Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.03.2022., 21:34   #12991
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 630
Zato na vrijeme produžiš ugovor da ti se cijene ne podignu istekom istog. A ako te postojeći operater ne zadovoljava ponudom za produženjem odeš kod konkurencije. Za prelaske se lako daju ispregovarati povoljne cijene, vole te koji dolaze od konkurencije
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2022., 12:01   #12992
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,112
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Onda je 10 kn skuplje. Jesi se uspio što dogovoriti?
Evo treci lik me zvao i ponudio 219 sa spojenom jos jednom uslugom u mozaik. Tako da sam prihvatio. Bitno mi je samo da mi je manje nego sto sad placam (234 kune).
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2022., 16:30   #12993
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Evo treci lik me zvao i ponudio 219 sa spojenom jos jednom uslugom u mozaik. Tako da sam prihvatio. Bitno mi je samo da mi je manje nego sto sad placam (234 kune).
Je li osnovni 3D (net, jedan TV paket i telefon)?
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2022., 10:16   #12994
givooo
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: ST
Postovi: 10
A1 - ex B.net

Molim vas za savjet, produžili smo ugovor sa bnet/a1 na kabelskoj liniji, i nude zamjenu TV resivera. Da li uzeti taj novi ili ostati na starom kojega smo dobili 2016 god.
Radi i dalje dobro, da li je novi puno bolji ili ne?
Jednostavnost mi je bitna prije svega, ne spajam hdd za snimanje, niti koristim videoteku, nije ni bitan 4K, niti app jer imam android tv... dakle samo gledanje, podsjetnici te tu i tamo premotavanje.

Zadnje izmijenjeno od: givooo. 04.04.2022. u 10:27.
givooo je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2022., 10:39   #12995
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 667
Ako ti nude ovaj novi Kaonmedia a vjerojatno nude, ja bi ostao na starom. Meni je bio puno bolji i za osnovno šaltanje brži. Neopisivo me živcira što kad ovaj novi upališ dobiješ odvartni "home screen" i da bi dobio sliku preko cijelog ekrana moraš stisnuti OK. 2 tipke za upalit televizor.

I dodatni bonus ko vlasniku OLED-a, je strepnja kad dođe mater ili punica na čuvanje djeteta, hoće li upaliti full screen ili će zaboraviti pa m sjebati televizor koji je koštao suho zlato.


Zadnje izmijenjeno od: vlatko27. 04.04.2022. u 10:53.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2022., 10:53   #12996
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 667
Kad sam već spomenuo, ajde molim Vas svi koji imate retweet-ajte.

https://twitter.com/vlatko__/status/1510887870294380544
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2022., 10:55   #12997
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
To je već godinu ako je i dvije tako.
Stari uređaj je bolji
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2022., 10:59   #12998
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,112
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Je li osnovni 3D (net, jedan TV paket i telefon)?
Yes, koaksijalac, 200Mbit, jedan paket i telefon.

Zadnje izmijenjeno od: Master_Hrc. 04.04.2022. u 11:41.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2022., 11:34   #12999
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,145
Meni su ponudili produženje osnovnog 3D paketa (koaksijalac 200Mbps) za 239kn. Trenutno sam na 150Mbps za 229kn, s time da sam dobio potrošačku karticu sa 500kn za ugovor na dvije godine. Čini mi se bolja stara ponuda. Pričekat ću još Iskon i HT jer mi ugovor ionako traje do 6. mjeseca.
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2022., 14:07   #13000
givooo
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: ST
Postovi: 10
Citiraj:
Autor vlatko27 Pregled postova
Ako ti nude ovaj novi Kaonmedia a vjerojatno nude, ja bi ostao na starom. Meni je bio puno bolji i za osnovno šaltanje brži. Neopisivo me živcira što kad ovaj novi upališ dobiješ odvartni "home screen" i da bi dobio sliku preko cijelog ekrana moraš stisnuti OK. 2 tipke za upalit televizor.
Puno hvala za info,
čitao sam prosle postove na forumu o novom resiveru ali eto racunam da se nije poboljšao...
Valjda nece radit probleme oko toga, dolaze na zamjenu routera i resivera, uzeo bih samo router.


Sent from my iPhone using Tapatalk
givooo je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2022., 18:33   #13001
p3r02d3r0
Premium
Moj komp
 
p3r02d3r0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 440
Citiraj:
Autor vlatko27 Pregled postova
Ako ti nude ovaj novi Kaonmedia a vjerojatno nude, ja bi ostao na starom. Meni je bio puno bolji i za osnovno šaltanje brži. Neopisivo me živcira što kad ovaj novi upališ dobiješ odvartni "home screen" i da bi dobio sliku preko cijelog ekrana moraš stisnuti OK. 2 tipke za upalit televizor.

I dodatni bonus ko vlasniku OLED-a, je strepnja kad dođe mater ili punica na čuvanje djeteta, hoće li upaliti full screen ili će zaboraviti pa m sjebati televizor koji je koštao suho zlato.

Sorry na OT, ali koja je fora s tim OLED-ima? Tipa, ak taj zaslon ostane tako dulje vrijeme, slika se može zapeći? Isti k ko s onim starim plazmama?
p3r02d3r0 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2022., 20:59   #13002
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 667
Citiraj:
Autor p3r02d3r0 Pregled postova
Sorry na OT, ali koja je fora s tim OLED-ima? Tipa, ak taj zaslon ostane tako dulje vrijeme, slika se može zapeći? Isti k ko s onim starim plazmama?
Tako nešto. Ima dosta naprednih "featurea" naspram starih plazmi da se to ne dogodi ali u suštini da, isti potencijalni problem kao i kod starih plazmi. Ali slika je toliko neprocjenjivo bolja naspram sveg drugog da se isplati preuzeti taj mali rizik. Ali ovo sa A1 je baš ono, trn u oku.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2022., 21:22   #13003
Shteff
Premium
Moj komp
 
Shteff's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: Zabreg
Postovi: 295
Pozdrav ekipi, dugo me nije bilo na ovom forumu.
Prošla mi optika po ulici pa sam sa HT-a prešao na A1. Slika na TV-u mi je očajna u odnosu na MAX TV, igrao sam se sa postavkama ali mi je bljedunjava i nema detalja ni u HD-u, zvuk je Dolby i tu nema problema. Netflix je super kao i prije, znači problem je jedino u signalu sa A1. Da li netko ima sličnih iskustava i što mi je činiti? Da li mogu uzeti TV od nekog drugog operatera jer me ovo nikako ne zadovoljava?
Shteff je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2022., 21:38   #13004
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
A1 optika ili A1 coax ?
Ako je optika promašio si temu (ova je za coax).
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2022., 21:43   #13005
Shteff
Premium
Moj komp
 
Shteff's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: Zabreg
Postovi: 295
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
A1 optika ili A1 coax ?
Ako je optika promašio si temu (ova je za coax).
Optika, sorry nisam znao da ima drugi podforum, google me doveo ovamo.
Shteff je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2022., 11:29   #13006
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
evo ja prelazim sa tcom optike na a1 mozaik ponuda je 286kn + 2 x mobitel 60kn svaki (90kn paket -20kn na mozaik -10kn pomotivni popust),
u toj cijeni je tel 1gb internet +tv, plus hbo i filmski paket, (hbo je ko gratis), fritzbox 6660 + 2 recivera i sve to osim mobova i drugog recivera prvih 6 mjeseci za 1kn,
izlaznu naknadu od 670kn t-comu preuzima a1 na način ja platim t-comu račun pošaljem uplatu a1 oni mi pošalju konzum karticu u vrijednosti izlazne naknade zaokruženu na 50kn od uplačenog,
sve zajedno 100-tinjak kn manje nego kod t-coma mjesečno, s čime sam zadovoljan,
a sad ono loše u orginalnoj ponudi je bila cam kartica + reciver cam kartica je nekontabilna sa philips televizorima i kako kaže sa dosta samsungovih (error 17),
i prvi izlazak tehničara je prošao tako da su ju gurnuli u televizor i rekli nepaše i otišli ko treba drugi nalog, koji da bi se izdao treba čekati dan - dva rekao dobro radi tcomov dan dva neće biti problem,
da bi mi jučer došao tehničar postavio sve i došao do zaključka da cam kartica ipak nije kontabilna i sad rekao mi je da prijavim kvar i da će mi zamjenit za reciver danas i to sve u dogovoru sa tehničkom podrškom 08001313 ,
da bi mi danas rekli da nemogu prijavit kvar jer uključenje je službeno 15.4.
znaći sutra i tek onda će izdat nalog za zamjenu kad će biti zamjena stoji u zvjezdama, mada imam internet telefon i 1 tv nisam unesen u sustav i ono što je trebalo trajati 5 minuta, da ode u auto po drugi reciver, trajat će 10 dana minimalno, s tehničke strane za sad nemam primjedbe brzina je 920/100 slika je bolja ne puno ali bolja nego na maxtv,
samo sustav im je za k...., pogotovo s toga jer znaju da ima problema sa cam modulima.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 14.04.2022. u 12:21.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2022., 12:34   #13007
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Sistem im je za kua, opće poznato, u tvom slučaju ne može otvoriti servisni nalog dok usluga (ugovor) nije aktiviran,
druga je sad stvar zašto je teh. došao na instalaciju 14 -og a ne 15 - og (htio preskočiti petak)

U vezi CAM modula, jesu i nisu "krivi", znaju / ne znaju štoseve ...
šta se kompatibilnosti tiče, rekao bih (po vlastitom iskustvu) sa Samsungom najmanje problema, Philips kako koja serija,

jedan od bitnih štoseva, prije nego se ubaci CAM modul na TV treba ispravno podesiti datum / sat ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2022., 12:53   #13008
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
jedan od bitnih štoseva, prije nego se ubaci CAM modul na TV treba ispravno podesiti datum / sat ...

Ovo nisam znao .
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2022., 14:01   #13009
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Razlog je jednostavan, ako je krivi datum / sat zna se ukakiti modul,
zapne na zadnjih 10% "uparivanja", a najgore je ako se sprčka povlačenje "pretplate" ...

Ako se desi da je lista "pretplate" skroz prazna mora na servis > zamjena modula novim a stari mogu osposobiti ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2022., 14:13   #13010
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 630
Također sam nedavno dobio ok ponudu od a1, 279 kuna kabelski net 200 mbps, telefon i sva 3 tv paketa prvih 18 mjeseci, drugih 6 po 1 kunu plus ova 2 paketa dodatna po 30 svaki...uglavnom ispadne u prosjeku cca 230 kuna mjesečno.

Sad još na to svaki dodatni tv modul 15 kuna, router nemam pojma koji se dobije, valjda neki osnovni i valjda tu postoji koja opcija nadoplate za 1 gbps i bolji router, nisam ni pitao.

Osnovna usluga okvirno 50-ak kuna jeftinije mjesečno nego kod glavnog konkurenta.
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2022., 14:45   #13011
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Kolega sve smo ranije napisali.
Ako si uzeo internet 200/20 onda ćeš dobiti Ubee EVW32 ili Fritz 6490,
Fritz 6660 ide samo za 1000/100 internet.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2022., 16:17   #13012
¸Mid
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39
CGNAT

Nessto sam se ovih dana igrao port forwardingom i primjetio sam da A1 CGNAT stavlja u 50% slučajeva.

Kad na Fritzu kliknem recconect, dobijem 109.60.x.x - i po izgledu i po tracertu: CGNAT
Ako kiliknem recconect ponovno, dobijem: 46.234.x.x

I tako u krug. Ne razumijem logiku.

Tako da DynDNS i port forwarding rade u 50% slučajeva.
¸Mid je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2022., 08:54   #13013
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Razlog je jednostavan, ako je krivi datum / sat zna se ukakiti modul,
zapne na zadnjih 10% "uparivanja", a najgore je ako se sprčka povlačenje "pretplate" ...

Ako se desi da je lista "pretplate" skroz prazna mora na servis > zamjena modula novim a stari mogu osposobiti ...
pogledao je datume i vrijeme i error 17 na drugom ni ne kuži da mu je nešto stavljeno mada je na oba stara bnetova kartica za neotim camom radila,
problem je najveći da je 13 sve postavio,oni tvrde da nije prebačeno mada ih zovem preko njihovog routera ,internet radi tv radi telefo odlazni pozivi rade
dolazni ne i za to njih trenutno nije briga i taj 13 je dva dana kasnije od dogovorenog za postavljanje.

što se tiče fritza 6660 u usporedbi sa fritzom 7590 ,uređaj je za klasu slabiji internet drži dobro ono gdje je slabiji je wifi u drugoj sobi signal je duplo slabiji i povremeno puca,
zid je cigla,port forwarding radi dobro,firmware je novi 7.29 zaključano update firmware ručno odnosno isto kao i na t-comu,
znaći firmware je rađen za a1 nije orginal,pametni swichevi nemogu ići na njega jer port na fritzu pokupi postavke za reciver i brzina je max 100
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2022., 11:34   #13014
Nome
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 36
Citiraj:
Autor ¸Mid Pregled postova
Nessto sam se ovih dana igrao port forwardingom i primjetio sam da A1 CGNAT stavlja u 50% slučajeva.

Kad na Fritzu kliknem recconect, dobijem 109.60.x.x - i po izgledu i po tracertu: CGNAT
Ako kiliknem recconect ponovno, dobijem: 46.234.x.x

I tako u krug. Ne razumijem logiku.

Tako da DynDNS i port forwarding rade u 50% slučajeva.
Prije par dana sam primjetio da je Ubee ruter dobio ipv6 i ipv4 adresu naravno u CGNAT, dyndns totalno poblesavio, pristup izvana nemoguc. Zvao ih i maknuli mi CGNAT opet. Zasto su ga ponovno ukljucili ne znam, primjetio sam da mi je i portforwarding tablica na Ubee bila editirana sa ipv6 plus neke stvari su nedostajale.
Ne znam kaj rade ali ne svidja mi se :-)
Nome je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2022., 12:33   #13015
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Sistem im je za kua, opće poznato, u tvom slučaju ne može otvoriti servisni nalog dok usluga (ugovor) nije aktiviran,
druga je sad stvar zašto je teh. došao na instalaciju 14 -og a ne 15 - og (htio preskočiti petak)

U vezi CAM modula, jesu i nisu "krivi", znaju / ne znaju štoseve ...
šta se kompatibilnosti tiče, rekao bih (po vlastitom iskustvu) sa Samsungom najmanje problema, Philips kako koja serija,

jedan od bitnih štoseva, prije nego se ubaci CAM modul na TV treba ispravno podesiti datum / sat ...

Zanimljivo, meni je glavni TV Philips i na njemu cam modul radi dobro, na sekundarnom TV-u (LG) je kockala i smrzavala slika svako malo pa sam nedavno nabavio Philipsa i za sekundarni TV i sve radi OK.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2022., 13:08   #13016
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
@Nome & Mid
Ništa nova, gura se CGNAT jer nemaju dovoljno javnih IP adresa a i ne žele ih zakupiti / plaćati.

Šta se tiče IPv6 prije ili kasnije (svi) će se morati prebaciti na njega za javni IP,
razlog je poznat, manjak IPv4 gledano na globalnoj razini.

@skalar
Bilo bi dobro da pišeš malo jasnije

FW za Fritz je origigi od AVM - a, nisu im dozvolili da sami prčkaju u Zg nego su u FW ubačene ISP specific postavke.

Šta se WiFi - ja tiče radijus pokrivanja jest manji a sve zbog aktualne konstrukcije sa internim lata antenama.
Ima negdje na forumu opisivano kako odraditi DIY modifikaciju sa vanjskim antenama,
druga je sad stvar šta je relativno skup sport a i dali smiješ / ne smiješ to raditi jer je uređaj njihov.
Unatoč manjem radijusu po iskustvima WiFi radi bolje / stabilnije.

Za detekciju šta je spojeno na koji Lan port nemam povratnu informaciju, vjerojatno je kod Fritz - a drugačije složeno.
Na Ubee EVW32 znam da na istom portu radi i Internet i TV Box.

Novi CAM modul je "pametni" i poznato je da sa nekim TV - ovima ima problema,
ne neka marka generalno nego kako koja serija "pameti".
I na žalost, sa nekim Philips i LG ima najviše muke.

Za kraj, na Philips TV - u probaj:
- odradi factory reset TV - a
- odaberi zemlju emitiranja Njemačka
- samo Cable (DVB-C), ostali operateri
- pusti ga da pretraži sve kanale, užasno sporo to odrađuje
- nešto sitno brže (na žalost ne puno brže) će odraditi ako odabereš "network search" i uneseš mu frekvenciju 770 Mhz

Više puta smo pisali, interesantno sa Samsung TV - ima najmanje (gotovo da nema) problema.

@Bertone
Dovoljno je da TV ima bolji / osjetljiviji tuner i problem "riješen".

That's all
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2022., 13:56   #13017
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@Nome & Mid
Ništa nova, gura se CGNAT jer nemaju dovoljno javnih IP adresa a i ne žele ih zakupiti / plaćati.
Šta se tiče IPv6 prije ili kasnije (svi) će se morati prebaciti na njega za javni IP,razlog je poznat, manjak IPv4 gledano na globalnoj razini.

Meni ta priča sa IPv4 adresama sve više slići na priču o nestanku nafte. Samo što nije, ali nikako da se dogodi. I tako već godinama .
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2022., 16:05   #13018
marko_st
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 204
Ima u Konzuma još nešto, ostalo od lani 🤣

Sent from my RMX2170 using Tapatalk
marko_st je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2022., 07:21   #13019
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@Nome & Mid


@skalar
Bilo bi dobro da pišeš malo jasnije

FW za Fritz je origigi od AVM - a, nisu im dozvolili da sami prčkaju u Zg nego su u FW ubačene ISP specific postavke.

Šta se WiFi - ja tiče radijus pokrivanja jest manji a sve zbog aktualne konstrukcije sa internim lata antenama.
Ima negdje na forumu opisivano kako odraditi DIY modifikaciju sa vanjskim antenama,
druga je sad stvar šta je relativno skup sport a i dali smiješ / ne smiješ to raditi jer je uređaj njihov.
Unatoč manjem radijusu po iskustvima WiFi radi bolje / stabilnije.

Za detekciju šta je spojeno na koji Lan port nemam povratnu informaciju, vjerojatno je kod Fritz - a drugačije složeno.
Na Ubee EVW32 znam da na istom portu radi i Internet i TV Box.

Novi CAM modul je "pametni" i poznato je da sa nekim TV - ovima ima problema,
ne neka marka generalno nego kako koja serija "pameti".
I na žalost, sa nekim Philips i LG ima najviše muke.

Za kraj, na Philips TV - u probaj:
- odradi factory reset TV - a
- odaberi zemlju emitiranja Njemačka
- samo Cable (DVB-C), ostali operateri
- pusti ga da pretraži sve kanale, užasno sporo to odrađuje
- nešto sitno brže (na žalost ne puno brže) će odraditi ako odabereš "network search" i uneseš mu frekvenciju 770 Mhz

Više puta smo pisali, interesantno sa Samsung TV - ima najmanje (gotovo da nema) problema.

@Bertone
Dovoljno je da TV ima bolji / osjetljiviji tuner i problem "riješen".

That's all
prvo što se firmwarea tiče zaključan je na isti način kao i t-comov ne možeš updatat sam firmware,
radi avm ali po željama operatera nadam se da će a1 u tom smislu biti ažurniji,
wifi ima slabiji domet vjerojatno radi 2 antene, nasuprot 4 na 7590,
cam moduli imaju na dosta tv problema po riječima i tehničara i službe za korisnike što zaborave napomenuti prilikom sklapanja ugovora,
od kad su me priključili svaki dan imam neki problem, danas je pukla veze ujutro pa mi ga je daljinski.
vratio na tvorničke postavke pa se cijeli dan nije moga router spojiti-"njihovo rešenje" serviser u utorak ruter je sigurno vrisnuo, da bi se oko 17 sati nakon 10 faktoryreseta bezbroj restarta sam priključio i za sad drži, bit će da je ipak nešto bilo na liniji ili centrali.

po meni glavni problem za nas korisnike je njihov sustav, za bilo što moraš čekat danima da neka druga služba odobri,
mesh ne mogu dodat na uslugu nego prvo poništiti ugovor pa onda 9kn odmah pa 20kn mjesečno 2godine,
cijena ispada ista koji u dučanu u slobodnoj prodaji s time da nemaju fritz-ov mesh,
u utorak ću dobiti valjda termin za zamjenu cama za reciver 10 dana nako što je bilo jasno da cam ne može ići,
jer eto o tome odlučuje neka druga služba i zanimljivo reciver ne može donjet serviser koji dolazi zbog routera nego drugi jer eto ne spadaju u iste službe,
dali trebaju 2 routera za 2 recivera ili je dosta ovaj koji imam me može mi nitko reći,
pa prijevremeno priključenje i njihova nebriga oko toga,
nemam baš ljepih riječi za a1
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 18.04.2022. u 11:23.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2022., 09:29   #13020
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 795
Zasto si presao sa HT optike?
tascam je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na