Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.05.2022., 12:53   #1
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
ProBook 4530S BIOS problem

Pozdravljam! Nemoguće baš skratit priču al pokušat ću...
Oči mi poispadale a riješenja zasad nema.
Kolega donio navedeni laptop da se gasi. Znam,star je i kantusina ali mu služi za Autodatu i sitnije programe u radionici.
Elem,upališ,on krene s bootom,pojavi se starting windows i onda BSOD i tako u krug. BSOD kaže The BIOS in this system is not fully ACPI compliant bla bla.
Reko,ajd da mu spasim podatke i da pokušam gurnut nove windowse. Spasim ja i krenem. Win 7 s USB-a neće,daje BSOD nakon loadanja fileova u startu,isto i preko DVD-a. Neće ni desetku 5 vrsta,samo crn ekran. Neće ni XP. Izvrti sve fileove i kad se pojavi starting windows setup tako ostane.
Probao sam update biosa s USB stickom ali neće,samo crn ekran iako sam u BIOS-u stavio kvačicu da se updatea nakon slijedećeg restarta. Kako se radi o power interfaceu,a primitivniji je laptop,kontam možda bi s novom baterijom stvar nestala.
Kažem kolegi da bi možda nova baterija pomogla jer je stara gotova ali da ne obećavam ništa i da postoji velika šansa da će se bacit novci s njom ali da ima nešto šanse i on pristane. Naručim novu i sve isto.
Nije mi ništa to išlo pa sam pokušao instalirat neki Ubuntu. Prvi moj susret s njim al sam uspio. Ubuntu ne probavlja .exe fileove pa sam se igrao s Wine-om ne bi li se šta desilo ali nula bodova.... jbt,nude na službenim stranicama fileove da skineš za windows i za linux a na linuxu moreš obrisat dupe s tim fileovima...
Sve u svemu,na laptopu je BIOS 68SRR Ver. F.09 a na službenim stranicama su dostupni F.01,F.07 i F.65 Rev. A. Probao sam sa svima preko USB-a ali ćorak. Batalio sam ove starije jer kontam da su downgrade pa da neće sam BIOS dati da ga spuštam. Silujem i silujem,tražim po yt kako ljudi rade ali nema puno. Mijenjao sam imena .bin fileovima jer ga nisu ni imali u 68SRR.bin prema tutorialima ali ništa se ne dešava. Na silu sam bootao s efi fileom HpBiosUpdate.efi i pusti me u GUI ali kad kliknem continue vraća me u boot menu od laptopa i traži fileove za boot. Silujem zasad samo sa SP85527 jer je jedini noviji ali nula bodova. Pokušavami bez da išta diram i preko F9 boot menua i s win key+B i win key + V al samo Caps Lock žmiga 5 puta... Stavio sam i Hirens sa desetkom PE sinoć da se skida pa ću možda danas doć kraju ali čisto sumljam...

Šta sam još zaboravijo?
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2022., 19:13   #2
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Update: S Hirensom sam uspio upgrade BIOS-a ali i dalje neće da boota OS niti bilo koju instalaciju osim Ubuntua. Samo daje BSOD (the BIOS in this system is not fully ACPI compliant). Zato sam skinuo neki svježiji Win 10 i uspio sam instalirat Windowse. Xp,7 (USB ili DVD) neće kao ni par verzija Win 10 a ovu zadnju je prožvakao.
Problem na kraju krajeva nisam riješio al eto.
Hvala svima koji su pročitali.
smuchac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.05.2022., 19:42   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Nema tu neke pomoći ako su zakakili acpi support, nebi bilo prvi put.

Ako se ne varam to i je model iz XP doba.
Eventualno bi trebala raditi neka starija (tadašnja) verzija Linuxa.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na