Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.12.2020., 14:49   #1741
Pentel33
Banned
 
Datum registracije: Feb 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 327
Te paketomate je već Tisak bio uveo prije 5 godina, sve je to ugašeno jer ih nitko nije koristio, neće ni ove od pošte ljudi koristiti jer je narod informatički nepismen i radije će praviti gužvu u poslovnici pošte da bi nešto poslali.
Klasična priča.
Pentel33 je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2020., 16:18   #1742
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Pentel33 Pregled postova
Te paketomate je već Tisak bio uveo prije 5 godina, sve je to ugašeno jer ih nitko nije koristio, neće ni ove od pošte ljudi koristiti jer je narod informatički nepismen i radije će praviti gužvu u poslovnici pošte da bi nešto poslali.
Klasična priča.
Ne znam da je baš sad hrpa ljudi po zgradama u gradu od 20, 30, 40 informatički nepismena, a i ako je potrebno biti informatički pismen da bi to koristio, onda koncept nije dobar. To mora biti zamišljeno jednostavno i glupo, foolproof, kao iOS i iPhone. Znam hrpu ljudi od 20-50 kojima poštar u zgradi ne dostavi paket i znam da bi oni sigurno ovakav koncept htjeli da u blizini zgrade mogu pokupiti svoje pakete.
Exomaniac je online   Reply With Quote
Staro 14.12.2020., 16:28   #1743
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,314
Bojim se da bi to mogao postati fijasko imajući u vidu 'inteligenciju' Pošte tj. način na koji će oni to implementirati. Vjerojatno će biti nepotrebno komplicirano i neintuitivno.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 14.12.2020., 19:21   #1744
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Vec odavno koristim DHL-ove Packstatione za primanje i slanje paketa tu. Po meni definitivno genijalno rjesenje, samo je malo problem sto vozac puni Packstation tek kad zavrsi turu, a to je navecer oko 6. Ako ti treba dostaviti nesto ranije od tog termina, naruciti na adresu onda.
WraGG je online   Reply With Quote
Staro 14.12.2020., 19:42   #1745
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
I koji je postupak na takvim paketomatima?
Exomaniac je online   Reply With Quote
Staro 14.12.2020., 19:45   #1746
thesaint255
Premium
Moj komp
 
thesaint255's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Graz
Postovi: 535
U njemackoj i austriji se paketomati masovno koriste. Za preuzimanje posiljke se dobije na email, aplikacija za mobitel ili na papiric koji postar ubaci QR kod ili obican kod koji se na terminalu unese rucno ili skenira, ostavi potpis i odmah se otvaraju vratasca sa pretincem gdje se nalazi paket.
__________________
5800X3D @ Scythe Fuma 2
ASUS ROG Strix B550-I Gaming
2x16 GB Crucial Ballistix 3600 MHz
RTX 4070 ti Gamerock
Corsair SF750
Cooler Master NR200P
thesaint255 je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2020., 20:07   #1747
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
Jel ima neka opcija kako saznati sto se desava sa posiljkom a da nije fejs i njihov mail koji nicem ne sluze?

Poslano sa mobilnog aparata
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2020., 20:09   #1748
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Moze ova procedura koju je kolega thesaint opisao za neregistrirane, ali to je iskljucivo za slucaj da te postar ne nadje doma kod dostave pa proslijedi paket u Packstation.
Ja sam se registrirao prije 3 godine i dobio njihovu karticu, tako da imam mogucnost kad nesto narucujem da umjesto svoje adrese unesem broj Packstationa (meni najblizi 105) te moj clanski broj i paket mi ide direktno tamo. Kad paket stigne dobijem push poruku na mobitel sa pinom za podizanje, idem tamo, skeniram karticu i upisem pin, otvori se moj odjeljak i uzmem paket.
Kad saljem nesto, online platim postarinu i isprintam naljepnicu sa bar kodom za paket. Na Packstationu skeniram karticu, skeniram bar kod sa paketa i ubacim paket u odgovarajuci odjeljak.
WraGG je online   Reply With Quote
Staro 14.12.2020., 20:23   #1749
thesaint255
Premium
Moj komp
 
thesaint255's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Graz
Postovi: 535
@WraGG Bas mi jako fali opcija gdje mogu slati pakete koristeci paketomat u Austriji, oni zasada samo podrzavaju primanje paketa. Makar i za slanje nije neki strasan problem, imaju 24/7 otvorene prostorije gdje imaju uredaje koji striktno sluze za ubacivanje paketa za slanje po istom principu koji si opisao.
__________________
5800X3D @ Scythe Fuma 2
ASUS ROG Strix B550-I Gaming
2x16 GB Crucial Ballistix 3600 MHz
RTX 4070 ti Gamerock
Corsair SF750
Cooler Master NR200P
thesaint255 je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2020., 20:35   #1750
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor Pentel33 Pregled postova
Te paketomate je već Tisak bio uveo prije 5 godina, sve je to ugašeno jer ih nitko nije koristio, neće ni ove od pošte ljudi koristiti jer je narod informatički nepismen i radije će praviti gužvu u poslovnici pošte da bi nešto poslali.
Klasična priča.
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Bojim se da bi to mogao postati fijasko imajući u vidu 'inteligenciju' Pošte tj. način na koji će oni to implementirati. Vjerojatno će biti nepotrebno komplicirano i neintuitivno.
također se bojim ovih opcija
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2020., 21:46   #1751
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Ovo s karticom i PIN-om mi se sviđa kao pristup, tome se nadam i ovdje.
Exomaniac je online   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 11:09   #1752
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Ne znam da je baš sad hrpa ljudi po zgradama u gradu od 20, 30, 40 informatički nepismena, a i ako je potrebno biti informatički pismen da bi to koristio, onda koncept nije dobar. To mora biti zamišljeno jednostavno i glupo, foolproof, kao iOS i iPhone. Znam hrpu ljudi od 20-50 kojima poštar u zgradi ne dostavi paket i znam da bi oni sigurno ovakav koncept htjeli da u blizini zgrade mogu pokupiti svoje pakete.

Ja mislim da ti imaš previsoko mišljenje o domaćem stanovništvu.
Na stranu to da i ima par ljudi koji bi i bili zainteresirani za to (myself included), ali zaboravljaš da živimo u većinski čobanskoj zemlji.
Dovoljno ti je pogledat koliko ljudi i dan danas ide u banku podizat cash - iako vani stoji bankomat i makar je banka uvela naknadu za podizanje u bankama.
O tome da su svi pametni sa smartphoneovima, ali da jebene račune ne znaju platiti prek moba.

I moj favorit (a tu ima i HRPA mladih) ljudi koji drže kartice od banke u maski od moba. I onda dok u dućanu plaćaju, vade karticu van...


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 11:42   #1753
Pentel33
Banned
 
Datum registracije: Feb 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 327
Baš to, ljudi nisu uspjeli savladat onaj automat za plaćanje računa u HT centrima koji ima 1 tipku, a ne da će ovo...
Pentel33 je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 12:00   #1754
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Jučer dobio pošiljku poslanu u petak iz Zagreba (paket).

A s druge strane, imam paket iz kine koji stoji u ZG već 3 tjedna.

LIFO sistem očito kod pošte, zaboravili na FIFO.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 12:27   #1755
duggi
Premium
Moj komp
 
duggi's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 597
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Jučer dobio pošiljku poslanu u petak iz Zagreba (paket).

A s druge strane, imam paket iz kine koji stoji u ZG već 3 tjedna.

LIFO sistem očito kod pošte, zaboravili na FIFO.

"kineza" ima puno previše pa je čekanje jedina opcija,nije to samo kod nas.
Znaju doći navlažene ,nečitkih adresa pa se vraćaju u Kinu...
duggi je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 12:42   #1756
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Prioriteta ne bi smjelo biti, jer poštansko središte ne bi trebalo brinuti odakle je paket došao (za pakete istog prioriteta).

Problem je što se kinez ne može žaliti a naši ljudi se mogu i to rade.

Paket mora biti otpremljen prema primatelju, bez obzira odakle je došao, sortirnica bi davno to već trebala odraditi.

Čisto da imaš info, neki dan kolegi slao paket, VŽ-Kašina (60km udaljenosti), 13 dana je putovao paket.

Tako da, kinez ili ne, stvari ne valjaju i onda se desi da nekakav paket doleti brzinom munje što me još više zbunjuje.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 12:49   #1757
duggi
Premium
Moj komp
 
duggi's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 597
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Prioriteta ne bi smjelo biti, jer poštansko središte ne bi trebalo brinuti odakle je paket došao (za pakete istog prioriteta).

Problem je što se kinez ne može žaliti a naši ljudi se mogu i to rade.

Paket mora biti otpremljen prema primatelju, bez obzira odakle je došao, sortirnica bi davno to već trebala odraditi.

Čisto da imaš info, neki dan kolegi slao paket, VŽ-Kašina (60km udaljenosti), 13 dana je putovao paket.

Tako da, kinez ili ne, stvari ne valjaju i onda se desi da nekakav paket doleti brzinom munje što me još više zbunjuje.
Ma ne kažem da nema problema,znam iz prve ruke, ali kinezi su specifični, nisu strojno razradivi i ima ih "more"...
duggi je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 12:53   #1758
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
počeli dolaziti paketi putem pošte...zakasnina tek 4 dana

a za paketomate - nismo svi u ZG ili ST...mnoga mjesta ni nemaju poštu a on najbliža ima balkansko radno vrijeme - "3" sata dnevno...

Citiraj:
Autor thesaint255 Pregled postova
U njemackoj i austriji se paketomati masovno koriste. Za preuzimanje posiljke se dobije na email, aplikacija za mobitel ili na papiric koji postar ubaci QR kod ili obican kod koji se na terminalu unese rucno ili skenira, ostavi potpis i odmah se otvaraju vratasca sa pretincem gdje se nalazi paket.
mi nismo DE iii AT - mi smo čobanska zemlja. ljudi ne znaju radit z bankomatom...a kamoli šta teže.
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 12:58   #1759
Thonchek27
Registered User
 
Thonchek27's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
DHL u pet dana pošalje u ovo doba pošiljku iz Da Nang-a (Vijetnam) do Zagreba na kućnu adresu.

HP preporučeno u Zadar iz Zagreba nakon 34 dana nikako ne može locirati gdje je zapelo...
Thonchek27 je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 15:17   #1760
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,392
Citiraj:
Autor Thonchek27 Pregled postova
DHL u pet dana pošalje u ovo doba pošiljku iz Da Nang-a (Vijetnam) do Zagreba na kućnu adresu.

HP preporučeno u Zadar iz Zagreba nakon 34 dana nikako ne može locirati gdje je zapelo...
Zato što DHL platiš 200 i više eura, a poštu ni 10 eura.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 20:13   #1761
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,929
Ne znam jeste li vidjeli onog maskiranog stručnjaka iz pošte na TV malo prije. Mislim da će se tipu štucat mjesec dana kakve je budalaštine napričao. Jedino ono rečeno za "pismovne" pošiljke iz Kine po meni stoji, ali kud je baš za primjer uzeo neku kutiju 20x20x15. Bogati, ako to tretiraju kao pismovnu pošiljku, imaju puno većih proglema nego li sam mislio.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 07:33   #1762
Ninja_Zg
Premium
Moj komp
 
Ninja_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 245
Je li se netko susreo sa slucajem da je osoba u samoizolaciji, a postar ubaci papiric da je pokusao dostavu, iako naravno nije?


Moze li u tom slucaju ukucanin pokupit paket, bez da se mora tamo s njima raspravljati?
Ninja_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 08:01   #1763
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
Situacija jedan:
Pred neki dan nasao ceduljicu da je postar pokusao uruciti paket (sa ekupi), ali kao nikog nije bilo doma. Kcer i ja cijelo jutro bili kod kuce. Tipicno.

Situacija dva:
Prije mjesec dana sam putem interneta sredio osiguranje za auto. Na tehnickom sredio sa isprintanim racunom.
Nakon 3 tjedna mi jos nisu dosli papiri doma. Zovem osiguranje, kazu da ce opet poslati.
Doslo iduci dan.
No, nakon tjedan i pol dolazi jos jednom.
Ukratko, prvi put ipak doslo iz Zg u VG za 3 tjedna, drugi put za tjedan i pol....
Pecat za posiljci u ona slucaja vrlo los da se ne vidi procitati datum kad je zaprimljeno.

Bilo jos situacija kad iz VG do VG obicna pisma i racuni putuju preko 2 tjedna...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 08:28   #1764
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Ninja_Zg Pregled postova
Je li se netko susreo sa slucajem da je osoba u samoizolaciji, a postar ubaci papiric da je pokusao dostavu, iako naravno nije?


Moze li u tom slucaju ukucanin pokupit paket, bez da se mora tamo s njima raspravljati?
Ovisi kakav je paket, ali ne bi trebalo biti problema.

Neka primatelj da osobnu nekome i uzme se ta ceduljica, ne bi trebale stvarati problema u pošti.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 08:49   #1765
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,314
Ako ima neki dokument kojim ga se stavlja u samoizolaciju, neka podizač pošiljke uzme i njega na poštu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 09:14   #1766
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
Citiraj:
Autor Ninja_Zg Pregled postova
Je li se netko susreo sa slucajem da je osoba u samoizolaciji, a postar ubaci papiric da je pokusao dostavu, iako naravno nije?

Moze li u tom slucaju ukucanin pokupit paket, bez da se mora tamo s njima raspravljati?
Zovi njihove informacije, i trazi da ti ponovno dostave.. meni tako rekli kad ih isao zvati...
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2020., 14:05   #1767
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
evo da nije samo po našima

neki englezi mi šalju, 13.12. su odnijeli u royal mail, danas još uvijek piše da se nije pomaklo nikud

takav mjesec
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2020., 13:44   #1768
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Doživio sam danas šok. Pozitivni šok
Naručio na Bangood-u Sonoffe na skladištu iz CN, slanje "Priority Direct Mail" (3,62$) gdje navode dostavu 15-20 RADNIH dana. Plaćeno 07.12. , prema tracking numberu jučer ujutro u 8 stiglo u Zg a danas u 9:30 u mojoj selendri pored Vž donio poštar na vrata.
Znači stiglo kroz 11 kalendarskih dana.
Još bih i prožvakao da su Kinezi tako brzi ali da je i naša pošta tako brzo proslijedila paket....
ŠOK
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2020., 14:11   #1769
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
kod mog paketa i dalje nema pomaka jos od 07.12. samo stoji tamo...
i nemres nis
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2020., 14:28   #1770
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
Citiraj:
Autor mamikulcic Pregled postova
Doživio sam danas šok. Pozitivni šok
Naručio na Bangood-u Sonoffe na skladištu iz CN, slanje "Priority Direct Mail" (3,62$) gdje navode dostavu 15-20 RADNIH dana. Plaćeno 07.12. , prema tracking numberu jučer ujutro u 8 stiglo u Zg a danas u 9:30 u mojoj selendri pored Vž donio poštar na vrata.
Znači stiglo kroz 11 kalendarskih dana.
Još bih i prožvakao da su Kinezi tako brzi ali da je i naša pošta tako brzo proslijedila paket....
ŠOK
E to je šok, ja imam jednu poslanu kineskom poštom još u desetom mjesecu i izgleda nije ni blizu HR
25.10.2020 14:40:00 KINA Prijam pošiljke
28.10.2020 00:16:00 KINA CNBJSA BEIJING Prispijeće u izmjeničnu poštu
28.10.2020 16:46:00 KINA CNBJSA BEIJING Pošiljka stavljena u vreću
12.11.2020 10:39:00 KINA CNBJSA BEIJING Prispijeće u izmjeničnu poštu
06.12.2020 09:51:00 KINA CNBJSA BEIJING Prispijeće u izmjeničnu poštu
06.12.2020 14:21:00 KINA CNBJSA BEIJING Pošiljka stavljena u vreću
08.12.2020 15:27:00 KINA CNBJSA BEIJING Pošiljka stavljena u vreću
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na