Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.06.2005., 10:51   #1
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,943
Sastavljanje kompa i ugradnja djelova

Upravo si slažem novi komp,djelovi kupljeni u različitim firmama(uglavnom radi cijene i veće garancije) pa sam primoran sastavljat si sam komp
Yep,nikad nisam sastavljao komp-ima i takvih ovdje
Dodasada sam sam radio sitne izmjene,samo par dijelova izmjenio(al ima vremena )
Zato tražim par savjeta od vas eksperta koji ste već prosli bezbroj konfi,stalno mijenjenje matičnih,memorija u potrazi ba boljim i sl.
Kojim redosljedom stavljate komponente
Na šta treba najviše pazit
I sl.
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2005., 11:41   #2
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Pa ajmo ovako. Sve radiš na antistatičkoj vrečici (jedna velka ti dolazi sa matičnom). Tj. Sve komponente stavljaš i slažeš na njoj. Prije nego što kreneš primi se za radijator da se isprazniš od statike. Ak misliš nešto bušit, rezat ili sl. na casu napravi to dok još nema komponenti unutra. Na matičnu stavi procesor i hladnjak na njemu dok je matična vani jer imaš više mjesta nego u casu. Stavi i rame također. Nakon toga prvo u case stavi diskove i optiku (ak misliš stavit vent ispred disak stavi ga prije diska jer se zna dogodit da nemožeš stavit vent dok ti disk nije unutra). Posle toga stavi napajanje i odredi kolko ti molexa treba. Ove koji ti ne trebaju sakrij iznad napajanja ili optike ili prazan 5'' utor radi boljeg airflowa. Sada stavi matičnu unutra i na nju kartice (agp, PCI....) Sve pospajaj i probaj kablove držat što više low profile ponovo radi airflowa. Stavi dodatne ventove na case nakon toga. Pospajaj žice od case na mbo (u uputstvima pogledaj di kaj ide). E da. Da nebi bilo nismo znali nemoj zaboravit stavit termostabilnu pastu na proc. Nemoj mi zamjerit ak sam nekej zaboravil
Fleks je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.06.2005., 13:07   #3
MRKONJA
M.U.P.
 
MRKONJA's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,277
Prvo probaj bottat samo sa grafičkom, memom i hardom da vidiš jel se pali uopče i jel sve radi normalno. Poslje toga dodaji ostale komponente. I pripazi da dobro spojiš konektore sa kučišta na ploču(ledice) a reset i power button ako krivo okreneš nebuš ni zapalio ili mogo resetirat(piše u manualu od ploče), jer poslje je shebano okretet ih.
__________________



Abit AX8 VIA k8t890//Venice 3000@2250//1x1gb PQI//POV 7600gs silent//Seagate 7200.10 250gb(16mb//sata)//Hitachi 7k160 120gb@mobile kučište//Seagate 7200.7 200gb
//Samsung SH-w163A//Seasonic S-12 380w//Sharkoon silvation



MRKONJA je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2005., 13:53   #4
masni
Premium
 
masni's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Zagreb,Travno
Postovi: 2,110
najbolji savijet : pozovi frenda koji ima više iskustva neka barem "nadgleda" kako slažeš komp i da ga možes pitati ako nešto zapne...
masni je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2005., 14:04   #5
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,943
Citiraj:
Originally posted by masni
najbolji savijet : pozovi frenda koji ima više iskustva neka barem "nadgleda" kako slažeš komp i da ga možes pitati ako nešto zapne...
Ja ti živim bogu iza nogu,koga da pitam?
Kad im rečem da ću imat Pci-E grafičku oni me gledaju kao da sam pao s marsa ,a kamoli nešto da ih pitam ozbiljnije
Skinuo sam s neta manual od matične(dfi ultra -d) i isprinto ga,150 stranica(tjedan dana ga studirao)pa ču valjda se snač za konektore ubost.
Bitan mi je bio samo redosljed ugradnje
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2005., 14:46   #6
nikola-m
Premium
 
nikola-m's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: river una
Postovi: 412
Samo oprez, ništa neguraj na silu. Ako si potrošio tjedan dana na proučavanje manuala onda neće biti problema.
nikola-m je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2005., 14:50   #7
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,943
Citiraj:
Originally posted by nikola-m
Samo oprez, ništa neguraj na silu. Ako si potrošio tjedan dana na proučavanje manuala onda neće biti problema.
Lijepo štivo prije spavanja
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2005., 14:55   #8
nikola-m
Premium
 
nikola-m's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: river una
Postovi: 412
Citiraj:
Originally posted by Gemmy
Lijepo štivo prije spavanja
kao što Ćiro kaže : Utvaram si da je to od vrućine.
nikola-m je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na