Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.06.2013., 22:11   #1471
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
koliko raspolažem zakonom, kazna za prolaženje kroz crveno je oduzimanje vozačke do 3 mjeseca. a, tu odluku donosi sudac za prekršaje, tako da će ti kasniti...
meni moja nije još stigla nakon godinu dana ali mi nekako smrdi da je neću ni dobiti (prešao preko duple pune usred noći i usred ničega ! momci zgubidanili pa me dohvatili )

Željac je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2013., 10:29   #1472
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Bemti, evo me na topicu na kojem sam se nadao da necu pisat

Jutros napuhao 0.76 (smanjeno na 0.66), oduzeta vozacka na 12h, i kao postoji mogucnost oduzimanja na 6 mjeseci (Kontam da nema sanse da mi je oduzmu na pola godine, em dosad nemam prometnih prekrsaja, em se radi o prakticki min kolicini alkohola?)

Kazna je 1000kn, ako se plati u nekom roku onda je 2/3 kazne.

Kakve su mi sanse za izbjegavanje placanja putem zalbe, zaljenja ovih onih i slicno? Stari ima hrpu iskustva sa zalbama, ali nikad sa alkoholom, pa ne znam jeli i koliko se na te prigovore drugacije gleda?
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2013., 11:00   #1473
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Fatal Pregled postova
Kakve su mi sanse za izbjegavanje placanja putem zalbe, zaljenja ovih onih i slicno? Stari ima hrpu iskustva sa zalbama, ali nikad sa alkoholom, pa ne znam jeli i koliko se na te prigovore drugacije gleda?
99% sam siguran da ćeš platiti, no morao bi doći do suca za znatnije smanjenje. A i to nešto košta.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2013., 11:02   #1474
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Tesko ces se izvuci,sud uvijek odreze najvecu kaznu kada je u pitanju alkohol. Tvoja sreca je u tome da nisi puno napuhao,ali blagoj kazni nemoj se nadati.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2013., 11:25   #1475
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
thnx, planirao sam poslat nekakvu zalbu, u kojoj bi napisao da mi je ovo prvi prometni prekrsaj, da sam svjestan da sam pocinio prekrsaj ali sam bio uvjeren da nisam u alkoholiziranom stanju (rekao sam da sam popio 1L pive cijelo vecer ) te da mogu upravljat vozilom bez problema...

Ono sto me najvise brine je sto pise zastitna mjera zabrane upravljanja mot. vozilom u trajanju od 6mj. Sta, stvarno ce mi uzet dozvolu na pola godine zbog ovoga?
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2013., 12:04   #1476
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Citiraj:
Autor Fatal Pregled postova
thnx, planirao sam poslat nekakvu zalbu, u kojoj bi napisao da mi je ovo prvi prometni prekrsaj, da sam svjestan da sam pocinio prekrsaj ali sam bio uvjeren da nisam u alkoholiziranom stanju (rekao sam da sam popio 1L pive cijelo vecer ) te da mogu upravljat vozilom bez problema...

Ono sto me najvise brine je sto pise zastitna mjera zabrane upravljanja mot. vozilom u trajanju od 6mj. Sta, stvarno ce mi uzet dozvolu na pola godine zbog ovoga?
Nisam siguran koliko je pametno napisati ovo šta si ti rekao. Nemam puno iskustva sa žalbama, pogotovo ne s kaznama zbog alkohola. Ali napisati da si bio "uvjeren da nisi u alkoholiziranom stanju" i da "si mogao upravljati vozilom bez problema" nije ono što Organi Reda (TM) traže
Ti bi trebao kao prihvatit što si učinio i izvuć lekcije iz toga, a ne njima u žalbi de facto napisati da si mogao vozit bez problema. Jer kao, mnogi misle da mogu vozit bez problema pa završe u crnoj kronici.
Neovisno o tvojih malim promilima
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2013., 12:11   #1477
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,642
Citiraj:
Autor Fatal Pregled postova
thnx, planirao sam poslat nekakvu zalbu, u kojoj bi napisao da mi je ovo prvi prometni prekrsaj, da sam svjestan da sam pocinio prekrsaj ali sam bio uvjeren da nisam u alkoholiziranom stanju (rekao sam da sam popio 1L pive cijelo vecer ) te da mogu upravljat vozilom bez problema...

Ono sto me najvise brine je sto pise zastitna mjera zabrane upravljanja mot. vozilom u trajanju od 6mj. Sta, stvarno ce mi uzet dozvolu na pola godine zbog ovoga?
Stvarno mi se želudac diže kad čitam ovakve postove. Budi sretan što živiš u ovakvoj banana državi pa će ti samo lupiti 6 mjeseci bez vozačke. U svakoj imalo normalnoj državi ideš na par dana momentalno u zatvor, čeka te barem 5000 kn kazne i suspenzija od 6 mjeseci.

Ti bi se još žalio na ovo. Daj se pokrij po glavi i budi sretan što nitko nije stradao.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2013., 12:35   #1478
nex
Premium
 
nex's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 526
Citiraj:
Autor Fatal Pregled postova
thnx, planirao sam poslat nekakvu zalbu, u kojoj bi napisao da mi je ovo prvi prometni prekrsaj, da sam svjestan da sam pocinio prekrsaj ali sam bio uvjeren da nisam u alkoholiziranom stanju (rekao sam da sam popio 1L pive cijelo vecer ) te da mogu upravljat vozilom bez problema...

Ono sto me najvise brine je sto pise zastitna mjera zabrane upravljanja mot. vozilom u trajanju od 6mj. Sta, stvarno ce mi uzet dozvolu na pola godine zbog ovoga?
Zaboga. Ovako se zalbe ne pisu. U zalbi moras srati da si svjestan pogreske, da se kajes, da se to nece ponoviti, itd, itd. Onda mozda nesto i prodje.

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Stvarno mi se želudac diže kad čitam ovakve postove. Budi sretan što živiš u ovakvoj banana državi pa će ti samo lupiti 6 mjeseci bez vozačke. U svakoj imalo normalnoj državi ideš na par dana momentalno u zatvor, čeka te barem 5000 kn kazne i suspenzija od 6 mjeseci.

Ti bi se još žalio na ovo. Daj se pokrij po glavi i budi sretan što nitko nije stradao.
Meni se dize zeludac od ovakvih moralizatora i podrzavatelja policijske drzave.

0.76 promila, stvarno je bio pijan. Cudi da me je uopce uspio pokrenuti auto koliko je pijan bio. Vjerojatno nije ni znao kako se zove.
nex je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2013., 12:38   #1479
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Citiraj:
Autor Botlorn Pregled postova
Nisam siguran koliko je pametno napisati ovo šta si ti rekao. Nemam puno iskustva sa žalbama, pogotovo ne s kaznama zbog alkohola. Ali napisati da si bio "uvjeren da nisi u alkoholiziranom stanju" i da "si mogao upravljati vozilom bez problema" nije ono što Organi Reda (TM) traže
Ti bi trebao kao prihvatit što si učinio i izvuć lekcije iz toga, a ne njima u žalbi de facto napisati da si mogao vozit bez problema. Jer kao, mnogi misle da mogu vozit bez problema pa završe u crnoj kronici.
Neovisno o tvojih malim promilima
Thnx, probat cu nesto spetljat sa starim.

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Stvarno mi se želudac diže kad čitam ovakve postove. Budi sretan što živiš u ovakvoj banana državi pa će ti samo lupiti 6 mjeseci bez vozačke. U svakoj imalo normalnoj državi ideš na par dana momentalno u zatvor, čeka te barem 5000 kn kazne i suspenzija od 6 mjeseci.

Ti bi se još žalio na ovo. Daj se pokrij po glavi i budi sretan što nitko nije stradao.
Trazio sam savjet, ne popovanje i moraliziranje. U svakoj imalo normalnoj drzavi voznja taksijem od 40 km nije 15% mjesecne place.
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2013., 12:43   #1480
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor nex Pregled postova
Meni se dize zeludac od ovakvih moralizatora i podrzavatelja policijske drzave.
Nema tu nikakvih moralizatora, svakom normalnom čovjeku vožnja pod utjecajem alkohola je zabranjena, a jasno mu je i zašto.

Citiraj:
Autor Fatal Pregled postova
Trazio sam savjet, ne popovanje i moraliziranje. U svakoj imalo normalnoj drzavi voznja taksijem od 40 km nije 15% mjesecne place.
Svakom normalnom čovjeku nije normalno da 40 km vozi pod utjecajem alkohola.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2013., 12:46   #1481
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Stvarno ne znam jel toliki problem utuvit u glavu jednostavnu stvar: ako piješ ne vozi.
Nema tu malo sam popio, sad si ti BAŠ morao popit jedno ili dva piva, tolika sila je bila da nisi mogao nešto drugo.

Citiraj:
Autor nex Pregled postova
0.76 promila, stvarno je bio pijan. Cudi da me je uopce uspio pokrenuti auto koliko je pijan bio. Vjerojatno nije ni znao kako se zove.
Da, inače su opasnost samo ti koji jedva uđu u auto i ne znaju kako se zovu, sve drugo je ok. :facepalm:
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2013., 12:57   #1482
nex
Premium
 
nex's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 526
Kako pusite propagandu, to je naprosto fascinantno.

U pitanju su totalno proizvoljne brojke, propisane tako da se napuni proracun. 0.5 je dozvoljeno, prije je bilo 0.8, a 0.76 je sada odjednom potencijalni ubojica.

Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Nema tu malo sam popio, sad si ti BAŠ morao popit jedno ili dva piva, tolika sila je bila da nisi mogao nešto drugo.
Pa, ako si ti neuracunljiv nakon JEDNOG piva onda nemoj piti, tko te tjera.

Ali naravno, sve se mora svesti na najmanji zajednicki nazivnik.
nex je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2013., 13:03   #1483
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Zašto se ti zamaraš s brojkama i da li je 0.5, 0.8 ili 1.5 rizično i koliko bi ko mogao popiti te koliko je zakon propisao?
Ako voziš auto onda ne piješ, tako se ponašaju normalni ljudi, a ne tu neke kalkulacije, ne utječe alkohol na svakoga jednako niti će svi imati isto promila nakon jednog-dva piva.

Znači on zna da ne smije piti, ali svejedno pije, i onda je panika, pisanje žalbi ovo-ono.
Sva sreća pa se takve besmislene žalbe ni ne uvažavaju.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2013., 13:12   #1484
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,245
Postoje profesije gdje moraš imati 0,00 promila. Kad se to tako banalizira jel bi vam bilo drago i normalno da vam dijete u školskom autobusu vozi vozač sa 0,4 promila?
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2013., 13:24   #1485
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Eh sad tebe, pa mora i vozač uliti gorivo
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2013., 14:07   #1486
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
"Problem" je šta je zakon vrlo izričit - možda ti sa 0.8 promila bolje voziš od većine sa 0.0, ali tako stoje stvari

Ti zakoni su napravljeni za ubiranje love kao i većina državnih zakona, nema to veze sa sigurnošću u prometu jer da je njih stvarno briga za sigurnost u prometu ne bi svaki kramp prolazija tehnički i 2/3 vozača ne bi nikad dobilo dozvolu
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2013., 14:23   #1487
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Ti zakoni su napravljeni za ubiranje love kao i većina državnih zakona, nema to veze sa sigurnošću u prometu jer da je njih stvarno briga za sigurnost u prometu ne bi svaki kramp prolazija tehnički i 2/3 vozača ne bi nikad dobilo dozvolu
Nitko od tebe ne može ništa 'ubrati' ako imaš barem malo pameti.

Ne znam zašto se stalno priča da policija puni proračun države na vozačima.
Ko može punit proračun na nekome ko ne pije? Ili nekome ko vozi po ograničenju? Ili nekome ko se zaveže?
Svatko sam odlučuje hoće li na debilan način ostati bez novaca.

Šta je njemu sad policija kriva što je on odlučio otići u grad autom i popiti dva piva umjesto dvije cole?
Nevjerovatno.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2013., 14:24   #1488
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
"Problem" je šta je zakon vrlo izričit - možda ti sa 0.8 promila bolje voziš od većine sa 0.0, ali tako stoje stvari

Ti zakoni su napravljeni za ubiranje love kao i većina državnih zakona, nema to veze sa sigurnošću u prometu jer da je njih stvarno briga za sigurnost u prometu ne bi svaki kramp prolazija tehnički i 2/3 vozača ne bi nikad dobilo dozvolu
Prvo je točno. Zakon je takav, ili ga se držiš ili kad te hape platiš. Simple as that.

I jesu i nisu. Da imamo 3 auta u cijeloj državi i da nema pješaka, možda bi i 1 promil bio normalan, ali ne možeš mi ne vidit dalje od haube čisto i pilotirat okolo k'o Fangio. To već izlazi iz granica normale.

Svaki kramp ni ne prolazi tehnički. Već sam se ljudima namijenjao potpuno ispravnih lajtunga od kočnica jer se "nadležnom organu učinilo da su truli", sa otpada skidao dijelove sa auta koji su u boljem stanju nego oni na koje su dijelovi išli, jer ih je neki snob bacio zato što ima noviji, da bi neka sirotinja mogla mjesečno pobrati jadnih 2500 Kn na radnom mjestu koje je 45 Km od kuće i tome slično. Ako hoće da svi imamo nove aute, neka nam to omoguće. Lako represijom po malom čovjeku.

Ukratko: nije u redu to što ločemo i vozimo. Ja sam to naučio na teži način ( Kazneni postupak, 2 godine bez "B", 2 godine uvjetne, auto rasprodan u dijelove), a na drugima je da nauče iz tuđe ili iz svoje greške, po vlastitom izboru. Preporučam prvi način, puno je bezbolniji i jeftiniji.
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2013., 14:35   #1489
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Treba biti na licu mjesta utvrdjivanje sposobnosti vozaca, uopce nam netreba zakon o promilima, posto svaka osoba drugacije reagira na njega. netko je pijan od jednog netko od 8 piva...tako ovi sto vicu nepij i nevozi ja se neslazem s njima, ako popijem aperitiv uz juhu i napirim 0.20, a mladi sam vozac, kazneno me terete.
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2013., 14:45   #1490
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
Treba biti na licu mjesta utvrdjivanje sposobnosti vozaca, uopce nam netreba zakon o promilima, posto svaka osoba drugacije reagira na njega. netko je pijan od jednog netko od 8 piva...tako ovi sto vicu nepij i nevozi ja se neslazem s njima, ako popijem aperitiv uz juhu i napirim 0.20, a mladi sam vozac, kazneno me terete.
Prekršajno, ne kazneno. Barem koliko ja znam. Inače, cijeli koncept "mlađih vozača" je meni neshvatljiv i nelogičan. Imam vozačku? Onda vozim kad i kud hoću. Ostalo su fore za izbijanje love iz džepa.
Drugo, one fore sa 74 KW? Neka mi netko objasni da nije lakše zginut ili drugoga ukokat sa Swikijem GTi koji ima 74 KW na nekih 800 Kg, nego Das Pasonjom " 1 koma 9 litara diz'la To Dobro Ide" kojem treba pola dana do 100 Km/h. Nebuloza.

Gle, sa 1 promil smo svi pripiti, priznali to ili ne. To šta se osjećamo k'o da nismo i jest problem. Za 0.26 sam svojevremeno, za vrijeme vladavine vrlo nepopularnog "0P" zakona ležao 3 dana, jer nisam htio platiti 700 Kn kazne on general principle.

Neka je do 0.5, tko nije sretan s tim neka si vodi tko će ga voziti. Da sam bio pametniji, i sam bih tako napravio.
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2013., 15:23   #1491
vision19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Vinkovci / Njemačka
Postovi: 494
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Nitko od tebe ne može ništa 'ubrati' ako imaš barem malo pameti.

Ne znam zašto se stalno priča da policija puni proračun države na vozačima.
Ko može punit proračun na nekome ko ne pije? Ili nekome ko vozi po ograničenju? Ili nekome ko se zaveže?
Svatko sam odlučuje hoće li na debilan način ostati bez novaca.

Šta je njemu sad policija kriva što je on odlučio otići u grad autom i popiti dva piva umjesto dvije cole?
Nevjerovatno.


Baš to. Jedini propust kojega nikada nebi opraštao u prometu jest alkohol. Nema tu rasprave, ako piješ ne vozi. Situacija je vrlo jednostavna. Ideš kod tetke na ručak autom, sjedaš tamo i popiješ pivo. Dakle, trijezan si odlučio da ćeš popiti pivo/dva/tri nebitno, i svjesno sjeo u auto. Murja te uhvatila i sad je država kriva, pa to nema veze s zdravim razumom.

Drugo je kad se ne zavežeš da preparkiraš auto pa te uhvate tu treba biti fleksibilan kao što i jest većina murjaka.
__________________
"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new." A.E.
vision19 je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2013., 15:45   #1492
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Nitko od tebe ne može ništa 'ubrati' ako imaš barem malo pameti.

Ne znam zašto se stalno priča da policija puni proračun države na vozačima.
Ko može punit proračun na nekome ko ne pije? Ili nekome ko vozi po ograničenju? Ili nekome ko se zaveže?
Svatko sam odlučuje hoće li na debilan način ostati bez novaca.
Jer puni. Isto kako puni parkingom.
Možeš ti voziti cilo vrime po pravilima koja se kroje da bi se kršila.

Pretpostavljam da nikad nisi sta blizu zebre, proša kroz narančasto ili parkira di se ne bi smilo na par minuta?
Probaj voziti magistralom od Zadra do Splita recimo po propisima... svakih 2km ubrzaješ i kočiš jer svako malo prolaziš kraj nekog sela kraj kojeg (i to ne kroz) ne bi smija voziti brže od 50km - taj put bi ti po propisima trajao 2x dulje nego "normalna" vožnja koja nije ništa rizičnija.

Autoputom onda? Baš je jeftin, plus potrošiš više goriva i put ti ne traje ništa značajno kraće.

I ove priče o 1 pivi ili bilo čemu više od 0.0 promila su smješne - pa ako nisi super osjetljiv na alkohol od 1 pive ti neće biti ama baš ništa. Daleko opasnije je pričanje sa suputnikom ili razmišljanje o nečem desetom tijekom vožnje - hoće li uskoro zabraniti pričanje i razmišljanje dok voziš jer to isto može uzrokovati nesreću i definitivno smanjuje brzinu reakcije?
Najbolje da zabrane vožnju noću jer se onda događa najviše nesreća...

Ili da ograniče ljudima koju vrstu i tip auta smiju voziti jer su ostali preopasni?

Naravno, Fatal je kriv što nije poštova (trenutni) zakon, ali ovo popovanje o jednoj-dvi pive i prohibiciji su u najmanju ruku smješne

Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Šta je njemu sad policija kriva što je on odlučio otići u grad autom i popiti dva piva umjesto dvije cole?
Nevjerovatno.
Možda se ne želi trovati
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2013., 15:47   #1493
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor vision19 Pregled postova


Baš to. Jedini propust kojega nikada nebi opraštao u prometu jest alkohol. Nema tu rasprave, ako piješ ne vozi. Situacija je vrlo jednostavna. Ideš kod tetke na ručak autom, sjedaš tamo i popiješ pivo. Dakle, trijezan si odlučio da ćeš popiti pivo/dva/tri nebitno, i svjesno sjeo u auto. Murja te uhvatila i sad je država kriva, pa to nema veze s zdravim razumom.

Drugo je kad se ne zavežeš da preparkiraš auto pa te uhvate tu treba biti fleksibilan kao što i jest većina murjaka.
Slažem se sa radeonom i sa tobom, ali sa radeonom potpuno, a sa tobom djelomično. Djelomično glede pojasa.
Ako ja vozim, a pijem, auto onda lijepo prespava kod kolege, a ja idem kući pješke. To se ne događa često jer ionako idem biciklom ili pješke. Ako je pak kolega daleko, onda i ja prespavam. Inače uopće ne idem na feštu, ako nema tko voziti trijezan.
Što se tiče pojasa, ja bih to isto kažnjavao strogo i to uvijek. Za svjetla bih isto vratio non-stop upaljena 365 dana u godini. Baš je sad problem, po suncu, primjetiti auto na 2-3km, ako ideš prema suncu, a on nema svjetla. Majstori ne pale svjetla ni u 20:30, jer "oni dobro vide", a ja vidim samo sunce .

Možda će mi se netko smijati, ali ja upalim auto, upalim svjetla, povežem se, natjeram suvožača/čicu da se poveže i tek onda auto ide nekuda. Makar to bilo par metara. Sudjelovao sam u prometnoj 6 metara od kuće pa sam malo paranoičan, što se toga tiče.
Tip se zakucao sa 80 km/h u bratića. Njemu ne igra ulogu što smo se mi piomakli tek 6 metara i što on nema prednost i što ne smije voziti 80 u zoni 30.

Ljudi, vežite se, palite svjetla, nemojte piti i ne letite po cesti. To, što ja vozim 140 na autoputu (pri obilaženju 150) nije ni blizu opasno kao alkohol u krvi. Naravno da je opasno, ali ne puno opasnije od 130, koliko je propisano.

Meni se ljudi već godinama smiju i zaje**vaju me, kad ostavim auto negdje (na neplaniranoj fešti), ali ne dam se. Nije me toliko strah da se meni nešto ne dogodi, kazne me ni najmanje nije strah, u cijeloj priči. Strah me da ne napravim neko sranje nekome drugome. To bi svako trebao pomisliti kad sjeda u auto pod utjecajem alkohola. "Što ako nekoga ubijem?". To me uvijek spriječi vožnje, kad popijem pivce/dva, iako se ne osjećam pijan.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2013., 16:15   #1494
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor nex Pregled postova
Kako pusite propagandu, to je naprosto fascinantno.
Nema tu nikakve propagande. Zakonski je definirano koliko je dozvoljeno, ako si dovoljno glup popiti više od toga i sjesti za volan to je tvoj problem, ali ne isključivo tvoj.

Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Jer puni. Isto kako puni parkingom.
Možeš ti voziti cilo vrime po pravilima koja se kroje da bi se kršila.
Nema jednostavnije stvari od vožnje po propisima.

Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Meni se ljudi već godinama smiju i zaje**vaju me, kad ostavim auto negdje (na neplaniranoj fešti), ali ne dam se.
I meni već preko četvrt stoljeća, ali nakon nekog vremena naviknu se i oni i ti.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2013., 16:25   #1495
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
zakon je zakon i tocka
Ako nekom ne pase, neka se zali zakonodavnoj vlasti.
Prvo je i mene drzala faza "pij ko smuk i vozi" i samom srecom me nijednom nisu ulovili, al da me netko sad trazi da vozim nakon sto popijem, nema sanse (cak ni bicikla )
domis je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2013., 18:10   #1496
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Bez nekog većeg analiziranja, pivo/špricer ću popit, ako više onda cameo za 20kn.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2013., 19:34   #1497
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,245
Zakon je takav kakav je i u drugim državama postoji zakon koji je i rigorozniji od našeg. Negdje je dozvoljeno i 0,8 promila, ali zato za 0,9 nahebeš 10 puta više nego kod nas. Na kraju to je prekršaj za koji si je čovjek sam kriv, kao i za prebrzu vožnju ili ne vezanje pojasom.
Vidim da netko piše da bi policija na licu mjesta trebala utvrditi tko je sa određenom koncentracijom sposoban, a tko ne. Daj ne pričajte gluposti. Pa to niti doktor u laboratoriju nemože utvrditi.
A glede tehničkog pregleda. Kakve to ima veze sa državom. Pa nije stanica za tehnički pregled u vlasništvu države, a ako je netko i prošao tehnički, a nije trebao policija kad zaustavi takvo vozilo skida tablice i ide se na izvanredni tehnički.
Pojedinci na ovoj temi stvarno znaju napisati stvari koje nemaju veze sa stvarnošću niti uporišta u zakonu.
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2013., 14:52   #1498
Mitsuoka
Samsung Mob!ler
Moj komp
 
Mitsuoka's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Split
Postovi: 162
@D1viry Ja bi isto ostavio pojas na vlastitu volju. Ja se vežem, ali ako netko ne želi, njegova odluka koja ne ugrožava nikoga osim njega samoga (a i to je upitno, jer je bilo i slučajeva sudara gdje bi preživio onaj tko nije bio vezan, ali tu isto ima previše varijabli).

U ove 3-4 godine nisam skupio nijednu kaznu, nisam vozio nikad pod utjecajem alkohola, ali sam na teži način saznao da umor nije ništa manje opasan. Ograničenja baš i ne gledam, ali ne glumim Fittipaldija po cesti, tako da je to većinom u 10% odstupanja od ograničenja, a kroz okolna sela ionako imam naviku usporiti jer nam je pred 10 godina pred auto izletilo dijete koje se s ekipom igrala ruleta -> pretrčavanje preko ceste zatvorenih očiju amo tamo.
Mitsuoka je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2013., 15:21   #1499
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,245
Citiraj:
Autor Mitsuoka Pregled postova
@D1viry Ja bi isto ostavio pojas na vlastitu volju. Ja se vežem, ali ako netko ne želi, njegova odluka koja ne ugrožava nikoga osim njega samoga (a i to je upitno, jer je bilo i slučajeva sudara gdje bi preživio onaj tko nije bio vezan, ali tu isto ima previše varijabli).
Može. Ali ako osoba nije bila vezana da sama snosi troškove lječenja, a ne HZZO.

__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2013., 15:25   #1500
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor Mitsuoka Pregled postova
Ja se vežem, ali ako netko ne želi, njegova odluka koja ne ugrožava nikoga osim njega samoga (a i to je upitno, jer je bilo i slučajeva sudara gdje bi preživio onaj tko nije bio vezan, ali tu isto ima previše varijabli).
Stvarno ne razumiješ kako neke stvari funkcioniraju, Amdejac ti je sve objasnio.
Iz istog razloga je obvezna kaciga na motociklu i sl., poslije nesreće si na teret državi.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na