Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.03.2011., 00:27   #361
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,882
Citiraj:
Autor imaticx Pregled postova
Da li je moguce staviti "New Tab" pokraj Reload, Home, Stop...? Tako sad imam na 3 verziji, a dok sam testirao cetvorku, nisam vidio tu mogucnost. Ne svida mi se onaj + pokraj tabova (navika)
Ja sam imao problema s tim u operi nakon uvodenja + pored tabova za otvaranje novog. Naviknes se brzo i vjeruj mi da je zgodnije tako, daj si par dana..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2011., 21:02   #362
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,873
Citiraj:
Autor Buger Pregled postova
ne znam, meni bolje izgleda kao GDI classic...

nije valjda da mozilla neće riješiti pa da svima bez prčkanja bude dobar tekst...
Meni malo poboljšava izgled teksta. Valjda će to ispravit kroz patch.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.03.2011., 21:59   #363
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Nova Mozilla je imho odlicna....najbolja verzija do sada!
Prestao sam koristiti Firefox prije cca godinu i pol te sam presao na Chrome radi same brzine browsera i jednostavnosti Chromea.
I sada je Chrome (bar kod mene) vidljivo brzi, ali mi ta razlika vise nije tako velika kao i prije.
Sada sve vise koristim Firefox umjesto Chromea i mislim da cu kroz mjesec-dva u potpunosti prijeci na FF. Definitivno je pohvalno sto su po defaultu stavili opciju "Paste & Go" te sto je tu Sync koji mi je jedna od najkorisnijih stvari na browseru posto imam more passworda i bookmarksa su sada napokon na sigurnome i ne moram se bojati da ce doci do neke havarije ili neki "format c" te da cu opet morati ispocetka pisati sve passworde sto mi je uvijek prevelika gnjavaza (a i bookmarksi su mi sada na sigurnome).
Uz to jos je tu i Xmarks za svaki slucaj.
Ne znam dali je i prije radio Google search u address baru, ali sad sljaka kako treba....jedino da radi malo brze sto ce nadam se ispravit (ili samo meni radi ovako sporo tj. sporije nego je to kod Chromea).
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2011., 10:17   #364
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor win32 Pregled postova
Nova Mozilla je imho odlicna....najbolja verzija do sada!
Hehehe
Nova Mozilla je imho sranje...najgora verzija do sada!
Win 7 x64 pro, friški install, konfa iz my comp, đubre malo malo smrzava, zbog flash-a ako se ne varam.
Ovo mi se nije dešavalo nikad, a koristim FF od prvih verzija.
A i sučelje su usrali maksimano.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2011., 10:26   #365
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Imaš quadcore i 8 gigi RAM-a i smrzava ti se, ruši kaj već.
Ja imam neclockan dualcore i 4 gige (irelevantno) i radi mi kao urica.
--
You're doing it wrong!
  Reply With Quote
Staro 31.03.2011., 10:28   #366
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,873
Citiraj:
Sync koji mi je jedna od najkorisnijih stvari na browseru posto imam more passworda i bookmarksa su sada napokon na sigurnome i ne moram se bojati da ce doci do neke havarije ili neki "format c" te da cu opet morati ispocetka pisati sve passworde sto mi je uvijek prevelika gnjavaza (a i bookmarksi su mi sada na sigurnome).
Upravo to. Nema više eksportiranja bookmarksa i brige da li sam ih sve eksportirao.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2011., 11:36   #367
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Hehehe
Nova Mozilla je imho sranje...najgora verzija do sada!
Win 7 x64 pro, friški install, konfa iz my comp, đubre malo malo smrzava, zbog flash-a ako se ne varam.
Ovo mi se nije dešavalo nikad, a koristim FF od prvih verzija.
A i sučelje su usrali maksimano.
Desni klik na neki flash i isključi hardware acceleration, pa probaj.
Ako i dalje ne šljaka probaj Options-advanced-use hardware acceleration when available -isključi.
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2011., 10:35   #368
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
Desni klik na neki flash i isključi hardware acceleration, pa probaj.
Ako i dalje ne šljaka probaj Options-advanced-use hardware acceleration when available -isključi.
Nije pomoglo. Hvala.
Kako sam sa FF4 dobio malo drugačiji Chrome, tako sam prešao na Chrome, jer ovaj, pazi sad, radi.
Firefox 4 = epic fail.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2011., 11:37   #369
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Vratio na firefox 3 i brzina se povecala za nekih 25%
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2011., 12:02   #370
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Meni FF4 neće pokrenuti javu..pas mater!!Jel zna itko u čemu je zajeb?
Inače zadovoljan, al čini mi se sporija od ostalih browsera.
BojanZD je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.04.2011., 17:35   #371
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Vidim da se neki žale na smrzavanje i da je FF4 verzija sporija od FF3.
I jedan i drugi problem je do vašeg PC-a koji ne znate poštelat, niti se smrzava niti je sporija, nego naprotiv, osjetno brža.

Zar netko stvarno misli da će Mozilla nakon toliko vremena konstantnog uštimavanja izdati bugovitu, smrzavajuću i sporiju inačicu browsera? :facepalm:

Instalirao dotični browser na 6 kompova od koji su 3 baš starudije, na svima leti bez greške.

@Pomo i ostali - problem nije do FF4 nego do tvog PC-a koji ne znaš podesit - simple as that.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2011., 18:43   #372
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
potpuno se slazem s tobom... ja nemam problema sa FF4.. dapace jako sam zadovoljan sn njom i nikko se ne vracam na FF3..
na laptopu mi je jedina mana sto treba par sekundi vise za pokrenut dok na drugom stacionarnom kompu se odmah otvori.. potpuno je isti profil na oba kompa
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2011., 18:49   #373
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Zar netko stvarno misli da će Mozilla nakon toliko vremena konstantnog uštimavanja izdati bugovitu, smrzavajuću i sporiju inačicu browsera? :facepalm:
A to bi bilo nesto novo?

I sam sam imao velikih problema sa FF 3.x, memory leakovi su opcepoznati problem. Prvi reinstall i instalacija 3.5.x je donekle rijesio problem memory leaka, ali firefox se rusio par puta dnevno iz cista mira. Nakon drugog reinstalla (3.6.x) kada sam i rucno pobrisao fileove u Documents i settings napokon je proradio kako spada. Medjutim, evo zadnjih par dana opet se redovito rusi jednom dnevno, nadam se da se to nece pogorsati.


Ako mislis da je do nasih racunala pojasni nam kako se to podesava PC za Firefox?
morph je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2011., 19:39   #374
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
@Pomo i ostali - problem nije do FF4 nego do tvog PC-a koji ne znaš podesit - simple as that.
Ma naravno.
Daj mi samo javi gdje da se javim za instrukcije
Koristim FF od verzije 1.0 koliko se sjećam.
Nikad nikakvih problema.
Moje isprike što očekujem od browsera da mi radi out of the box.
Kopiranje Chrome sučelja od strane FF4 mi je jednostavno smiješno.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 01.04.2011. u 22:31.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2011., 20:14   #375
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Govoriti za FF4 da je epic fail je teška nebuloza.

Kako objašnjavaš da masi ljudi radi savršeno, a tebi ne?
Jel možda Mozilla pušta na svom sajtu da se jedno vrijeme skidaju ispravne verzije pa onda par dana stavi na download bugovite?

Evo idem ja sad instalirat Windowse 7 i kad mi krenu radit sranja to će značiti da je Microsoft napravio bugovit OS koji je jednostavno epic fail.

Ajde daj si mira, s browserom je sve u redu, a problem potraži u nekom od 1537 drugih programa koje imaš instalirane na svom ultra-mega jakom pc-u kojem šteka ff.

Citiraj:
Autor morph Pregled postova
Ako mislis da je do nasih racunala pojasni nam kako se to podesava PC za Firefox?
Što ti imaš instalirano na svom PC-u i što se to kolje s čime to ja ne znam.

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 01.04.2011. u 22:31.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2011., 22:31   #376
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Ja imam relativno staru instalaciju win7, prosla je godina i pol. U to vrijeme promijenjeno je masu verzija FF-a, flasha, jave, bilo sa upgrade-om ili cistim instalacijama, nebrojeno addona isprobano.

I nakon toga ja isto mogu tvrditi da cista instalacija FF 4 radi bez problema, daleko najbolje do sada od svih verzija. Sam izgled trojke mi je bio totalno ruzan u odnosu na prvenstveno Operu pa i Chrome i bio je jedan od razloga da sam koristio konkurenciju. Od prvih beta sam na cetvorci, odusevljen brzinom i izgledom i za sada ne mislim prelazit na losiju konkurenciju.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2011., 12:11   #377
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Samo bih se osvrnuo na jedan komentar iznad, kao: ''Firefox kopira izgled Chroma'' - To može izjaviti samo netko tko se slabo razumije. Ta 2 browsera su dan i noć različita. Istina je da Firefox kopira izgled Opere i to zato jer su im glavni autori praktično frendovi, i ne uzimaju si to kao grijeh, već dapače, žele da slično izgledaju.

I slažem se da oni koji imaju veće probleme sa FF4 imaju ustvari probleme i nekompatibilnosti među nekim programima na PC-ju...o.k. nisam probao četvorku, razumio bi da je nekome ona sporija od trojke, jer može biti do postavki kojih ima mali milion, i meni je FF3.6 brži od Opere 11 i Chrome-a, za koje velika većina govori da su brži od FF-a...ali ako su neki veći problemi onda je stvar do konflikata sa tko zna čime.

Zadnje izmijenjeno od: Ari. 02.04.2011. u 12:16.
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2011., 16:41   #378
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Kopiranje Chrome sučelja od strane FF4 mi je jednostavno smiješno.
IE9 ima sučelje kao Opera11 (ili obrnuto), Firefox4 ima sučelje kao Chrome (novi neznam koja je verzija).

Citiraj:
Autor Ari Pregled postova
Istina je da Firefox kopira izgled Opere i to zato jer su im glavni autori praktično frendovi, i ne uzimaju si to kao grijeh, već dapače, žele da slično izgledaju.
Ček tko sad od koga kopira kaj?

Dajte se ohladite i prekinite s nebuloznim raspravama, "istina je da... zna se da..." to je samo u vašoj glavi usađena ideja da je takvo svačije mišljenje.

U vezi problema "općenito" s FF4, ako nekome radi FF4 kako spada, a nekome ne, a oba su instalirana svježe.
Logično je da problem leži u podešenjima računala. Zar ne?
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2011., 17:40   #379
Chiron
Premium
 
Chiron's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Croatia
Postovi: 371
Moj FF4 je upgrade sa 3.6 i uz milijun addona koji su se sami updatali uz flash i javu i nemam nikakvih problema..
__________________
Destiny isn't already Forged!!!
Chiron je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2011., 18:34   #380
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Ari Pregled postova
Samo bih se osvrnuo na jedan komentar iznad, kao: ''Firefox kopira izgled Chroma'' - To može izjaviti samo netko tko se slabo razumije. Ta 2 browsera su dan i noć različita.
Zapravo i nisu tolko različiti, jer su oba u vlasništvu i pod razvojnom palicom svemoguće Google mašinerije, pa oba pregledanika imaju implementirane slične tehnologije, a sučelje i par sitnica je ono kaj ih na kraju razlikuje (bar ih je razlikovalo donedavno) i prezentira krajnjem korisniku. Nakon službenog predstavljanja Chromea, Google je izjavil da su od konkurencije "posudili" sve ono kaj su smatrali vrijednim i implementirali u svoj Chrome/Chromium preglednik, a Firefox je nakon dolaska Chromea bil u zapostavljenom položaju, jer je Google pošto-poto ljudima krenul "uvaljivati" novi preglednik. Firefox, Chrome, Chromium i Internet Explorer "posuđuju" razne novitete iz Opere i Safarija i to se više ne trude ni skrivati. Kasnije razvojni timovi dodaju svoje ideje i rješenja, da bi cijela stvar davala dojam inovativnog i drugačijeg od drugih, pa da se svi skupa mogu razbacivati s (ne)poštivanjem standarda i milijun i jednim testom učitavanja i ispravnog prepoznavanja stranica.

Firefox već godinama ima memory leak i sudden crash problema i to se vuče iz verzije u veziju. Firefox 4 nije iznimka bez obzira kaj ima ljudi kojima sve radi kak spada, oni su nažalost manjina, jer su službeni i neslužbeni Firefox forumi sa svakom novom verzijom uvijek iznova puni negodovanja. Da stvar bude čudnija, Windows verzije prednjače po problemima, jer Mac i Linux verzije rade skoro bez ikakvih problema, pošto su problemi koje s Firefoxom imaju Mac i Linux korisnici sitnica i trivijalnost u usporedbi s onim kaj konstatno pogođa Windows populaciju. Meni je Opera bila primarni preglednik na Windows platformi i isto se nastavilo sad na Linuxu, dok sam od Firefoxa na Windowsima odustal (i prešel na Operu) još kad je bila aktualna verzija 2. Na Linuxu imam čisto za isprobavanje i znatiželju Firefox 4 i Chromium 10, koji su bili kontinuirano nadograđivani sa starijih na nove i aktualne verzije i oba rade bez ikakvih problema, ali samo zato jer ja nemam problema s Firefoxom, ne znači da problemi ne postoje.

Poanta svega je da Google u fokusu drži Chrome/Chromium, dok Firefox s godinama polako, ali sigurno pada u drugi plan (bar kad je u pitanju Windows platforma, jer open-source zajednica složi preglednik kakav im paše za pojedine distribucije), a onda dobi pokoju "vau" novinu i svi sretni i zadovoljni. U doba IE 6, Firefox je bil itekak superiorniji i višestruko bolji preglednik, ali je postepeno zapinjal u problemima koji ga i danas prate u novim verzijama.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 02.04.2011. u 18:42.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2011., 20:38   #381
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,315
Potpuno se slažem.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2011., 22:46   #382
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Jedini problem na koji sam ja naišao u FF4 je štucanje browsera sa uključenom hardverskom akceleracijom (browser ne reagira na komande na nekoliko trenutaka). Više-manje sam isprobavao na računalima sa integriranim grafičkim rješenjima. Kad se to isključilo, lupam u drvo, nikakvih problema. O brzini naspram FF3.x mi je glupo i govorit - brža je. I to osjetno.

Zadnje izmijenjeno od: tutix. 03.04.2011. u 22:52.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2011., 08:50   #383
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
Ček tko sad od koga kopira kaj?

Dajte se ohladite i prekinite s nebuloznim raspravama, "istina je da... zna se da..." to je samo u vašoj glavi usađena ideja da je takvo svačije mišljenje.
Meni je nebitno tko koga kopira, ne zamara me to uopće, niti mi to daje prednost nekom browseru, nego imam oči i vidim da je Firefox 4 puno sličniji Operi nego Chrome-u.
Citiraj:
U vezi problema "općenito" s FF4, ako nekome radi FF4 kako spada, a nekome ne, a oba su instalirana svježe.
Logično je da problem leži u podešenjima računala. Zar ne?
Normalno, i instaliranim programima, postavkama tih programa itd itd...
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Zapravo i nisu tolko različiti, jer su oba u vlasništvu i pod razvojnom palicom svemoguće Google mašinerije, pa oba pregledanika imaju implementirane slične tehnologije, a sučelje i par sitnica je ono kaj ih na kraju razlikuje (bar ih je razlikovalo donedavno) i prezentira krajnjem korisniku.
Chrome ima total minimalistički pristup a Firefox ima nasuprot tome milion mogućnosti i podešenja. I na koncu izgled izvana je bliži Operi...Znači mogu ponovo potvrditi da je Firefox puno sličniji Operi nego Chromeu, a proizvoditi ih može i isti čovjek to je nebitno, gleda se proizvod a ne bračno stanje i broj djece proizvođača browsera.
Citiraj:
Firefox već godinama ima memory leak i sudden crash problema i to se vuče iz verzije u veziju. Firefox 4 nije iznimka bez obzira kaj ima ljudi kojima sve radi kak spada, oni su nažalost manjina, jer su službeni i neslužbeni Firefox forumi sa svakom novom verzijom uvijek iznova puni negodovanja. Da stvar bude čudnija, Windows verzije prednjače po problemima, jer Mac i Linux verzije rade skoro bez ikakvih problema, pošto su problemi koje s Firefoxom imaju Mac i Linux korisnici sitnica i trivijalnost u usporedbi s onim kaj konstatno pogođa Windows populaciju. Meni je Opera bila primarni preglednik na Windows platformi i isto se nastavilo sad na Linuxu, dok sam od Firefoxa na Windowsima odustal (i prešel na Operu) još kad je bila aktualna verzija 2. Na Linuxu imam čisto za isprobavanje i znatiželju Firefox 4 i Chromium 10, koji su bili kontinuirano nadograđivani sa starijih na nove i aktualne verzije i oba rade bez ikakvih problema, ali samo zato jer ja nemam problema s Firefoxom, ne znači da problemi ne postoje.
Konkretno mene Firefox služi savršeno, nemam crasheve, a memoriju pratim svako toliko kroz task manager i mogu reći da mi je pod kontrolom, te ne primjećujem nepravilna iznenadna usporavanja....

Operu smatram browserom invalidom jer se na nju ne mogu nikada u potpunosti osloniti samostalno. Svako toliko naletim na stranice koje se ne prikazuju pravilno, i to je njezina vječna rupa. Meni je to potpuno neprihvatljivo, možda je nekome fora ili se navikao.

IE 9 mi se čini kao browser broj 2, a Chrome mi je preskroman mogućnostima za moje potrebe i ne sviđa mi se što je svaki tab u svom odvojenom procesu pa mi sa 15 tabova task manager izgleda nepregledno. Task manager mi je obavezna stvar kojom kontroliram stanje računala i programa dosta često.
Firefox 4 je browser koji kao da je sagrađen prema mojim željama. Lijep minimalistički izgled a opet milion mogućnosti za podešavanje, brz, nema problema sa nekompatibilnosti stranica, addonovi mu puno bolje funkcioniraju nego na konkurentskim browserima
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2011., 16:09   #384
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Chrome/Chromium, Firefox i Opera imaju podjednako minimalistički dizajn, a sve dalje ovisi o tome kolko pojedinac "nakrca" sučelje s kojekakvim tričarijama, tražilicama, dodatnim trakama i tome slično. Jedni se furaju na druge i u svom tom međusobnom nadmetanju došli su do podjednakog minimalizma. Nadalje i Chrome i Firefox imaju nebrojene mogućnosti podešavanja i proširivanja, jer im je to jedan od glavnih (ako ne i najvažniji) aduta naspram ostalih preglednika. Istinabog i Opera od nedavno nudi ekstenzije, ali one nisu tolko neophodne i nužne, jer Opera sama po sebi dolazi opremljena s brdom stvari za koje konkurencija treba plugin rješenja.

Chromium 10 - Firefox 4 - Opera 11
Minimalizam je prisutan u svima, a Firefox se vizualno čini sličniji Operi, jer su pobrali Menu "gumb" od njih, dok je "ispod haube" Firefox najsličniji Chromeu radi korištenja sličnih tehnologija.
Kaj se tiče Opere kao "invalida" koji nije u stanju ispravno prikazati stranice, problem nije u Operi, već u razvojnim timovima koji dizajniraju stranice. Opera i Chrome/Chromium se najviše pridržavaju standarda i konstantno uvode one nove i friško prihvaćene, ali stranice se ne dizajniraju za preglednike koji se pridržavaju standarda, već za one koji drže najveći postotak na tržištu. To su još uvijek Internet Explorer i Firefox, pa se prema tome stranice dizajniraju da najbolje izgledaju i da se najbolje i najbrže učitavaju koristeći ta dva preglednika.

Firefox još od verzije 3.x ima u pripremi (Electrolysis projekt) uvođenje slične tehnologije koju Chrome koristi da svaki tab izvodi kao odvojeni proces, ali zasad još ništ konkretno nisu složili za finalne verzije. Firefox 4 stoga ima samo odvojeni proces za pluginove, te su na taj način doskočili kakvom-takvom rješavanju sudden crash problema. Kroz sljedeće 5, 6 i 7 verzije koje su zacrtane za 2011. očekuj(te) da bude Firefox baš kao i Chrome imal odvojene procese za svaki tab. Sve u svemu, sličnosti između web-preglednika su veće nego se čine na prvi pogled, pogotovo kad dva od danas najpopularnijih dolaze iz iste kuće, a svi skupa se međusobno furaju jedni na druge i "posuđuju" kaj ih volja.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 04.04.2011. u 16:20.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2011., 16:50   #385
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
@Ari

Pa ne vidim iskreno problem u tome kaj svaki tab ima svoj proces ako program radi dobro, odnosno bolje. Prije je problem u windowsima kaj nemaju neki inteligentniji način "sortiranja" prikaza.
  Reply With Quote
Staro 04.04.2011., 16:54   #386
SilentException
Premium
Moj komp
 
SilentException's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: RI-KR
Postovi: 789
Citiraj:
Autor Ari Pregled postova
Task manager mi je obavezna stvar kojom kontroliram stanje računala i programa dosta često.
Nevezano za diskusiju ali da se nadovezem na Mad_Duke, ako je ovo istina, ProcessExplorer ce ti biti puno korisniji i pregledniji, prvenstveno grupiranje ali i hrpa drugih stvari
__________________

| Dell XPS m1530 Red | 15,4'' UltraSharp WSXGA+ (1680x1050) | Intel Core2Duo T7500 2.2GHz 4MB | 3GB RAM (1x2GB + 1x1GB) | nVidia GeForce 8600M GT 256MB DDR3 | Seagate 200GB 7200RPM | Slot Loading Dual-Layer DVD+/-RW | 6-cell (2.5 sati) & 9-cell (4.5 sati) batteries | Media Remote Control IR | Intel 4965AGN Wireless (2.4GHz & 5GHz Radio), Bluetooth, Fingerprint Reader, 8in1 Card Reader, 2 MegaPixel WebCam, LAN, HDMI 1080p connector, 3xUSB, Firewire, S-Video, VGA, ExpressCard slot | Windows Vista Home Premium | Logitech VX Nano Cordless Mouse | Logitech Alto Cordless Notebook Stand & Keyboard | Logitech AudioHub Notebook Speakers |


| TBA |


| Silverstone GD01B-MXR | Corsair HX620 620W Modular PSU | ASUS P5W DH Deluxe | Intel Core2Duo E6600 2.4GHz (3.0GHz) | nVidia GeForce 8800GTX 768MB DDR3 | AverMedia AverTV Hybrid Duo PCI-E | Creative Labs X-Fi Elite Pro | 200GB Seagate Barracuda 7200.8 7200RPM | BenQ DW1650 | Scythe Ninja Mini & Sharkoon Silent Eagle 92mm | 2x Sharkoon Silent Eagle 80mm | Case separated in two termal zones (CPU, HDD, DVDRW, TV Card & PSU, GPU, Sound Card) | AZiO BTD603-132 USB 2.0 Bluetooth Adapter | Logitech MX Revolution Cordless Laser Mouse | Logitech diNovo Edge Keyboard |


| D-Link DNS-323 A1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 320GB Seagate Barracuda 7200.10 7200RPM RAID0 | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): 19,32 MB/sec | Average (READ): 28,60 MB/sec |


| D-Link DNS-323 B1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 1TB Samsung HD103UJ F1 7200RPM | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): XX,XX MB/sec | Average (READ): XX,XX MB/sec |


| TBA (work in progress ) |

SilentException je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2011., 23:26   #387
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Chrome/Chromium, Firefox i Opera imaju podjednako minimalistički dizajn, a sve dalje ovisi o tome kolko pojedinac "nakrca" sučelje s kojekakvim tričarijama, tražilicama, dodatnim trakama i tome slično. Jedni se furaju na druge i u svom tom međusobnom nadmetanju došli su do podjednakog minimalizma. Nadalje i Chrome i Firefox imaju nebrojene mogućnosti podešavanja i proširivanja, jer im je to jedan od glavnih (ako ne i najvažniji) aduta naspram ostalih preglednika.
Chrome nema ni približno puno opcija i mogućnosti kao Firefox. Svi su uvijek uspoređivali Operu sa Firefoxom i zaključak je bio da svih milion mogućnosti što ima Firefox addonima Opera ima već ugrađene, tako da su podjednako bogati opcijama, kao i izgledom....Chrome je iz druge priče jer je ispod haube goli motor, i mogućnosti mu se ne mogu uspoređivati sa Firefoxom, i možeš nekom drugom prodavati priču da je sličniji Firefoxu od Opere, meni ne. I skrivena tehnologija je manje bitna korisnicima od mogućnosti koje im browser pruža.

Evo jedna esencijalna mogućnost koju npr. Chrome nema i mnogi se žale: Kad želiš otvoriti neku zipovanu datoteku ne nudi Open nego samo save. - To je kao čovjek bez jedne noge. Ja to ne zovem browserom nego smećem.

Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
@Ari

Pa ne vidim iskreno problem u tome kaj svaki tab ima svoj proces ako program radi dobro, odnosno bolje. Prije je problem u windowsima kaj nemaju neki inteligentniji način "sortiranja" prikaza.
Citiraj:
Autor SilentException Pregled postova
Nevezano za diskusiju ali da se nadovezem na Mad_Duke, ako je ovo istina, ProcessExplorer ce ti biti puno korisniji i pregledniji, prvenstveno grupiranje ali i hrpa drugih stvari
Istina, neće biti problema

Zadnje izmijenjeno od: Ari. 04.04.2011. u 23:31.
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2011., 00:10   #388
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Nitko ti ne prodaje priču, a bome i ne vidim smisla da se dalje vrtimo ukrug.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2011., 07:56   #389
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Slow Performing Add-ons

Konkretno radi se o addon-ovima sa Top 100 liste i njihovom utjecaju na startup Firefox-a, ali može poslužiti kao i vodič kada se traži razlog pada perfomansi vaše instalacije Firefox-a.
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2011., 21:13   #390
Enter Sandman
dark paradise
Moj komp
 
Enter Sandman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 546
Mene je mučilo đe nestade ono save tabs on exit pa ak nekoga isto muči ima ovdje upute kak to vratiti



SAVE
Enter Sandman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na