Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Komentari i prijedlozi
Ime
Lozinka

Rezultati ankete: prijedlog za trznicu
oglasi stariji od 30 dan se brisu? 53 54.64%
postanej u topicu omoguceno samo onome ko pokrene topic? 3 3.09%
1. i 2. skupa? 10 10.31%
nista navedeno...bezvezni prijedlog 31 31.96%
Glasači: 97. Ne možete glasati na ovoj anketi

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.04.2007., 15:01   #61
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor newalss Pregled postova
Ček malo, kad već povlačiš usporedbe s pijacom na kojoj se prodaju kelj i koleđice...

Kad kupuješ nešto od toga, jel' ti pregovaraš sa trgovcem sam ili sazoveš skup svih ljudi na tržnici?
E sad ga ti zakomplicira no ok. ti je argument.

Radi se o tome da je trgovina ovdje uvjek bila i kalkulacija dali i koliko nešto kome trenutno treba pa je sukladno tome išlo i davanje ponuda.
Ovo je samo moje mišljenje, nema potrebe za raspirivanjem bilo kakve vatre...
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2007., 18:11   #62
NJUNJO_HR
Premium
Moj komp
 
NJUNJO_HR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (Trešnjevka, kod placa)
Postovi: 673
Moj prijedlog je isto da se tržnica podijeli na grupe kaj je pokazač komer na
drugoj stranici pri vrhu. Znači da imamo podforume
procesori, matične, grafičke, ..... i na kraju jako mi se sviđa ovo SOLD podforum.
mislim da bi morali o tome isto razmisliti jer bi mogao puno prije nešto naći.

A sad o cjenjkanju. Svi ste u pravu. Oba načina imaju svoje prednosti i mane.
Treba uzeti od ta dva "zla" ono za koje se misli da je manje.

Moram se iti spremiti za zagreb pa onda bum još posle nekaj napisal.
__________________
PCE 100+kg demolition squad


LCD 19'' Philips 190P6 | Coolermaster Stacker ATX/BTX (STC-T01) Black | Corsair HX520

ASRock P55 Extreme | Intel i5 760 | G.Skill F3-12800CL7D-4GBECO 2x2GB | XFX 7950 GT 512MB DDR3

Benq DW1670 & Plextor PX-755A | WD Black 1TB (WD1002FAEX), WD Green 2TB (WD20EARS)

Creative SB Audigy Player SB0090 | TP-Link TL-WN651G

Microsoft Wireless Optical Desktop for Bluetooth (Miš i Tipkovnica) | Razer Copperhead (Green) | Genious KB-16e Black



___ <<< Enchantress >>> ___

Parts of watercooling:
Laing DDC-1 water pump
3x Magicool Extreme radiators
EK-Supreme-Acetal for CPU
EK-NF4 rev1.1 for chipset
EK-FC79 for GPU
EK-Multioption reservoir 400 + EK-Multioption RES Bottom Rev.2
& green tubes.

Loop:
rezervoar / pumpa / GPU / rad1 / NB / rad2 / CPU / rad3 / rezervoar

Par slikica iz galerije


H2O galerija

___ <<< ex Morgoth >>> ___

Parts of ex aircooling:
Celeron 420 | ASRock 4CoreDual-SATA2 | XFX 7900 GS 600M
Thermalright Ultra-120 Extreme for CPU lapped
Thermalright HR-05 IFX for chipset lapped
Thermalright HR-03 PLUS for GPU

Par slikica iz galerije


Lapping galerija
NJUNJO_HR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.04.2007., 21:28   #63
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Stuc, sve u svemu dobri razlozi, ali i na kraju si napisao da svaki način ima prednosti i mane. Pošto je meni bilo jedino na umu da se smanji broj postova na tržnici (jer, koliko ljudi stavi post na kupovinu i sljedeći im je npr. "lock"; znači da stvari mogu ići preko PM-a i to bez problema ).

Ja sam naveo da zašto bi samo potencijalni kupac imao prednost da se cijenka ? Al dobro, ovo da imaš nekoga za pokriče je totalno jadno i to stvarno nije fer. Dapače, takav način cijenkanja je **derski, IMHO. Ali tko voli neka izvoli. Ja sam uvijek se cjenkao, npr. prodajem neš za 500, netko ponudi 400 na PM, ja mu velim 450-460kn i niže ne idem. Pa sad, svatko može izgubiti.
I da, ja uvijek kupujem preko PM-a nikada javne ponude. A i cijenim više ljude koji se jave na PM i normalno pitaju neke stvari oko cijene. A ne onaj koji samo napiše u postu "100kn i nosim". Ali, to sve opet ovisi o prodavaču naravno.

Mene najviše straši da se dogodi ovaj primjer - netko napiše da prodaje za tu i tu svotu (fixno npr.). Onda jedan ponudi tu svotu, drugi iza njega 20kn (npr.) više od ovoga prvoga i se prodavača dovodi u neugodnu situaciju. Dal da ostane dosljedan i proda prvome ili da u očima prvoga potencijalnog kupca bude smrad koji ide samo za nofcima jer je uzeo ponudu od drugoga. Dobro, to kada je 20kn u igri nije ozbiljno, ali recimo da je 100kn ili više u igri

I onda počne prepucavanje na forumu (a znamo kako se neki lagano pale) i optuživanje međusobno, vrijeđanje, padaju banovi, optužbe da kako se to moglo dopustiti, sustav ne valja, Vuco je konj etc.

Kužiš ? Ja sam procjenio da je manje zlo ovakav način, ali nisam ja jedini tko o tome odlučuje, niti sam pravila sam postavio bez konzultacije sa drugima.

Sad imam još par zamisli, ali sam ih zaboravio
Ali nemam ništa protiv da se ljudi dogovaraju oko nekih stvari i uvijek sam spreman uzeti neke stvari u obzir ako su kvalitetni prijedlozi (a ne velim da ovaj nije).

I da, još jedna stvar, veseli me što i drugi korisnici lijepo kada netko ne čita pravila, fino ga podsjete na to. Onda dođe mod i samo locka.

Sad jedino moram smisliti što napraviti kada ovaj kojem se topic lockao otvori novi. Brisati oba ili samo stari pa mu oprostiti pogrešku? Ali to ćemo raditi onako - u pokretu. Dosta toga ovisi o slobodnoj procjeni moderatora.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2007., 22:53   #64
Delta S4
She`s back...
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 983
Citiraj:
Autor newalss Pregled postova
Ček malo, kad već povlačiš usporedbe s pijacom na kojoj se prodaju kelj i koleđice...
Kad kupuješ nešto od toga, jel' ti pregovaraš sa trgovcem sam ili sazoveš skup svih ljudi na tržnici?
Pa vikneš prodavaču svoju ponudu(nema koristi od normalnog govora jer te u gužvi ne čuje ), a tako te drugi mogu (i ne moraju) čuti. Kao što će netko možda zaći na tržnicu, a možda i neće. Uz javne ponude stiče se prilično dobar dojam cijene neke robe ili usluge. Ali dobro, možda je važnija stvar da bude manja gužva, tj. da postovi budu pregledniji.

@Vuco, ko ti reko da si konj?? Šta ima i toga?

Što se tiče lockanja "heretičkih" postova...

"Heretički" post lockati uz objašnjenje i žuti karton... Pa ako ne editira post na traženi način - ban. Mislim da nema smisla permanentno zaključati post, ako će ta osoba za par sati ili dana otvoriti sličan (ili, u gorem slučaju, identičan ). Samo lockanjem "heretičkih" postova, dobili bismo šumu bezvrijednih postova. A to onda opet stvara nepreglednost. Zamislite situaciju kada svaki treći post bude lockan zbog nepoštivanja pravila
Delta S4 je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2007., 23:06   #65
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Nije, mislim da je ipak najbolje takve (kako ih ti zoveš - heretičke postove) lijepo lockati sa komentarom "Pročitajte pravila tržnice -> link na pravila pa se onda javite moderatoru što da promjeni kako bi topic bio suklandno pravilima". Tako lijepo mora pročitati pravila, vidjeti di je fulao i to reć modu kako bi mu on otključao topic i eventualno promjenio naslov (sve ostalo može prodavač)

A ako se ne javi moderatoru nego otvori novi post (sa eventualno opet pogreškama) ide na listu koja se onda predaje administratorima svaki dan / tjedan / mjesec.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2007., 23:19   #66
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
tesko je ocekivati da ce ljudi citati (i to jos s razumjevanjem) neka pravila kada ne citaju kako treba ni oglase koji ih zanimaju. kakvih sam sve gluposti dobio na PM ovih dana za ovih par prodaja koje sam imao....
inace, nemam nista protiv prodaja preko PMa, meni je to 10x lakse, ionako mi stize obavijest na mail o PMu a njega pratim malo cesce nego sam forum tako da ljudima brzo odgovorim dok na sam thread vjerovatno i ne bi. a i time bi neprestano bump-ao thread.
no nekad bi volio znati tko je nesto ugrabio, neki dan sam popusio vec dogovorenu kupovinu uz glupo i neuvjerljivo opravdanje i 100% sam siguran da je covjek nasao nekoga kome ne bi trebao slati postom i zaje*** se s time. ne mogu mu zamjeriti ali priznajem da bi volio znati istinu
no to je izoliran slucaj i nema smisla zbog njega forsirati neke javne rasprave. vise me zivcira sto je trznica jedini forum bez slobode govora i stoji uz bok nekim nepopularnim rezimima iz eu povijesti ali tu ne mogu nista ocito
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2007., 23:28   #67
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Eto, vidite, svatko ima svoje što mu je bolje (u dotičnom trenutku).
Pa kad to veli član koji je tu valjda od početka foruma, mora njegova riječ imati težinu nekakvu.

A sada, tržnica i komunikacija na njoj - moje mišljenje je da nema potrebe tamo biti sloboda govora, to imaš na cijelom ostalom forumu, naravno ako se poštuju pravila. Što će ti više na tržnici, možeš kupiti, prodati, razmjeniti, komentirati ako je cijena nekog predmeta previsoka, procjeniti nekome nešta...

Šta bi ti više na tržnici ?
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2007., 23:34   #68
NJUNJO_HR
Premium
Moj komp
 
NJUNJO_HR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (Trešnjevka, kod placa)
Postovi: 673
Ništ ne govorite o podforumima za tržnicu. To je nekaj kaj bi ja htel videti i
mislim da bi to bilo jako dobro rješenje. Ovak je sad pomiješano na forumu sve
i svakaj. Ko da dođeš u Pevec i slažu robu bezveze gde ima taj tren mjesta.
Evo pa pogledajte. Nekaj slično ovome:
http://img19.imagevenue.com/loc390/t..._122_390lo.jpg

A kaj se tiče dogovora cijena mislim da bi to trebalo riješiti tako da se kaj manje
zagadi tema i kaj više riješiti preko pm-a mobitela itd.
A ak neko greši neg ga snađe Vucojeva kazna.

Nisam za to da se teme brišu nakon 30 dana. Ostavite ih uvijek i ako je
prodaja završena nek se baca u podforum PRODANO. Naravno ako
uvedete ove grupe za prodaju. Jer ovo je sad ko plac. Ako dućani inf. robom
sortiraju robu po nekom principu zakaj se to nebi i tu na tržnici dogodilo.
__________________
PCE 100+kg demolition squad


LCD 19'' Philips 190P6 | Coolermaster Stacker ATX/BTX (STC-T01) Black | Corsair HX520

ASRock P55 Extreme | Intel i5 760 | G.Skill F3-12800CL7D-4GBECO 2x2GB | XFX 7950 GT 512MB DDR3

Benq DW1670 & Plextor PX-755A | WD Black 1TB (WD1002FAEX), WD Green 2TB (WD20EARS)

Creative SB Audigy Player SB0090 | TP-Link TL-WN651G

Microsoft Wireless Optical Desktop for Bluetooth (Miš i Tipkovnica) | Razer Copperhead (Green) | Genious KB-16e Black



___ <<< Enchantress >>> ___

Parts of watercooling:
Laing DDC-1 water pump
3x Magicool Extreme radiators
EK-Supreme-Acetal for CPU
EK-NF4 rev1.1 for chipset
EK-FC79 for GPU
EK-Multioption reservoir 400 + EK-Multioption RES Bottom Rev.2
& green tubes.

Loop:
rezervoar / pumpa / GPU / rad1 / NB / rad2 / CPU / rad3 / rezervoar

Par slikica iz galerije


H2O galerija

___ <<< ex Morgoth >>> ___

Parts of ex aircooling:
Celeron 420 | ASRock 4CoreDual-SATA2 | XFX 7900 GS 600M
Thermalright Ultra-120 Extreme for CPU lapped
Thermalright HR-05 IFX for chipset lapped
Thermalright HR-03 PLUS for GPU

Par slikica iz galerije


Lapping galerija
NJUNJO_HR je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2007., 02:06   #69
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
lol, moram nesto napisati....sad sam tek procitao ona dopunjena pravila trznice....koja komedija
sva cast na trudu, pokusalo se sasjeci u korjenu sve sto je nepozeljno ali unistava se duh trznice u potpunosti nekim od pravila. nedavno sam citao ono dobri/losi trgovci (btw, nitko me nije spomenio nigdje, ni valjam nit ne valjam ocito ) i vidimo opise tipa, "covjek mi je poslao xxxx, bilo mi je hitno, nisam imao love, dao mi na lijepe oci. ja mu platio ovaj tjedan i svi sretni".
sve ok, ne? sad, ne znam za ove klince ali ja nikad ne bi isao nekog zicat nesto na tu foru preko PMa. mozda jer od osobe tako forsiras da ti otovreno kaze "odj***, ne vjerujem ti nist" . ne vjerujem ni da su drugi previse drugaciji (osim ako nekog ne znas osobno bas). no bubnit na thread tako nesto pa ako prodavac ocijeni da si mu pouzdan ili sta vec i kontaktira te je koliko sam primjetio prilicno normalno medju starijom ekipom ovdje. ili, bilo je normalno, sada je zabranjeno.
ima toga jos, ne da mi se pisati sve sto mi je palo napamet dok sam citao, vecinu sam i zaboravio, kasno mi je, ovo je bilo pri dnu pa ostalo svjeze
a zasto sve? zbog bumpanja...jel se ne moze na trznici "zamrznut vrijeme" tj da thredovi ne skacu na vrh kod novog posta? nisam se nikad igrao forumima pa ne znam ali eto zivom me zanima. to bi po meni bilo najbolje rjesenje. tko stvarno nesto zeli kupit listat ce nekoliko stranica, prodano smo vec (zapravo ja sam vec, ne znam jel jos tko?) rekli da se brise s foruma, dakle sve sto postoji bilo bi otvoreno za prodaju, mozda me netko i poslusa ako bi islo ovim sistemom.

ono, stalno napadamo prodavace a zapravo su kupci lijene guzice kojima se ne da provrtiti par stranica oglasa
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2007., 18:29   #70
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Čini se da novi sistem funkcionira - evo jučer navečer sam otvorio thread za prodaju meme, i još stoji na prvoj stranici

edit: Sad više ne stoji

Zadnje izmijenjeno od: Razer. 04.04.2007. u 20:18.
Razer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na