Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.02.2021., 10:46   #4171
HD3850
Premium
Moj komp
 
HD3850's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 314
Mislio sam neko tipa Fractal, samo sto oni nemaju takva kucista .. a vidit cu jos.. jer ovo dark base mi se svidja, ali je skupo, upravo to sto kazes
__________________
HD3850 je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2021., 10:49   #4172
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor HD3850 Pregled postova
Mislio sam neko tipa Fractal, samo sto oni nemaju takva kucista .. a vidit cu jos.. jer ovo dark base mi se svidja, ali je skupo, upravo to sto kazes
Imaš ovdje na iponovoj stranici veliki izbor ,pa si pogledaj


https://iponcomp.hr/shop/csoport/sza...-alkatresz/haz
Po meni ti je najpametnije uzeti neki vanjski optički pogon.Onda možeš birat kučište koje želiš.Imaš puno veći izbor,a opet koristiš pržu kad ti treba.Nećeš danas bit taoc dvd roma!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2021., 10:53   #4173
HD3850
Premium
Moj komp
 
HD3850's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 314
Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
Imaš ovdje na iponovoj stranici veliki izbor ,pa si pogledaj


https://iponcomp.hr/shop/csoport/sza...-alkatresz/haz
Po meni ti je najpametnije uzeti neki vanjski optički pogon.Onda možeš birat kučište koje želiš.Imaš puno veći izbor,a opet koristiš pržu kad ti treba.Nećeš danas bit taoc dvd roma!

Hvala
__________________
HD3850 je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2021., 21:54   #4174
tun3
Premium
Moj komp
 
tun3's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Matulji
Postovi: 342
Citiraj:
Autor HD3850 Pregled postova
Koje vi preporucujete, a i ako bas moram riskirati zbog optike, onda bi morao naci neki externi dodatak da mogu spojiti optiku preko usba na komp
https://www.adm.hr/adapter-usb-30-sa...m_medium=click

Ovako nešto? Pretpostavljam da ti optika ne treba često, a vjerujem da se takvi kabeli mogu nać i jeftinije. I onda više nisi limitiran kućištem koje mora imati 5.25" utor.
tun3 je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2021., 01:13   #4175
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
Fractal Define R6 ti ima mjesto za optiku, i "podrum" za napajanje...
Paxton je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2021., 18:10   #4176
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
Imao fractal define mini, i dok sam sklapao novu konfu, uopce nisam obratio pozornost na velicinu maticne koja stane uz napajanje...

imao prije asus b85m-e (intel i5)

sad uzeo asus x570 plus (ryzen)

uzeo bi nesto u istom stihu, tipa fractal define 7 compact, al majketi, pa sta su tako cijene kucista skocile? define mini sam platio oko 650 kn... sad ova kucista sta valjaju ispod 950 kn nema...
__________________
slow is smooth, smooth is fast...

Zadnje izmijenjeno od: santos. 08.02.2021. u 12:01.
santos je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2021., 20:25   #4177
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
Imao fractal define mini, i dok sam sklapao novu konfu, uopce nisam obratio pozornost na velicinu maticne koja stane uz napajanje...

imao prije asus b85m-e (intel i5)

sad uzeo asus x570 plus (ryzen)

uzeo bi nesto u istom stihu, tipa fractal define mini 7 compact, al majketi, pa sta su tako cijene kucista skocile? define mini sam platio oko 650 kn... sad ova kucista sta valjaju ispod 950 kn nema...
Kako ćeš tu asus ploču stavit u mini kućište?
Ne kužim, ta ploča je atx!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2021., 07:22   #4178
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
Kako ćeš tu asus ploču stavit u mini kućište?
Ne kužim, ta ploča je atx!
Pa čovjek ti je sve napisao gore.
Nije obraćao pažnju prilikom kupnje i sada mu u postojeći mini ne stane ATX matična.

A sada gleda Define 7 Compact, gdje stanu sve veličine matičnih.

Mini Compact ne postoji, postoje Mini ili Compact.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2021., 12:01   #4179
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Pa čovjek ti je sve napisao gore.
Nije obraćao pažnju prilikom kupnje i sada mu u postojeći mini ne stane ATX matična.

A sada gleda Define 7 Compact, gdje stanu sve veličine matičnih.

Mini Compact ne postoji, postoje Mini ili Compact.
u pravu si, multitasking pa sam omasio
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2021., 12:15   #4180
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,751
Citiraj:
NZXT on Friday confirmed a total recall of its controversial H1 case across North America. The U.S. Consumer Product Safety Commission (CPSC) notes this as a voluntary recall by the manufacturer in light of the fire hazard posed by the mounting mechanism of its PCIe riser, an issue that came to light early since the case's February 2020 release, but was acknowledged by the company by November. The CPSC press release notes that about 32,000 units were circulated in the U.S. market, in addition to 1,024 in Canada.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 15.02.2021., 12:20   #4181
anita2
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 209
Citiraj:
Autor anita2 Pregled postova
https://www.fractal-design.com/produ...fine-r5/white/
https://www.bequiet.com/en/case/645
https://www.fractal-design.com/produ...6-usb-c/white/

Je li ovo mrtva trka ili ipak postoji poredak?
Neću staklovinje, RGB i mesh.
Hoću tišinu, 4xUSB nadohvat ruke, prostor za DVD.
Nije za gaming.
R6 može i običan, bez USBC.

R5 za 870 kn, be quiet za 720 kn, R6 za 900-1000 kn.
Bit će smješteno dosta visoko pod stolom, pa je zgodno što je FD niži, ali zato BQ ima ukošene utore. Ne znam treba li se bojati uvijanja ovih velikih vratnica na FD.

(I jedna ženska slabost... Moram priznati da sam krenula u potragu s preferencijom za bijelo, ali sam zastala i pred elegancijom ova dva crna. Nije bitno što je pod stolom. Ja ga vidim.)

Shvatili ste, o tehničkoj strani nemam pojma, pa, eto, pitam na što bi od gornjeg bilo najbolje potrošiti novce.
Ovo je samo update. Kupljen je be quiet jer je sistemac rekao da mi ne treba grafička, pa sam uzela da će usisi biti dostatni. E, ali sad je ispalo da mi ipak treba grafička. Neće biti ništa jakog, 1650 Super 4 GB, ali ipak...
I što je najvažnije, kaže sistemac da je jedva montirao matičnu jer da rupe na kućištu nisu u simetriji, ali da ju je ipak nekak "našpanao"...
Frka me ovoga "našpanao" sam matičnu... I krivo mi je da nisam uzela Define 7 compact, koji se u međuvremenu pojavio na tržištu...

Isplati li mi se prodavati taj Be Quiet?
anita2 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2021., 12:29   #4182
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,472
Te probleme osobno sam imao na jeftinim kućištima, koja su doslovno bila pleh/loše kvalitete.
Čudno mi je to da rupe na kućištu od 100€ nebi bile dobro izvedene osim ako se radi o nekoj tvorničkoj grešci.

Možda cijela matična nije dobro sjela unutra (stražnji limić nije dobro umetnuti) pa se sve ostalo poremetilo ili su možda malo output limići na grafičkoj svinuti.

Zadnje izmijenjeno od: veve. 15.02.2021. u 13:10.
veve je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2021., 14:43   #4183
anita2
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 209
Ne slažem osobno, pa ne znam. I meni je bilo čudno kad mi je rekao, s obzirom na cijenu.
Ako to stvarno nije u simetriji, a to se da izmjeriti, razmišljam i o tome da ga vratim. Ili da ga prodam...
anita2 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2021., 15:27   #4184
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,751
Kućište podržava sve standardne formate (ATX, M-ATX i Mini-ITX) matičnih ploča, tako da je veća vjerojatnost da "sistemac" nije dobro namjestil ploču, jer da je do kućišta, onda cijela serija ispada škart, kad je proizvodnja automatizirana.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 15.02.2021., 15:40   #4185
anita2
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 209
Da, to itekako ima logike. Tim više što sam stekla dojam da je on protiv toga da reklamiram (što sam ja odmah predložila čim sam čula za problem) jer je on to "ipak nekak sredio". I navodno je neke rupe zatvorio... Čovječe, sad mi je palo na pamet... pa nije valjda bušio i neke nove rupe...
anita2 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2021., 15:46   #4186
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,751
Moguće da je skužil u toku sastavljanja da se zajebal, pa je onda krenul s popravljanjem. Ukoliko je stvarno sfušal pozicioniranje matične ploče, onda ne bi bilo čudno da je kasnije "popravil."

Nek ti poslika kaj je radil, tj. svakak sama provjeri, pa onda odmah znaš da li je serijski sfušano kućište ili majstor.
EDIT:
be quiet! Silent Base 600 Review
Citiraj:
Dakle, kućište dolazi s već pripremljenim distancerom koji služi za centriranje matične ploče, tako da je zapravo nemoguće sfušati instalaciju komponenti.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 15.02.2021. u 17:08.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 15.02.2021., 20:07   #4187
anita2
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 209
Piše on meni ovak: Nisam mjerio simetriju, ali kad se ploča postavi na zubac na sredini šasije kućišta, potrebno je malo našpanati ploču da bi se šarafi mogli zašarafiti. No, nakon toga sve dobro stoji. To je samo manje odstupanje.

Inače, matična je Gigabyte B450 Aorus Elite.

Idem si to sutra malo poslikati, pa ako nešto ne valja, da odmah reklamiram.
anita2 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2021., 23:47   #4188
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,909
Citiraj:
Autor anita2 Pregled postova
Ovo je samo update. Kupljen je be quiet jer je sistemac rekao da mi ne treba grafička, pa sam uzela da će usisi biti dostatni. E, ali sad je ispalo da mi ipak treba grafička. Neće biti ništa jakog, 1650 Super 4 GB, ali ipak...
I što je najvažnije, kaže sistemac da je jedva montirao matičnu jer da rupe na kućištu nisu u simetriji, ali da ju je ipak nekak "našpanao"...
Frka me ovoga "našpanao" sam matičnu... I krivo mi je da nisam uzela Define 7 compact, koji se u međuvremenu pojavio na tržištu...

Isplati li mi se prodavati taj Be Quiet?
Ako ne možeš vratiti kućište natrag i tražiti povrat jer je defektno možda bi bilo fer prvo reklamirati ga, a onda prodati.

Našpanata ploča zbog lošeg kućišta je problem. SMD komponente i BGA chipovi nimalo ne vole savijanje. Ne bi riskirao dobru matičnu ploču i tko zna što još zbog defektnog kućišta.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2021., 00:27   #4189
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
Od kojeg je materijala taj zubac? Da se nije on samo malo savinuo pa stvara probleme?
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2021., 00:58   #4190
anita2
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 209
Vidjet ću sutra. Pretpostavljam da ako je sve u redu, matična bi se morala dati lagano odšarafiti i lagano opet zašarafiti, bez sile. Pogledala sam malo youtubiće i svugdje to ide bez ikakvog pritiskanja. Ako se ovdje tako ne može, onda valjda ipak nije sve u redu. Mislim, ono... nemam ja o tome pojma, ali bilo bi mi normalno da matična ne smije biti izložena naprezanju.
anita2 je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2021., 00:15   #4191
anita2
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 209
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Moguće da je skužil u toku sastavljanja da se zajebal, pa je onda krenul s popravljanjem. Ukoliko je stvarno sfušal pozicioniranje matične ploče, onda ne bi bilo čudno da je kasnije "popravil."

Nek ti poslika kaj je radil, tj. svakak sama provjeri, pa onda odmah znaš da li je serijski sfušano kućište ili majstor.

Dakle, kućište dolazi s već pripremljenim distancerom koji služi za centriranje matične ploče, tako da je zapravo nemoguće sfušati instalaciju komponenti.[/INDENT]
Evo da se poslužim odmah slikom koju si linkao.



Crvenom strelicom sam označila što mu stvara problem. Po njemu, taj štapić, pipac ili kako se već zove, mora proći kroz matičnu. Navodno to nije vidio niti na jednom kućištu do sada (a nije baš da nije nakupio godine...). Znači, kad taj štapić prođe kroz rupicu na matičnoj i kad priključci prođu kroz onu pločicu na stražnjoj strani, ispada da se rupa za šaraf u gornjem lijevom kutu (gledajući ovako na slici) baš ne poklopi pa je on to malo nekak prisilio da se poklopi.
Pitala sam mora li baš i taj šaraf biti zašarafljen i kaže da mora.

Navodno, ne trebam brinuti, ako se nešto dogodi, on će osigurati lovu za nove komponente...

Mene, koja se ne kužim, zanima imaju li sve matične rupu za taj štapić, ako on i tako postoji samo na rijetkim kućištima.
anita2 je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2021., 10:30   #4192
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,751
Sve matične ploče imaju standardne rupe za distancere, a tvoje kućište je samo jedno u nizu modernijih primjeraka koji dolaze s ovim distancerom tako da se ploča što lakše namjesti i centrira.

Moguće je da je trebalo ploču malo pripasati tako da sve sjedne na mjesto u nekom dijeliću milimetra, ali općenito ovo ne bi trebalo predstavljati nikakav problem.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 17.02.2021., 12:40   #4193
anita2
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 209
Ajde super. Preporodit ću se s novim računalom. Znam to po laptopu kojeg imam doma. A na poslu je desktop star 15 godina. Dell Optiplex. Ali svaka mu čast, u svih tih 15 godina - niti jedan problemčić.

Hvala svima na pomoći.
anita2 je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2021., 12:53   #4194
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Ako ti taj distancer toliko smeta, vjerojatno se može odšarafiti pa neće više predstavljati problem. Na kućištu ima dovoljno rupa da ploča bude stabilna u njemu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2021., 14:29   #4195
SabahudinP
Tt owner and hater
Moj komp
 
SabahudinP's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: In da kuća (Samobor)
Postovi: 19
Pozdrav ekipa. Ukratko situacija: prešao sam na Ryzen sa dobrog starog Haswella i sada imam matičnu, CPU, RAM i SSD koje bih trebao udomiti u neko što manje kućište (ideja je HTPC i NAS u jednom). Gledao sam po njuški i nitko ne prodaje Z87/Z97 mITX ili barem mATX matične tako da sam osuđen na ovu full ATX matičnu.

To znači da trebam neko malo full ATX kućište i jedno što mi se sviđa i da je donekle dobavljivo u hrvatskoj je Thermlatake Core G3. Imate li kakvih drugih prijedloga?

Od ostalih zahtjeva imam i viška dijelova vodenog hlađenja (tj blok ostaje na matičnoj, kao i radijator i rezervar) tako da bih kupio i pumpu pa da lijepo bude hlađen vodom (mislim da bih išao na D5 jer je navodno tiša od DDC). Malo će sve biti na knap unutra sa vodenim, ali ako će mi to biti problem, lako pređem na neki hladnjak (umjesto kupovine pumpe)

Ono što mi je malo problem na Core G3 je što ima prostora za samo dva 3.5" diska što mi možda neće biti dovoljno za potrebe NAS-a (još se nisam sam sa sobom dogovorio da li idem na RAID vulgaris ili UNRAID i takve egzotike gdje će mi trebati).

Što se tiče budžeta, stvarno ne mislim davati više od 100€ za case...
__________________
"Sve je sranje osim pišanja, a i pišanje je sranje kada pišaš u vjetar" M-Z-T
SabahudinP je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2021., 21:33   #4196
bamave2617
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: USA
Postovi: 1
Citiraj:
Autor leonardo Pregled postova
Jedino takve nekakve kockice. Prođi malo po onoj listi. Ovaj dosta zbijeni Armis AR1 je svejedno 37cm.

Edit. Evo nešto skraćena lista (35cm srednja dužina). Npr. aluminijski bijeli ili crni Jonsbo RM2 ATX je 209x302x341mm. 95mm za CPU cooler. Ryzen Wraith Spire ima 3-4cm prostora do PSU, ali idu i viši cooleri.
što je s malim stolom
bamave2617 je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2021., 00:53   #4197
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
danex je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2021., 11:55   #4198
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,145
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2021., 12:27   #4199
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
pogle slike... kak bi se reklo, nisu prave... dok dobis kartonske templejtove
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2021., 14:13   #4200
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,145
teško je skužiti i po ovom videu:

chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na