Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.01.2019., 13:30   #2671
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 986
Vec je kupljena ova. Uboja sam fin popust na ekupi. 5160kn. Al nece jos na montazu. Radovi u stanu pocinju krajem 2m. Al pitam eto jel je neko ima slucajno
I trazio sam da nebude taj "stari" plin nego novi
android-split je online   Reply With Quote
Staro 03.02.2019., 13:18   #2672
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675
Treba mi savjet, šta staviti ovdje di idu cijevi od klime a da mi ne curi voda u stan, skoro svaki put kad pada jaka kiša imam poplavu u stanu, vidi se da je silikonirano ali voda i dalje curi.
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.03.2019., 18:58   #2673
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
ima neki shop gdje su klime generalno povoljnije i koji nudi i ugradnju?
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2019., 22:01   #2674
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 986
Ekupi kad ubodes u pravo vrime. Bude kupon -200kn i bude na placanje americanom -10%

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk
android-split je online   Reply With Quote
Staro 03.04.2019., 19:12   #2675
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 666
Bok, trebam pomoc.

Mijenjam klimu, do sada je bila Korel neka jeftina koja je zajebavala svako ljeto, radi pa prestane raditi, treba se resetirati, i tako svakih 10ak minuta...popravak se pokazao neisplativim tako da sam odlucio uzeti nesto novo i kvalitetnije.

Ona je bila 2,5kw koja je bila ok-ish (prostor od cca 40m2) ali ne bih se zalio da je nesto jace pa gledam sada 3,5kw

Za oko mi je zapeo ovaj Daikin: https://www.ekupi.hr/Daikin-klima-ur...A-1302316.aspx

Gledam tako, do nekih 4.500 - 5.000kn. Jel ovo dobra klima?
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2019., 20:24   #2676
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor bigAdvance Pregled postova
Bok, trebam pomoc.

Mijenjam klimu, do sada je bila Korel neka jeftina koja je zajebavala svako ljeto, radi pa prestane raditi, treba se resetirati, i tako svakih 10ak minuta...popravak se pokazao neisplativim tako da sam odlucio uzeti nesto novo i kvalitetnije.

Ona je bila 2,5kw koja je bila ok-ish (prostor od cca 40m2) ali ne bih se zalio da je nesto jace pa gledam sada 3,5kw

Za oko mi je zapeo ovaj Daikin: https://www.ekupi.hr/Daikin-klima-ur...A-1302316.aspx

Gledam tako, do nekih 4.500 - 5.000kn. Jel ovo dobra klima?
je, neces pogrijesit s tim, uzmi odmah i wifi adapter, nekih 200-njak kn, isplati se
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2019., 21:39   #2677
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 666
Tnx to je to onda

Gledam uzet sve u Klimacentru, ukljucujuci i njihovu ugradnju (Synergia Projekt)

Ima tko iskustva s njima?
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2019., 20:51   #2678
lllnuclearlll
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Citiraj:
Autor bigAdvance Pregled postova
Tnx to je to onda

Gledam uzet sve u Klimacentru, ukljucujuci i njihovu ugradnju (Synergia Projekt)

Ima tko iskustva s njima?
Uzimam i ja tu kombinaciju, samo 2.5kW (za 16 kvadrata radnu sobu)...

Sensira + WiFi adapter... Također razmišljam dali da mi oni montiraju sve, a i to jamstvo mi ne zvuči loše, ali samo ako su ti servisi koji koštaju 375kn vrlo detaljni, pod tim mislim na kompletno pranje isparivača unutarnje jedinice i pregled plina, i vanjske jedinice... Ako samo malo klimu nasprejaju s onim sredstvom i pobrišu krpicom, onda mi ne pada na pamet to uzimati jer takav servis mogu obavit i sam... To ću se dobro raspitati prije nego uzmem.

Raspitivao sam se dosta, i to je vrlo pristojna klima, pogotovo ako ćeš samo hladiti... Ako tražiš i za grijanje, onda možda da pogledaš Comforu od Daikina, imaju verzije koje imaju poboljšanu efikasnost grijanja. Ako planiraš samo hladiti, i možda nešto malo dogrijavati u međusezoni, Sensira je odličan izbor.

Zadnje izmijenjeno od: lllnuclearlll. 07.04.2019. u 23:18.
lllnuclearlll je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2019., 10:39   #2679
pero_dinamit
Registered User
 
pero_dinamit's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39
pozdrav!

Dvoumim se između ove 3 klime -
Daikin Sensira 3,5kW
Toshiba RAS-13BKVG-E/RAS-13BKVG-E 3,5kW
Hitachi RAK-35RPC/RAC-35WPC 3,5kW

Trenutno imam Toshibu u starom stanu i zato sam i nju uzeo u obzir.
Koristio bi ju samo za hlađenje. Lokacija je ZG.
Daikin ima wifi modul i svi ih dosta hvale, Hitachi najbolje karakteristike koliko vidim, a Toshibu imam sada i nemam loših iskustava s njom + nekako najmodernije izgleda.

Što uzeti od toga?
pero_dinamit je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2019., 16:06   #2680
lllnuclearlll
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Citiraj:
Autor pero_dinamit Pregled postova
pozdrav!

Dvoumim se između ove 3 klime -
Daikin Sensira 3,5kW
Toshiba RAS-13BKVG-E/RAS-13BKVG-E 3,5kW
Hitachi RAK-35RPC/RAC-35WPC 3,5kW

Trenutno imam Toshibu u starom stanu i zato sam i nju uzeo u obzir.
Koristio bi ju samo za hlađenje. Lokacija je ZG.
Daikin ima wifi modul i svi ih dosta hvale, Hitachi najbolje karakteristike koliko vidim, a Toshibu imam sada i nemam loših iskustava s njom + nekako najmodernije izgleda.

Što uzeti od toga?
Daikin ili Toshiba... S tim da ti je za Toshibu WiFi preko 1000kn, dok je za Daikin oko 200kn...

Bilo koja od te 3 klime će ti odradit hlađenje...

Moja dilema je bila Toshiba ili Daikin, uzeo Daikin Sensiru zbog jeftinijeg WiFi-ja (btw. Daikin ima i bolji SEER od ove Toshibe)...

Još sam se nešto promišljao oko Gree ili Haiera, ali gdje sam god pitao preporuka su bili japanci prije kineza...

Također ću koristit samo za hlađenje... Ako ti treba za grijanje onda gledaj skuplje modele, tipa Comforu od Daikina, Suzumi od Toshibe ili više od toga.

Pored Daikina i Toshibe ja ne bih gledao Hitachi, makar koliko čujem nisu ni oni za bacit...

Zadnje izmijenjeno od: lllnuclearlll. 16.04.2019. u 18:41.
lllnuclearlll je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.04.2019., 12:23   #2681
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 666
Stigla i montirana Daikin Sensira

Pohvale majstorima (klimacentar), napravili odličan posao i relativno brzo, izašli mi u susret glede par stvari, profesionalni, uredni. Preporučam.

Odmah sam setupirao WiFi modul, stvar radi međutim nije instant ako si out of home. Postoji delay između slanja komande i paljenja jedinice, nekad je par sec, nekad i po par minuta. Ništa strašno ali eto, to može bit bolje.
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2019., 20:17   #2682
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,067
nedavno su nam montirali 2 nove KOREL klime , koje se vode kao "wifi ready" u uputama, ali ne uspijevam naći informaciju kako da od tog "ready" postane "wifi". čini se da treba kupiti nekakav usb stick koji se nekamo u klimu ušteka ali koji i kamo? ako netko zna, molim info. i kako takav stick spojit na wifi?
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2019., 11:48   #2683
lllnuclearlll
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
nedavno su nam montirali 2 nove KOREL klime , koje se vode kao "wifi ready" u uputama, ali ne uspijevam naći informaciju kako da od tog "ready" postane "wifi". čini se da treba kupiti nekakav usb stick koji se nekamo u klimu ušteka ali koji i kamo? ako netko zna, molim info. i kako takav stick spojit na wifi?
nije stick... radi se o modulu...

sad, model za KOREL ne znam tko prodaje, malo potraži, ili pitaj gdje tamo gdje si kupio klimu... Većinom je module nešto teže spojiti s klimom nego što je to uštekati USB... trebaš neke žice pospajati, ali postoje uputstva i nije neki problem.

a možda na KORELu baš i je jednostavno poput USB-a, nisam siguran... provjeri
lllnuclearlll je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2019., 19:04   #2684
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,067
a nemam kako. kad guglam korel nalazim samo usb stickove koji kao idu i na vivax klime.

mogu poslat upit firmi od koje smo kupili. upravljanje jednom sam riješio sa smart remote-om, ali on nezna da li je klima ugašena, upaljena, na koju je temp namještena... mogu samo dat naredbu. u slučaju panasonic klime, on/off naredba samo mijenja postojeće stanje, dok na fujitsu ima posebno ON i posebno OFF pa je ok. mi bi htjeli da imamo povratnu info od same klime (da li je upaljena, na koju temp je namještena, i ako postoji opcija da pokaže temp u prostoriji). ako netko ovdje ima smart klimu, nek mi malo napiše kako je radit s njima.
tnx
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2019., 23:04   #2685
lllnuclearlll
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
a nemam kako. kad guglam korel nalazim samo usb stickove koji kao idu i na vivax klime.

mogu poslat upit firmi od koje smo kupili. upravljanje jednom sam riješio sa smart remote-om, ali on nezna da li je klima ugašena, upaljena, na koju je temp namještena... mogu samo dat naredbu. u slučaju panasonic klime, on/off naredba samo mijenja postojeće stanje, dok na fujitsu ima posebno ON i posebno OFF pa je ok. mi bi htjeli da imamo povratnu info od same klime (da li je upaljena, na koju temp je namještena, i ako postoji opcija da pokaže temp u prostoriji). ako netko ovdje ima smart klimu, nek mi malo napiše kako je radit s njima.
tnx
I to misliš integrirat s Alexom???

Nisam siguran da je bilo koja smart aplikacija za klime trenutno kompatibilna s nekom od smart home sustava (Alexa, Google, Apple)... Možda premium brandovi ovo i imaju (iako nisam naišao na takve informacije), ali Korel, Vivax i sl. Čist sumnjam.

Makar, frend ima voice kontrolu preko Alexe za Quadro klimu, ali to ide preko nekog IR odašiljača koji funkcionira kao daljinski za klimu, ne preko wifi modula.
lllnuclearlll je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2019., 05:48   #2686
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Ja ti imam kontrolu preko Broadlink-a.

https://m.banggood.com/Broadlink-Bla...l?rmmds=search

Pošalješ naredbu i imaš info što je poslano, ne postoji povratna informacija da li je to i odrađeno. Do sad nije bilo greške bez obzira da li sam naredbu slao iz naslonjača ili dok sam krenuo s posla.
Aplikacija se integrira sa svim poznatijim (i manje poznatim) servisima.
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2019., 09:03   #2687
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,067
Citiraj:
Autor lllnuclearlll Pregled postova
I to misliš integrirat s Alexom???
NE, odakle ti ideja?

nisam nigdje spomenuo nikakvo integriranje , već upravljanje. smart klime su spojene na net, i imaju (trebaju imat) svoju aplikaciju koja bi , again, trebala bit sposobna dobit info od same klime o statusu (upaljena/ugašena, grije/hladi, temp, ostalo).

kad sam rekao smart remote, da, imam taj broadlink i ja i preko njega upravljam fujitsu klimom, ali to nije dvosmjerno. panasonic ne mogu, jer on/off komanda na aplikaciji mijenja stanje klime (iz on u off ili obrnuto), dok na fujitsu aplikacija baš šalje off ili on komandu, pa ako je klimu netko ugasio na daljinski, a ja preko aplikacije pošaljem OFF naredbu, ona će ostat ugašena. pansonic bi se u toj situaciji upalio.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2019., 20:40   #2688
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Zdravoj,

Moram u Elipsu potrošiti bon od 1000kn.

Uzeo bih dobru klimu.

Oni imaju Toshibu, Hisense, Haier i Grundig. Nemaju Gree koji me zanimao.

Što je najbolje od ovih navedenih? I zašto je VIVAX tako skup u nekim modelima? A od prije mi u sjecanju da su oni low budget.

Koristio bi ju za hlađenje ~ 55 kvadrata stana i dogrijavanje prije uključivanja centralnog na plin, znaci treba imati i inverter.
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2019., 20:47   #2689
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Toshiba (ona spada u gornju klasu, naravno sve zavisi od modela/verzije ali generalno brand Toshiba je u gornjoj klasi sa Daikinom, Mitsubishi, Fujitsu...).
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2019., 20:53   #2690
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Toshiba (ona spada u gornju klasu, naravno sve zavisi od modela/verzije ali generalno brand Toshiba je u gornjoj klasi sa Daikinom, Mitsubishi, Fujitsu...).
Njih sam gledao, niti jedna iz njihove ponude nije A++ u hlađenju barem.
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2019., 21:01   #2691
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Lose si gledao imas Toshibi A+, A++ i A+++, potrazi malo bolje modele ali nemoj ocekivati 5000kn cijenu za klimu koja moze hladiti 55m2 .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2019., 21:07   #2692
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Ima ih samo 3 na Elispu.
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2019., 21:14   #2693
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Pitaj ih za konkretne modele, ne samo te koje imaju sad na lageru. Dali moras odmah sad potrositi taj bon ili imas neki duzi rok ? Ako imas vremena mozda oni mogu nabavit ostale klime/modele prije nego ti istekne bon.

Recimo model Suzumi RASB22
https://www.klimakoncept.hr/hr/klima...edinica/730/24
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2019., 23:59   #2694
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Pitaj ih za konkretne modele, ne samo te koje imaju sad na lageru. Dali moras odmah sad potrositi taj bon ili imas neki duzi rok ? Ako imas vremena mozda oni mogu nabavit ostale klime/modele prije nego ti istekne bon.

Recimo model Suzumi RASB22
https://www.klimakoncept.hr/hr/klima...edinica/730/24
Nije nuzno odmah. Ali sam u procesu sređivanja stana pa bi i to rijesio.
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2019., 02:22   #2695
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 986
Od marki spomenutih sigurno toshiba, al vidim da im je slaba ponuda. Ako si u mogucnosti iskoristit bon na nesto trece, a klimu potrazit negdi drugo. Ili pitat nekog u ducanu da mu zamjenis bon za keš.

Zadnje izmijenjeno od: android-split. 13.05.2019. u 02:28.
android-split je online   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 15:33   #2696
Groowix
Premium
Moj komp
 
Groowix's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Bednja
Postovi: 235
Pozdrav.
Pitanje za znalce, može li se ovaj brand svrstati u neki srednji segment po kvaliteti te uloženo/dobiveno ili je to bolje izbjegavati?
Samo mi je hlađenje bitno te da ne krepa baš za 2-3 godine.
Hvala.



HYUNDAI KLIMA UREĐAJ HRH-12GMV/HRO-12GMV
Groowix je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2019., 17:14   #2697
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675
Koju jačinu uzeti za ovaj stančić, treba nam za hlađenje i grijanje, bar do -15
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Klima.png‎
Views:	288
Size:	14.1 kB
ID:	21201  
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2019., 06:09   #2698
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Imam malo cudno pitanje, noob pitanje za znalce. Imam podkrovlje i malu sobu 3x4m i jaku klimu ne inverter. Bez klime prostor se vec sada zagrije preko 30 celziousa, sa otvorenim prozorima i po noci se odrzava unutra temperatura od 30 celziousa. E sad vrijeme pokazuje da je vani ispod 20 celziousa a klima radi na 25 celziousa i ona moze taj mali prostor dobro hladiti, ali dali bi bilo ekonomicnije i bolje da se po noci otvore prozori bduuci je vani ispod 20 celziousa ili to nije dobro?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2019., 09:56   #2699
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
Whirpool,
Electrolux,
Gree,
Vivax,
Proklima,
De Longhi,
Klarstein

Dakle, radi se o pokretnoj klimi 2,6-3,5 kW.
Da li postoji neki proizvođač koji odskače od ostalih i kojeg bi preporučili, ili neki kojeg treba izbjegavati?
E-mil je online   Reply With Quote
Staro 06.06.2019., 09:58   #2700
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
ja imam electolux u uredu, radi kak spada godinama, iako su sve te pokretne klime smeće, al kad nemaš izbora jbg
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na