Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 07.01.2018., 13:55   #4531
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
čitajući otkrio khadas
zvuči jako dobro.
tizhu je offline  
Staro 07.01.2018., 14:23   #4532
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Na papiru dobro, ali treba pogledati kakva je stvarno podrška. Nije li na dijelu o lošim trgovcima bila rasprava upravo zbog jednog njihovog modela?
Ovako ovlaš nisam vidio cijenu, ali osobno da idem na 100injak eur , gađao bih ili Wetek ili Vero , eventualno odroid . Za te sam siguran da postoji dobra podrška.

Vjerujem i da već sto puta prožvakani Kinezi uz libreelec mogu više manje sve to.
schetz je offline  
Staro 08.01.2018., 11:08   #4533
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Citiraj:
Autor sasha2511 Pregled postova
znaci Elementum ne radi, hmm ovaj sta mi ga je preporucio kaze da njemu super radi..
necu probavat onda pored zivog i zdravog Quasara..

from x720

Vjerojatno radi, ovisno o platformi.
Meni treba Elementum za linux arm7 platformu i taj se, u verziji 0.25, ponaša kao quasar nekad davno: deamon se digne, pa se sruši, pa digne itd itd... Ne znam da li je do quasara, tj, da li se elementum i quasar tuku, jer sam quasar samo disejblao, a ne i deinstalirao...

Inače, postoji i Burst za elementum, pa bi trebao, jednom kad odraste, biti stvarno dostojna zamjena quasaru.


Što se quasara tiče ja ponekad imam problem da mi se zvuk "metalizira" na minutu dvije, pa se vrati na staro. Teško to mogu opisati, zvuk filma odjednom postane kao da ga ispušta optimus prime ili netko sličan. Ako netko zna kako navedeno riješiti, bilježim se.

Zadnje izmijenjeno od: divacic. 09.01.2018. u 10:49.
divacic je offline  
Staro 08.01.2018., 22:45   #4534
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
čitajući otkrio khadas
zvuči jako dobro.
Imam ga ja, i bio sam na lošim trgovcima. Ovako, player je dosta dobar ali su ga uyebali sa stavljanjem golog čipa bez hlađenja. Morao sam dati napraviti novi poklopac od plexija, i staviti 4 arctic ježića gore. Sad radi bez problema. Preko ljeta nije mogao bez hlađenja i na androidu 7.1.2 se dosta grijao i throttlao (bar ovaj moj primjerak) investirao sam dodatnih 100 kn i od tada radi bez greške.

Što se software-ske strane tiče, player podržava od Marshmallow-a, Nougat-a pa sve do Oreo-a, nedugo je stavljen ROM, vrhunska je podrška. ROM-ovi su rootani i čisti android bez nekih launchera ili bloata.
Podržava Libreelec i 100% je kompatibilan, LAN/WIFI/Daljinski, sve uredno radi, taj dio je fantastičan. Za libreelec može bit i bez dodatnog hladnjaka.

Ujedno ima za njega i Linux kao i dual boot sustavi. Sve službeno podržano:
http://docs.khadas.com/basics/FirmwareResources/

Uglavnom, jedan od boljih playera, sa dobrom podrškom, no ako te potrefi primjerak kao i moj, trebaš nabaviti neko hlađenje za njega(ako koristiš android ili ubuntu). Imaju čak i službeno hladnjak za kupiti kao dodatnu opremu.

Da kupujem novi media box, uzeo bih Vim 2 Max bez razmišljanja. Jedino je bed kaj su preko 100$ (max) te bi onda trebalo i nekih davanja državi dati
alengrosevic je online  
Staro 09.01.2018., 10:47   #4535
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
na vim 2 sam i mislio jer mi se čini da su riješili hladnjak, ali nažalost cijena nije za hrvatski standard. drago mi je da si potvrdio ono što sam i mislio, a to je da je khadas vrhunski proizvod.
tizhu je offline  
Staro 12.01.2018., 13:48   #4536
hrca
...(=_o)...
 
hrca's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Osijek/Đakovo
Postovi: 401
Može preporuka za android box?

Inače koristim stari AMD Athlon 64 x2 , s 2 gb DDRII, i openelec, sve funkcionira i šljaka...ali mislim da bi ga polako htio poslati u mirovinu.

Kako uglavnom većinu stvari koju gledam preko njega, skidam, onda mi je laptop zauzet sa skidanjem, tako da bih onda sve htio prebaciti na android box.

Ono što bi svakako trebao imati je podrška za DTS HD Master Audio, odnosno da zvuk može streamat na reciever, podrška za 4K (iako trenutno nemam 4k TV, ali mislim u budućnosti nabaviti)...pa da je recimo future proof

Trenutno mi najpovoljnije ispada ovo:

https://www.geekbuying.com/item/MECO...GB-388114.html


Molim za Vaše sugestije.
hrca je offline  
Staro 16.01.2018., 10:37   #4537
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
Sto se tice losseless formata DTS HD MA i DD THD... malo je tricky kad su u pitanju medija boxevi.
Na Androidu skoro pa redovito mi nije radio. To je ono sto mogu potvrditi iz prve.
Govorim o periodu od 2-3 godine pa ne znam dal se u zadnje vrijeme sta promjenilo.

Kod libreeleca sam imao situacije da je box podesen da salje dts hdma i dd thd, a na rec bi stizao obicni dts ili dd. Pa mi se znalo desavati da jedan dan radi, a drugi dan iz nekog neobjasnjivog razloga prestane slati losseless. Pa restartas box... Pa proradi, pa se ugasi.... I tako u nedogled.
I kod libreeleca govorim o periodu od 2-3 godine. Posto mi je losseless bitan, mjenjao sam boxeve cesto dok nisam naletio na ove sadasnje. Nexbox a95x, naravno

Jasno je da se libreelec updatea maltene na tjednoj bazi i da je podrska u meduvremenu "sazrela"... E sad... Da li ce tebi raditi ba nekom trecem boxu, pitanje je.

Ono sto mogu potvrditi je da Dts HD MA i dd thd na moja 2 nexboxa a95x rade vrlo dobro i risiver ih prepoznaje apsolutno uvijek. Na nexboxu je libreelec, uvijek up to date.
Uglavnom sa svakim updateom box radi bez greske zadnju godinu i po koliko ih imam... A sto dobro radi, ja ne diram
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 16.01.2018. u 10:46.
Ziiky je offline  
Staro 17.01.2018., 09:24   #4538
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Evo, samo da podijelim sa "zajednicom" kako se Elementum u verziji 0.29 razvio u jako dobar Quasar fork i moguće nadmašio učitelja. Ima neke vrlo korisne opcije oko pohrane streama kao i podosta "kozmetičkih" promjena naspram quasara, a i nisam primijetio bilo kakvo štekanje ili slično. Još par dana testiranja i ako sve bude ok... baj baj quasar.

Baš kao i quasar, i Elementum ima svoj Burst čije će Vam skidanje sam ponuditi.

Elementum se može naći ovdje: http://elementum.surge.sh/
divacic je offline  
Staro 17.01.2018., 10:27   #4539
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Evo nakon nekoliko dana korištenja Tanix TX9 Pro (s912) i ima nešto problema:
1. launcher od Tanixa ima gadnu manu da se ne mogu mijenjati shortcuti, čak niti oni koje sami dodate. Dakle što god dodajete, dodajate za stalno! Inače pitanje sam postavio na tanix-ovoj web stranici gdje se pitanja postavljaju javno i već su ga dva puta pobrisali, dakle očito je poznat problem koji nemaju riješeno a koji baca loše svijetlo na box
2. nisam uspio upogoniti 3d Bluray .iso frame packing videe. Vjerujem da je to do Kodija tj. do playera no nije tako jednostavno

Sve u svemu box radi jako dobro, stabilan je i super kompatibilan sa Mele F10 Deluxe daljincem, ostali porblemi su vezani uz podešavanje Kodija tj. programa na samom boxu
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline  
Staro 17.01.2018., 12:30   #4540
macalek
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: blizu
Postovi: 35
Elementum se može naći ovdje: http://elementum.surge.sh/[/QUOTE]

Koju verziju linuxa za libreelec 8.2?
macalek je offline  
Staro 17.01.2018., 12:32   #4541
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,984
Ekipa jel ima gdje još provjereno za uzeti nexbox a95x, da je u zadnje vrijeme narucivao.
Isao bi jedan starcima sa librelecom. Znači verzija 1/8 je dovoljna.
rodriguez je offline  
Staro 17.01.2018., 17:02   #4542
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Citiraj:
Autor macalek Pregled postova
Elementum se može naći ovdje: http://elementum.surge.sh/
Koju verziju linuxa za libreelec 8.2?[/QUOTE]

Nije stvar u verziji libreeleca, već na čemu ganjaš. Ja za svoj box uzimam arm 7 verziju.
divacic je offline  
Staro 17.01.2018., 18:03   #4543
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
Citiraj:
Autor macalek Pregled postova
Elementum se može naći ovdje: http://elementum.surge.sh/
Koju verziju linuxa za libreelec 8.2?[/QUOTE]
skini onaj file od 50 i kusur MB koji je za sve verzije pa ce on sam odabrati onu koja ti treba..
znaci ovaj All in one ako nisi siguran koju verziju moras..

from my x720
__________________
sasha2511 je offline  
Staro 18.01.2018., 00:27   #4544
macalek
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: blizu
Postovi: 35
Hvala.
macalek je offline  
Staro 18.01.2018., 00:32   #4545
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
Citiraj:
Autor divacic Pregled postova
Evo, samo da podijelim sa "zajednicom" kako se Elementum u verziji 0.29 razvio u jako dobar Quasar fork i moguće nadmašio učitelja. Ima neke vrlo korisne opcije oko pohrane streama kao i podosta "kozmetičkih" promjena naspram quasara, a i nisam primijetio bilo kakvo štekanje ili slično. Još par dana testiranja i ako sve bude ok... baj baj quasar.

Baš kao i quasar, i Elementum ima svoj Burst čije će Vam skidanje sam ponuditi.

Elementum se može naći ovdje: http://elementum.surge.sh/
Fala na info-u ... odo testirati
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline  
Staro 18.01.2018., 01:10   #4546
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
@divacic jel imas istodobno Elementum i Quasar instalirano i omoguceno?
meni se Elementum rusi stalno..

from my x720
__________________
sasha2511 je offline  
Staro 18.01.2018., 02:06   #4547
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
I meni se stalno rusi. Brisem ga, nemam volje.

Edit: uspio sam ga nekako srediti pa cemo vidjeti kakav je.
Treba disable-ati quasar i burst (ne mora ici deinstal) , a ako podesavate isti dl folder sto ga je koristio quasar, pobrisite sve zaostale torent fajlovi u njemu
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 18.01.2018. u 02:42.
Ziiky je offline  
Staro 18.01.2018., 06:49   #4548
N`wah
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zg
Postovi: 4
Citiraj:
Autor telefunken Pregled postova
Evo nakon nekoliko dana korištenja Tanix TX9 Pro (s912) i ima nešto problema:
1. launcher od Tanixa ima gadnu manu da se ne mogu mijenjati shortcuti, čak niti oni koje sami dodate. Dakle što god dodajete, dodajate za stalno! Inače pitanje sam postavio na tanix-ovoj web stranici gdje se pitanja postavljaju javno i već su ga dva puta pobrisali, dakle očito je poznat problem koji nemaju riješeno a koji baca loše svijetlo na box
2. nisam uspio upogoniti 3d Bluray .iso frame packing videe. Vjerujem da je to do Kodija tj. do playera no nije tako jednostavno

Sve u svemu box radi jako dobro, stabilan je i super kompatibilan sa Mele F10 Deluxe daljincem, ostali porblemi su vezani uz podešavanje Kodija tj. programa na samom boxu
Eto vidiš, tebi super, a kod mene brige i problemi

Došla kutijica prekjučer, uštekam ga, stavim Neptune Rising i guštam cijeli dan. Ali jučer je počeo ponašati se nepredvidivo - random reboot svako malo, sa glitchanom slikom na ekranu prije dizanja sustava. Kako, zašto, zbog čega - pojma nemam. Je li u pitanju sam Kodi (update na 17.6 nije riješio ništa) ili NR ili se možda moj primjerak pregrijava...ne znam. Ima li išta što bi preporučili da probam napraviti prije nego ga šibnem nazad u...odakle je došao, jel.
N`wah je offline  
Staro 18.01.2018., 09:20   #4549
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Pa ja sam isto instlairao 17.6 ali i SPMC i oba rade uredno bez problema. Zna se desiti da se nakon bootanja i dolaska na home screen odmah ulogira u kodi koji se sruši nazad na home screen no kad ga upalim opet, sve šljaka bez problema

Si možda probao flashat? Ja upravo čekam USB-USB kabel za flashanje da ga upgrejdam na novi firmware...
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline  
Staro 18.01.2018., 09:53   #4550
N`wah
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zg
Postovi: 4
Novi firmware bi bio sljedeći planirani korak. To bi bio ovaj 20180104, jel? Ne znam...frustrirajuće je kad gledaš nešto 10 minuta, taman se ufuraš u radnju i onda crkne...o mamicu ti tvoju...
N`wah je offline  
Staro 18.01.2018., 11:29   #4551
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
E sad, nove firmere šalju na email kad zatražiš na Tanixovom webu no kad sam tražio prije neki dan poslali su mi iz 12-og mj. dok su na jednom forumu imali već iz 1.-og mj. jer je taj bio sa gearbestovog sajta, tako da stvarno nisam siguran gdje dobiti najnoviji firmwer :/

btw kako misliš flashat? jer koliko sam čitao, postoji mogućnost flashanja s SD/USB-a ali kao ljudima ne uspijeva pa brickaju uređaje, dok kao kad ideš s kompa s USB male-USB male kabelom onda radi... no nemoj me držati za riječ, nisma duboko proučavao
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline  
Staro 18.01.2018., 11:43   #4552
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Citiraj:
Autor sasha2511 Pregled postova
@divacic jel imas istodobno Elementum i Quasar instalirano i omoguceno?
meni se Elementum rusi stalno..

from my x720
Imam paralelno jednog i drugog (za sada).
I meni se stalno rušio na početku, no nakon nekoliko restarta box-a to je prestalo
divacic je offline  
Staro 18.01.2018., 11:44   #4553
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
I meni se stalno rusi. Brisem ga, nemam volje.

Edit: uspio sam ga nekako srediti pa cemo vidjeti kakav je.
Treba disable-ati quasar i burst (ne mora ici deinstal) , a ako podesavate isti dl folder sto ga je koristio quasar, pobrisite sve zaostale torent fajlovi u njemu
Točno, a nakon što se ustabili možete ponovno enablati Quasar
divacic je offline  
Staro 18.01.2018., 13:58   #4554
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
Citiraj:
Autor divacic Pregled postova
Točno, a nakon što se ustabili možete ponovno enablati Quasar
Yebavao sam se sa elementumom do 2 u noci. Za sada je to još u povojima sa dosta bugova
- Random restart kad krene nema kraja;
- U jedno 10 navrata sam dobio crni ekran i jedino cupanje napajanja pomaze 🙄 nekakav memory leak ili sto vec
- Kad krene dl torenta i playanje, nakon nekog vremena krene trzati i freeza sliku, to se isto desavalo u prvim verz. quasara
- da dobijes burst install ravno je dobitku na lotu. Prvo nece da ga instalira, pa te uputi da rucnoninstaliras iz repo-a, a repo-a naravno nema. Pa zajebancija da dobijes repo pod adonsima...

To Je rekompajlirana neka stara verzija quasara, nista drugo.

Neka ga ekipa jos malo doradi kad vec ima volje, a ja cu nastaviti svoj ljubavni odnos sa dobrim starim quasarom 😍
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 18.01.2018. u 14:03.
Ziiky je offline  
Staro 18.01.2018., 14:31   #4555
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,919
ja ga jucer instalirao. Radi odlicno dok mi recimo quasar kenja. Mozda ovisi i do platforme. Ja ga ganjam na linux pc-u.
Cuky je online  
Staro 18.01.2018., 16:53   #4556
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
ja ga jucer instalirao. Radi odlicno dok mi recimo quasar kenja. Mozda ovisi i do platforme. Ja ga ganjam na linux pc-u.
Ja nisam primijetio zamjetnije kenjanje niti jednog od njih, no Elementum mi na box-u radi podosta brže (naročito kod 1080p materijala).

Ono što se kod mene dešavalo u quasaru (metalizirani optimus prime zvuk na minutu, dvije, pa normalizacija - može se ubrzati popravak ukoliko stisneš premotavanje, pa opet play i slično) dešava se i u Elementumu, pa sve nešto mislim da to nije vezano uz bilo koji Addon, već uz postavke Kodija. Zanimljivo, nešto slično u Exodus-u, Covenantu i forkovima nikad nisam imao.

Dodatno sam primijetio da Elementum stream naglo jako ubrza, pa jako uspori, dok je Quasar tu konstantan (kad ubrza ubrza), ali moguće da je to samo do prikaza.

Isto tako ja apsolutno nikakvih problema sa instalacijom Bursta-nisam imao (Ziiky, jesi disejblao Quasar Burst prije instalacije Elementum Burst-a?)
divacic je offline  
Staro 18.01.2018., 22:16   #4557
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
Ma jesam. Disable i quasara i bursta je bio.
Da... Te oscilacije u brzini sam odmah primijetio, ali zabiravio navesti.
Ne znam. Mozda je do libreeleca, ovaj moj setup je star 2 godine. Moguce da se nakotilo svegani svacega.
Međutim quasar radi ko pišća.
Ponadao sam se da ce u elementumu omoguciti sejvanje na mrezni disk tj NAS, ali i dalje nista. Jedino ona opcija prebacivanja nakon zavrsenog skidanja.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline  
Staro 19.01.2018., 09:31   #4558
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Ma jesam. Disable i quasara i bursta je bio.
Da... Te oscilacije u brzini sam odmah primijetio, ali zabiravio navesti.
Ne znam. Mozda je do libreeleca, ovaj moj setup je star 2 godine. Moguce da se nakotilo svegani svacega.
Međutim quasar radi ko pišća.
Ponadao sam se da ce u elementumu omoguciti sejvanje na mrezni disk tj NAS, ali i dalje nista. Jedino ona opcija prebacivanja nakon zavrsenog skidanja.

FAQ Elementuma kaže:

Can I set it to download directly to my NAS?

- Yes, but you need to mount your NAS via the OS, not via Kodi.
divacic je offline  
Staro 19.01.2018., 13:48   #4559
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
Kako via OS kad koristim libreelec.
Putem file managera sam dodao NAS kao source. Koristim nfs protokol
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline  
Staro 19.01.2018., 15:03   #4560
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Kako via OS kad koristim libreelec.
Putem file managera sam dodao NAS kao source. Koristim nfs protokol
Isto i kod mene (Synology NAS kao NFS source u kodiju), no vidim da je netko pokrenuo taj "issue":

https://github.com/elgatito/plugin.v...mentum/issues/

pa će se valjda riješiti.
divacic je offline  
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na