Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.02.2013., 12:29   #1
Perkyboy
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Drenovci
Postovi: 31
Hladjenje hd6770

imam xfx verziju hd6770 http://www.njuskalo.hr/image-bigger/...a-19468903.jpg

idle mi je temp kad upalim komp nakon sto je preko noci bio ugasen u relativno hladnom okruzenju 50c...kada sam uzeo komp prije godinu dana temp je bila manja...komp redovito cistim i opet nist ne pada...u furmark programu je dosla skroz do 78 stupnjeva i onda sam ugasio program, nisam imao mud* da nastavim XD...mene zanima da li je to mozda do paste na hladnjaku posto je nisam mjenjao a citao sam da je poprilicno losa ta stock pasta sto bude na njem...ugl...sto sve uciniti prije odluke o kupnji novog venta...ako na kraju moram uzet novi da li bih ovaj odgovarao? http://www.links.hr/?naziv=hladnjak-...kl=050.909.182

u igrama tipa skyrim na max svemu temp se popne do max 68 stupnjeva al kao da osjetim da nest ne stima...hvala
Perkyboy je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2013., 12:31   #2
Šole
Premium
Moj komp
 
Šole's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zürich
Postovi: 681
Sasvim normalna temp za xfx, dok ne dođe do 100 nemaš razloga za brigu. To što je u igrama 68 je sasvim ok.
Šole je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.03.2013., 21:21   #3
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
@Perkyboy

To je ok za zimski period, ali ako je liti pakao u tvojoj kući ka u mome stanu (cca 31-32c) onda bi moglo bit čupavo.

Ja bi na tvom mistu pričeka lito i vidija kako se grafa drži u igrama, pa ako bude potrebe nađi na Njuškalu/forumu rabljeni Arctic Cooling Accelero S1 rev2. (podržava HD6770) za 100kn i stavi na njega (s vezicama - riblja kost) 1 vent od 12mm ili 2 venta 80/92mm da pušu na minimalnom broju okretaja. Ja ga bez venta ne bi ni u bunilu montira, jer preveliki je rizik ako nemaš dobar propuh u kučištu.

Vjerovatno odgovara i stariji S1, ali na netu nađi skicu njegovih dimanzija pa sam izmjeri (razmak rupa, visinu elemenata na kartici..) da li stane ili kontaktiraj AC support.

Ovakav setup zauzima malo više mjesta ispod kartice ali itekako je isplativo, i nije toliko komplicirano za ugradnju. Na Yubiotou sigurno imaš postupak, samo pazi ako je kartica pod jamstvom da ne mičeš naljepnice sa šarafa otraga na PCB-u i rukuj pažljivo/nježno.

Inače i sam imam uz Musashija na grafi, i S1 ispod kreveta ali ga ne dam nikome - čuvam ga za crne dane kad prominem karticu, čisto da imam opciju više ako Musashi ne bude kompatibilan
__________________


Pomelo mi sig -.-

Zadnje izmijenjeno od: Drvoje. 03.03.2013. u 22:41. Razlog: Pravopis
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2013., 02:16   #4
Perkyboy
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Drenovci
Postovi: 31
tjekom proslog ljeta je ista stvar bila...jedino sto me zabrinulo je furmark...zast je digla cak do 78 C..isla bi i dalje al nisam pustio...u igrama je max 68...u furmarku je dosla do 78, to sam dopustio i cim sam ugasio furmark temp je pala ispod 70

ty na odgovorima
Perkyboy je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2013., 11:00   #5
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Furmark je inače jako nezahvalan (da ne upotrijebim goru rič) i ako se grafa bude držala liti do nekih 70c (u igrama) nemaš brige.
Inače Accelero S2 isto paše na tvoju, ako ga nađeš rabljenog, ali ga nemoj bez venta montirat ako nemaš dobar propuh u kućištu.
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2013., 23:21   #6
Perkyboy
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Drenovci
Postovi: 31
imam 120mm sa strane sto upuje zrak, 80mm iza sto ga vadi van...to je to
Perkyboy je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2013., 01:05   #7
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
ustekas vent u grafu i preko msi afterburnera napravis profil, tak sam ja stavio 120mm vent na orginal hladnjak na xfx 5670, zanimljivo je da po specifikacijama taj 120mm vent trosi manje od one male "turbine" 0.07A u odnosu na 0.3A
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2013., 13:05   #8
KrpaZG
Brazilian Jiu-Jitsu
 
KrpaZG's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Munich
Postovi: 240
Naravno kad se veci vent vrti na manje okretaja pa manje trosi...
__________________
1,2,3,4 ......

Zadnje izmijenjeno od: KrpaZG. 07.03.2013. u 13:05. Razlog: ....
KrpaZG je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2013., 00:47   #9
DjoKica
Registered User
Moj komp
 
DjoKica's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Opatija
Postovi: 31
Citiraj:
Autor pinkskin Pregled postova
ustekas vent u grafu i preko msi afterburnera napravis profil, tak sam ja stavio 120mm vent na orginal hladnjak na xfx 5670, zanimljivo je da po specifikacijama taj 120mm vent trosi manje od one male "turbine" 0.07A u odnosu na 0.3A
daj mi objasno malo ovaj hardverski dio - znači ako sam dobro shvatio skineš turbinu zajedno sa oklopom i direktno na hladnjak namontiraš ventilator???
DjoKica je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na