Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.12.2015., 11:00   #1
HrvojeJ
Premium
Moj komp
 
HrvojeJ's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zgb
Postovi: 123
Exclamation BSOD kod gledanja youtubea Windows 10 Q180

Pozdrav.

Imam Lenovo Q180 (Atom D2700, HD 6450A) i updateao sam ga na windows 10. Svi driveri su instalirani, ali izgleda da neki nije dobar.
Kad pokrenem H.264 youtube u browseru (chrome, ff, edge,...) u 90% slucajeva dobijem bsod (WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR).
S VP8/9 je situacija bolja, cini mi se da ne dobijem bsod kad njega koristim, ali ne mogu gledati 1080p jer nije podrzana hw akceleracija preko graficke pa se cpu zakuca na 100%, a atom to ne moze prozvakati. Koristim h264ify chrome plugin za odabir codeca.
BlueScreenView kaze da bsod bacaju hal.dll i ntoskrnl.exe, mogu poslati logove ako je potrebno.

Pokretao sam FurMark, Prime95 i memtest i sve prolazi ok, problem je samo kod videa u browseru. To valjda znaci da je hw ok i da ne valjaju driveri.
Isprobao sam sve windows 10 verzije ati drivera i ista stvar, a sad je ati stavio HD6000 u legacy sto valjda znaci da nece izlaziti novi driveri.

Kodi radi super, 1080p filmove mogu gledati, youtube radi kroz njega, al youtube plugin za kodi ne podrzava fullhd i prestao se razvijati.

Jel ima tko kakvu ideju sto bih mogao probati napraviti da mogu gledati 1080p filmove na youtubeu?

Ne bih se vracao na win7 jer sam tamo imao problema s ati driverima i kodijem i nije mi radio DXVA (fullhd filmovi su brejkali) i kodi se znao "smrznuti" na kraju filma. A opet, mozda su to popravili s novim driverima...

Alternativa mi je linux, ne znam kakvi sada tamo ati driveri. Probao sam ubuntu kad sam kupio lenovo (prije 4 godine) i nije bilo hw akceleracije youtubea pomocu graficke. Jel sad situacija bolja?

Ako netko ima kakvih iskustva ili prijedloga

PS
Nisam jedini s ovim problemom, ljudi s q180 i win10 se zale na istu stvar, al nisam nasao rjesenje.
HrvojeJ je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2016., 22:45   #2
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,403
Si pokušao UEFI/BIOS update?
Taj error ti je zbog lošeg napajanja,premalo voltaže na CPU ili nedaj bože defektnog CPUa.

EDIT
Vidim da nema UEFI/BIOS updatea.

Rekao bih napajanje.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.01.2016., 16:31   #3
HrvojeJ
Premium
Moj komp
 
HrvojeJ's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zgb
Postovi: 123
Ma nema sanse da je do hardvera, vrtio sam stres testove 6 sati i nikakvih problema, al cim upalim youtube sve se raspadne.
Ima i jos ljudi s istim problemom:
https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-...s/td-p/2172290

Instalirao sam linux (ubuntu 15.10) i tamo je youtube ok na chrome-u. Na firefoxu se vrti flash verzija koja je spora (trza), a na html5 verziji nisu podrzani 1080p filmici
Ali opcenito je sve sporije nego na win10, sto nisam ocekivao.
Mozda probam neku drugu distribuciju.
HrvojeJ je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 16:58   #4
RascaL
Premium
Moj komp
 
RascaL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 385
Imao sam sličan problem na 8.1 i zbog toga prestao koristiti Firefox. U međuvremenu sam se prebacio pola godine na Operu da bi sad nakon toliko vremena probao novi Firefox sa najnovijim updejtom za Flash i uvjerio se da sve radi sasvim normalno. Što je bio uzrok i dalje ne znam, ali definitivno je imalo veze sa Flash Playerom u Firefoxu (u mom slučaju).
RascaL je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 19:24   #5
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,403
Citiraj:
Autor HrvojeJ Pregled postova
Ma nema sanse da je do hardvera, vrtio sam stres testove 6 sati i nikakvih problema, al cim upalim youtube sve se raspadne.
Ima i jos ljudi s istim problemom:
https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-...s/td-p/2172290

Instalirao sam linux (ubuntu 15.10) i tamo je youtube ok na chrome-u. Na firefoxu se vrti flash verzija koja je spora (trza), a na html5 verziji nisu podrzani 1080p filmici
Ali opcenito je sve sporije nego na win10, sto nisam ocekivao.
Mozda probam neku drugu distribuciju.
6 sati nedovoljno. Meni se Windows crashao sa 4790K nakon 15 sati OC testa.

EDIT
To je neki Lenovo AIO jel?Ako je rekao bih da im je PSU pušiona.
Znači tebi BSODa ako je neki browser.Prije bih rekao da se to pokaže kad je u pitanju HW ubrzavanje.Izbaci HW ubrzavanje u Chromeu vidi jel ok.Ako je oke mijenjaj napajanje.Iskreno nevolim AIO PCije.Nikada neznaš koje će se smeće naći.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,

Zadnje izmijenjeno od: Karlo666. 02.01.2016. u 19:30.
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2016., 15:09   #6
HrvojeJ
Premium
Moj komp
 
HrvojeJ's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zgb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
6 sati nedovoljno. Meni se Windows crashao sa 4790K nakon 15 sati OC testa.

EDIT
To je neki Lenovo AIO jel?Ako je rekao bih da im je PSU pušiona.
Znači tebi BSODa ako je neki browser.Prije bih rekao da se to pokaže kad je u pitanju HW ubrzavanje.Izbaci HW ubrzavanje u Chromeu vidi jel ok.Ako je oke mijenjaj napajanje.Iskreno nevolim AIO PCije.Nikada neznaš koje će se smeće naći.
Da, mali AIO. Uspio sam nabaviti drugo napajanje (univerzalnu laptop ciglu) i ista stvar.
Kad iskljucim HW akceleraciju u chromeu onda se ne rusi, al je sporo.
Izasli su novi driveri za ati, budem probao s njima.
HrvojeJ je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2016., 09:27   #7
HrvojeJ
Premium
Moj komp
 
HrvojeJ's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zgb
Postovi: 123
Novi driveri (Crimson Edition 16.1 Beta) nisu pomogli.
Ali cini mi se da se nesto promijenilo jer se s vp8/9 na 1080p cpu vise ne zakucava na 100%. Sad je na prihvatljivih 80-95% Vjerojatno je pomogao neki od chrome updatea.

Cini se da ce to biti rjesenje jos koju godinu dok ne uzmem novi nuc. Bitno da kodi radi bez greske.
HrvojeJ je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2016., 17:27   #8
looky4mb
Banned
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: zgb.hr.
Postovi: 14
probo sam novi mint x64 linux(prije~pola god.) sa asus pločom i jakom ati karticom(ati prije amd). dost dobro se slagali no prot je neki jači stari 64xathlon 4 jezgre. stabilno i tečno, malo sporije pokretano - valjda zbog live usb minta i i kilavog rama(4x 512 poluriknutih).

Zadnje izmijenjeno od: looky4mb. 15.01.2016. u 17:57.
looky4mb je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na