Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.04.2011., 14:29   #211
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Vidim na nabavi da je stigao LG IPS231P. 23" LED IPS po primamljivoj cijeni kao i U2311H. Je li tko probao?
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2011., 12:37   #212
NikolaX
UT oNs guRu
Moj komp
 
NikolaX's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: ZG
Postovi: 55
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Vidim na nabavi da je stigao LG IPS231P. 23" LED IPS po primamljivoj cijeni kao i U2311H. Je li tko probao?
http://www.digitalversus.com/lg-flat..._10778_35.html

Hmm, nazalost kazu da je ghosting time 25 ms .. steta ips + led i i jos k tome 1470kn
NikolaX je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.04.2011., 15:48   #213
Sonim
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zg & Klc
Postovi: 262
Citiraj:
Autor UnDeAd Pregled postova
Od jucer sam i ja ponosni vlasnik Dell U2311H Monitor stvarno super estetski izgleda, a slike je prebrutalna

Eto i ja ga konačno utopio na 5 rata
Ali moram reći da mi je na starom samsungu 971p prikaz crne bio nešto malo bolji. Na dellu kada ga gledam pod nešto malo većim kutovima crna dobiva malo crvenkasti/rozasti odsjaj. Kao što sam na nekom reviewu na netu vidio. Jel tako i kod tebe?
A prikaz bijele mi je bolji na dellu, na samsungu je bio malo vukla na žućkasto.

Ali sve u svemu dobar prikaz slike, zadovoljan. Super izvedba kontrola, postolja i dizajna.
8.4/10 ukupna ocjena
Sonim je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2011., 19:46   #214
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor NikolaX Pregled postova
http://www.digitalversus.com/lg-flat..._10778_35.html

Hmm, nazalost kazu da je ghosting time 25 ms .. steta ips + led i i jos k tome 1470kn
Hmm, zanimljivo. Opcenito su noviji LG IPS paneli redom svi OK po pitanju odziva a ovo se cini dosta sporo. Steta sto ne spominju uniformnost, nekako me to i vise zanima.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2011., 11:50   #215
Wiz3m4n
Premium
Moj komp
 
Wiz3m4n's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 216
pozdrav svima....i ja sam ubo della 2311h na 6 rata

Zanimljivo mi je jedno....sa prvim sam dobio bad pixel, ali je panel ono malo što sam promotrio bio fantastićan....crna je bila dobra, i postojana bez obzira na kuteve, mada nisam jako zagledao, sada sa drugim nema pixela, ali jako uočavam na skroz crnoj podlozi ako promjenim kut gledanja tzv tintanje prema ljubičastom naravno.....i mene zanima je li tako i vama, te je li moguće da je od panela do panela razlika....ili se meni samo učinilo....hvala na odgovorima

Živjeli
Wiz3m4n je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2011., 18:33   #216
Sonim
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zg & Klc
Postovi: 262
Citiraj:
Autor Wiz3m4n Pregled postova
pozdrav svima....i ja sam ubo della 2311h na 6 rata

Zanimljivo mi je jedno....sa prvim sam dobio bad pixel, ali je panel ono malo što sam promotrio bio fantastićan....crna je bila dobra, i postojana bez obzira na kuteve, mada nisam jako zagledao, sada sa drugim nema pixela, ali jako uočavam na skroz crnoj podlozi ako promjenim kut gledanja tzv tintanje prema ljubičastom naravno.....i mene zanima je li tako i vama, te je li moguće da je od panela do panela razlika....ili se meni samo učinilo....hvala na odgovorima

Živjeli
Pa o tome sam ja gore napisao. Na full crnoj pri većem kutu vidi se taj neki prijelaz. Valjda je to tako normalo s obzirom da je ovo jeftiniji IPS. Taj prijelaz vidim i na samsungu 971p koji ima PVA samo je puno manje izražen i pod još većim kutom.
Sonim je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2011., 18:34   #217
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Ljubicasta crna kad se gleda iz veceg kuta je karakteristicna za sve ips-ove.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2011., 21:28   #218
Wiz3m4n
Premium
Moj komp
 
Wiz3m4n's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 216
ja je vidim i pri manjim kutom, te također i ispred ekrana kada gledam u ravnini malo dominira u donjem desnom kutu na skroz crnoj podlozi, no ja sam picajzla pa vidim....kako je kod vas??
Wiz3m4n je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2011., 23:32   #219
FLes
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Citiraj:
Autor Wiz3m4n Pregled postova
ja je vidim i pri manjim kutom, te također i ispred ekrana kada gledam u ravnini malo dominira u donjem desnom kutu na skroz crnoj podlozi, no ja sam picajzla pa vidim....kako je kod vas??
Tako je i kod mene, to ti nije niš čudno. Al zato u praksi nitko ne provodi vrijeme za kompjuterom bulječi u crnu sliku i tražeći tinting, tako da ti to nebi trebalo biti problem.

Što se tiće neispravnih piksela, dok sam kupovao monitor razmišljao sam joj što ako bude neispravnih piksela upadat će mi u oči. Dok sam donio monitor doma prvo sam pokrenuo dead pixel tester i gledo u crnu, bijelu, crvenu, plavu i zelenu pozadinu. Došao sam do zaključka da su pikseli toliko sitni, i monitor nije nikada savršeno čist bez imalo prašine po sebi, da čak i da imam neki neispravan piksel (kojeg nisam našao, ali se nisam ni pretjerano trudio), nije me briga za to, nebi mi niš smetao u normalnim uvijetima.
FLes je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2011., 20:08   #220
Grobnik
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Grobnik
Postovi: 8
xl2370HD

Pozdrav.
Imam xl2370hd, pa me zanima koje bi bile najbolje postavke monitora.
Pozdrav
Grobnik je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 11.05.2011., 20:10   #221
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
U ADM dosao U2311H u srebrnoj boji, 100kn jeftiniji, sad je 1550kn. Crni je i dalje 1650kn.

Sta reci, kupio sam srebrni. Dolazi ovaj vikend, jedva cekam taj prelazak TN->IPS i 19"->23".
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2011., 10:52   #222
Šprica
Registered User
Moj komp
 
Šprica's Avatar
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
Pozdrav ekipa! Novi sam ovdje na forumu i nadam se da cu nac pomoc koju trazim.
Znaci trazim 23" monitor za gejming/gledanje filmova ,1000-1500kn...ovo su jedno od mojih idea :

http://www.protis.hr/products/detail...ms-black/37947

http://www.protis.hr/products/detail...ms-black/41058

http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=100.332.052
Dosta mi znaci da se moze stavit na zid , pa vas pitam dal ima tko iskustva sa tim monitorima ili nekakvu preporuku...
ponavljam ako neko ima informaciju da li se mogu stavit na zid dobro bi mi dosla i dal je nekakva bitna razlika izmedju 5ms i 2ms na monitorima.
Šprica je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2011., 11:17   #223
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
U2311.

razlika je nebitna
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2011., 11:38   #224
w0lfram_
Rasvjetno tijelo
Moj komp
 
w0lfram_'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Split
Postovi: 374
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
U2311.

razlika je nebitna
potpis
u toj klasi nema nista drugo vrijedno spomena...
__________________
Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10
w0lfram_ je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2011., 11:42   #225
Šprica
Registered User
Moj komp
 
Šprica's Avatar
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
LED 23" LG E2360T
LCD LED 23" Samsung BX2350
LCD 23" LG W2343T
LCD 23" Samsung P2370H
eto to su jedni od monitora vidim da linkovi bas ne rade

Zasto bas taj U2311 cito sam neso prije temu i vidim da je dosta ljudi kupilo...i da su zadovoljni , 8ms? nije to malo previse
Šprica je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2011., 11:55   #226
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor Sonim Pregled postova
Ali moram reći da mi je na starom samsungu 971p prikaz crne bio nešto malo bolji.
971p je bio top model u klasi. I uz minimalna podesavanja, crna mu je i osjetno vise od "malo bolja" od vecine povoljnijih eIPS-ova. U dobro slozenom monitoru, PVA i dalje moze biti mjerilo crne boje. Steta sto si ga dao - ako si ga dao - jer puno vise vrijedi na stolu i kao dodatni monitor, nego sto bi dobio za njega prodajom. Posebno ako si prvi vlasnik, onda znas koliko si ga platio.

Citiraj:
Autor Sonim Pregled postova
Ali sve u svemu dobar prikaz slike, zadovoljan. Super izvedba kontrola, postolja i dizajna.
8.4/10 ukupna ocjena
Uz sadasnju cijenu i ono sto daje, komotno bi se tema mogla zakljucati i staviti u prvi i zadnji post : U2311H.

Dokle god bude na trzistu.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2011., 12:04   #227
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
Citiraj:
Autor Šprica Pregled postova
LED 23" LG E2360T
LCD LED 23" Samsung BX2350
LCD 23" LG W2343T
LCD 23" Samsung P2370H
eto to su jedni od monitora vidim da linkovi bas ne rade

Zasto bas taj U2311 cito sam neso prije temu i vidim da je dosta ljudi kupilo...i da su zadovoljni , 8ms? nije to malo previse
ovo gore su gluposti naspram U2311, previše si zapeo za te ms i neznam ubiti dal mi se da elaborirat ti to sve

uglavnom, ova 4 gore imaju TN matricu, Dell ima IPS i odlična mu je cijena.
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2011., 12:10   #228
Šprica
Registered User
Moj komp
 
Šprica's Avatar
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
Ok, pitam jer imam monitor star jedno 5 godina Philips 19" 190c i ima isto 8 ms ...
nisam previse u monitorima pa nisam siguran TN matica i IPS, razlika je u slici pod kutem ?
Šprica je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2011., 12:12   #229
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
stvarno nisi siguran TN ili IPS? vidim da se nisi uopće nimalo informirao pa te molim da u google ukucaš tn vs ips i gledaj
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2011., 12:15   #230
Šprica
Registered User
Moj komp
 
Šprica's Avatar
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
odprilike sam dobro reko...
hvala na odgovorima
Šprica je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2011., 13:16   #231
Janer Nevis
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 45
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
971p je bio top model u klasi. I uz minimalna podesavanja, crna mu je i osjetno vise od "malo bolja" od vecine povoljnijih eIPS-ova. U dobro slozenom monitoru, PVA i dalje moze biti mjerilo crne boje. Steta sto si ga dao - ako si ga dao - jer puno vise vrijedi na stolu i kao dodatni monitor, nego sto bi dobio za njega prodajom. Posebno ako si prvi vlasnik, onda znas koliko si ga platio.
Ajme ja sam imao tj još imam 971p i namjeravao sam ga prodati i zamjeniti sa u2311h i bio sam skoro 100% siguran da je to dobra odluka ali sad mi već nekoliko ljudi reklo da je bolja slika na 971p.I sad stvarno nznam što ću.
Znači vi ne biste mjenjali 971p za della?
A koji je cijenom onda najjeftiniji a da ima istu kvalitetu slike kao i 971p?
Meni je kvaliteta prikaza najvažnija, a onda tek ovo ostalo dolazi na red.
Janer Nevis je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2011., 13:33   #232
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor Janer Nevis Pregled postova
Ajme ja sam imao tj još imam 971p i namjeravao sam ga prodati i zamjeniti sa u2311h i bio sam skoro 100% siguran da je to dobra odluka ali sad mi već nekoliko ljudi reklo da je bolja slika na 971p.
Govorimo o kvalitativnim razlikama, a ne apsolutnim. Format 971p-ce nije bas zahvalan za naci kupca, koji bi ga adekvatno isplatio. A onome koji ga je kupio, i dalje mislim da puno vise vrijedi na stolu nego da se prodaje. Cijena Dell-a je doista ispod razmisljanja o nekoj velikoj investiciji. Ne umanjujem da novac ne pada s neba; da je mozda nekome svota, koja ga navodi na neke teze odluke. Ali, radije prolongirajte koji mjesec kupovinu Della i ostavite si ovaj Samsung na stolu. Imat cete super kombinaciju dual prikaza, koji svakom, pa i najpasivnijem korisniku povecava ugodu i produktivnost.

Kupovina spomenutog Della nikako nije losa kupovina za novce. Samo prije godinu dana cinila bi se kao nevjerojatna u najmanju ruku za ono sto daje. Ako su financije kriticine, onda ponavljam - komentar nije apsolutan u smislu da negira kupovinu Dell-a... Samo razmisljanje.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2011., 13:45   #233
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,699
Kratko pitanje za U2311H:
Može li se plavom led indikatoru regulirati jačina osvjetljenja (po levelima) ili ga čak potpuno ugasiti?

Vezano za mrtve/stuck piksele, vrijede li kod nas ova pravila ili se nešto ipak razlikuje, i ako da, što točno?
Citiraj:
Dell's dead pixel policy alters depending on what monitor you have bought. For the U2311H, you'll only need one bright subpixel to get a swap out; but if you have a dark pixel, you'll have to wait for another five to be eligible for a swap over. You are able to return any monitor within 15 days of the invoice date to Dell; however, the user pays shipping in this instance.
Mislio sam uzeti monitor preko neta naslijepo pa mi je dosta bitna ova stavka oko povrata robe.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2011., 15:18   #234
w0lfram_
Rasvjetno tijelo
Moj komp
 
w0lfram_'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Split
Postovi: 374
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Kratko pitanje za U2311H:
Može li se plavom led indikatoru regulirati jačina osvjetljenja (po levelima) ili ga čak potpuno ugasiti?
nazalost ne, al nitko te ne sprjecava da zalipis nekakvu cetvrtastu crnu naljepnicu preko njega, vidija sam u akciji to i taman fino prigusi ledicu, a i ne primjeti se da je zalipljena


Citiraj:
Mislio sam uzeti monitor preko neta naslijepo pa mi je dosta bitna ova stavka oko povrata robe.
ako kupujes ko fizicka osoba po zakonu mozes vratit kupljeno unutar 7 dana i oni ti moraju vratit pare, cak i ne moras navesti razlog povrata monitora...

edit: ovo za povrat naravno vridi samo ako je kupljeno na nevideno, odnosno preko neta
__________________
Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10
w0lfram_ je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2011., 23:08   #235
Šprica
Registered User
Moj komp
 
Šprica's Avatar
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
Ima li netko za preporucit ducan u Zagrebu sa najnizim cijenama ili da nude nekakve popuste itd.
i dal ima kakvu veliku ulogu kontrast (recimo 50000:1 i 10000:1)

Zadnje izmijenjeno od: Šprica. 14.05.2011. u 23:25. Razlog: da ne pisem novi
Šprica je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2011., 00:55   #236
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2011., 04:00   #237
CyCl0p$
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Šprica Pregled postova
Ima li netko za preporucit ducan u Zagrebu sa najnizim cijenama ili da nude nekakve popuste itd.
i dal ima kakvu veliku ulogu kontrast (recimo 50000:1 i 10000:1)
zaboravi takve vrijednosti, neistinite su i ne znace nista.
ako te zanima dobar, onda gledaj VA i IPS matrice, baci pogled na pokoju recenziju i to.
  Reply With Quote
Staro 15.05.2011., 10:24   #238
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
S tim sto bi trebao bjezati od cPVA, jer su izrazito trome matrice. Iako imaju bolji kvalitet slike od eIPS monitora.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2011., 11:09   #239
perozelina
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: sv i zelina
Postovi: 32
Tko god da kupuje a trazi neki jeftiniji preporucam LG modele.
perozelina je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2011., 11:52   #240
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Imas neki konkretni razlog, argument, ili radis u LG-u?
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na