Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.06.2005., 13:12   #1
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,943
Intel konfa ~6500

Konfa bi trebala bit za obradu videa,bez igranja ,znaći neka matična sa integriranom grafickom ili bez nje pa neka slaba na nju
Memorija minimalno 1GB
Bez monitora i periferije
Cijena max 7000kn
Grafulja mu ne treba jaka je ima neki konverter za kojeg je pljunuo 5000kn:confused:
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2005., 10:19   #2
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,943
Ajde ljudi,komp mu treba u roku od 10 dana
Valjda zna netko dobru intel konfu za te pare
McFish ti si specijalist za Amd ali možeš probat složit i konfu za konkurenciju
Gemmy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.06.2005., 10:57   #3
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Originally posted by Gemmy
Ajde ljudi,komp mu treba u roku od 10 dana
Valjda zna netko dobru intel konfu za te pare
Prvo, nije mi jasno kako to netko moze obradjivati video na samo jednom monitoru i to jos na integriranoj grafickoj. Drugo, budjet ti i nije bas prevelik. I tretje, a rekao bih i najvaznije, "konvertori-za-5kkn" obicno imaju svoje knowledge baseove koje je jako dobro provjeriti prije prije kupovine racunala.Predpostavljam da se rad o nekakvoj jeftinoj real-time DV kartici, no bilo bi stvarno pozeljno znati barem ime. Daj malo vise detalja...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2005., 18:16   #4
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
Citiraj:
Originally posted by Bubba
Prvo, nije mi jasno kako to netko moze obradjivati video na samo jednom monitoru i to jos na integriranoj grafickoj. Drugo, budjet ti i nije bas prevelik. I tretje, a rekao bih i najvaznije, "konvertori-za-5kkn" obicno imaju svoje knowledge baseove koje je jako dobro provjeriti prije prije kupovine racunala.Predpostavljam da se rad o nekakvoj jeftinoj real-time DV kartici, no bilo bi stvarno pozeljno znati barem ime. Daj malo vise detalja...
sorry nisam bio doma...moram na maturalac sutra inace buba ti je dobro reko...malo vise detalja...uglavnom...intel za obradu...bez igranja?ok moze: evo:
kolko sam ja gledao i poceo se malo bavit intelom sam vidio da je velka razlika izmedu notwoda i preskota...preskot ima bolji memori kontroler...pa bi ti bio nesto bolji za obradu ovako nesto:

mbo asus p5gd1, i915p, ddr, zvuk, g-lan, s-ata, pci-e, s. 775 1040 kuna(igrao sam se na toj ploci i znam da valja-makar sam ja imao delux)
cpu intel pentium 4 630 3000 mhz box, socket 775, 2 mb c., fsb 800mhz, 64 bit(da to je 6-tica dakle 64 bit intel ) 1830kuna
ram pc-4000, 1024mb, ddr, a-data kit vitesta, ddr 500 mhz, 2 x 512mb(posto intelu ne trebaju latancie tak puno...) 1460
hdd 160.0 gb hitachi , 8 mb cache, serial ata, 7200, dekstar gst 7k250 671 kn
vga pci-e gainward ultra/1440, geforce pcx 6200, 64mb, dvi, tv 510kn
kućište coolermaster centurion 5, silver, cac t05, midi, bez ps(popust inace imas ga u i plavom) 333
napajanje bequiet 450w, blackline titan, super quiet, aut.reg.brzine, dual fan 690kn ili si uzmi tagana ako oces x eye pomogucnosti inace 690kn
kuler je box a ako oces slogodno si zemi coolermastera hyper 48 dode ti 355 kn
iance sve je iz linksa...za napajanje ti nemrem garantirat za napajanje...nisam ga imao al sam vidio na netu da je ok(dobro) maticna nije delux na kojoj sam ja radio...al valjda je i non delux ok grafa ti je cak i dobra a hard je pila,kuler je box,a ram je na visokim klokovima...dakle sve u svemu je to jako dobra konfa sretno...inace ako neko ima malo vise iskustva neg ja(tj za maticnu adatu proc i napajanje nek se javi)


edit zaboravih napisat cijena je 6533knsa kantom i svime jos 50-70 kuna na ventove i to je to
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2005., 13:50   #5
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,943
Citiraj:
Originally posted by Bubba
Prvo, nije mi jasno kako to netko moze obradjivati video na samo jednom monitoru i to jos na integriranoj grafickoj. Drugo, budjet ti i nije bas prevelik. I tretje, a rekao bih i najvaznije, "konvertori-za-5kkn" obicno imaju svoje knowledge baseove koje je jako dobro provjeriti prije prije kupovine racunala.Predpostavljam da se rad o nekakvoj jeftinoj real-time DV kartici, no bilo bi stvarno pozeljno znati barem ime. Daj malo vise detalja...
konverter je
DV CANOPUS ADVC-300(malo manje od 5 doma kuna platio,i cekao da dođe mjesec dana iz mađarske:confused: )
A on za zasada obrađeje video na laptopu pa mu je stolni bolje riješenje
Uglavnom većinom prebacuje sa trake na DVD-e
Jel to dosta,za mak 7k krznatih se složi dobar komp,jer ako mu je laptop dobar na novoj konfi bi mu trebalo ić puno brže
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2005., 22:58   #6
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Originally posted by Gemmy
Jel to dosta,za mak 7k krznatih se složi dobar komp,jer ako mu je laptop dobar na novoj konfi bi mu trebalo ić puno brže
Meni taj tvoj prijatelj bas i nije jasan. Sve u svemu, ako je to do sada radio na laptopu, tih 7k kn nema smisla potrositi na desktop racunalo.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na