Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.03.2018., 19:16   #1
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,000
Lenovo y700 cold boot problem

Znači imam problem sa laptopom lenovo y700-15isk (i5 6300hq, gtx 960 4gb, 8gb rama, 256ssd+1tb). Problem se javlja prilikom cold boota, kad laptop ne palim nekih 5-6 sati, i onda kad ga upalim nemože mi prepoznat grafičku (code 43 u device manageru, slika). Nekad se desi da mi ne radi i tipkovnica, ali to rjeđe. Nakon restarta računala sve bude ok.
Gore je zadnji dostupni bios, isprobano sa driverima sa lenovo stranice i zadnjim od nvidije, intel isto tako, probano samo na bateriji i sa spojenim punjačem. Guglao sam što bi mogao bit problem, i našao sam ovaj forum. Na laptopu je original windows 10.

Ima netko neki savjet što da probam? Laptop je pod garancijom do 10og mjeseca, volio bi rjesit ovaj problem prije toga u slucaju da nije problem sa matičnom čega me i najviše strah....
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2018., 07:11   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Snimi video da se vidi problem i nosi laptop na reklamaciju tako gdje si ga kupio. Obavezno poslikaj lap sa svih strana i neka ti kod primitka napišu da nema oštećenja. Inzistiraj na tome!
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.03.2018., 09:34   #3
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Tako je, problem je s matičnom.
Nosi na garanciju čim prije
trex je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2018., 09:58   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Ne zaboravi arhivirati podatke s harda.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2018., 12:18   #5
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,000
Toga sam se i bojao...ovaj put ću i snimku napravit. Zanimljivo da je na prošlom laptopu(asus n551) isto bila greška sa cold bootom, samo tamo mi nekad nije htio uopce upalit, pa nakon nekog vremena bi upalio. Na servisu nisu mogli reproducirat kvar, pa sam ga 3 put slao natrag dok na kraju nisu zamjenu uređaja napravili. Svjedok mi je bio zaposlenik HG spota koji je svaki put samnom testirao uređaj nakon povratka i nije htio upalit... Ovaj put i slike i filmovi idu s njim na servis.

TX guys!
kiki86 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na