Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.04.2019., 13:58   #8641
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Pa testiraj s drugim uređajem, ako npr. na mobitelu internet radi, a na PC-u ne onda je do PC-a.
Ni na mobu / laptopu preko wifija također ne radi.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2019., 16:58   #8642
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,887
Onda nije vezano za to što ti stavljaš računalo u sleep mode nego do modema. Prijavi kvar.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.04.2019., 17:19   #8643
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
jel bi netko testirao prebacivanje broj
ja dodjem do korak 4
dam slike osobne, i dalje ni makac, tj klik do korak 5, otvori mi root stranice tj početnu
a u linku vidim da bi moralo se prikazat finalni dio zahtjeva
https://www.a1.hr/privatni/prijenos-...y_type=prepaid


pisao ovim na face i chat preko weba, al oni uvjeravaju da ja nesto krivo radim, da je sve sa stranicom ok
firefox, chrome, explorer i to na 2 računala
ne worka
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2019., 22:32   #8644
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 738
Jel itko od vas "doktorirao" na ubee 625 routeru? Želio bih po noći isključiti wi-fi, ali ne razumijem kako postaviti ta dva intervala???


Hvala na pomoći unaprijed!
Amepshi je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2019., 23:57   #8645
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Promašio si temu, trebaš u drugu A1 temu gdje je spojni put tel. parica,
neznam sad napamet koja od pustih
Zamoli admina da prebaci.

Cirkus već kod kod otvaranja web konfiga, a kamoli sa tim "naprednim" funkcijama
Jednako tako "nema" puni user manual ... stavi neke slike pa možda nešto skužimo.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2019., 16:53   #8646
ODO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 573
Zovu ovi iz Bneta danima, a nude jedno veliko ništa. Kao ostat će mi sve isto za 199kn Turbo 3D + prošireni 49kn ili ovaj novi TOP paket 60kn koji me zanima isključivo zbog SKHD paketa tj NFL i NBA-a koji nisu na ovim običnim SD kanalima.
Plus onih standardnih 15kn za 150mb. Čak mi to sve nije problem, ali tražio sam dodatni receiver za 30kn tijekom sva 24 mjeseca naspram nebuloznih 60kn drugu godinu i kažu ne može. Jel imao itko kakva pozitivna iskustva kod dogovaranja cijene dodatnog recievera?

Problem je šta i ova govna iz Tcom-a koja su me zvala nisu puno bolja.
ODO je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2019., 20:50   #8647
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,015
Ako te zanima samo SK HD onda ti je dovoljan prošireni, jer su ti u njemu svi SK HD kanali (+20 drugih HD kanala). Za dodatni reciver ne znam da su ikad davali ikakav popust, ali sve to je manje bitno, jer oni koji te zovu ti ne mogu dati nikakakve popust. To što ti oni nude je u službenom cijeniku. Trebaš doći do službe za zadržavanje korisnika. Oni ti tek mogu dati popust otprilike 40% na paket i 50% na prošireni, pa možda i nešto na dodatni reciver.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2019., 22:37   #8648
ODO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 573
Imam prošireni i nemam SK123 HD. Inače, ova cura iz A1/Bnet koja me zove ima par dana, me nazvala opet večeras. Sad može i 150mb bez naknade od 15kn na dvije godine. Uglavnom ne dam im 60kn za taj dodatni receiver, a Tcom-a ću tražit specifikaciju ponude na mail, pa ću onda vidjet šta će nudit A1.

Ma dok je bio na Gripama odjel za reklamacije tamo sam ja produživao ugovor, ali otkad su to makli osuđeni smo na ovo telefonsko pazarenje.
ODO je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2019., 23:03   #8649
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,887
Dodatni receiver se može dobit i za džabe svih 24 mjeseca, ali od službe za zadržavanje. Sad, jel za takav popust treba doć zahtjev od drugog operatera.. moguće.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 18.04.2019., 01:37   #8650
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor ODO Pregled postova
Imam prošireni i nemam SK123 HD. Inače, ova cura iz A1/Bnet koja me zove ima par dana, me nazvala opet večeras. Sad može i 150mb bez naknade od 15kn na dvije godine. Uglavnom ne dam im 60kn za taj dodatni receiver, a Tcom-a ću tražit specifikaciju ponude na mail, pa ću onda vidjet šta će nudit A1.

Ma dok je bio na Gripama odjel za reklamacije tamo sam ja produživao ugovor, ali otkad su to makli osuđeni smo na ovo telefonsko pazarenje.

To ti je stari prošireni paket. Njega više nema. Sad je Turbo prošireni i on ima sve te HD kanala. Za dobit njega treba ti novi ugovor. I ja sam godinama to riješavao na Gripama. Otiđi u neku poslovnicu A1 i reci da nisi zadovoljan ponudom i da misliš preći na HT. Reci da ti HT nudi ''brda i doline''. Onda ti oni daju papir na kojem ti je broj naloga i broj službe za zadržavanje korisnika. Nazoveš taj broj, oni te pitaju broj naloga i onda slijedi pravo pregovaranje sa pravim popustima.
A za što ti točno treba taj dodatni reciver? Jeli imaš spojenu analogiju na tom drugom TV-u (znam da je slika loša)?

Zadnje izmijenjeno od: Stipest. 18.04.2019. u 02:15.
Stipest je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.04.2019., 04:13   #8651
Anonimi
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 80
Moze se dobit receiver na 50% svih 24 mj. od sluzbe za zadrzavanje. Samo spomeni da su te zvali iz iskona i da kod njih dodje 25kn/mj. Tolko je barem kostao kad sam ja to dogovarao.
Anonimi je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2019., 06:41   #8652
ODO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 573
Nudi meni Tcom za 20kn svih 24 mjeseca taj dodatni receiver + kod mene može optika. Tražit ću danas da mi daju specifikaciju programa, pa ću se zaletit do A1, znam da mi je ova iz Tcom rekla da je paket 250kn + 20kn dodatni prijemnik, spominjala je 140programa (sad šta tu sve ide zaboravio pitat).

Šta se tiče tog dodatnog prijemnika, imam ja 3 TV-a, za ovaj jedan me stvarno nije briga, za njega ću uzet neki Android Tv (njega ionako jedino palim kad imam nešto na USB-u za pogledat), ali za ovaj drugi na analogiji mi treba jer je slika živi očaj i nemam ga volje upalit, još je malo veća dijagonala, pa izgleda kao da je neko u akvarelu slikao.
ODO je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2019., 07:32   #8653
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Dodatni receiver se može dobit i za džabe svih 24 mjeseca, ali od službe za zadržavanje. Sad, jel za takav popust treba doć zahtjev od drugog operatera.. moguće.
Imam kod ćaće 2D Turbo paket (TV+net) za 143 kn, dodatni HD prijemnik 70 kn sa 50% off 24 mjeseca, Turbo prošireni za 49 kn sa 50% off 24 mjeseca. Jedino na PlanetSport paket nemaju popust. Sve skupa 248 kn.

S tim da uopće nisam tražio 50% popusta na dodatni TV, sami su se ponudili

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2019., 10:08   #8654
ODO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 573
Riješio sve sa A1, hvala Stipi.

Uglavnom dobio 30% popusta na Turbo 3D, 50% na prošireni, 50% na dodatni prijemnik i 100% na Turbobrzi 150.
Uglavnom, 242kn i nešto lipa, šta je manje nego šta sad plaćam, tako da sam zadovoljan.
ODO je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2019., 10:35   #8655
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,015
Nema problema. Tu smo da pomognemo, ako možemo. Ja sam od stare garde koji misli da bi tome trebali služiti forumu, a ne svađanju i prepucavanju.
Guštaj u NBA-u i NFL-u ( i ja ga strastveno pratim, navijač Broncosa) u HD-u.
Jesi li riješio odmah na prodajnom mjestu ili preko službe za zadržavanje?

Zadnje izmijenjeno od: Stipest. 18.04.2019. u 10:41.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2019., 10:58   #8656
ODO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 573
Napravio zahtjev za raskid nasuprot stare Slobodne i onda preko telefona dogovorio pupuste. Mislim da sam mogao još iskamčit, ali nisam nikad tražio "kruva priko pogače" pa sam zadovoljan i s ovim.

Guštat ću u NFL-u sigurno, propustio sam masu utakmica KC-a ove sezone jer ih je na HD kanalu davalo.
ODO je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2019., 11:22   #8657
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,015
Imaš sad i SK 4,5 i 6. I na njima nekad zna biti utakmica. Samo oni su u SD-u.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 06:22   #8658
ODO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 573
Oni su već u proširenom koji imam. Ali znaju dat malo ove zanimljivije utakmice na HD kanalu, barem je tako bilo ovu sezonu.

Ne znam koji je minimum isporuke na Turbo 150?
Pretpostavljam da ne bi trebao bit daleko od maksimalne brzine od 150, obzirom da od mogućih 70 sada imam
ODO je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 09:17   #8659
djdado16
Premium
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Slavonija
Postovi: 51
Citiraj:
Autor ODO Pregled postova
Oni su već u proširenom koji imam. Ali znaju dat malo ove zanimljivije utakmice na HD kanalu, barem je tako bilo ovu sezonu.

Ne znam koji je minimum isporuke na Turbo 150?
Pretpostavljam da ne bi trebao bit daleko od maksimalne brzine od 150, obzirom da od mogućih 70 sada imam
to si mjerio zicno ili bezicno? jesi siguran da ti je aktivirana veca brzina
djdado16 je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 10:02   #8660
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,345
Kako točno funkcionira analogni signal. Ide preko njega i dvb-t signal da eliminiram vanjsku antenu? Hoće li signal bito slabiji ako spojim dvije antene?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 10:24   #8661
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor djdado16 Pregled postova
to si mjerio zicno ili bezicno? jesi siguran da ti je aktivirana veca brzina

Pa napisao je da od mogučih 70 sada ima ovo, znaći da mu nisu povečali brzinu.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 10:28   #8662
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor ODO Pregled postova
Oni su već u proširenom koji imam. Ali znaju dat malo ove zanimljivije utakmice na HD kanalu, barem je tako bilo ovu sezonu.

Ne znam koji je minimum isporuke na Turbo 150?
Pretpostavljam da ne bi trebao bit daleko od maksimalne brzine od 150, obzirom da od mogućih 70 sada imam

Ja u ST imam konstantno oko 148 Mbit/s na žici. Router Ubee. Trebao bi i ti kad ti je ovako na 70 Mbit/s. Jedino ti wi-fi neće preko 40 Mbit/s sa Tehnicolorom. Sa Ubeeom i na 5 GHz i on ide do 150 Mbt/s.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 10:40   #8663
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Kako točno funkcionira analogni signal. Ide preko njega i dvb-t signal da eliminiram vanjsku antenu? Hoće li signal bito slabiji ako spojim dvije antene?

Ovo sam već pisao o svim signalima u kabelu B-neta, pa možda pomogne:
''To je sad četvrti signal u koaksijalnom kabelu B-neta. Znaći imamo 40 analognih kanala koji se otvaraju analognim reciverom u TV-u. Oni se ne mogu zaključati i svima su otvoreni. Onda imamo oko 200 digitalnih TV kanala( + 100 radia) za ćije gledanje nam je potreban STB od B-neta koji služi za otključavanje onih kanala koji su plaćeni. Međutim B-net naših 9 kanala ( HRT 1, 2, 3,4 RTL, RTL2, RTL Kockica, Nov@ i Dom@) drži otvoreno što znaći da se mogu gledati sa dvb-c reciverom u TV ( više manje svi TV to imaju u sebi). I zadnji signal je je signal običnog zemaljskog dvb-t muxA u kojem se nalaze HRT 1 i 2, Nov@ i RTL. Za njihovo gledanje nam je potreban dvb-t reciver koji isto ima skoro svaki TV u sebi. Nadam se da je sada jasnije.''
Analogiju možeš povući slobodno na više TV-a ( ja je imam na 3) i nečeš imati nikakvih problema.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 11:48   #8664
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Kako točno funkcionira analogni signal. Ide preko njega i dvb-t signal da eliminiram vanjsku antenu? Hoće li signal bito slabiji ako spojim dvije antene?
Biti ce nesto slabiji u tolikom koliko se gubi kroz razdjelnik za dva - tri TV-a i dio antenskog koaksijalnog kabela do drugih TV-a, par decibela cca 4 - 6 dB, slicno je kad spajas - udruzujes dvije antene.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 15:22   #8665
ODO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 573
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Ja u ST imam konstantno oko 148 Mbit/s na žici. Router Ubee. Trebao bi i ti kad ti je ovako na 70 Mbit/s. Jedino ti wi-fi neće preko 40 Mbit/s sa Tehnicolorom. Sa Ubeeom i na 5 GHz i on ide do 150 Mbt/s.
U pravu si, wi-fi mi je na 38mbita, ali nije mi to sad toliko bitno, imam ok signal u svakoj prostoriji u stanu, tako da mi ne smeta.
ODO je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 16:40   #8666
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,345
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Ovo sam već pisao o svim signalima u kabelu B-neta, pa možda pomogne:
''To je sad četvrti signal u koaksijalnom kabelu B-neta. Znaći imamo 40 analognih kanala koji se otvaraju analognim reciverom u TV-u. Oni se ne mogu zaključati i svima su otvoreni. Onda imamo oko 200 digitalnih TV kanala( + 100 radia) za ćije gledanje nam je potreban STB od B-neta koji služi za otključavanje onih kanala koji su plaćeni. Međutim B-net naših 9 kanala ( HRT 1, 2, 3,4 RTL, RTL2, RTL Kockica, Nov@ i Dom@) drži otvoreno što znaći da se mogu gledati sa dvb-c reciverom u TV ( više manje svi TV to imaju u sebi). I zadnji signal je je signal običnog zemaljskog dvb-t muxA u kojem se nalaze HRT 1 i 2, Nov@ i RTL. Za njihovo gledanje nam je potreban dvb-t reciver koji isto ima skoro svaki TV u sebi. Nadam se da je sada jasnije.''
Analogiju možeš povući slobodno na više TV-a ( ja je imam na 3) i nečeš imati nikakvih problema.
A mux b tj kanalri?
Smanji li mi se brzina interneta zbog analogije?
Mogu li koristiti stare razdjelnike antene za 2tva?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 17:56   #8667
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
A mux b tj kanalri?
Smanji li mi se brzina interneta zbog analogije?
Mogu li koristiti stare razdjelnike antene za 2tva?
Ne.
Ne.
Da.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2019., 21:09   #8668
Firecracker
Premium
Moj komp
 
Firecracker's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Split
Postovi: 565
Jako bitno za sve gamere

Svi Ubee modemi koji se koriste periodički šalju izvještajte o kvaliteti signala i ostalu telemetriju na centralnu lokaciji i pošto im je hardver shit svaki put padne link (bude timeout 1-3sekunde). Kao posljedica bude disconnect sa servera. Reporti se generiraju preko tjedna svako cca 30min, ali preko vikenda rjeđe.

Ove crvene crte su timeouti
https://ibb.co/nmvBVDZ

Sreća da znam sistemca koji radi na održavanju HFC mreže tako da sam s njim uspio problem debugirati i identificirati problem pa jer rekao da će vidit što se može napravit.
Firecracker je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2019., 21:15   #8669
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,345
Svakih 30min. Prestrašno. Meni za par dana dolazi A1 tj bnet i vjerojatno taj router. Ne može se negdje u configu isključiti? Btw ima li 5g wifi?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2019., 21:20   #8670
Firecracker
Premium
Moj komp
 
Firecracker's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Split
Postovi: 565
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Svakih 30min. Prestrašno. Meni za par dana dolazi A1 tj bnet i vjerojatno taj router. Ne može se negdje u configu isključiti? Btw ima li 5g wifi?
Ima 5g wifi, u bridge modu mi je jer koristim svoj mikrotik. Ne moze se iskljuciti, mislim da monitoring server pulla podatke sa njega i tisuće drugih. Možda se moze traziti da se moj modem doda i exception da ga se ne queria sa reportima ili cak i mogu, ali samo od 2 do 7 ujutro
Firecracker je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na