Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.02.2010., 23:42   #241
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Hahah, sexy dual link cable, logično otkud mu nadimak Twixsex.

Nemam namjeru koristiti monitor, bar ne prečesto. Također, nemam ga s čime spojiti taman i da imam kabel. To tell the truth, nemam ni mjesta za 2-3 monitora tih gabarita.

Sigurno ću ga prodati u dogledno vrijeme štoviše.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2010., 13:33   #242
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Citiraj:
Autor mitja Pregled postova
valja li samsung 997df išta? ili je 959nf bolji izbor? našao sam jednog za 200 kn, treba mi za sekundarni kompjuter (koji će služit za surfanje, glazbu i torente), nisam zahtjevan korisnik.
997df je solidan monitor. Imao sam jednog i pamtim mu za dobro geometriju focus i oštrinu na rubovima ekrana te dobar prikaz boja i crne boje. Sve to ne bi mogao reći za njemu sličan model 997mb koji se meni pokazao u prilično lošem svijetlu, tu prvenstveno mislim na svijetlu sliku blijedih boja te crna na razini lcd-a sa tn matricama
Kao nedostatak 997df bi naveo nešto lošiju oštrinu i focus na sredini ekrana
Naravno sve ovo što sam naveo nemora se ticati cijele serije već samo dotičnog primjerka monitora na kojem sam radio (iz iskustva mogu reći da nepostoje dva crt monitora sa indentičnom slikom pa makar se radilo o istim modelima)
U pravilu 959nf bi trebao biti nešto bolji, ali opet bolje je pronać 997df u dobrom stanju nego 959nf u nešto lošijem ili lošem stanju. Plus tome 959nf se proizvodio dosta dulje nego 997df pa je stoga veća vjerovatnost naletjet na prastari isluženi primjerak.
Također 997df ima docentniji dizajn i djeluje manje glomazno
Ak se ide gledat negdje rabljeni crt moja preporuka je da se svakako ponese usb flash sa nokia monitor test ili sličan program stim da se najviše pozornosti obrati na test focus-a.

Zadnje izmijenjeno od: darkijas. 19.02.2010. u 15:33.
darkijas je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.02.2010., 13:42   #243
zanima me
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Hmmm...
Postovi: 37
Idem ispočetka, prvo odgovor na postavljeno pitanje -> Mislim da će ti crt koji tražiš biti glavni monitor. 16:10 je jedan Sony 24" - to je najbolji monitor, a ostatak kvalitetnih proizvoda je 4:3 veličine 22" proizvođača Iiyama, Mitsubishi, NEC, ViewSonic. To su bili proizvodi za profesionalce koji su zarađivali radeći na njima, tako da su ti uređaji napravljeni da traju. Kako je prošlo deset godina od kada su napravljeni vjerojatno su dosta istrošeni, pa je potreban servis - trebaš i na to računati (to je isto problem jer onda treba naći kvalitetnog servisera koji zna obaviti posao).

A sada ostalo šta stignem odgovoriti - kako su pisane poruke:
Samsung mi se nije svidio jer je slika bila nekako neprirodna (možda je to zato jer su bili loše namješteni, ali meni se nisu svidjeli jer sam vidio i ostale monitore koji nisu uštimani pa su imali bolju sliku).
Što se tiče kupovine vidio sam i modele koji su se džabe dijelili vrhunski i očuvani-skoro nekorišteni, a i onih koji su istrošeni, a prodaju ih za velike novce - zato sam i ja na neko vrijeme odustao od toga. Investiranje u lcd?! - pa ja sam vidio jedan NEC koji se približio onom Sonyju ali je preskup za današnji "napredak" tehnologije kada bi ipak trebalo sve biti jeftinije, a i namjena mu je samo za grafiku. Ja sam mislio uzeti onaj debeli Sony, ali dok sam čekao "najednom zauzete" kolege da mi ga pomognu nositi, već je otišao...
Crt monitori imaju razmuljanu sliku, pa izgleda prirodnije, a i mogu se koristiti za razne namjene bez ulaženja u postavke za podešavanje načina rada, kako je to kod tankih monitora. Meni tanki monitori nisu baš nešto. Radovao sam se njihovom dolasku, a kada sam ga dobio na poslu, onda sam se predomislio.
quantum112, u pravu si, to je taj primjerak. Ne možeš vjerovati kako je dobar dok ga ne počneš testirati. Ponekad kada ugledam taj monitor kod nekih kolega koji su grafičari i dizajneri, kao da ostanem bez daha. Ponekad i skoro povjerujem da je ovo s lcdima (kada dugo vremena ne vidim dobar crt) nešto dobro, ali onda se sjetim onog događaja pa se vratim na svoje staro mišljenje koje mi nije nametnula industrija reklama.
Široki format je dobar samo kod širokih filmova i obradi slika ili tekstova 4:3 formata na jako velikim rezolucijama. Ima kvalitetnih lcdova ali su jako skupi (kao i crtovi kada su se pojavili) i meni se ne sviđa ta tehnologija, draže su mi cijevi.
Gabre, svatko voli ono što mu najbolje odgovara. A i eventualna nabava dobrog crta za male novce i njegov servis je jeftinije nego da kupuje vrhunsku klasu lcda kojeg onda može koristiti samo za obradu slika... Kada je vladala generacija crtova bio sam jako izbirljiv, a sada kada ih više nema, nisam - mislim na profesionalnu seriju crtova.
Dizel, većina je počela na lošem monitoru, a mislim da bi on za kraće vrijeme shvatio razliku, da mu netko stručan objasni o namještanju i usporedbi monitora.
Sonyjeva cijev je ipak bolja nego što je to slučaj kod drugih modela. Ipak, treba gledati i način korištenja, a ne samo karakteristike. Sve u svemu - jako zaheban posao.
Kako vrijeme odmiče tako se vidi "napredak" u smanjenju kvalitete proizvoda.
Taj Sony mi je ostao kao neostvarena želja, a u današnje vrijeme, kada se već ulaže toliko novaca u nabavu kvalitetnog monitora (mislim na sebe), onda da bar bude pravo, a ne opet neki kompromis.
Sada vidim kako čitam poruke, da si dobio i dosta kvalitetnih odgovora.
Kada se nešto dugo vremena traži, onda se obično nađe jeftinije i kvalitetnije od drugih ponuda prije toga, a i više se cijeni sam proizvod.
Na crtu manje oči bole nego na lcdu. Meni je užasno što moram raditi na tankim monitorima. Ako povećam frekvenciju na maksimum onda je slika mrvicu bolja, ali onda stalno pucketa. Kada usporedim crt i lcd na 75Hz, onda se tek vidi ona laž o čemu su pričali da lcdi manje (ili uopće ne) zrače, tj. da sam bio u krivu kada sam naivno vjerovao reklamama da tehnologija napreduje. Vremena su teška, ali moderna, kako to jednom netko reče. Jest lijepo KRAĆE vrijeme raditi na vrhunskom tankom monitoru u usporedbi s jeftinijim tankima, ali meni je ipak bolji vrhunski crt od vrhunskog tankog.
Mislim da se autor ove teme htio bolje upoznati sa vrhunskim monitorima. Od nečega se mora početi, a mislim da je dobar odabir njegov crt koji planira uzeti, bolje nego da uzima kvalitetniji lcd. Isto je i u audio-video i ostalom svijetu tehnologije. Nekome je bolji gramofon od cd-a, bolji stariji modeli automobila od novijih... Svatko treba odabrati ono šta mu najbolje odgovara. Nekome bolje odgovara raditi na tankim monitorima (većini), meni nije (spadam u manjinu).
Crtove ne proizvode zato jer je puno novaca uloženo u istraživanje tanke tehnologije, pa sada kada ju je jeftinije proizvoditi od crta, normalno da su svi morali odustati od debelih monitora - svi samo gledaju profit. Ne živimo u svijetu gdje se stvari proizvode kako bi što bolje zadovoljile korisnike.
Meni se na početku nisu sviđali monitori sa velikim dijagonalama dok nisam počeo raditi gdje mi je potrebna veća dijagonala. Odonda ništa manje od 19". Isto je i sa radom s više monitora. Ova dva Sonyja, to bi bilo izvrsno za rad. A samo jedan takav bi bilo izvrsno za igranje.
quantum112, vidim sada da si napisao da si dobio sve odgovore, pa se nadam da sam i ja malo pomogao ako je još nešto bilo nejasno.
Onaj Sony je košta preko 20 000 kada je tek izašao prije oko deset godina.
De5tr0yer, imaš pravo, ovo je užitak za čitanje. Drago mi je da sam se vratio na ovaj forum nakon dugo vremena.
Zanimljivo, drago mi je vidjeti da ima još crtova u ponudi.
Meni se čini da na više od 85Hz slika djeluje nekako umjetno.
Ja sam si kupio nešto jeftino od tanke tehnologije, jer ne želim ulagati u nju. Imat ću ju dok ne nađem onaj debeli.
Čini mi se da ga se spremam kupiti već godinama, a svi ostali kojima u to vrijeme kada sam počeo nije bilo u planu, kupili prije mene... A i dok pišem ovaj tekst sve se više brojeva stranica pojavljuje (ili mi se čini zbog predugog buljenja u monitor), tako da odustajem... umoran sam već.

Pozdrav!

Zadnje izmijenjeno od: zanima me. 19.02.2010. u 18:32.
zanima me je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2010., 13:44   #244
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Ja sam imao dva,jedan sam prodao upravo za sličan iznos,oko 250kn,drugi je još u uredu. Skroz pristojan monitor za te nofce,959NF je neka druga klasa,što ne mora nužno umanjivati kvalitetu DF-a.

Nije samo stvar dizajna,nego tehničke naravi,dubine i tehnologije izrade tube. Jedan je SM,drugi - NF je AG ako sam dobro gledao.

http://www.testfreaks.com/monitors/samsung-997df/

Ostalo bi te mogao potpisati pošto i dalje tu i tamo nešto natipkam na njemu,meni se svidio i ako je za 200kn dilema,ja bi provjerio u kakvom je stanju dotični i obavio tu kupnju. Ako nekome znači,postoji i u ivory i crno-sivoj izvedbi,dotpitch je 0.20mm, i TCO03 certificiran,po naljepnici gore.

http://i.testfreaks.de/images/produc...7df.267135.jpg

EDIT : Evo jedan majušni od danas,nikad čuo za proizvođača.

http://www.njuskalo.hr/crt-monitori/...m-oglas-967774

Zadnje izmijenjeno od: thedream. 19.02.2010. u 14:03.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2010., 17:42   #245
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
kakve veze ima refresh rate na LCDu? nacin rada CRT-a i LCD-a je skroz različit, i ako netko uopće spomene ugodan rad i 75Hz, znam da ga mogu odmah prekrižit.
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2010., 17:49   #246
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor zanima me Pregled postova
Drago mi je vidjeti ovu temu. Napisat ću više sutra jer sam sada umoran; (za sada samo da se javim).
Baš nam je drago što je tebi drago, a još nam je draže što si se samo javio da nam privučeš pozornost na činjenicu da i ti pratiš temu.
No to si sve mogao i ''sutra'' napisat jer tema neće pobjeć

Ali opet, nakon što sam utrošio nešto vremena da pročitam tvoj osvrt nikako da se otmem dojmu kako bi ipak bilo bolje da nisi ništa ni napisao.


Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
kakve veze ima refresh rate na LCDu? nacin rada CRT-a i LCD-a je skroz različit, i ako netko uopće spomene ugodan rad i 75Hz, znam da ga mogu odmah prekrižit.
Vidim da je i tebi za oko zapela ta izjava
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2010., 18:20   #247
zanima me
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Hmmm...
Postovi: 37
Zato jer nekada teme budu zaključane prije nego i ja nešto napišem. Ugodniji je rad na lcdu ako je na većoj frekvenciji. Zato sam usporedio lcd i crt na istoj frekvenciji jer me zanimalo koji je manje štetan za oči. Fulali ste poentu.

U redu. Ja sam samo odjednom napisao skoro istu veličinu teksta koju ste vi pomalo pisali, jer nisam bio dugo vremena ovdje. Napisao sam svoje mišljenje i mislim da je bolje da sam napisao i to nego što ste mu vi pisali neke poruke. Ne budem onda više ništa ni pisao.
zanima me je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2010., 18:22   #248
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Hm.. to ne bi željeli.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2010., 18:37   #249
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor zanima me Pregled postova
Zato jer nekada teme budu zaključane prije nego i ja nešto napišem. Ugodniji je rad na lcdu ako je na većoj frekvenciji. Zato sam usporedio lcd i crt na istoj frekvenciji jer me zanimalo koji je manje štetan za oči. Fulali ste poentu.
Samo što refresh na CRT-u nije isto ko na LCD-u. Kod LCD-a nema tog disanja slike koje ti najviše šteti očima. To su dvije posve različite tehnologije prikaza slike i ne možeš ih tako banalno uspoređivat.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2010., 18:41   #250
zanima me
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Hmmm...
Postovi: 37
Imam osjećaj da lcd više zrači, to sam htio reći.
zanima me je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.02.2010., 18:54   #251
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
lcd manje zrači od crt-a što neznači da je manje štetan. Pretjerana svijetlina lcd-a itetako može naškodti očima a vjerujem da si na to mislio mada se nisi dobro izrazio. Uglavnom na kakvom got lcd-u radiš vjerovatno imaš prejaku svijetlinu slike i to korigiraj
Refresh kako rekoše dečki nema nikakve veze s tim
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2010., 21:25   #252
quantum112
Premium
Moj komp
 
quantum112's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: .
Postovi: 88
Zna li netko ima li kod nas kvalitetnih DVI-BNC kablova, i gdje?
quantum112 je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2010., 22:31   #253
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor quantum112 Pregled postova
Zna li netko ima li kod nas kvalitetnih DVI-BNC kablova, i gdje?
Znaju svi koji pogledaju u Nabava.hr

1, 2, ....

Ima ih po citavom gradu kao robe koja nije prodana. Dovoljno se prosetati u iole veci centar ili ducan. Za puni "nativac" BNC : >>>>




Aaaah, pospan pa ne vidjeh pitanje.

Nisam takve vidjao kod nas. Osim ako netko ne potvrdi da je nasao u ZG-u. Ima ih uvijek na eBay-u i slicnim web ducanima.
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 20.02.2010. u 08:40. Razlog: tulac
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2010., 22:53   #254
quantum112
Premium
Moj komp
 
quantum112's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: .
Postovi: 88
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Aaaah, pospan pa ne vidjeh pitanje.

Nisam takve vidjao kod nas. Osim ako netko ne potvrdi da je nasao u ZG-u. Ima ih uvijek na eBay-u i slicnim web ducanima.
Yep, znam...ali nadao sam se da cu naci neki kojem necu morati platiti postarinu 120 kuna
quantum112 je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2010., 23:07   #255
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor quantum112 Pregled postova
Yep, znam...ali nadao sam se da cu naci neki kojem necu morati platiti postarinu 120 kuna
Ove decke sam nedavno nekome dao za isto neku teze nabavljivu znjoru. Ako i nemaju, naruciti sigurno mogu. AVC ima sigurno jedino ces morati biti preduzetniji u molbi da ti ga nadju i prodaju. Siguran sam da ga jos netko ima u ZG-u. Telefon u ruke i mani se postanja i kukanja
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 09:13   #256
zanima me
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Hmmm...
Postovi: 37
Smanjio sam svjetlinu skoro na minimum, na kojem se može raditi. Promijenio sam temu os-a. Promijenio (smanjio) još i druge opcije slike na monitoru. To sam prvo napravio kada sam kupio lcd monitor i tada je malo manje zračenje. Problem je i dalje izraženiji nego na crtu, mislim da je nešto drugo uzrok tome. Vjerojatno tanki monitori imaju još neka drukčija zračenja, a mjere se radi usporedbe samo ona stara za debele monitore pa onda ispada da ništa ne zrače.

Šta ne bi bilo jeftinije dvi na vga adapter, pa onda na njega vga na 5 bnc kabel koji priključiš na monitor?
zanima me je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 11:20   #257
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Joj, nemojte mi samo početi please o "šteti" za oči. Oči će se umoriti i to je to, a zna se kaj onda može nastupiti (glavobolja, peckanje...) Ove priče o "nemoj dugo buljiti u monitor jer ćeš pokvarit oči i nosit naočale" su na razini "nemoj hodat bos po stanu jer ćeš se prehladiti", da ne uspoređujem "imaš sidu, pa ću te izliječiti tako da ti pustim krv"
  Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 11:51   #258
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Citiraj:
Autor zanima me Pregled postova
Smanjio sam svjetlinu skoro na minimum, na kojem se može raditi. Promijenio sam temu os-a. Promijenio (smanjio) još i druge opcije slike na monitoru. To sam prvo napravio kada sam kupio lcd monitor i tada je malo manje zračenje. Problem je i dalje izraženiji nego na crtu, mislim da je nešto drugo uzrok tome. Vjerojatno tanki monitori imaju još neka drukčija zračenja, a mjere se radi usporedbe samo ona stara za debele monitore pa onda ispada da ništa ne zrače.

Šta ne bi bilo jeftinije dvi na vga adapter, pa onda na njega vga na 5 bnc kabel koji priključiš na monitor?
Što se tiče boldanog, skoro sam siguran da je u pitanju "zračenje" koje mjerimo ovom jedinicom. Ukratko LCD-ovi su puno "bogatiji" dotičnom jedinicom nego CRT-ovi. Zato još gledam u CRT iz '01 jer el-cheapo LCD izaziva probleme sa očima u mračnim prostorijama kao što je većinu vremena prostorija u kojoj se nalazi monitor, bar kod mene. Nije da bi se bunio na jedan NEC koji sadrži WUXi u nazivu.
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 12:25   #259
CyCl0p$
Guest
 
Postovi: n/a
candeli su mjerna jedinica za intenzitet svjetla, ne znam kako je to stetno zracenje.

naravno, onako ko gleda u preosvjetljen monitor u potpunom mraku radi gresku i normalno da ga bole oci i glava.
nocu se u lcd gleda s prigusenim svjetlom u sobi, nije to kino
  Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 12:54   #260
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
CRT monitori imaju elektronski top (zrače X-zrake)...
Koliko i u kojoj mjeri to je druga stvar

Citiraj:
Svjetlost je elektromagnetsko zračenje koje je vidljivo ljudskom oku.
Ajmo prvo na osnove pa možemo dalje.
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 13:10   #261
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Ovaj, zračenje monitora si možete zabit u guzicu. Rasprave su nepotrebne oko toga. Više vam zrače vaši i naši betonski zidovi u zgradama nego 20 CRT monitora.

Malo o tome što sam nabrzaka na googlu našao: http://www.ccohs.ca/oshanswers/phys_agents/radon.html

Ono što sam primjetio je da LCD monitori puno više zrače toplinsku energiju u smjeru prema gledatelju monitora, dok je to kod CRTa praktički nepostojeća pojava.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 17:59   #262
zanima me
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Hmmm...
Postovi: 37
De5tr0yer, imaš pravo. Vjerojatno je to razlog.
zanima me je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 19:16   #263
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Fakat rijetko čujem da ima ljudi kojima je lakše buljit duže vremena u crt nego u lcd. Al ajde, ima nas svakavih...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 20:24   #264
quantum112
Premium
Moj komp
 
quantum112's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: .
Postovi: 88
I meni je slično. Ona izrazita oštrina na LCD-u me ubija, na CRT-u je slika nekako blaža (prirodnija) i dugoročno, u nju mi je puno lakše gledati. Čuj, čovjek najbolje zna kako mu je. I ja sam prije slušao jako često od ljudi koji su prešli na LCD da su doživjeli neko čudo (skoro pa nisu rekli da im je izliječio rak), pa si nisam htio dugo vremena priznati da mi LCD stvara probleme, već sam krivio osvjetljenje u sobi (tu bi sad mogao započeti baladu o onim -štednim- žaruljama, ali dobro) no sad kad sam se ponovno vratio na CRT uvidio sam u čemu je problem. Kad ih imaš jedan pored drugoga vrlo je lako ustanoviti u što ti je ugodnije "buljit".
quantum112 je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 21:06   #265
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Ne znam, ja sam se preporodio što se tiče prelaska na lcd. Prije me je nakon višesatnog buljenja u crt znala bolit glava ili oči. I to pod obavezno. Ali čim sam uzeo lcd, nikakvih problema više. Fakat mogu blejit u njega neograničeno bez beda. A nije neki bijesni, philips TN.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 21:14   #266
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Ljudi moji jel vi znate podesiti sliku na monitoru il' kaj???O čemu vi pričate.
"zanima me" smanji svjetlinu na monitoru i otkrije ameriku (kaže da manje zrači; kakvo zračenje???) Sad je priča da crt ima sliku koja manje zamara... WTF.

Pa mi kao da pričamo o apstraktnoj umjetnosti a ne o egzaktnim stvarima.

Edit: fanatik potpis. Imao sam par CRT-a i puno su zamorniji od lcd-a. Na lcd-u u firmi znadem raditi i preko 10h tak da ne pričajte ********!
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 21:51   #267
quantum112
Premium
Moj komp
 
quantum112's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: .
Postovi: 88
Citiraj:
Autor MIK Pregled postova
Sad je priča da crt ima sliku koja manje zamara... WTF.
"Zanima me" i ja smo izrazili vlastiti dojam, a ne znanstvenu raspravu.
Citiraj:
Pa mi kao da pričamo o apstraktnoj umjetnosti a ne o egzaktnim stvarima.
Nema ništa egzaktno u tome koja je tehnologija štetnija/teža na oči, kao što možeš vidjeti i samo iz ove male hrpice ljudi u ovom threadu, doživljaj je izrazito ovisan o osobi.
Citiraj:
Edit: fanatik potpis. Imao sam par CRT-a i puno su zamorniji od lcd-a. Na lcd-u u firmi znadem raditi i preko 10h tak da ne pričajte ********!
Oprosti što sam rekao da mi CRT manje smeta - to su gluposti i ti vjerojatno razumiješ moje oči bolje nego ja.
quantum112 je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 22:14   #268
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Ok, ti imaš svoje mišljenje ja svoje. Netko mora biti iznimka koja potvrđuje pravilo
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2010., 04:14   #269
CyCl0p$
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor MIK Pregled postova
Ljudi moji jel vi znate podesiti sliku na monitoru il' kaj???O čemu vi pričate.

a sta se cudis, valjda 90% ljudi ne zna podesit sliku ni na televiziji, kamo li na monitoru. i onda kad dodju u ducan di lcd-i blijeste u dynamic modu svrsavaju.

ne moze mi niko rec da je ugodnije radit na crt-u i da manje zamara oci.
to je zbilja jedna od stvari debelo na strani lcd tehnologije.
  Reply With Quote
Staro 21.02.2010., 04:15   #270
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Meni ako gledam u mraku laptop pomalo smeta nakon par sati, no isto i CRT. Za dnevnim svijetlom CRT se bolje vidi nego laptop. Navečer pod štednom žaruljom mi se podjednako dobro vide no ja sam pozicionirao štednu iza sebe da baca svjetlo na monitor ili laptop ali da ne upada u bilo koji ekran, tj. da se ne vidi u njima odbljesak.

E da, jutros sam imao havariju i tko zna kako će to završiti... upalih monitor iz siga a on mutan kao da ima tonu prašine na sebi, odjednom Pogledam sa testovima na fokus iz everesta, ne vidim pročitat text na svim podlogama. Boje i dalje dobre osim blagog štiha crvene koja se može korigirat no uzeh od djece LG 19 i usporedbom vidim da je mutno i mutno... Odnjeo ga u Philips servis u Osijeku i sad ću vidjet od ponedeljka šta je, katastrofa. Garancija istekla 13.01 ove godine no reče čovjek u servisu da će zvati tog Zdravka iz Renoproma pa možda mi i priznaju, ako netko ima bilo kakve veze sa tim tipom ( Zdravkom ) i može pomoć nek se javi na PM

Sad sam na Maxdata/Belinea 15 i ok slika no nemam mjesta ni za ljek , djeca NEdaju svoj LG sunce im njihovo, već su me mrko gledale dok sam testirao samo

Užas, zbilja nisam pametan koji monitor uzet ako se ovaj ne popravi, muke isusove.........
stuc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na