Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.10.2022., 18:20   #301
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Nakon poštenih testova ono što me najviše zanimalo i radovalo DLSS 3.0, ispalo je meh. Tehnologija koja ima smisla samo kod 100+ FPSa, je su vidljivi nedostaci sa ubacivanjem lažnog frejma kod nižih fpsova, recimo 75 fps gaming. U biti ispalo je i dobro jer me niš ne rajca u novoj seriji, DLSS 2.0 je prava stvar, upscaling koji nekada popravlja čak i nativnu rezoluciju zbog lošeg FXAA filtra.
Drago mi je da su cijene toliko divlje, jer opet ne rajca me onda ni malo, uopće ih ne razmatram čak ni za ublažavanje upgradetitisa.
Sve u svemu, ispalo super
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2022., 18:43   #302
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Nakon poštenih testova ono što me najviše zanimalo i radovalo DLSS 3.0, ispalo je meh. Tehnologija koja ima smisla samo kod 100+ FPSa, je su vidljivi nedostaci sa ubacivanjem lažnog frejma kod nižih fpsova, recimo 75 fps gaming. U biti ispalo je i dobro jer me niš ne rajca u novoj seriji, DLSS 2.0 je prava stvar, upscaling koji nekada popravlja čak i nativnu rezoluciju zbog lošeg FXAA filtra.
Drago mi je da su cijene toliko divlje, jer opet ne rajca me onda ni malo, uopće ih ne razmatram čak ni za ublažavanje upgradetitisa.
Sve u svemu, ispalo super
Baš mi je drago zbog tebe. Ali drugima nije ?
Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2022., 18:53   #303
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Meni da treba dobra nova grafa sad bi trčao u dućan po novu RX 6900XT za 6500 kn, i prst u uho.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2022., 19:10   #304
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Nakon poštenih testova ono što me najviše zanimalo i radovalo DLSS 3.0, ispalo je meh. Tehnologija koja ima smisla samo kod 100+ FPSa, je su vidljivi nedostaci sa ubacivanjem lažnog frejma kod nižih fpsova, recimo 75 fps gaming. U biti ispalo je i dobro jer me niš ne rajca u novoj seriji, DLSS 2.0 je prava stvar, upscaling koji nekada popravlja čak i nativnu rezoluciju zbog lošeg FXAA filtra.
Drago mi je da su cijene toliko divlje, jer opet ne rajca me onda ni malo, uopće ih ne razmatram čak ni za ublažavanje upgradetitisa.
Sve u svemu, ispalo super
U biti te totalno kužim..
Kad doguras do nekog r5/i5 zen2 ili zen3, ili intel10+ generacije, i recimo tamo neke rx6600xt ili rtx3060ti nekako si došao do točke gdje je trenutno kao u raju..
Sve radi na 1080p ili 1440p skoz fajn, uglavnom se vrte igre koje taj hardware ne bacaju na koljena, a i u tim rijetkim naslovima postavke na medium details izgledaju gotovo kao ultra i stvarno je malo gejmera koji treba plakati za necim boljim..
Ja koji volim tražiti opravdanja da si kupim nešto bolje, bolji proc ili gpu, realno trenutno nemam ni jedno..
Moram promjeniti igru pod hitno jer sam ostao bez isprika
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 15.10.2022. u 19:16.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2022., 19:30   #305
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Kako je dobro kolega Eladio objasnio trenutno moju situaciju, tražim stalno neki razlog da nadogradim sve na ultra premium, kad ono igram dvije igre koje ionako rade odlično, iskorištavaju maksimalno refresh rate monitora i to je to, periferiju sam si sredio po guštu, izgled po guštu ali i dalje me stalno nešto tjera da si kupim bolji cpu, gpu, ploču ili memoriju. A ne znam ni sam zašto, kad mi sve ionako radi kako treba, a ono od sp igara što i želim odigrati jednom u godinu dana odigram na ps5 i završim s tom pričom.
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2022., 20:01   #306
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Bub0 Pregled postova
Kako je dobro kolega Eladio objasnio trenutno moju situaciju, tražim stalno neki razlog da nadogradim sve na ultra premium, kad ono igram dvije igre koje ionako rade odlično, iskorištavaju maksimalno refresh rate monitora i to je to, periferiju sam si sredio po guštu, izgled po guštu ali i dalje me stalno nešto tjera da si kupim bolji cpu, gpu, ploču ili memoriju. A ne znam ni sam zašto, kad mi sve ionako radi kako treba, a ono od sp igara što i želim odigrati jednom u godinu dana odigram na ps5 i završim s tom pričom.
Uh, "ultra premium" je daleko od ovoga iz tvog potpisa, više mid-range neki.

Nemoj bacati lovu, ako sve radi kako treba, igraj do kada nećeš biti zadovoljan performansama.

Ne ulazim u ničije financije, ali eto, moj savjet je, nemoj, sve što imaš trenutno je sasvim zadovoljavajuće za 95% potreba jednog gamera. Bio sam u tvojoj situaciji, uvijek me nešto žuljalo da bi još kupio, i jednostavno nisam. Nakon par mjeseci taj upgradetitis prestao i eto dan danas imam isto što i prije 2 godine.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2022., 20:05   #307
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Jeste, nisam ni mislio na trenutni pc, već na nadogradnje koje sam spominjao u drugoj temi. Plan neki je bio x670e ploča, r9 7900x i 32gb ili 64gb ddr5 radne memorije, i grafa 3080 ili 3080ti.
Ali kako i sam kažeš, dovoljno mi je i ovo, i prošli pc koji sam imao.
Rtx 4000 serija mi nije ni interesantna trenutno, jer meni ne donosi nikakve veće performanse nego što imam trenutno.
Ali, razumijem i ljude koji žele nadograditi, sp igre znaju biti zahtjevne, ili mora sve biti na ultra a za to treba snage.
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2022., 20:08   #308
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,984
Napisao je da traži razlog da nadogradi na ultra premium, ne da sad ima ultra premium.
Čini mi se da dosta ljudi ima instinkte iz starijih dana kad je vječno nešto trebalo nadograđivati i kad je hardver puno brže zastarijevao. Otkad su uveli te 4k kartice, RT i otkad je AMD postao konkurentan, nije nikakav problem složiti komp za gayming, čak i za high refresh.

Naravno, postoje i drugi problemi možda, koji nemaju veze sa hardverom

Exy je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2022., 20:11   #309
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Eh, da nažalost, možda sam i zapeo u tom vremenu, jer si kao klinac nisam mogao to priuštiti, niti roditelji nisu mogli a svi moji frendovi su imali nove shiny kompove i igrali nove igre.
Sada se više razmećem sa malenim društvom gamera na poslu, nitko od njih čak ni nije toliko informiran niti ima tako dobar pc, ali eto svi se igraju jedino ja kukam.
Znam u sebi da mi ne treba, ali je stvar prestiža, kao nekome da može reći da ima novi, bolji, brži i udobniji auto, ja eto volim reći da imam dobar pc.
Svaka budala ima svoje veselje, bez ikakve uvrede ikome.
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2022., 10:23   #310
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Trenutno očito DLSS3 ne bi trebao biti selling point. Tamo gdje ima koristi je tek gdje nativno prelazi preko 120FPS jer zbog latencije izgleda da igraš na duplo manjim FPSima. Tako da najbolje uz DLSS3 imat 4070 i više jer ako imaš slabiju karticu i povećaš s DLSSom FPSe na 60FPSa, opet imaš osjećaj da igraš na 30.

I još ima artifakte....

Uglavnom treba čekati novu reviziju, a dotle igrat na DLSS2 koji realno isto nije loš.

https://youtu.be/GkUAGMYg5Lw
denied je online   Reply With Quote
Staro 16.10.2022., 14:26   #311