Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.11.2013., 17:46   #1591
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
mene danas skinuli na goričkoj... 107 di je 80, 500 kazna + 100 troškovi ili na licu mjesta 250kn, dao čoveku pare i bok-dženja.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 20:32   #1592
Toorop
Mother Russia
Moj komp
 
Toorop's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 326
Citiraj:
Autor Željac Pregled postova
Proveo sam par dana na jugu francuske...
imao sam priliku vidjeti kako složna murija- valjda iz svih grana murije radi.
long story short, ekipa na motorima je krala bengu na benzinskoj. dolazi jedan murijak na motoru, njih desetak. svi na motore i bježe od murijaka. murijak se pod rotirkama vozi uz jednoga, ovaj mu ne želi stati. murijak se čapa za nogu, kad iz džepića vadi ogromnu bocu suzavca i njime škropi ovoga po kacigi. ovaj odustaje i usporava. nije ni stao, murijak ga baca na pod, veže lisicama, ostavlja ga na podu uz motor i odlazi za drugima. uz škripu guma i uletavanje iza ugla se stvara marica, izlaze dva momka (mrcine!), za šiju i noge i hop u maricu. dalje po gasu. motor radi uz cestu. prepušten na milost ili nemilost
ne znam, kod nas su svi suzdržani i boje se za sebe i svoja mjesta- prava.... pitam se zašto
Ja sam bio u Parizu za proslavu nove godine. Bilo je to pred 2-3 godine. I sad mi hodamo ulicom, gledam trgovine se spremaju, zatvaraju željeznim štitovima (napravljeni kalupi za prozore i onda ih samo pokriju), policija kruži gradom, specijalna također (bar brijem da su bili neki spešl, imali su oklopa na sebi, ne bi to ni bomba uništila..) i uglavnom, mi izlazimo iz metro-a kad se ekipa krene šibati, banda vs banda, noževi lete na sve strane, palice padaju, ali dečko, kada su policajci ušli unutra, kada su oni njih krenuli šibat. Razdvojili ih, vadili pendreke i udri! Vuku ih vani, ali doslovno vuku iz metro-a a oni izrazbijanih glava, krvavi.. Ja nisam vjerovao.. A u ponoć ono slaviš, piješ šampanjac, a pored tebe trči specijalac za ekipom.. Doživljaj veći od nove godine

On topic:
Jesam li ja obavezan imati naljepnicu od tehničkog? Zaustavio me policajac i sve papire uzme, ali nema nalje. I sad on mene pita kako? a ja njemu " yebiga šefe, nisam dobio." i onda malo pročavrljali i pustio me, ali bio je dobre volje.. Pa me zanima ako trebam ja to imati? hvala
Toorop je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.11.2013., 20:37   #1593
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Pa prilično sam siguran da bi je trebao imati. Odmah na tehničkom ti je stisnu.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 20:40   #1594
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Toorop Pregled postova
Ja sam bio u Parizu za proslavu nove godine. Bilo je to pred 2-3 godine. I sad mi hodamo ulicom, gledam trgovine se spremaju, zatvaraju željeznim štitovima (napravljeni kalupi za prozore i onda ih samo pokriju), policija kruži gradom, specijalna također (bar brijem da su bili neki spešl, imali su oklopa na sebi, ne bi to ni bomba uništila..) i uglavnom, mi izlazimo iz metro-a kad se ekipa krene šibati, banda vs banda, noževi lete na sve strane, palice padaju, ali dečko, kada su policajci ušli unutra, kada su oni njih krenuli šibat. Razdvojili ih, vadili pendreke i udri! Vuku ih vani, ali doslovno vuku iz metro-a a oni izrazbijanih glava, krvavi.. Ja nisam vjerovao.. A u ponoć ono slaviš, piješ šampanjac, a pored tebe trči specijalac za ekipom.. Doživljaj veći od nove godine
Ljudi u principu nemaju pojma koliko je naša policija u stvari "light".
Citiraj:
Autor Toorop Pregled postova
On topic:
Jesam li ja obavezan imati naljepnicu od tehničkog? Zaustavio me policajac i sve papire uzme, ali nema nalje. I sad on mene pita kako? a ja njemu " yebiga šefe, nisam dobio." i onda malo pročavrljali i pustio me, ali bio je dobre volje.. Pa me zanima ako trebam ja to imati? hvala
Moraš. 300 kn kazne, ako naletiš na nekog tko to ne tolerira. Odi u stanicu za tehnički i zatraži, par kuna dođe...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 20:52   #1595
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Kolko su policajci tolerantni na to da ti dopuste da se odseces do bankomata da dobiješ 50% popusta ako nemaju POS uređaj?

Nisam dobio kaznu u ove tri godine i nekih 50k km kolko vozim, al me zanima.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 20:54   #1596
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Ne samo da je moraš imat, nego ju ni nesmiješ bilo gdje zaljepit
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 21:01   #1597
DarioGTI
Registered User
Moj komp
 
DarioGTI's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Osijek
Postovi: 27
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Kolko su policajci tolerantni na to da ti dopuste da se odseces do bankomata da dobiješ 50% popusta ako nemaju POS uređaj?
U tom slučaju (nije pravilo), zadrže tvoju vozačku i prometnu kod sebe, ti odeš po pare, vratiš se, platiš, i dobiješ papire nazad.


Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ne samo da je moraš imat, nego ju ni nesmiješ bilo gdje zaljepit
Istina!

U STPu ta naljepnica košta 8-9kn.
DarioGTI je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 21:02   #1598
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Meni su na tehničkom sami skinuli i zalijepili novu
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 21:08   #1599
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Kao i u 99% ostalih

Ostaje misterija kako su njemu propustili - valjda neki šaljivđije ili umor pred kraj smjene.
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 21:23   #1600
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Kolko su policajci tolerantni na to da ti dopuste da se odseces do bankomata da dobiješ 50% popusta ako nemaju POS uređaj?

Nisam dobio kaznu u ove tri godine i nekih 50k km kolko vozim, al me zanima.
ja sam danas imao takvu situaciju

nije čovek znao kako da visu-electron provuče i ono odbijeno, reko ali momak MILIJARDE su na računu mora radit i veli ajde odi do bankomata i dofuraj pare, ja ti dam papire i mir.

tako i bilo.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.11.2013., 21:35   #1601
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ljudi u principu nemaju pojma koliko je naša policija u stvari "light".
Tako je u svim slučajevima osim u onima u kojima nije. Jedan od takvih je i skidanje pravopisnih pogrešaka (ćirilićnih telećaka). Tu prođeš gore od Silve u klinču s Mirkom.

Dobro ajde, znam, nije analogno dosad spomenutom...
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 22:32   #1602
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ljudi u principu nemaju pojma koliko je naša policija u stvari "light".
Zato što nisu živjeli (barem ne svjesno) u prošlom sistemu.
Kad god sam vidjeo uniformu, slijedilo je "Dobar dan gospon milicajac", ako se prethodno nisam uspio sakrit negdje .
Pijančevanje, dernečenje, vrijeđanje, javne tučnjave, divljačka vožnja i ostalo, tada nije baš dolazilo u obzir . Barem po mojoj memoriji. Ok, imam malo bad sectora u memoriji pa dopuštam pomisao da sam u krivu .
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 22:48   #1603
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Pa da, milicioneri su bili karikaturalna pojava, onako debeli, masni, nepismeni i antihrvatski nastrojeni.
Predškolsko dijete se zaigra i nacrta na susjedovoj kući križ s crticama u smjeru kazaljke na satu, a oni bi odma roditelje u ćorku.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 11:33   #1604
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Tako je u svim slučajevima osim u onima u kojima nije. Jedan od takvih je i skidanje pravopisnih pogrešaka (ćirilićnih telećaka). Tu prođeš gore od Silve u klinču s Mirkom.
Ma volio bi i ja vidjeti što je to točno bilo.
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Zato što nisu živjeli (barem ne svjesno) u prošlom sistemu.
Kad god sam vidjeo uniformu, slijedilo je "Dobar dan gospon milicajac", ako se prethodno nisam uspio sakrit negdje .
Pijančevanje, dernečenje, vrijeđanje, javne tučnjave, divljačka vožnja i ostalo, tada nije baš dolazilo u obzir . Barem po mojoj memoriji. Ok, imam malo bad sectora u memoriji pa dopuštam pomisao da sam u krivu .
Nisi nisi. Samo što je teško izbaciti "stereotipe" iz glave.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 12:09   #1605
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ma volio bi i ja vidjeti što je to točno bilo.
A šta je bilo, ne treba ti neka pamet da zaključiš.
Pijanci dođu i provociraju policiju (koja radi svoj posao) i onda kad dođe do fizičkog obračuna onda je plakanje, kukanje po svim mogućim medijma o policijskoj brutalnosti i sl., klasika.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 12:29   #1606
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
A šta je bilo, ne treba ti neka pamet da zaključiš.
Pijanci dođu i provociraju policiju (koja radi svoj posao) i onda kad dođe do fizičkog obračuna onda je plakanje, kukanje po svim mogućim medijma o policijskoj brutalnosti i sl., klasika.
Znači, opravdano po glavi? Onda OK.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 20:41   #1607
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
A šta je bilo, ne treba ti neka pamet da zaključiš.
Pijanci dođu i provociraju policiju (koja radi svoj posao) i onda kad dođe do fizičkog obračuna onda je plakanje, kukanje po svim mogućim medijma o policijskoj brutalnosti i sl., klasika.
Radi li se ovdje o neupućenosti ili ignoranciji?

Riječ je o branitelju kojega je bez upozorenja, brutalno, možda i u pokušaju ubojstva, gotovo na smrt pretukao policajac Saša Sabadoš. Isti je potom spriječio pružanje pomoći teško ozlijeđenom branitelju i kao nagradu dobio organiziranu medijsku cenzuru, a potom i policijsku zaštitu.

Da takvih "pijanaca" kako ih nazivaš, nije bilo`91, ti bi sada možda pisao ćirilicom.

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Znači, opravdano po glavi? Onda OK.
Ako se ovo smatra opravdanim po glavi onda se stvarno treba zabrinuti.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 20:45   #1608
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Radi li se ovdje o neupućenosti ili ignoranciji?

Riječ je o branitelju kojega je bez upozorenja, brutalno, možda i u pokušaju ubojstva, gotovo na smrt pretukao policajac Saša Sabadoš. Isti je potom spriječio pružanje pomoći teško ozlijeđenom branitelju i kao nagradu dobio organiziranu medijsku cenzuru, a potom i policijsku zaštitu.

Da takvih "pijanaca" kako ih nazivaš, nije bilo`91, ti bi sada možda pisao ćirilicom.
procitaj njegove prethodne postove u ovoj temi i sve ce ti biti jasno...
Paxton je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 20:54   #1609
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,245
Kakve je sve ozljede imao pretučeni branitelj?
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 21:01   #1610
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Prijelom zatiljne kosti, nagnječenje mozga te krvni ugrušak ispod tvrde moždane ovojnice. Ako je vjerovati izjavi iz KBC-a Osijek, koju potvrđuju u Jutarnjem listu.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 21:06   #1611
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Radi li se ovdje o neupućenosti ili ignoranciji?
To ja tebe pitam.
Citiraj:
Vukovarski branitelj Darko Pajčić ozlijeđen je kada je sam pao na pod, a izmjereno mu je 2,7 promila alkohola, izjavio je danas ministar unutarnjih poslova Ranko Ostojić.
http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...9/Default.aspx

Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Riječ je o branitelju kojega je bez upozorenja, brutalno, možda i u pokušaju ubojstva, gotovo na smrt pretukao policajac Saša Sabadoš. Isti je potom spriječio pružanje pomoći teško ozlijeđenom branitelju i kao nagradu dobio organiziranu medijsku cenzuru, a potom i policijsku zaštitu.
Možeš li još patetičnije rezimirati slučaj? De još spomeni kako je pored tog branitelja kojeg je 'pretukao' bila i nepokretna strarica koju je također nokautirao.
Ti stvarno misliš da će bilo koji policajac iz čista mira napasti nedužnog čovjeka i brutalno ga prebiti i to još pred masom drugih ljudi?
Da nemaš i ti možda 2,7 promila?

P.S.
Citiraj:
Ostojić je time reagirao na prozivke Stožera za obranu hrvatskog Vukovara zbog sukoba s policijom u kojem je Pajčić ozlijeđen nakon što je razbio dvopismenu ploču na zgradi Policijske postaje Vukovar.
Pijan i još radi nered po gradu, mislim ono...
Neki stvarno nemaju pametnijeg posla nego provocirat policiju - koja radi svoj posao.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 21:59   #1612
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Citirati Ostojića i uzeti to kao nesumnjivu činjenicu a istovremeno ignorirati izjave očevidaca? Smiješno.

Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Možeš li još patetičnije rezimirati slučaj? De još spomeni kako je pored tog branitelja kojeg je 'pretukao' bila i nepokretna strarica koju je također nokautirao.
Ti stvarno misliš da će bilo koji policajac iz čista mira napasti nedužnog čovjeka i brutalno ga prebiti i to još pred masom drugih ljudi?

Ostojić je time reagirao na prozivke Stožera za obranu hrvatskog Vukovara zbog sukoba s policijom u kojem je Pajčić ozlijeđen nakon što je razbio dvopismenu ploču na zgradi Policijske postaje Vukovar.
Kakvog čistog mira? Kakva masa ljudi? Boldati da se radi o ozljeđivanju nakon razbijanja ploče i to ne povezati malo bolje s događajem ?

Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Da nemaš i ti možda 2,7 promila?
Nemam ali radije bih to nego logički deficit.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 22:09   #1613
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Citirati Ostojića i uzeti to kao nesumnjivu činjenicu a istovremeno ignorirati izjave očevidaca? Smiješno.
A koga ti citiraš? Imaš neke dokaze za ovu bajku?
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Riječ je o branitelju kojega je bez upozorenja, brutalno, možda i u pokušaju ubojstva, gotovo na smrt pretukao policajac Saša Sabadoš. Isti je potom spriječio pružanje pomoći teško ozlijeđenom branitelju i kao nagradu dobio organiziranu medijsku cenzuru, a potom i policijsku zaštitu.
Komedija za čitat, zamisli, pretuko ga i onda još branio da mu se pomogne, pa to mala djeca ne bi povjerovala

Čovjeku su izmjerili promile u bolnici, 2.7, dakle pijandura, nije to Ostojićeva izmišljotina, a da je sam pao je SAM rekao policiji.
Citiraj:
Pajčić je imao 2,7 primila alkohola i prema vlastitoj izjavi sam je pao na pod.
Ali su se brže bolje nakon tog slučaja sletile ove ostale dangube i napale policajca, odma mediji, buna, i eto, za sekundu se stvori priča koju ti sad trabunjaš.

Citiraj:
Kakvog čistog mira? Kakva masa ljudi? Boldati da se radi o ozljeđivanju nakon razbijanja ploče i to ne povezati malo bolje s događajem ?
Čovjeku bilo dosadno (ko i svima njima koji su u penziji), nema pametnijeg posla, napio se, išao takav pijan razbijat ploče i pao - case closed.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 23:13   #1614
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
A koga ti citiraš? Imaš neke dokaze za ovu bajku?
Izjave Roberta Horvata novinarima i državnom odvjetništvu. Informiraj se i prouči malo materiju prije ovakvih ispada.

Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Komedija za čitat, zamisli, pretuko ga i onda još branio da mu se pomogne, pa to mala djeca ne bi povjerovala

Čovjeku su izmjerili promile u bolnici, 2.7, dakle pijandura, nije to Ostojićeva izmišljotina, a da je sam pao je SAM rekao policiji.
To što je bio pijan (izjavio je da se ne sjeća) ne znači da ga policajac nije napao s leđa, ozlijedio i to nakon što je ploča već razbijena (prema izjavi svjedoka Roberta Horvata) te da nije dozvolio da mu se hitno pruži pomoć.

Da je sam pao i to rekao policiji je izjava Ostojića. Odmah povjerovati u tu verziju? Smiješno.

Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Ali su se brže bolje nakon tog slučaja sletile ove ostale dangube i napale policajca, odma mediji, buna, i eto, za sekundu se stvori priča koju ti sad trabunjaš.
Čovjeku bilo dosadno (ko i svima njima koji su u penziji), nema pametnijeg posla, napio se, išao takav pijan razbijat ploče i pao - case closed.
Opet tipično jeftino, paušalno i nelogično relativiziranje.
Da pokušaš razmišljati logično, nakon što si boldao da je ploča prvo razbijena, možda bi shvatio bi da je malo vjerojatna situacija da je čovjek razbio ploču, sam pao i ozlijedio se, a policajac ih ukorio bez da je ikog dotaknuo.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 23:28   #1615
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,245
Da je branitelj pretučen imao bi vjerojatno još neku ozljedu osim na zatiljku, a što je posljedica pada na leđa i udaranja glavom o nešto na podu (rubnjak ili sl.).
Takvu povredu može zadobiti bilo tko ako ga netko gurne i ovaj izgubi ravnotežu.
Vrlo je vjerojatno da ga je policajac gurnuo i osoba sa 2,7 promila alkohola je pala.
Kolika je to uporaba pretjerane sile kad gurneš pijanu osobu da padne? Takvu osobu može srušiti i dijete i povrede bi bile iste.
Kako je to osoba brutalno pretučena, a ima samo jednu povredu na zatiljku glave.
Da li je policajac trebao prije nego ga je odgurnuo iza njega staviti madrac pa da osoba padne na mekao?

Uglavnom sve novine, ocrnile rad policije i stale na stranu izgrednika sa 2,7 promila alkohola. To šta je on bio branitelj nema veze sa događajem koji je napravio.

@listerstorm & @Paxton
Ajmo sad postavit priču malo drugačije pa mi obadvojica recite šta bi napravili.
Vi u dvorištu, a uz rub ceste vam je parkiran auto. Nov novcat još ni prvu ratu kredita niste platili od 60. Divite se sjaju laka kad po cesti lagano tetura lik pogleda vam auto uzme kamenčinu i razbije staklo, pa dođe do njega i slomi retrovizor i nastavlja udarati nogama po vašem limenom ljubimcu.

Evo jednostavan primjer. Šta bi napravili? Gledali kako vam razbija auto ili bi izašli van i ......
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 23:31   #1616
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
zvali policiju.
oni bi ga ubili umjesto mene...
(sorry, morao sam...)
Paxton je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 23:51   #1617
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
@Amdejac

Mislim da je ta ozljeda na zatiljku i od pada i od udarca prije toga. Nisam siguran da bi od samog pada bilo toliko krvi. Prije od neke ozljede užim predmetom.

Al i ovo je problem:

"Ležao je dolje kao mrtav desetak minuta, a da mu nitko od okupljenih policajaca nije prišao. Krv mu je curila iz glave. Druga osoba potom mu je krenula pomoći i sukobila se s policijom nakon čega je privedena – kažu očevici"

Da, za auto stoji, al to je moj auto koji sam platio, a ono je tabla na zgradi, napisana krivim pismom i još plaćena iz proračuna.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2013., 11:15   #1618
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Riječ je o branitelju kojega je bez upozorenja, brutalno, možda i u pokušaju ubojstva, gotovo na smrt pretukao policajac Saša Sabadoš. Isti je potom spriječio pružanje pomoći teško ozlijeđenom branitelju i kao nagradu dobio organiziranu medijsku cenzuru, a potom i policijsku zaštitu.
Da takvih "pijanaca" kako ih nazivaš, nije bilo`91, ti bi sada možda pisao ćirilicom.
Ako se ovo smatra opravdanim po glavi onda se stvarno treba zabrinuti.
Niti ima ikakvo vjerodostojno tumačenje tvog opisa, niti je to imalo suprotno normalnim načinima djelovanja policije.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2013., 12:57   #1619
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Ma očito je šta se tamo radi, trenutno je cijeli grad protiv policije jer im oni smetaju u razbijanju ploča i ostalim izgredima.
Znači svi kolektivno samo čekaju neku pogrešku policajca da ga mogu linčovat, a pošto policajci nisu budale i dobro znaju šta smiju, a šta ne, e onda cijeli slučaj treba izmislit.

Zamisli, izjavu o događaju će davat likovi koji isto razbijaju ploče, napadaju policiju i rade sranja, vau, njihova izjava je baš kompetentna i baš me zanima na čijoj će strani biti.

Da je ova pijana budala, umjesto što je išao kršit zakon i razbijat ploče, radio nešto korisno, ne bi se ni doveo u situaciju da danas leži u bolnici, pa taman i da ga je netko pretukao - sam si je kriv.

Al ok, pametnom čovjeku će ovakvi slučajevi biti jasni u startu, dovoljno ti je čuti par faktora i znaš sve.
A ovi koji će vjerovat medijma i raznim 'očevicima' nek vjeruju, a dobro se zna šta je medijma najbitnije - senzacija, a normalno da nije senzacija kad pijan čovjek padne i razbije glavu, ko će to čitat? Treba tu priču malo nadogradit.

Uglavnom, svaka čast policajcima koji trenutno tamo rade, ne daju se isprovocirat samo tako.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2013., 13:41   #1620
freddie
Premium
 
freddie's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Shire
Postovi: 347
Osobno,uvijek ću stati na stranu naše policije ( koja je i više nego korektna u odnosu npr. slo, austrijsku ili talijansku ) nego na stranu neke agresivne i pijane budale.Kad bolje razmislim imamo fenomenalnu policiju u odnosu na to koliko puno ima kretena na tako mali broj stanovnika.
freddie je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na