Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Komentari i prijedlozi
Ime
Lozinka

Rezultati ankete: Koristite li neku vrstu blokiranja oglasa na PC Ekspert Forumu?
Ne, normalno vidim bannere. 84 47.73%
Da, naravno da blokiram. 78 44.32%
Inače da, ali ne na PC Ekspertu. 14 7.95%
Glasači: 176. Ne možete glasati na ovoj anketi

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 20.10.2009., 23:11   #1
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Vrtite li AdBlock ili neki sličan ad-blocker ?

Haj, trebamo malu pomoć oko jedne odluke.

1) Please glasajte na ovoj anketi
2) Kada bi postojao neki čarobni način da onemogućimo blokiranje oglasa na stranicama PC Eksperta i PC Ekspert Foruma, dali biste imali nekih velikih zamjerki? (molim ne komentirati želje/ponašanje drugih, nego recite dali bi vama smetalo)
3) Kada bismo onemogućili blokiranje oglasa na stranicama PC Ekspert Foruma, ali naplaćivali mogućnost korištenja PC Ekspert Foruma bez reklama, kolika bi bila razumna mjesečna cijena za to?

Napomena: Ništa od ovoga ne uvodimo, nego samo skupljamo mišljenja pa da vidimo dali je vrijedno truda, ili ne.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline  
Staro 20.10.2009., 23:24   #2
Campeonato
Premuim
 
Campeonato's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,747
Blokiram banere iz jednog jedinog razloga... A to je taj da se sa njima forum vuce kao krepana macka i onda je tesko normalno sudjelovati u raspravama... Kad bi se forum vrtio normalno sa banerima i slicnim stvarima, ne bih ih blokirao, jer ih inace uopce nedozivljavam...

Citiraj:
Autor horza Pregled postova
2) Kada bi postojao neki čarobni način da onemogućimo blokiranje oglasa na stranicama PC Eksperta i PC Ekspert Foruma, dali biste imali nekih velikih zamjerki? (molim ne komentirati želje/ponašanje drugih, nego recite dali bi vama smetalo)
Ako bi se forum vukao i stekavao svako malo zbog banera, naravno da bi imao zamjerki...

Citiraj:
Autor horza Pregled postova
3) Kada bismo onemogućili blokiranje oglasa na stranicama PC Ekspert Foruma, ali naplaćivali mogućnost korištenja PC Ekspert Foruma bez reklama, kolika bi bila razumna mjesečna cijena za to?
Zasto biste naplacivali nama da nevidimo reklame? Mislim da dobivate dobre novce na ovim reklamama sto se sad vrte po foruku (koje sada, hvala bogu nevidim), jos biste nama naplacivali da mozemo blokirati te gluposti...
Ako sam to shvatio na krivi nacin, neka netko kaze...


Mislim da se netko iz firmi koje oglasavaju na forumu pobunio da dobar dio korisika blokira njihove reklame... Pa oni placaju oglasavanje za bezveze...


Eto, to bi bilo moje skromno misljenje...
LP
__________________

| Intel Core 2 Quad Q9650 @3,00 GHz, c.w. Noctua NH-L9x65 |
| Zotac 9300-ITX-WiFi | Mushkin 8GB DDR2 @800 MHz |
| Sapphire Pulse Radeon RX 570 4G, 4096 MB GDDR5 |
| Samsung 860 Evo 500GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| Seasonic Prime Fanless PX-450 | Phanteks Enthoo Evolv ITX TG |
| Dell UltraSharp U2419H @1080p | Dell KB216 | Roccat Kone Pure SE | Roccat Taito | Creative Pebble |

| AMD Ryzen 5 4500U @2,30 GHz |
| Lenovo IdeaPad Flex 5 14ARE05 | 8GB DDR4 @3200 MHz |
| AMD Radeon Vega 6, Shader cores: 384 @1500MHz |
| SKHynix NVMe 512GB SSD | Windows 10 Home x64 |
| 14" LED @1080p | Logitech M720 | Sony XB-22 |

| Sony PS4 Pro 1TB |
| Sony KD-55XG8096 |

| Intel Xeon E3-1535M v6 @3,1 GHz |
| Dell Precision 7520 | 32 GB DDR4-SDRAM @2400 MHz |
| nVidia Quadro M2200, 4 GB GDDR5 |
| Toshiba XG5 NVMe 512GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| UltraSharp IPS-Display, 15,6" @1080p |
Campeonato je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.10.2009., 23:25   #3
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Ja sam osobno postao imun takoreći na te reklame, nije baš da ih doživljavam previše.

Nemam blokirano.
Matth€w je offline  
Staro 20.10.2009., 23:32   #4
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Iskreno, meni sasvim svejedno, nemam ništa blokirano (osim pop-up pm-a ), ne primjećujem uopće bannere niti mi smetaju ali ako nekome smeta i želi sudjelovati na forumu sa isključenim prikazom EPP-a zašto bi to trebao plaćati?
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline  
Staro 20.10.2009., 23:37   #5
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
1) Please glasajte na ovoj anketi
Jesam
Citiraj:
2) Kada bi postojao neki čarobni način da onemogućimo blokiranje oglasa na stranicama PC Eksperta i PC Ekspert Foruma, dali biste imali nekih velikih zamjerki? (molim ne komentirati želje/ponašanje drugih, nego recite dali bi vama smetalo)
Naravno, jer nije ustavno

Uglavnom živciraju me pogotovo ovi Add linkovi (onaj neki hrvatski servis)
Citiraj:
3) Kada bismo onemogućili blokiranje oglasa na stranicama PC Ekspert Foruma, ali naplaćivali mogućnost korištenja PC Ekspert Foruma bez reklama, kolika bi bila razumna mjesečna cijena za to?
Pa vjerovatno bi bila neka ovisno o broju pretplaćenih usera, veći broj usera manja cijena
Citiraj:
Napomena: Ništa od ovoga ne uvodimo, nego samo skupljamo mišljenja pa da vidimo dali je vrijedno truda, ili ne.
Baja 001 je offline  
Staro 20.10.2009., 23:56   #6
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Inače, vidim da već jako dugo niste posjetili PCE Forum s isključenim AdBlock-om. Naime, ništa se ne vuče, a pogotovo ne zbog oglasa. Bilo je problema prije, ali sad oglasi ništa ne kenjaju.


Citiraj:
Autor Campeonato Pregled postova
Blokiram banere iz jednog jedinog razloga... A to je taj da se sa njima forum vuce kao krepana macka i onda je tesko normalno sudjelovati u raspravama... Kad bi se forum vrtio normalno sa banerima i slicnim stvarima, ne bih ih blokirao, jer ih inace uopce nedozivljavam...
Ako bi se forum vukao i stekavao svako malo zbog banera, naravno da bi imao zamjerki...
pošteno.
Citiraj:
Autor Campeonato Pregled postova
Zasto biste naplacivali nama da nevidimo reklame? Mislim da dobivate dobre novce na ovim reklamama sto se sad vrte po foruku (koje sada, hvala bogu nevidim), jos biste nama naplacivali da mozemo blokirati te gluposti...
Ako sam to shvatio na krivi nacin, neka netko kaze...
Eto, kažem: shvatio si na krivi način. PCE Ne dobiva dovoljno "dobre novce" na reklamama i rashodi su (koliko sam upućen) još uvijek veći od prihoda. A da ne pričamo da je trenutna ekonomska situacija u firmama odrezala dobar dio para za marketing.
I da, naplaćivali bismo korištenje stranica bez reklama. Trenutni biznis model je takav da korisnici PCE Foruma uslugu postojanja i održavanja foruma "plaćaju" posredno, putem gledanja reklama. Kao i gotovo bilo koji komercijalan web site na ovome svijetu. Tako to funkcionira, i kako god da si drugačije shvatio - pogrešno je.
Citiraj:
Autor Campeonato Pregled postova
Mislim da se netko iz firmi koje oglasavaju na forumu pobunio da dobar dio korisika blokira njihove reklame... Pa oni placaju oglasavanje za bezveze...
Nije. Za to postoje mehanizmi praćenja posjećenosti site-ova, količine jedinstvenih posjetitelja, količine stalnih posjetitelja, broja učitanih stranica, dužine trajanja posjeta, regije i još stotine drugih parametara koji se prate. Oglašavači zakupljuju prostor znajući točno što kupuju, a ne da oni plate reklamu, pa kud puklo da puklo, pa da nam se onda žale. Krivo to sve doživljavaš i onak krivo shvaćaš kako to funkcionira...

Ali hvala na mišljenju. zapravo tražimo ovakve odgovore.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline  
Staro 21.10.2009., 00:12   #7
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Na svakoj stranici koju redovito pratim, blokiram reklame, jer mi smetaju. Znam da su izvor prihoda, ali jednostavno velika većina tih reklama je iritirajuća.
Ali kad bi se plaćalo da se forum prikazuje bez ikakvih reklama, nekih 20-30 kn mjesečno bi IMHO bila čist vredu svota, a da se opet ne ide u neke krajnosti.
Ovak i onak se dnevno više troši na kojekakva nepotrebna izdavanja i kupnje, tak da tih par desetaka kuna mjesečno ne bi ubilo one koje bi hteli PCE bez reklama.
McG je offline  
Staro 21.10.2009., 00:22   #8
zippo
herr Flick
Moj komp
 
zippo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Umag
Postovi: 2,057
Koristiti AdBlock mi je normalno ali tu na forumu dopustam bannere jer znam da se od toga financira. Hebiga od neceg se mora a cijeli pogon ne radi na palentu pa cemo lako. Ne bi uvodio placanje cistog foruma vec bi trebalo poraditi oko trznice, mozda neku clanarinu za vidjeti taj dio ili za postavljanje postova prodaje. Naravno malu clanarinu da se ne odbiju ljudi. Vi tamo znate koliki iznos fali za financiranje pa prema tome da uskladite. Ne znam, to je samo prijedlog koji ce vjerojatno biti docekan na noz ali razmislite i o tome
__________________
.:S:T:A:L:K:E:R:.. :2 u ocekivanju


nema vise zippacha ......






zippo je offline  
Staro 21.10.2009., 00:27   #9
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
jako slicno razmisljanje kao kod McG-a, osim sto se tice placanja. nije li forum prakticno javno okupljaliste (u ovom slucaju usko vezano za racunala - hardver/softver), gdje ljudi dolaze pitati, odgovoriti i raspravljati? mislim, ako se placa, gubi se neki smisao, ne sjeda mi nekako ta ideja..........

ali ok, opet razumijem da nista nije besplatno. pa tako niti neciji rad, vrijeme, znanje i volja. stoga i da se uvede placanje, nebi osobno nista imao protiv, ali zbog svojih razmisljanja - nebi platio i nebi prisustovao forumu.

sto se tice reklama - iritiraju. jednostavno iritiraju, kao i masa avatara, a da sigove ne spominjem sa raznoraznim gifovima, ubitacnim bojama i velicinama. takoder nemam nista protiv normalne reklame, ali kad krene blicat zarko crvenom (kad je izasla 4000 serija od atija mislim da je bila takva reklama, ona koka sa macetom u ruci), ja to koljem. zapravo koljem ogromnu veinu reklama na koje naletim - jer to mogu i to je moje pravo.


btw, jedno pitanje. sto onda sa neregistriranim korisnicima? nebi imali pristup PCE-tu ili bi ga ipak mogli pratiti? cisto nagadam, ali mislim da bi se ovim potezom jako puno ogranicili na puno manje korisnika nego sada. mozda grijesim, nadam se zbog vas.........
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline  
Staro 21.10.2009., 00:34   #10
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Citiraj:
sto onda sa neregistriranim korisnicima? nebi imali pristup PCE-tu ili bi ga ipak mogli pratiti? cisto nagadam, ali mislim da bi se ovim potezom jako puno ogranicili na puno manje korisnika nego sada
Sve bi vidjeli, pa i reklame…
thopok je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.10.2009., 00:49   #11
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
U dobro ste me podsjetili da onemogućim Adblock . Ono jedno vrijeme je stvarno bilo problema. Sad vidim da radi dobro. Inače, isto kao i Matth€w - ne primjećujem ih previše i ne smetaju mi oglasi i banneri.
tutix je offline  
Staro 21.10.2009., 00:50   #12
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Fer pitanje, pa ću bit iskren. Blokiram reklame na svim site-ovima, najčešće zbog onih iritantnih blještećih reklama koje skaču po svuda, pa tako i nastradaju druge stranice. Jedino gdje ne blokiram jest tip stranice napravljen tako da ne vidim neku informaciju jer je zblokirao adblock taj komad informacija, a potrebna mi je neka informacija koje nigdje drugdje nema.

Na PCE-u mi ne smetaju baneri iznad ili na dnu, ali me jako smetaju između postova, stoga mi je i radi njih uključen block. Razumljivo mi je da je to najbolje područje za reklame, pogotovo na forumima. Iako se na forumu maknu reklame, ostaje prazan prostor koji je ipak lakše preskočit nego li kada je tu reklama, bilo velika bilo mala ili neki tekst/reklama koji je potpuno drugačije tematike, pa se onda i izgubim u mislima, a idem nekome odgovarati primjerice na neki problem.
Uostalom, na kojem god forumu je to moguće, isključim avatare i sigove jer su jednostavno u većini slučajeva - iritantni. A važnija mi je preglednost foruma.
Citiraj:
Autor horza Pregled postova
2) Kada bi postojao neki čarobni način da onemogućimo blokiranje oglasa na stranicama PC Eksperta i PC Ekspert Foruma, dali biste imali nekih velikih zamjerki? (molim ne komentirati želje/ponašanje drugih, nego recite dali bi vama smetalo)
Jedan e-magazin (Tweaktown ako se dobro sjećam) je napravio slično i tada sam ga prestao posjećivati kao i mnogi drugi vjerujem. Danas vidim da su prestali sa time (jučer sam ponovno posjetio stranicu slučajno, tražeći review jedne ploče). Ima drugih izvora koji ne podilaze takvim rješenjima, a jednako su kvalitetni. Druga strana jest, što ne volim kada mi se nešto nameće pod mus. Čak bih ovo plaćanje naveo kao manje zlo, jer ipak daje izbor.
Citiraj:
Autor horza Pregled postova
3) Kada bismo onemogućili blokiranje oglasa na stranicama PC Ekspert Foruma, ali naplaćivali mogućnost korištenja PC Ekspert Foruma bez reklama, kolika bi bila razumna mjesečna cijena za to?
Iako sam gore napisao da je manje zlo, svejedno se niti sa ovime ne slažem, niti bih platio da se maknu reklame. Cijenim svoje znanje i vještine, pa tako i tuđe. Ali nekako sam mišljenja da ovakav tip foruma treba biti ipak - besplatan za sve. Jer, ipak su ti korisnici koji čine forum i pune ga informacijama.
Meni se nekako 100kn godišnje čini "normalnom" cijenom, valjda. Na nekim forumima su stavili i neke mogućnosti koje ulaze u tu cijenu (podnick, veći avatari, sigovi i neki podforumi koji su npr. nudili poizvode po nižim cijenama i takve stvari).
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline  
Staro 21.10.2009., 00:51   #13
vodokotlic
Premium
Moj komp
 
vodokotlic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: ZG - VŽ
Postovi: 375
Koristim AdBlock ali sam isključio pcekspert.com iz filtriranja, čisto iz toga jer smatram da bih time sam sebe lupio po glavi.
Site se treba nekako financirati i bilo bi mi glupo da pridonosim tome da neko stera cijeli ovaj projekt u rodno mjesto čisto zbog nedostatka para. Pogotovo zato što je ovaj forum jedini domaći ove tematike, koji održava dovoljno visoku koncentraciju inteligentnih i pismenih korisnika. (čitaj: Ne izaziva frustracije pri čitanju threadova.)
vodokotlic je offline  
Staro 21.10.2009., 02:06   #14
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Ne vrtim adblock.

Za pretplatu nisam, al da ju uvedete podržao bih svejedno iz jednog jedinog razloga: samo ako će to uzrokovati pad broja njubastih juzera koji dođu postaviti jedno pitanje i dalje spamati po forumu...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline  
Staro 21.10.2009., 02:13   #15
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
wou. da malo pojasnim na što se odnosilo ono oko plaćanja.
dakle, nikakva funkcionalnost ne bi bila ograničena, niti bi sadržaj bio blokiran, niti išta takvo.
to se pitanje odnosilo isključivo na izbor između reklama i plaćanja umjesto gledanja reklama. dakle, isključivo za one koji ne žele gledati reklame, odnosno žele dati nešto para PCE-u.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline  
Staro 21.10.2009., 02:26   #16
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor horza Pregled postova
wou. da malo pojasnim na što se odnosilo ono oko plaćanja.
dakle, nikakva funkcionalnost ne bi bila ograničena, niti bi sadržaj bio blokiran, niti išta takvo.
to se pitanje odnosilo isključivo na izbor između reklama i plaćanja umjesto gledanja reklama. dakle, isključivo za one koji ne žele gledati reklame, odnosno žele dati nešto para PCE-u.
E sad si bio jasan

Dakle oni koji NE žele gledat reklame bi trebali plaćat, jeltako?
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline  
Staro 21.10.2009., 03:51   #17
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Ne blokiram reklame, placanje... Ne!

Zadnje izmijenjeno od: Rain Man. 21.10.2009. u 13:29.
Rain Man je offline  
Staro 21.10.2009., 06:43   #18
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Ostavite reklame na portalu, maknite sa foruma.
Najiritantnije su mi one xclaim, ako se ne varam, one gdje napisano pozeleni pojedine riječi pa iskaču oni popup balončići.
Samo da se to makne razmislim izbacit PCe sa filtriranja na adblocku. I da, optimizirat ih, forum se vuče ko krepana mačka s njima.
EDIT:sad vidim da je to navodno sređeno. Navodno zato što odavno nisam ugasio adblock.
EDIT2: da budem potpuno iskren, PCE forum je razlog zašto sam uopće instalirao Adblock, barem koliko me pamčenje služi.
Sad je jednostavno postao sastavni dio na FF na 2 računala kojima se služim. Bez obzira na OS...
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.

Zadnje izmijenjeno od: Pomo. 21.10.2009. u 06:58.
Pomo je offline  
Staro 21.10.2009., 07:51   #19
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Kao što smo i pretpostavljali, puno različitih mišljenja, iz jedne krajnosti u drugu što je i normalno. Jedina zajednička poveznica je da bi sve bilo lakše kada bi s tehničke strane forum funkcionirao normalno, odnosno bez kraševa i sporosti. U tom slučaju, mislim da bi sve ostalo bilo svima podnošljivije.
tor je offline  
Staro 21.10.2009., 08:04   #20
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Nis ne blokiram, jos sam spreman klikati ako treba za odredjenu naknadu.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline  
Staro 21.10.2009., 08:10   #21
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Nis ne blokiram, jos sam spreman klikati ako treba za odredjenu naknadu.
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline  
Staro 21.10.2009., 08:14   #22
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Ne blokiram ništa trenutno, prije jesam.

Mislim da večina nebi plaćala pretplatu, ali mislim da bi platili nešto sitno da ne ostanu bez tržnice. Znaći, forum for free, i nekih 10kn mjesečno za pristup tržnici. Reklame ostavite, nisu prenapadne tako da ne smetaju.
Gilbert5 je offline  
Staro 21.10.2009., 08:51   #23
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
1. Obavljeno
2. Naravno da bi smetalo, barem dok ne nađem način da blokiram vašu blokadu.
3. Što se tiče naplate, nula kuna. Pogotovo ako se maknu database errori. Oni su dio Pcekspertovog šarma i tradicije, i bez njih Pcekspert neće biti ono što jest. . Da ne velim kak bu zgledal bez većine sadašnjih korisnika.

Samim postavljanjem ove teme je vidljivo stanje svijesti odgovornih osoba i uopće ne sluti na dobro.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline  
Staro 21.10.2009., 09:08   #24
Raven_1
Night shift
Moj komp
 
Raven_1's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Jedno vrijeme nisam blokirao onaj banner gore, ali jesamm oglase između postova. Onda sam blokirao sve jer je forum često bio usporen zbog nekih oglasa. Budem sad probao bez pa javim rezultate.

Citiraj:
Autor horza Pregled postova
Haj, trebamo malu pomoć oko jedne odluke.
2) Kada bi postojao neki čarobni način da onemogućimo blokiranje oglasa na stranicama PC Eksperta i PC Ekspert Foruma, dali biste imali nekih velikih zamjerki? (molim ne komentirati želje/ponašanje drugih, nego recite dali bi vama smetalo)
Ne bi ako bi forum radio kako spada.

Citiraj:
Autor horza Pregled postova
3) Kada bismo onemogućili blokiranje oglasa na stranicama PC Ekspert Foruma, ali naplaćivali mogućnost korištenja PC Ekspert Foruma bez reklama, kolika bi bila razumna mjesečna cijena za to?
Ja osobno ne bih plaćao, ali mislim da bi do 10 eura mjesečno bila ok cijena.
__________________

Proc: AMD X2 3800+ cooled by TT BigTyphoon
Matična: ABIT AN8 SLI
RAM: 2x512MB OCZ Platinum EL rev2 PC3200
Grafička: SAPPHIRE ATI RADEON HD3450 256MB
HDD: WD 40GB i Samsung 160GB @ 7200
RW:DVD-ROM Pioneer DVD-106
PSU: 420W Xilence RedWing


"NOBODY expects the Spanish Inquisition! Our chief weapon is surprise...surprise and fear...fear and surprise.... Our two weapons are fear and surprise...and ruthless efficiency.... Our *three* weapons are fear, surprise, and ruthless efficiency...and an almost fanatical devotion to the Pope.... Our *four*...no... *Amongst* our weapons.... Amongst our weaponry...are such elements as fear, surprise.... I'll come in again."

--uoɥʇʎd ʎʇuoɯ--
Raven_1 je offline  
Staro 21.10.2009., 09:18   #25
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Perki Pregled postova
Da ne velim kak bu zgledal bez većine sadašnjih korisnika.
imho super.

popravit bazu da ne kenjka, maknut reklame, uvest naplatu ili ostavit reklame i ubacit invite fore (malo smo hraweb, ne) i da vidiš zdravog foruma bez pola threadova koji mogu direktno na www.enter.bug.hr i www.forum.hr

kome smeta javna nevidljivost foruma nek se žali upravi vodovoda... na porti brko zna
syss je offline  
Staro 21.10.2009., 09:24   #26
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Op, ode nam PCE forum, iako kažete da ne uvodite, ali donosite "jednu odluku" pa meni to dođe na isto.

2) Pa da reklame nisu prenapadne nebi imao ništa protiv, tu i tamo se zaletim sa Google Chromeom na PCE pa se sjetim zašto koristim FF

3) 100kn/godisnje. Koliki su mjesečni troškovi foruma uopće? Što bi se konkretno postiglo kad bi i mogli naplatiti i zarađivat mjesečno neku lovu?

Kada bi na hrvatskom jeziku mogao čitat neke novine ala Bug, Pc Chip, Vidi, PC play i slično, pa i u e-izdanju nebi bio problem niti 50ak kn mjesečno izdvojiti za PCE. Ionako sam na cesti i često mi je dosadno pa kupim radi gluposti ove gore navedene časopise i Klik i FHM i dnevne novine i štošta drugoga.

P.S. Jel se to netko nasukao s onom jahtom što ste je kupili prije 2 godine pa sad novu uzimate? j/k
tskarda je offline  
Staro 21.10.2009., 09:30   #27
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
Ne smetaju bi banneri niti reklame, u danasnje vrijeme to je dosta bitno, ponekada mi pomogne, a i klikanjem na njih, iako u maloj mjeri, pomazem PCEkspertu.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline  
Staro 21.10.2009., 09:38   #28
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
Ne blokiram reklame. Firma ih blokira... McAfee uređaj na izlazu prema netu blokira pola reklama na PCE...
Naplata za forum bez reklama mi je ok. nebi smjelo koštati više od par piva mjesečno...

Ali kao dodatni izvor prihoda možete uzeti model donacija i to na način da memberi koji doniraju dobivaju posebni status (logo ispod avatara) tipa bronze member, silver member, gold member i platinum member... Status traje godinu dana npr... Sa sobom nosi još neke povlastice... Recimo post cout im se zdupla Pustite mašti na volju

Eto, my 0.02$
__________________
Exception up = new Exception("Illegal operation.");
throw up;
doublev je offline  
Staro 21.10.2009., 10:27   #29
Melani
Banned
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: doma
Postovi: 964
1.jesam
2.nebih imao nikakvih zamjerki pošto si naveo magični način našlo bi se brzo načina za dispel.
3.za plačanje nisam ali za donacije jesam i to obavezno da ima i paypal te da se donoru dodjeli neka ikonica s natpisom pcedonor te mu se poveća recimo inbox ili sl.,a ako netko uporno donira veće svote onda bi mu omogućio i da spama kak oče
šala ovo zadnje.
Melani je offline  
Staro 21.10.2009., 10:32   #30
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Kamo ide ovaj svijet i zašto sve šta valja mora ići do javola ?

Da koristim Adblock, prvenstveno zbog čekanja reklama. Napisali ste da ste to sredili, nisam probao. Još nekako provarim banner na vrhu al me ovi unutar threada idu na jetru, a pogotovo "xclaim" sa pop-up - om koji pokrije text koji upravo čitaš.

U vezi nofčeka dat ću jedan primjer, svi znate za MTV i njegova popularnost i tržišna pozicija se nemože ni približno usporedit, prije dok je bio free i sada kad se plaća te tržišno rascjepkan. Sve šta će te postići je još manje članova, korisnika i pad kvalitete.
Priznat će te da ljudi ovamo dolaze zbog preporuke, visokog teh. nivoa, ispravnih i provjerenih informacija a većinu toga nema na ostalim "domaćim" forumima ove tematike.
Mogla bi se postavit "pila naopako" i pitat koliko vrijedi intelektualno vlasništvo tj. znanje / iskustvo koje su korisnici dali tu (forumu)?
Nikky je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na