-ERO (zelena) i neke NN (kad se napune, vrte ko lude 1 minutu, onda više ne) i baterija više nije bilo za kupit...iskra prestala proizvodit a kinezi imaju svaka drugačiji prihvat/profil...bacio ih sve na kraju.
kupio takvu u lidlu pa ćemo vidjet koliko će baterija trajat.
Ako i ne bude, odfuras u neki servis kaj se bavi reparacijama i bok. Ili sam uzmes gotove celije, neko kinesko smece za zavarivanje istih pa si sam repariras.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 21:29   #1645
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Oba dva za 400 il je jedan 400kn?
Jer jedan je za visoki tlak/mali protok, drugi je niski tlak/veliki protok
A meni tribaju oba
Dva su u setu.

Nisam danas stiga ništa probati ali sam zato napravija ogroman posal u garaži. Sad je pic-mic Složija 4 regala i ormar 230x210cm i pobaca 2 stara ormara i stol od 3m

Također sam u lidla uzea onaj radni stol koji se može rasklapati. Čini se zgodan za korištenje cirkulara i ubodne pile. Sad me svrbi da uzmem onaj 20v cirkular koji je sad na akciji
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 22:11   #1646
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Dva su u setu.



Nisam danas stiga ništa probati ali sam zato napravija ogroman posal u garaži. Sad je pic-mic Složija 4 regala i ormar 230x210cm i pobaca 2 stara ormara i stol od 3m



Također sam u lidla uzea onaj radni stol koji se može rasklapati. Čini se zgodan za korištenje cirkulara i ubodne pile. Sad me svrbi da uzmem onaj 20v cirkular koji je sad na akciji
Jel čemu taj radni stol iz lidla?
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 22:29   #1647
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Jel čemu taj radni stol iz lidla?
Za lagane stvari i za te pare je ok.

Glavna mana mu je nedostatak mase pa je klecav. Workbench mora imati bar 30-40kg, ali onda i košta
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2020., 10:40   #1648
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 986
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Uzea sam danas ovo da vidim valja li što. Ovako na prvu "na suho" pumpa je dobra a kompresor bi moga poslužiti za pumpanje guma iako ima one nastavke za ispuhivanje ali nekako mi ne djeluje dovoljno jako za ispuhivanje prašine iz kompa recimo čak i uz onu mlaznicu. Zgodno je što je dosta lagan i dolazi sa 2AH baterijom i punjačem pa ako imate kakve druge alate nije loš deal. Cijena je 399kn.

Baš sam se pitao je li ta puhalica dovoljna za ispuhati prašinu iz elektronike jer bi mi takvo nešto dobro došlo, ali onda ništa od toga. Hvala na brzoj recenziji
Night je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2020., 15:20   #1649
the_bulk
Premium
 
the_bulk's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 97
Citiraj:
Autor Mihael Pregled postova
Rastopio se ventil u pistolju za boju. Zna li netko gdje bi bilo za kupiti. pistolj je iz lidla zracni


photo-2020-05-14-10-48-26
Kontaktiraj njih možda imaju,ali ne vidim u shopu nažalost;

https://www.kompernass.com/hr/pribor...primirani-zrak

Trebalo bi dobro pretražiti aliexpress za dio ,sigurno ima nešto što bi odgovaralo;
https://www.aliexpress.com/item/33042384368.html

edit: S koje strane ti taj tvoj dio zapravo dolazi?



Tebi se uništilo ovo što je 10,11, 4 na slici ili kako? Ako je ovo kod prema mlaznici nešto onda uzmeš ovo u ovisnosti debljine mlaznice bi ja rekao ovo:

https://www.aliexpress.com/item/32995012962.html

Zadnje izmijenjeno od: the_bulk. 15.05.2020. u 22:08.
the_bulk je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2020., 16:21   #1650
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Na zalost ne,


meni se rastopilo ovo sto dolazu u "prekidacu"
iza polugice za ukljucenje





Poslat cu i njima direktno. Slao sam u lidl, ali ni traga ni glasa

Zadnje izmijenjeno od: Mihael. 16.05.2020. u 16:26.
Mihael je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na