Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.09.2021., 08:14   #7831
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Ja živim u nadi da će vrijednost crypta i dalje rasti. Sigurno ne onoliko koliko je narasla u zadnjih par godina, ali vjerujem da će BTC i ETH bar poduplati svoju vrijednost u odnosu na današnju. Meni dovoljno.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2021., 08:21   #7832
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,474
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Malo razmisljam sto bi se moglo dogoditi s cryptom u zadnje vrijeme. Citam da ove banke ce, a vec se duze pise o tome naplacivat negativnu kamatu ako drzite novac u banci, odnosno uzimat ce vam naknadu za drzanje novca u banci. A s druge strane imamo crypto staking koji nudi sve i svasta i veliki povrat love.

Pa kako to funkcionira? Kako crypto neki coin s nekim tamo no name ljudima moze stvarat vrijednost, tipa novac stvara novac, a banke koje su glavne u cijeloj toj prici ne mogu ili bolje receno ne zele.

Jedino logicno i ono sto mi je poznato je da ovi staking programi su u biti legalne ponzi scheme. Kako ima priljeva novih stakera tako je taj coin stabilan ili cak raste, tako i raste povrat ulozenog, no cim prestane s priljevom coin pada u provaliju i ono sto je zastekano prakticki gubi vrijednost a ne stvara.

Ako ima tu jos necega sto stvara vrijednost na stejkani ulog napisite. Vjerujem da je netko to bolje istrazio.
Koliko sam ja upućen u defi staking, oni stvaraju novac iz ničega. Imaju svoj coin koji izdaju u redovnim intervalima. Npr. CAKE ima točno određeni broj po svakom bloku koji izdaje. Znači stvara sam svoj novac.

Onda imaju deflatorne mehanizme kojima smanjuju dostupnu količinu.

Jedina čista zarada je ono što dobiju od naknada, da li staking naknada, ili ovi koji su dex od zamjene iz jednog coina u drugi i slično.

Ali sve počiva na tome da taj njihov coin koji izdaju u neograničenim količinama ima neku vrijednost.

Nisam gledao puno tih defi igrača, ali od ovih koje jesam samo Autofarm ima ograničenu količinu za izdavanje tokena (hard cap), i sve će izdati do kraja 10. mjeseca. Nakon toga nema novih.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2021., 19:37   #7833
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Osobno iskustvo:
Prije 4 mjeseca sam zastekao EPS, po onome sto su brojke pokazivale trebao sam imati miljone (karikiram). No sto se desilo, coin je pao x4, isto tako APY, anual per year je pao x6, a ja sam sve sto mi se releasalo ponovno zastekavao, dakle ulagao sam sve sto sam zaradio. I na kraju je racunica da imam puno coinova, ali ROI je u minusu 40%.

I dalje cu nastaviti tako restekavat sve sto dobijem pa javim ovdje kada cu konacno u plus. Pratim malo i druge projekte i na vecini je ista stvar, vrijednost coina drasticno pada, a i APY je u slobodnom padu...

A mozda je i ovo:
https://www.youtube.com/watch?v=Tg67VmbaJQw

Sutra cu provjeriti da nisam mozda scamed.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dada-as. 12.09.2021. u 20:09.
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2021., 07:16   #7834
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Skocio sam u Gala, imaju cool igru Town Rush. A vidim da ce jos igri izdat. Uglavnom coin vrijedi 0.03, pa ako dodje i do 1% vrijednosti illuvinuma ce biti dobro.
Evo docekao i ja, nakon sto je coin pao sa mojih pocetnih 0.03 na 0.02, evo ga sad na 0.04. bio i na 0.5. Zasto? Pa Binance ce ga sutra listat. Znaci do jucer prekjucer to je bio trash, sad ovi objave i ode coin u nebo. I to se desava non stop s coinovima. jedna strategija je da se nahvatate tih shitcoina i cekate da ih lista Binance. To je malo rizicnija, malo manje rizicnija je ona gdje coin koji je vec na binance bude izlistan na Coinbase, tak barem ne drzite one teske shitcoine.

E sad jos uvijek pokusavam naci nacina kako znati koji ce coin biti izlistan prije svih. Pracenje twitera ne sljaka, jer kad je na twiteru pump je vec poceo i to jako. Mislim da je tu najbolje sjest, citat o coinovima i onda nekako na svoju ruku odluciti koji bi mogao biti izlistan. Jedino sto znam da ce coinbase jako tesko izlistat swap coinove i slicne koji se mogu tretirati kao security.

P.S. upravo iskopao da ce huobi japanski listat TRX, pa eto da vidimo kako su jaki japanci. Sutra navodno, malo me muce te timezone, kazu 14tog.

P.S.S. Ide TRX lagano gore i nakon ovog dropa. Za usporedbu izgleda da dogecoin reagira samo kada Elon Musk kaze, jer eto jucer izletio na Crypto.com i nije ni mrdnuo...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dada-as. 14.09.2021. u 07:57.
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2021., 13:06   #7835
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Gravitoken - GRV

Jel konta netko u čemu je fora?


Citiraj:
GRAVITOKEN (GRV) is a gravity-free rebasing, autonomous, community token with an automatic liquidity pool algorithm, and automated token buyback with burn. The token is mathematically guaranteed to increase in price by 9.81% every 8 hours until it reaches a ceiling of $1,337,000 where it becomes a stablecoin.

GRV makes use of an elastic supply mechanism to dynamically adjust supply to meet an increasing price peg. Peg began at $0.0000000007 and increases by 9.81% every 8 hours until it reaches the ceiling. The network collects a per transaction tax of 9.81% and splits this tax between liquidity provision, token buyback with burning, and a marketing provision.




Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Evo docekao i ja, nakon sto je coin pao sa mojih pocetnih 0.03 na 0.02, evo ga sad na 0.04. bio i na 0.5. Zasto? Pa Binance ce ga sutra listat. Znaci do jucer prekjucer to je bio trash, sad ovi objave i ode coin u nebo. I to se desava non stop s coinovima. jedna strategija je da se nahvatate tih shitcoina i cekate da ih lista Binance. To je malo rizicnija, malo manje rizicnija je ona gdje coin koji je vec na binance bude izlistan na Coinbase, tak barem ne drzite one teske shitcoine.
Hvala na tipu, ovo se za sad isplati, evo ga na 0.1
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2021., 13:40   #7836
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
GALA jos drzim mada bi vec sad mogao razmisljati da je dumpam, ali ne vidim razloga jer hype ce tek sad poceti. imaju jos 3 ili 4 igre u izlasku i ova town stars nije uopce losa dok skuzis competition i te neke cake.

Jos necu dumpat, pricekat cu Coinbase listing i vjerojatno da izadju te neke nove igre. Ali treba paziti jer neznam koliko je limit tog coina i moguce da mu vrijednost nemoze biti velika...

GRV sam na kratko bacio oko i meni ovak na prvu izgleda ko scam. Imaju outdated compiler verziju i dok pogledam holdere meni to izgleda jako cudno... plus u samom contextu se spominje cifra 1337, hahahaha

Ajd me netko nek ispravi ako grijesim.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2021., 14:10   #7837
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Ja sam ušao u GRV pa što bude...

Ajd javi za GALA kad saznaš nešto korisno, planiram čuvati, ni nemam puno.


EDIT: sad sam skužio da mi GRV nestaje iz walleta kako je to moguće? U jednom trenutku imam 23mil, pa 22, sad 20mil

Zadnje izmijenjeno od: SPLiFF. 16.09.2021. u 14:27.
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2021., 15:19   #7838
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
EDIT: sad sam skužio da mi GRV nestaje iz walleta kako je to moguće? U jednom trenutku imam 23mil, pa 22, sad 20mil
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2021., 16:46   #7839
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
pa sto mu vise raste cijena, to ti pada broj tokena... tako da ti vrijednost uloga uvijek bude ista, sto i je cilj stablecoina. ali kako ce to raditi, pitanje je, smrdi na rugpull.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2021., 18:24   #7840
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726





-->


Evo koliko ce love ovaj tjedan podijeliti. Ista isplata je i za ovaj tjedan. Trenutno sam 280 i mislim da necu uspjet u top 200, sto je 50$ ako je cijena coina 0.13

Prvi dobiva 2000$, eto kako ce se to zahypeati.

Evo sto znaci kad te CB ili Binance izlistaju:





__________________

Zadnje izmijenjeno od: dada-as. 16.09.2021. u 18:30.
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2021., 00:44   #7841
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,107
Za one koji hoće ulagati u prave projekte.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	VETUSDT_2021-09-17_00-40-44.png‎
Views:	233
Size:	152.6 kB
ID:	24392  
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2021., 07:10   #7842
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Slazem se, imam Vechain i cekam da ga listaju na Coinbase pa da ga dumpam, mislim da je listing blizu, nadam se da nisam u krivu.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2021., 07:37   #7843
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,474
Citiraj:
Autor PR3DA70R Pregled postova
Za one koji hoće ulagati u prave projekte.
Što ga čini pravim projektom?
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2021., 08:01   #7844
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Njegova najaca strana je da ga CB vec duze vrijeme namjerava izlistat. U tehnicke detalje nebi isao jer ima masa coinova i svaki trubi svoje.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2021., 11:07   #7845
Šole
Premium
Moj komp
 
Šole's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zürich
Postovi: 681
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Slazem se, imam Vechain i cekam da ga listaju na Coinbase pa da ga dumpam, mislim da je listing blizu, nadam se da nisam u krivu.
A di ga sada imas?
Šole je online   Reply With Quote
Staro 17.09.2021., 11:25   #7846
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
Ja sam ušao u GRV pa što bude...

Ajd javi za GALA kad saznaš nešto korisno, planiram čuvati, ni nemam puno.


EDIT: sad sam skužio da mi GRV nestaje iz walleta kako je to moguće? U jednom trenutku imam 23mil, pa 22, sad 20mil
Nakon poduzeg proucavanja, GRV je zapravo novi AMPL, samo s jednom razlikom, a to je da AMPL-u cijena ide gore dolje i vrti se oko 1 dolara i shodno tome se gube ili dobivaju tokeni, dok GRV-u cijena ide samo gore i gube se tokeni. Ostalo je isto, kupnjom GRV-a se direktno sudjeluje u postotku market capa, odnosno market cap mora rasti da bi se zaradilo.

Na primjeru: kupio sam 1.7 milijun GRV za 30 dolara, sto je trenutno nesto vise od 170 tisuca tokena, ali i dalje je vrijednost 30 dolara. Ali, da bi sada kupio 170 tisuca tokena, trebao bi potrositi preko 400 dolara....
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2021., 14:23   #7847
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Nakon poduzeg proucavanja, GRV je zapravo novi AMPL, samo s jednom razlikom, a to je da AMPL-u cijena ide gore dolje i vrti se oko 1 dolara i shodno tome se gube ili dobivaju tokeni, dok GRV-u cijena ide samo gore i gube se tokeni. Ostalo je isto, kupnjom GRV-a se direktno sudjeluje u postotku market capa, odnosno market cap mora rasti da bi se zaradilo.

Na primjeru: kupio sam 1.7 milijun GRV za 30 dolara, sto je trenutno nesto vise od 170 tisuca tokena, ali i dalje je vrijednost 30 dolara. Ali, da bi sada kupio 170 tisuca tokena, trebao bi potrositi preko 400 dolara....

Ja sam kupio oko 29 milijuna za 116$, sad imam 768.000 i vrijede 250$

Vrijednost mi varira od 210 do 350$
Nije bas da mi je stalno ista vrijednost, mozda je onda neka minimalna, garantirana vrijednost jednaka uloženoj, ali naravno cijena raste sa potražnjom pa ipak raste i portfolio.


Sent from my iPhone using Tapatalk
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2021., 14:57   #7848
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
gdje ga se može kupiti?

edit: pancake swap?
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2021., 16:18   #7849
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Kutak za trejdere

Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
gdje ga se može kupiti?

edit: pancake swap?

Da, pancake, navodno i na nekom poocoin

Stavi slipp 0,1 i amount stavi sa decimalom .1, recimo 500000.1
Ili slipp na 14-20%

Ali ovo je tako neobično, nisam siguran da je pametan ulog ali ajde neću propast za stoju
Vidim na telegramu da likovi kupuju za par tisuća $

Sent from my iPhone using Tapatalk
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2021., 20:07   #7850
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726







P.s. tek sam sad skuzio da su ovi walleti koji su kupili vecina popusili dosad, odnosno nisu u nekom plusu. Jer ti isti koji su puno kupili su isto i puno prodali.
-->
Pazite, postoje dva takva GRVa, jedan je ociti rugpull dok ovaj drugi je malo legitimniji iako mi i na njemu svijetli crveni alarm:
https://bscscan.com/token/0x1337ace3...148b5#balances
Jedan holder ima na svom walletu 100 000 000 i neznam koliko nula. Valjda ceka da dodje do neke cifre pa ce onda dumpat.
https://poocoin.app/tokens/0x1337ace...0ed73a896148b5
Dok ovdje na dnu se vidi da ima sellera koji su prodali u vrijednosti 200 000$+

Uglavnom neka ludnica se stvara oko ovog...

Ima i buyera:







P.s. tek sam sad skuzio da su ovi walleti koji su kupili vecina popusili dosad, odnosno nisu u nekom plusu. Jer ti isti koji su puno kupili su isto i puno prodali.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2021., 15:47   #7851
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Nemojte zaboraviti pratiti situaciju oko Evergrande Grupe i USDT-a, da se ne bi probudili sa 10 puta manjim portfoliom
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2021., 16:02   #7852
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,474
Ako pukne USDT, mislim da nećeš u bilo kojem coinu biti siguran.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2021., 16:03   #7853
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Ako pukne USDT, mislim da nećeš u bilo kojem coinu biti siguran.
Malo paradoksalno, ali EUR i USD će biti relativno sigurni
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2021., 16:08   #7854
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
to je vec tolko puta prozvakano da ono...
ako ikad pukne tether, a siguran sam da nece jer veliki to nece dopustiti, nista strasno se nece desiti osim sto cemo imat jedan zesci dip ilitiga buy opportunity. IMO.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2021., 16:25   #7855
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
to je vec tolko puta prozvakano da ono...
ako ikad pukne tether, a siguran sam da nece jer veliki to nece dopustiti, nista strasno se nece desiti osim sto cemo imat jedan zesci dip ilitiga buy opportunity. IMO.
Ovaj put je malo drugačije

https://www.google.com/search?q=evergrande+tether
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2021., 16:46   #7856
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,979
Market cap USDT-a je 68 milijarda dolara, jel netko zna točno sa čime oni to podupiru? Nekad davno su tvrdili da imaju 1:1 pokriće, pitam se koje je danas stvarno stanje. Dam ruku u vatru da je pokriveno manje nego što banke imaju pokriveno depozita Ovo sa Evergrandeom je još najmanji problem.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2021., 16:56   #7857
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Market cap USDT-a je 68 milijarda dolara, jel netko zna točno sa čime oni to podupiru? Nekad davno su tvrdili da imaju 1:1 pokriće, pitam se koje je danas stvarno stanje. Dam ruku u vatru da je pokriveno manje nego što banke imaju pokriveno depozita Ovo sa Evergrandeom je još najmanji problem.
kako je to najmanji problem, ako se sumnja da je čak do 30 milijardi pokriveno Evergrande obveznicama

https://twitter.com/thelastbearsta1/...110785?lang=en

Zadnje izmijenjeno od: segregator. 20.09.2021. u 17:02.
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2021., 17:37   #7858
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Kazu da nemaju njihove obveznice. Valjda ne lazu, ali interesantno je da pada i crypto iako ovi blockchain developeri vole govoriti da nemaju poveznicu s bankama, a jedini razlog zasto bi padali su banke koje su prve na udaru ako ova firma ode. A portfolio pada, ja se namrdao u metal, nadam se da ce se oporaviti.

P.S. pa sto ovi nemaju printer, pa barem se u komunizmu printa koliko treba.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2021., 17:45   #7859
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Kazu da nemaju njihove obveznice. Valjda ne lazu, ali interesantno je da pada i crypto iako ovi blockchain developeri vole govoriti da nemaju poveznicu s bankama, a jedini razlog zasto bi padali su banke koje su prve na udaru ako ova firma ode. A portfolio pada, ja se namrdao u metal, nadam se da ce se oporaviti.

P.S. pa sto ovi nemaju printer, pa barem se u komunizmu printa koliko treba.
Ma kakvi, di bi oni lagali

Po meni je Bitfinex isto što i FED, samo pod manje kontrole i bez potpore nuklearnog oružja i šeste flote...to se nije smjelo dopustiti u kriptu

I sva ova ostala sranja iz fiat ekonomije tipa futuresi...od toga se navodno bježi, a opet se svi uhvate toga i naravno omoguće manipulatorima da rade svoje

Zadnje izmijenjeno od: segregator. 20.09.2021. u 17:57.
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2021., 19:58   #7860
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na