Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.07.2015., 10:14   #1441
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Citiraj:
Autor nathan.fake Pregled postova
Aj prije nego nastavis o korporacijama, privatnosti, mansonima i gušterima... checkiraj kako Wi-Fi Sense radi i sto dijeli

Ako i radi kako je opisano svejedno se uređaj ne bi smio samoinicijativno spajati na otvorene mreže.

Citiraj:
Autor nathan.fake Pregled postova
Osim toga, mreza na koju se spojis prilikom prvog boota po defaultu NIJE dijeljena, user mora naknadno ukljucit dijeljenje (ako on to zeli) te ponovo upisat pass:


Dok kod svakog novog spajanja user mora staviti check da bi omogucio dijeljenje:
Ostaje problem da informaciju dijeli sa SVIMA sa liste kontakata, što nikako nije ok. Da se mogu selektivno slati informacije pojedincima bi još nekako progutao ovo, ali sa trenutnim stanjem ne.

Citiraj:
Autor nathan.fake Pregled postova
edit:
Osim toga na gornjoj slici vidim instaliran Chrome, oh ironije li
U čemu je sad problem sa Chromeom?
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 10:26   #1442
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Meni upgrejd ne prolazi. Prođe uredno prvi stage, copying files, reboot, prođe drugi stage, installing drivers, i onda 3-4 reboota i reverting back to previous os....
Error je C1900101-40017. Gugl (a ms pogotovo) je beskoristan za taj konkretan error (neki forumi predlažu iskopčavanje svega iz usb-a, gašenje avasta i sl. gluposti (ne koristim avast, aviru i slične 'proizvode'), no ništa od navedenog ne vrijedi, 5x staje na istom koraku, bez obzira na okolnosti i način upgrade-a (direkt, sa dvd-a, sa usb-a, sa drugog hdd-a na ssd).
Nakon 22g bavljenja računalima i instaliranih bar soma primjeraka, prvi put naletih na ovakav zid -.-
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 10:30   #1443
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor Michel Pregled postova
Dobro pitanje, čini se da je način na koji povuće ključ taj što kada radiš upgrade , pošalje Microsoftu Id tvoje matične, što bi značilo u biti da je pretpostavljam to sada kao neka vrsta OEM licence.
Drugi put kada instaliraš čiste windowse prvi put kada se spoje aktiviraju se po ID-u koji se veže za matičnu ploču.
Znaci vise ne postoje retail licence?!
I apgrejdom smo svoje retail licence pretvorili u OEM.
Fantasticno!
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 10:37   #1444
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Znaci vise ne postoje retail licence?!
I apgrejdom smo svoje retail licence pretvorili u OEM.
Fantasticno!
To i mene interesira i zato jos nisam nadogradio stolni pc. Na laptopu imam w8.1 oem koji se bez problema nadogradi na w10 i hardver je i ce ostati nepromijenjen. Dok na stolnome imam retail 8.1 licencu i nemam pojma sto se dogadja s nadogradnjom. Povezivanje s hardverom bi znacilo zakljucavanje slicno OEM-u.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 10:50   #1445
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
Citiraj:
Autor potemkin.hr Pregled postova

Ako i radi kako je opisano svejedno se uređaj ne bi smio samoinicijativno spajati na otvorene mreže.
Ne spaja se na random otvorene mreze, nego na ucrtane/predefinirane public hot spotove.

Citiraj:
Autor potemkin.hr Pregled postova
Ostaje problem da informaciju dijeli sa SVIMA sa liste kontakata, što nikako nije ok. Da se mogu selektivno slati informacije pojedincima bi još nekako progutao ovo, ali sa trenutnim stanjem ne.
Pa nedijeli se nista s nikim, ako nisi ukljucio dijeljenje SVAKE pojedine mreze

Citiraj:
Autor potemkin.hr Pregled postova
U čemu je sad problem sa Chromeom?
Nista, to je jedan odlican browser koji je poznat po tome da ne prikuplja korisnikove informacije te ih salje Big Brotheru i trecim stranama... stovise to mu je jedna od glavnih odlika. /s
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 11:07   #1446
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Da odgovorim sam sebi.. za divno čudo nadogradnja W7 na W10 ne uništi ništa ukoliko se ima dualboot s Linuxom.. hajde barem nešto pozitivno na samom početku
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 11:12   #1447
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Ja sam zvao MS i rekli su mi da W10 u slučaju upgradea je kao OEM ali da nam i dalje ostaju naše stare Retail Licence aktivne, ali ako se promjeni matična ploča da neće biti moguće ponovo aktivirati OS.

Ali ja mislim ako mi sami izvučemo PRODUCT KEY da će to biti moguće.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 11:19   #1448
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
A šta ako matična/hard/proc rikne ili se odlučiš na promjenu neke komponente? HWID se promijeni i ti si pušiona jer takvog nema na MS serverima. Baš me zanima šta će biti na kompovima sa retail licencom obzirom da imam jednog takvog (8.0 Pro x64 upgradean na 8.1).
Jutros dobio mail da office kompu sa W7 Pro x64 da mi je osigurana kopija W10 i da će mi uskoro stići update.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 11:29   #1449
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,469
Rekao bi da u tom slucaju treba ponoviti istu stvar.
Tj. prvo instalirati Win 7/8 na komp, pa upgrade.
Jer koliko se sjecam.. M$ je rekao da je ovo 'free upgrade na W10' za vlasnike Win7/8, koji je vremenski limitiran.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 11:41   #1450
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Ponavljam, Microsoft mi je na telefon rekao da nakon godinu dana ako rikne ploča da gubim W10.

Pa zato misim da bi bilo dobro izvući dobiveni Product Key i onda napraviti tel. autorizaciju ako dođe do toga, odnosno pokušati. Iako MS na tel tvrdi da nije moguće izvuči ProductKey, jer je on "digitalno" dodjeljen na MS Serveru što sumnjam da nije moguće.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 11:51   #1451
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Koji je najpametniji nacin kupovine Win10? Ove gluposti oko revokanja licence u slučaju promjene hardvera mi se ne sviđaju baš.
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 11:59   #1452
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Ja sam zvao MS i rekli su mi da W10 u slučaju upgradea je kao OEM ali da nam i dalje ostaju naše stare Retail Licence aktivne, ali ako se promjeni matična ploča da neće biti moguće ponovo aktivirati OS.

Ali ja mislim ako mi sami izvučemo PRODUCT KEY da će to biti moguće.
I ja sam ih zvao i rekli su mi ukoliko promijenim hardver, da ih nazovem i da će se taj problem otkloniti.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 12:08   #1453
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
I ja sam ih zvao i rekli su mi ukoliko promijenim hardver, da ih nazovem i da će se taj problem otkloniti.
Iskreno, baš me zanima kako odnosno na koju foru i kojim čudom ćemo im na tel. dokazati ? Jer ja sam ženu pitao jel joj mogu izdiktirati svoj W8.1 Retail Ključ pa da mi da W10, pa je rekla da se to ne može nikako.

Živi bili pa vidjeli.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 12:21   #1454
zdravko_c
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 525
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Ponavljam, Microsoft mi je na telefon rekao da nakon godinu dana ako rikne ploča da gubim W10.

Pa zato misim da bi bilo dobro izvući dobiveni Product Key i onda napraviti tel. autorizaciju ako dođe do toga, odnosno pokušati. Iako MS na tel tvrdi da nije moguće izvuči ProductKey, jer je on "digitalno" dodjeljen na MS Serveru što sumnjam da nije moguće.
nikakav product key ne dobivaš za Windows 10, svi koji naprave upgrade završavaju sa defaultnim ključem za pojedino izdanje windowsa, koji je već na instalacijskom mediju, i zato je kod clean instalacije dovoljno skipati upisavanje ključa da instalacija nastavi dalje

Windows 10 Home - YTMG3-N6DKC-DKB77-7M9GH-8HVX7

Windows 10 Home SL- BT79Q-G7N6G-PGBYW-4YWX6-6F4BT

Windows 10 Pro - VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T

Windows 10 Pro VL-MAK - QJNXR-7D97Q-K7WH4-RYWQ8-6MT6Y
zdravko_c je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 12:49   #1455
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Citiraj:
Autor nathan.fake Pregled postova
Ne spaja se na random otvorene mreze, nego na ucrtane/predefinirane public hot spotove.
"Automatically connecting you to crowdsourced open Wi-Fi networks it knows about."
Aj pročitaj malo bolje u čemu je problem, i dalje se automatski spaja na predefinirane crowdsourced mreže, sporan je dio sa automatskim spajanjem. Svaka šuša može postaviti recimo neki pineapple router koji intercepta ciljano sav promet, i lupi free hotspot na koji se ljudi automatski spajaju, bez znanja i potrebne intervencije korisnika. Stvar i pol, da, za man-in-the-middle napade.

Citiraj:
Autor nathan.fake Pregled postova
Pa nedijeli se nista s nikim, ako nisi ukljucio dijeljenje SVAKE pojedine mreze
Opet si omašio futbal.
Ako i ne dijeli svima po difultu, dok hoćeš poslati password od wifija rođaku Jozi, windows šalje i punici Mari, susedu Francu koji torrenta i svima drugima koje imaš među kontaktima. Problem je da se ne može selektivno poslati samo Jozi nego odma svima šiba.

Citiraj:
Autor nathan.fake Pregled postova
Nista, to je jedan odlican browser koji je poznat po tome da ne prikuplja korisnikove informacije te ih salje Big Brotheru i trecim stranama... stovise to mu je jedna od glavnih odlika. /s
Ti sigurno ne koristiš nikakve servise od tih velikih zlih kompanija(TM) pa nemaš takvih problema.

I da, ako tko u firmi ima AV baziran na SEPM (Symantec Endpoint Protection) prije nadogradnje mora isti maknuti AV jer koči upgrade, da bi kasnije instalirao verziju koja podržava Win10 (link).
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 13:02   #1456
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
Citiraj:
Autor potemkin.hr Pregled postova
Ti sigurno ne koristiš nikakve servise od tih velikih zlih kompanija(TM) pa nemaš takvih problema.
Koristim, no zato i ne rantam po forumima o sigurnosnim problemima koji to nisu (jer da jesu, ne bi bili implementirani), ne nosim tin foil hat, ne vjerujem u gustere

Smatram da je to nepotrebno i u kranju ruku licemjerno.
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 13:05   #1457
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Ako ćemo pošteno pričati ja sam imao jogurt verziju win 7 ultimate, s njome sam za nekih 200 kn kupio upgrade na win 8.0 , došao je free na 8.1 i potom opet free na win10. Dakle za 200 kn se godinama vozim na originalnom win.

Ako će meni zauvijek ostati aktivan win 8.0 tj. 8.1 boli me briga jer imam original win. Skoro sigurno će se moći pozivom na tel za korisnike i nakon promjene matične ploće aktivirati ova desetka. Ako ne vozit ću ili 8.1 ili kefir verziju.
Michel je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 13:09   #1458
Alph4Dawg
Addicted to music.
Moj komp
 
Alph4Dawg's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Feldkirchen-Westerham
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Ja sam zvao MS i rekli su mi da W10 u slučaju upgradea je kao OEM ali da nam i dalje ostaju naše stare Retail Licence aktivne, ali ako se promjeni matična ploča da neće biti moguće ponovo aktivirati OS.

Ali ja mislim ako mi sami izvučemo PRODUCT KEY da će to biti moguće.
I, sto ces s tim kljucem kad je vezan za HWID? Kako mislis aktivirat kljucem, ako promijenis maticnu (primjer)?

Ali, eto, posto si navalio; kljuc mozes izvuci sa Ultimate PID checkerom.
__________________
The voice in your head is just me in your headphones.

All you have is your fire and the place you need to reach.
Don't you ever tame your demons, always keep them on a leash.
Alph4Dawg je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 13:15   #1459
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Bome MSDNAA više ne daje ključeve tako lako. Moguće je uzeti HR i Eng verziju i to je to.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 13:20   #1460
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Stvar je jednostavna. Ocitajte s naredbom u run: slmgr.vbs /dlv status vase licence. Ako je OEM morate zvati MS ako promijenite maticnu.Ako je retail ne morate nista. Vas retail kljuc je unesen u ms server da ste s tim windows 7 ili 8.1 kljucem napravili upgrade na win 10 i prilikom promjene ploce samo ce se promjeniti HW info. Sve vam pise na FAQ Microsoft

When I upgrade a preinstalled (OEM) or retail version of Windows 7 or Windows 8/8.1 license to Windows 10, does that license remain OEM or become a retail license?
If you upgrade from a OEM or retail version of Windows 7 or Windows 8/8.1 to the free Windows 10 upgrade this summer, the license is consumed into it. Because the free upgrade is derived from the base qualifying license, Windows 10 will carry that licensing too.
If you upgrade from a retail version, it carries the rights of a retail version.
If you upgrade from a OEM version, it carries the rights of a OEM version.
Full version (Retail):
- Includes transfer rights to another computer.
- Doesn't require a previous qualifying version of Windows.
- Expensive
Upgrade version (Retail):
- Includes transfer rights to another computer.
- require a previous qualifying version of Windows.
- Expensive, but cheaper than full version
OEM :
OEM versions of Windows are identical to Full License Retail versions except for the following:
- OEM versions do not offer any free Microsoft direct support from Microsoft support personnel
- OEM licenses are tied to the very first computer you install and activate it on
- OEM versions allow all hardware upgrades except for an upgrade to a different model motherboard
- OEM versions cannot be used to directly upgrade from an older Windows operating system
What happens if I change my motherboard?
As it pertains to the OEM license this will invalidate the Windows 10 upgrade license because it will no longer have a previous base qualifying license which is required for the free upgrade. You will then have to purchase a full retail Windows 10 license. If the base qualifying license (Windows 7 or Windows 8.1) was a full retail version, then yes, you can transfer it.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Bez naslova.jpg‎
Views:	248
Size:	54.5 kB
ID:	15149  

Zadnje izmijenjeno od: Romano.Cule. 31.07.2015. u 13:26.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 13:28   #1461
pdx
Premium
Moj komp
 
pdx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: krk
Postovi: 482
ukoliko zelite cortanu koristiti a da searcha google a ne bing skinite chrome extenziju Bing2Google , s tim da chrome mora biti def browser.
pdx je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 13:51   #1462
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Meni se zna dogoditi da mi start i win+r uopće ne reagiraju. Jučer mi se to dogodilo, a evo i sada.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 14:21   #1463
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
Stvar je jednostavna. Ocitajte s naredbom u run: slmgr.vbs /dlv status vase licence. Ako je OEM morate zvati MS ako promijenite maticnu.Ako je retail ne morate nista. Vas retail kljuc je unesen u ms server da ste s tim windows 7 ili 8.1 kljucem napravili upgrade na win 10 i prilikom promjene ploce samo ce se promjeniti HW info. Sve vam pise na FAQ Microsoft

E hvala za ovo. Kod mene je retail.

ovo je najbitnije:

"What happens if I change my motherboard?
As it pertains to the OEM license this will invalidate the Windows 10 upgrade license because it will no longer have a previous base qualifying license which is required for the free upgrade. You will then have to purchase a full retail Windows 10 license. If the base qualifying license (Windows 7 or Windows 8.1) was a full retail version, then yes, you can transfer it.
"

Stvar koju sam primjetio, ako vam je DPI scaling podesen na 125% ( a po defaultu je tako), nemozete staviti ikone u doljni red desktopa. Nakon pormjene na 100% ikone su manje ali mi je zadnji red otkljucan. Barem je od mene na Lenovo L540 tako.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 14:31   #1464
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
Stvar je jednostavna...
Sve jasno no šta kod reinstalacije s "upgrejdanim retail" ključem od W7/8.1? Njega prihvaća W10 instalacija ili šta? Kako se ta retail licenca unosi ako nemam nikakav novi ključ za taj proizvod?
doky je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 14:36   #1465
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Moguce da ces opet onda morat instalirati 7icu ili 8.1 , aktivirati, upgrejd na 10ku opet i onda clean install da se novi hwinfo maticne poveze s tvojom instalacijom da bi winsi bili aktivirani. Ili ce MS u dogledno vrijeme omoguciti instalaciju 10ke sa 7/8.1 keyem.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 14:42   #1466
Booger
Premium
Moj komp
 
Booger's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Iza Karpata (Sisak)
Postovi: 306
Ok, a što kod, recimo, prodaje matične? Jel s matičnom ide i licence?

U tom će slučaju bit držnedaj sa Microsoftom ako kupac aktivira winse sa starom prije nego ja kupim novu matičnu i obavim tlf poziv.

Sve mi se čini da će ovo biti opći "kuršlus" pa će mirkosoft na kraju podijelit te win10 svima ili ih otet svima.

__________________
People, have some bananas!
Booger je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 14:51   #1467
Alph4Dawg
Addicted to music.
Moj komp
 
Alph4Dawg's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Feldkirchen-Westerham
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor Booger Pregled postova
Ok, a što kod, recimo, prodaje matične? Jel s matičnom ide i licence?

U tom će slučaju bit držnedaj sa Microsoftom ako kupac aktivira winse sa starom prije nego ja kupim novu matičnu i obavim tlf poziv.

Sve mi se čini da će ovo biti opći "kuršlus" pa će mirkosoft na kraju podijelit te win10 svima ili ih otet svima.

Alo Buger, mog'o bi pivu platit u neko skorije vrijeme.

Po logici, licenca ne bi trebala ici s maticnom.Koliko razumijem, vezana je za HWID, ali bilo bi u najmanju ruku smijesno da prodas licencu zajedno sa maticnom.I to, ono, za 250 kn.
__________________
The voice in your head is just me in your headphones.

All you have is your fire and the place you need to reach.
Don't you ever tame your demons, always keep them on a leash.
Alph4Dawg je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 14:58   #1468
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Moje je iskustvo da da ce vam vecinom nakon promjene maticne ponovo aktivirati OEM kljuc pozivom u njihov support centar. Trazit ce da im posaljete racun gdje ste uzeli windowse i uslikanu licencu sa tim cd keyem na email. Racun jedino priznaju od ovlastenih partnera, nazalost,tako da G2A i windows2keys i slicni sajtovi ne prolaze.

Ne znam,ali mislim da nakon updejta i aktivacije sa windows 7/8 taj keyem taj postaje i windows 10 cdkey.(Nisam probao ponovo raditi cistu instalaciju sa novim hardverom). Ako nije,mislim da ce to biti najelegantnije rjesenje za updejtane retail verzije windowsa. U najgorem slucaju ce te morati instalirati ponovo win 7/8 pa updejt na 10 sa novim hardverom,pa onda opet cista instalacija.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 15:04   #1469
Booger
Premium
Moj komp
 
Booger's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Iza Karpata (Sisak)
Postovi: 306
Citiraj:
Autor Alph4Dawg Pregled postova
Alo Buger, mog'o bi pivu platit u neko skorije vrijeme.

Naravno da bi mogao pivu platit.
Javi se.


A što točno je HWID? Ne znam, bemumiša!

Id pojedine komponente (matične npr.), nekakva MS-ova kombinacija, nešto treće?
__________________
People, have some bananas!
Booger je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 15:17   #1470
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,460
Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
Koji je najpametniji nacin kupovine Win10? Ove gluposti oko revokanja licence u slučaju promjene hardvera mi se ne sviđaju baš.

Nekako se i meni to cini najbolje. Kupim si win 10 pro i miran sam, valjda onda mogu i maticnu prodat bez bojazni?
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na