Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.10.2013., 16:45   #1
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
SX763 + 2 SE515 u WDS, Remonte pristup svima ?

Zanima me jel moguce pristupat svim routerima na kucnoj mrezi remonte ? Ideja je da im mogu pristupit config stranici i mjenjat im postavke ako koji SE 515 ispadne iz mreze a ja sam recimo negdje dalje sa laptopom i imam drugi internet.

Obicno se logiram na racunalo pa sa njega pristupim bilo kojem SE 515 ali ako je racunalo ugaseno nemam ni pristup routerima.

Ovako je poslozena mreza:

1.
SX763 sa dd-wrt na optimi, klasika... nista mjenjano osim sto ima wpa2 zastitu za wifi i radi na 4 kanalu sa PC no: 1

2.
Iz SX763 ide 20m LAN kabla u SE 515 koji radi u WDS na xx kanalu, zastite nema nikakve osim wireless mac access control i tu je mac od drugog SE 515, AP i DHCP mu je iskljucen ! Radi samo "Wireless Repeater only" znaci taj router se NE VIDI skeniranjem mreze niti ga vide laptopi ili koji AP.

3.
200m dalje je drugi SE 515 koji radi u WDS na xx kanalu, zastite nema nikakve osim wireless mac access control i tu je mac od prvog SE 515, AP i DHCP mu je iskljucen ! Radi samo "Wireless Repeater only" znaci taj router se takodjer NE VIDI skeniranjem mreze niti ga vide laptopi ili koji AP.

Iz tog drugog SE 515 routera ide LAN kabl prema PC no: 2 i sve radi ok, svi PC se vide medjusobno i sve sto se spaja na sx763 putem wifi se vidi sa PC1 i PC2.

E sad, jasno mi je da ako se nesto u drugom, udaljenom se515 posemeri da mu ne mogu pristupiti kao ni pc2 jer nisu vise na internetu i moguc je pristup samo zicom ali dali je moguce remonte pristupiti prvom se515 koji je lan kablom spojen na glavni router koji je stalno na internetu ?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na