Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.05.2022., 08:57   #5341
SinfulSaint
Premium
Moj komp
 
SinfulSaint's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 315
Zaboravi na mtik i speedport 3 u bridge modu.

Imao takav problem pri uvođenju istog nakon puštanja gigabita. 150mbit max, ovo sranje u bridgeu, pppoe na mtiku. Ne ide majci preko 150 nema šanse.

Pisao sam o ovome prije nekoliko upravo na ovoj temi.




SinfulSaint je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2022., 09:54   #5342
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
i na kojem si sad modemu ?
sad je razdvojem, za telefoniju če bit dost
mada, maknut cu ga, šta če mi žderat struju .. samo moram obavit razgovor doma
glasanje....
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2022., 09:57   #5343
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,002
Mene više brine što će biti kad/ako nam HT uvali ove nove all-in-one uređaje gdje je ONT integriran skupa s routerom.
Koji hw sad daju ako se zatraži Gb brzina?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2022., 10:06   #5344
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Stavit u dmz mikrotika (svoj router) na njihovom i to je to.

Tako sam ja na a1 morao rijesit.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2022., 10:10   #5345
SinfulSaint
Premium
Moj komp
 
SinfulSaint's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 315
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
i na kojem si sad modemu?

Speedport 3 mi stoji ko gateway, imam pfsense mašinu iza njega za sve ostalo. TV i fon su uštekani na šrota nemam baš puno vremena za igrat se s VLANovima, a i nisam nešto na ti s time.


SinfulSaint je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2022., 17:38   #5346
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Hm, mozda kriva tema ali imam doma Yealink T23 telefon pa me zanima jel ga mogu uglaviti uz Huawei router?
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2022., 03:53   #5347
softwaremaniac
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Doma
Postovi: 134
Za ove koji pitaju: Najnovija verzija cjenika s posebnim ponudama: https://www.hrvatskitelekom.hr/Resou...d=3129&rType=2
softwaremaniac je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2022., 11:00   #5348
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 811
Od Vas koji koristite combo router Tehnicolor FGA 2233, imate li spojene lan kablove na sve portove? Naime meni jedan lan port ne radi.Zamijenjen je router i ista priča. Imam spojena dva max tv-a i jedan Lan port za internet.Lan 4 mi ne radi.Napravim reset routera lan 4 port radi a recimo port 3 ili 2 ne radi.

Čudan problem, čak ga niti tehničar nije znao objasniti
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2022., 11:20   #5349
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
it's not a bug, it's a FIČRZ
moj je u bridge-u i samo 1 port spojen tako da nemogu reć
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2022., 15:51   #5350
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 811
Nitko drugi nema taj router?
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2022., 16:16   #5351
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
Ti si testni i rjetki "slučaj" 😀
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 09.05.2022., 17:50   #5352
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
ja sam ga htio, ali je monter imao samo taj spidšit3, kao gigabitni
a ostali su 100 mbit only, fritz nije gigabit ?
mada, bmk, bitno da sam nakačen na gpon, bila bi tragedija da moram preko spedšita trpjet 160 mbit only
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2022., 18:29   #5353
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
Taj Tehnicolor FGA 2233 ide direkt na optiku, bez dodatnog ONT - a,
pa dobro pazi šta želiš
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 09.05.2022., 19:34   #5354
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 980
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Taj Tehnicolor FGA 2233 ide direkt na optiku, bez dodatnog ONT - a,
pa dobro pazi šta želiš
Pa to je plus, a ne minus.

Poslano sa mog Samsung S9+ koristeći Tapatalk
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je online   Reply With Quote
Staro 09.05.2022., 20:00   #5355
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
Kako za koga
Dok ne naletis na problem
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2022., 14:02   #5356
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Kako se otvaraju portovi na technicolor magenta home box uređaju?

edit: Koliko sam vidio UPNP je uključen po defaultu, isto tako i opcija u qbittorrentu da koristi taj UPNP pa mi pokazuje otvoren port, zanima me sigurnosti aspekt toga tj koliko je sigurno tako ostaviti, ili je bolje da manualno otvorim jedan port a ostale zatvorim?

Zadnje izmijenjeno od: Dr. Strange. 12.05.2022. u 14:14.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2022., 16:26   #5357
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,568
Citiraj:
Autor Warrior Pregled postova
Pa to je plus, a ne minus.

Poslano sa mog Samsung S9+ koristeći Tapatalk
veliki minus portovi mu nisu na automatiku ili internet ili maxtv iza router nemožeš na swichevima postavljat vlan id puni signal ne prolazi kroz njega pomoći si nemožeš nikako jer svoj router nemožeš postaviti umjesto ovoga jer fali ont osim toga je zaključan do bezsvijesti nemožeš ni wifi razdjeliti na 2,4 i 5 ghz kod mene je bio tjedan dana i to je uglavnom bila kap koja je prelila čašu da sam danas na A1.
u tih tjedan dana nije bilo sekunde da su radile sve tri usluge ili je max tv štekao ili internet ili wi-fi par sati nije bilo ni tel ,kad mi je mjenjo reko mi je serviser da znaju imat problema sa nadogradnjom firmwarea i da je to vjerojatno uzrok svim mojim problemima.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2022., 10:07   #5358
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 811
Za ostalo ne znam ali wifi 2.4 i 5 ghz možeš normalno razdijeliti.
Da bi operatera mijenjao zbog routera - sigurno ne bi.
I još išao na lošiju uslugu.
Ako ne paše Tehnicolor sa tehničarima se može dogovoriti, pa se vratiš na prijašnje stanje.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 17.05.2022. u 10:43.
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2022., 11:03   #5359
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,568
nemožeš razdvojiti blokirano je ne samo tebi nego i na centrali u firmwareu zamjenit možeš ali nisu ni izdaleka tako ažurni kao pri dodjeli, kod mene je bio slučaj da su mi uzeli fritz 7590 ,na što sam se žalio ,nazvala me ženska iz pritužbi i pola sata nakon toga tehničar dolazi sa tehnicolorom već navećer je bilo jasno da router nije za mene jer imam dosta uređaja za žično priključiti i 2x max tv ,switchevi mi više nisu ničemu služili i tražio sam zamjenu rekli su da će biti moguće i onda sam čekao 7 dana tehničara da dođe sa speedportom 3 i onda odjednom ko gb nije više moguće i nema speedport 3 nego obićan mada je gb bez greške bio uključen 2 godine ,i onda ga pitam zašto su mi zeli fritza,kaže on da nezna ni on -veli s tim fritzom osim da ga bace u smeće nemogu ništa da bi ga dali drugom korisniku trebao bi iči amv-u na obnovu prvo, jer je bio predugo kod mene s obzirom da je pala odluka da se nedjele običnim korisnicima i da ih premalo nabavljaju to bi bio preskup postupak,eto nekom palo napamet da mi uzmu ono s čime nisam imao ni ti naznaku problema,i daju ono s čime sam imao samo probleme da bi na kraju dobio polu rešenje i sve zajedno trajalo mjesec dana i na kraju priče me nazvao A1 i ponudio preuzimanje troškova izlazne naknade (prijevremeni prekid ugovora),prvih 6 mjeseci za 1 kn i gb brzinu plus fritz 6660 filmski paket sa hbo za 264kn mjesečno naspram 340kn kod t-coma za gotovo istu uslugu, je solidna ušteda i još ako se doda 20kn manje po mobitelu uz bolju tarifu....

p.s. mislim nečemo se lagat problema i na A1 ima u izobilju kako na t-comu tako i na A1 problem je sustav ,kad podvučeš crtu količina nerviranja je podjednaka, u ovih sljedečih 2 godine jedino što je odlučujuče je - cijena,a kad prođu 2 godine vidjet ćemo kakva će biti vremenska prognoza,što se mene tiće nemam nikakvih problema svake 2 godine
mjenat operatera nijedan dosada nije bio fer prema meni-zašto bi ja onda trebao biti fer prema njima?
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 17.05.2022. u 11:28.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2022., 12:35   #5360
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 811
Ček tvrdiš da na FGA 2233 ne možeš imati dvije odvojene wifi mreže 2.4 i 5 ghz?

Mogu potvrditi da ih imam odvojene i to radi kak treba.
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2022., 12:49   #5361
SinfulSaint
Premium
Moj komp
 
SinfulSaint's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 315
Skalar brate u tvojim postovima ima solidna količina informacija koje bi mogle biti na neki način korisne svima koji prate ovu temu, ali daj molim te sredi malo to pisanje nekom jednostavnom interpunkcijom ili kakvim smislenim razmakom da je lakše pratit.
SinfulSaint je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2022., 14:09   #5362
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,568
Citiraj:
Autor tascam Pregled postova
Ček tvrdiš da na FGA 2233 ne možeš imati dvije odvojene wifi mreže 2.4 i 5 ghz?

Mogu potvrditi da ih imam odvojene i to radi kak treba.
taj router je bio prije 2 mjeseca kod mene wifi je onda bio nerazdvojiv,
u postavkama je bila opcija za razdvajanje, ali je bila isključena,
na poziv 08009000 mi je rekao da ni kod njih nije uključena i da je to stvar firmwarea,
što je vrlo lako moguće da je u međuvremenu promijenjeno nadogradnjom fw.,

ali praktična činjenica da imaš 4 porta, ako imaš 2 maxtv da ti mora svaki biti priključen na 1 port,
na jedan ti ide komp na drugi laptop, za NAS više nema mjesta jer kad priključim switch on pak ne radi kako treba,

router je vjerojatno dobar za prosječnog korisnika, ali se postavlja čisto praktično pitanje što će prosječnom korisniku brzina od 1gb u ovom času, da su trebali ipak razmišljat da za 1gb daju bolji i jači i raznolikiji uređaj

navodno po riječima servisera kroz mjesec - dva bi trebao biti u ponudi novi bolji speedport

p.s. u trenutku kad su ga meni dali, davali su tehnicolor po standardu za brzine 500 bez obaveze mesha i bio je u fazi testiranja za gb brzine tako je bar tehničar dobio odgovor sa centrale.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 17.05.2022. u 18:07.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2022., 14:17   #5363
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 811
Imam ga i ja nekih dva mjeseca. Koliko vidim verzija fw-a se nije mijenjala.
Od početka imam razdvojene wifi mreže. Treba samo isključiti wifi bonding koliko se sjećam.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 17.05.2022. u 18:08.
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2022., 15:31   #5364
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
ja bih rekao da skalar ovdje jedini ima problem s tim routerom...
nije normalno da ti switch NE radi ako ga spojiš na router. to je kvar switcha, a ne routera.
ako staviš switch , i onda uštekaš 2 max tv receivera u njega, to 99% da će radit.
port na routeru je u datom trenutku ili za net, ili za tv, ali ako je za tv onda može bit na njemu i 5 receivera preko switcha.

može se razdvojit wifi 2.4 i 5ghz.

i u konačnici, MOŽE ti bit u bridge-u. stavi iza njega štagod ti srce želi i radit će najnormalnije kao da imaš samo ont. uz to da naravno telefon i tv kačiš i dalje na tecnicolora. ja imam hexa iza, i nedavno testirao max brzinu (500mbita) i to uredno prolazi. imam ju čisto jer je gratis , a ne jer mi efektivno treba. tako da ne vidim neku potrebu za gigabitom osim ako nemaš hotel, ali dobro to je sad individualno štaće kome neka brzina. osobno dosta mi je i 50mbita.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2022., 17:04   #5365
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,568
problem u tom routeru je da ne prolazi puni signal kroz njega ili je vlan id 100 po portu ili vlan id 1500, koji se uređaj prvi prijavi to pušta na tom portu,

kod mene je bilo složeno jedna žica za sve, pametni swichevi kod televizora i to je na fritzu radilo bez problema, čak i sa speedportom,
i sad sa fritzom 6660 radi isto,

ono što pišem su moja iskustva i po njima bi uvijek stavio speedport 3 + ont ispred tehnicolora, jer odgovara mojim potrebama,

kad nebi odem u dućan i mogu kupit to što mi treba bez bridge modova koji onako usput uvijek imaju nekad više nekad manje utjecaja na kvalitetu veze,

s obzirom da sam i vlasnik fritza 7590 vlastitog, bila mi je još veća katastrofa postupak t-coma prema meni,
tražit i dobit speedport 3 + mash + ont nije nikakav problem,
to mora svako od vas po potrebi odlučiti, samo je u toj kombinaciji mesh obavezan što je malo blesavo za stanove, za kuče bi bilo itekako smisleno ali u stanu čak i smeta.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 17.05.2022. u 18:14.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2022., 19:58   #5366
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,062
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
veća katastrofa postupak t-coma prema meni,
tražit i dobit speedport 3 + mash + ont nije nikakav problem,
to mora svako od vas po potrebi odlučiti, samo je u toj kombinaciji mesh obavezan što je malo blesavo za stanove, za kuče bi bilo itekako smisleno ali u stanu čak i smeta.
Tebi ocito nisu sve stvari koje komentiras, a i po kojima pljujes, bas jasne
HTova "Speedport 3 + mesh" kontrapcija ne mora radit u mesh konfiguraciji, jer se "Smart WiFi" uredjaj moze prebacit u Acess Point mod rada, pa onda odlicno sluzi svrsi u stanovima.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2022., 21:43   #5367
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
da li je netko radio migraciju optike?

imam sada situaciju da imam uslugu aktivnu na 2 lokacije bez da mi itko zna reći kako će se to (financijski) obračunati. pitao sam da li mogu samo "isključiti" jednu lokaciju u uključiti drugu, a da ja prebacim modem. ali da to tako ne rade već ide novo ukapčanje, nova oprema i onda nakon gašenja stare lokacije vraćam opremu.



u moj telekom portalu imam 2 telefonska broja, 2 priključka i 2 pppoe username-a.

s time da novi modem ne uspijevam administrirati do kraja, ne radi bridge mod tj ne prebacuje se u bridge mod. koristim passtru za sada.



prilikom spajanja nove lokacije nisam nikakvu dokumentaciju potpisao niti dobio. navodno ću morati u nekom futuru vratiti stari modem sa stare lokacije, ali za sada ga još imam.



malo mi je to blesava situacija.



PS - zašto se više telefonski brojevi ne dodjeljuju po pravilu grada? svaki grad je imao prvi broj specifičan za sebe. sad imam 2 random broja koja veze nemaju s općinom i starim načinom dodjele brojeva.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2022., 07:59   #5368
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Ako si tražio po službenoj proceduri preseljenje priključka, onda su oni nešto sprčkali i iz mog iskustva najbolje je da odmah kreneš ofenzivno u glavu slanjem prigovora na sve mailove koje nađeš na njihovoj stranici (osim ako nije negdje definiran rok za isključenje stare lokacije).


Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
PS - zašto se više telefonski brojevi ne dodjeljuju po pravilu grada? svaki grad je imao prvi broj specifičan za sebe. sad imam 2 random broja koja veze nemaju s općinom i starim načinom dodjele brojeva.
Ovo je vjerojatno posljedica glupe politike da uvjetuju telefonski broj svima kojima treba i ne treba, pa su potrošili brojeve iz stare numeracije.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2022., 14:31   #5369
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
Citiraj:
Autor Blagus Pregled postova
Ako si tražio po službenoj proceduri preseljenje priključka, onda su oni nešto sprčkali i iz mog iskustva najbolje je da odmah kreneš ofenzivno u glavu slanjem prigovora na sve mailove koje nađeš na njihovoj stranici (osim ako nije negdje definiran rok za isključenje stare lokacije).
dogovorili smo 1 dan za gašenje stare lokacije, ali i dalje je aktivno
sačekat ću pon da nazovem kontakt i provjerim stanje.

PS - zna netko gdje se na raisecomu mijenja serijski broj gpon-a?
u config fajlu sam našao "gpon_password" ali to nije taj koji se ovdje vidi na slici.
na tecnicoloru ispada da je gpon sn zapravo sn uređaja, jer pod gpon podacima se vidi ploam i serijski, pa sam taj serijski ubacio u raisecom, ali i dalje ne prolazi autentifikacija. na screenshotu raisecom i dalje pokazuje svoj serijski, a ne mogu naći fajl u kojem je on zapisan.

jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2022., 16:29   #5370
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Serial je jedno, PLOAM password je drugo. Ako sam dobro zapamtio kad sam raskopao jednog, možeš se spojiti na serial unutra pa ima neka očita opcija za promijeniti serial. Mislim da radi i telnet ili SSH kad ga upališ bez optike.
Blagus je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na