Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.08.2010., 08:22   #1
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Exclamation Alat za kreiranje jednostavne web stranice

Dakle, trebao bih neki offline alat (ne one preko weba) za pravljenje neke jednostavnije web stranice. Uglavnom ono drag & drop i da vec postoje templateovi. Nista komplicirano i bez kodiranja
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2010., 09:37   #2
white.banana
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Kroejša
Postovi: 107
Naletio sam na ovo preko googla.
white.banana je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.08.2010., 18:08   #3
Klokan
Premium
Moj komp
 
Klokan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 118
jel zna još netko, znači program koji će ti spremit stranicu na disk u folder,ali da je bolji od frontpage-a. jel se to može u dreamweaveru ili joomli??
__________________
All the ways you wish you could be, that's me. I look like you wanna look, I fuck like you wanna fuck, I am smart, capable, and most importantly, I am free in all the ways that you are not
Klokan je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2010., 04:25   #4
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Ovo trazis?
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2010., 10:56   #5
Karlito1
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 2
Citiraj:
Autor Klokan Pregled postova
jel zna još netko, znači program koji će ti spremit stranicu na disk u folder,ali da je bolji od frontpage-a. jel se to može u dreamweaveru ili joomli??
Dreamweaver i Frontpage su WYSIWYG(What you see is what you get) visual editori za izradu web stranica. Frontpage ti je skroz jednostavan i dobar za nekakve banalne stvari, dok je Dreamweaver daleko napredniji, bolji i profesionalniji. I jedan i drugi spremaju fajlove, tj. stranice na hard, nego gdje bi ? Makar imaju u sebe ugradjen i FTP klijent pa se stranica moze direktno iz editora uploadati na server. I jedan i drugi imaju mogucnost izrade web stranica 'klikanjem', ali su ograniceni u nekim aspektima, pa za sve ozbiljnije ce ipak bit potrebno poznavanje HTML-a i CSS-a ..
Karlito1 je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 18:41   #6
Klokan
Premium
Moj komp
 
Klokan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 118
hvala na odgovorima, našao sam programčić taman za moje potrebe, Web page maker.
__________________
All the ways you wish you could be, that's me. I look like you wanna look, I fuck like you wanna fuck, I am smart, capable, and most importantly, I am free in all the ways that you are not
Klokan je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2010., 21:56   #7
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
Citiraj:
Dreamweaver i Frontpage su WYSIWYG(What you see is what you get) visual editori za izradu web stranica.
netocno, imaju mogucnost wsiwyg, uz jos 2 opcije, code i split mod

Citiraj:
Frontpage ti je skroz jednostavan i dobar za nekakve banalne stvari, dok je Dreamweaver daleko napredniji, bolji i profesionalniji.I jedan i drugi spremaju fajlove, tj. stranice na hard, nego gdje bi ?
Makar imaju u sebe ugradjen i FTP klijent pa se stranica moze direktno iz editora uploadati na server. I jedan i drugi imaju mogucnost izrade web stranica 'klikanjem', ali su ograniceni u nekim aspektima, pa za sve ozbiljnije ce ipak bit potrebno poznavanje HTML-a i CSS-a ..
frontpage nije tolko jednostavan, al puno jednostavniji od dreamweavera, poglavito novijih...(cs izdanja od kad je adobe preuzeo macromediu)

ps oboje mogu raditi online, tak da bilo kamo mogu spremati fajlove(ne samo hard, ftp, sftp vec i ssh, ssl, webdav itd...), cak nemoraju niti temp spremat na hard

a sto se tice klikanja, skoro svi toolovi za development imaju click opcije i sl. ali to traje, a za bilokakav posao trebas bar malo znanja

@klokan web page maker, ako se ja dobro sijecam, radi sa inline css-om stoga se pazi kad bus nes kasnije poceo s time radit, takoder nema neke css opcije tj limitiran je osnovama(za neke sitne poslice koje su staticne i sl. super)
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2010., 23:59   #8
ovčica
Banned
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: rijeka/pula
Postovi: 166
ja sam baš htio pokrenuti tu temu jer imam za napraviti neku web stranicu u skolpu faksa ali na moju sreću već je netko baš to i napisao
ja sam pročitao sve što se napisali i ipak ću se odlučiti za Dreamweaver
ovčica je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2010., 12:43   #9
pyro
Premium
 
pyro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: zege
Postovi: 147
@ovčica
meni je dreamweaver dobar. koristim stariju verziju, mx 2004, nema suvišnih i meni nepotrebnih dodataka kao novije verzije. preporučam
pyro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na