Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.07.2016., 11:32   #31
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,472
Ja sam kod njih uzeo Samsung S6, ocito je sve lako kad ga imaju na lageru. Dosao sam u poslovnicu i pokupio uredaj, cijene su im stvarno ok i ne treba se cekati da dode postom.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2016., 22:25   #32
Sony1
Premium
 
Sony1's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Slavonija
Postovi: 290
Znači preporučuje se kupovina mobitela kod njih? Ne bi trebalo biti problema u slučaju reklamacije uređaja tj. jamstva?

Hvala!
Sony1 je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2016., 17:58   #33
sibica
Premium
Moj komp
 
sibica's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Croatia/Crikvenica
Postovi: 499
Ja sam za sada zadovoljan sa kupovinom u Neutrino shopu. Kupio sam media player koji je nakon OTA updatea ostao blokiran i u dogovoru s njima uređaj sam im vratio, a oni su mi dostavili drugi koji radi bez ikakvih poteškoća. Također moram napomenuti i kako su vrlo brzo organizirali dostavu te su uređaji već drugi dan bili kod mene.
sibica je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2016., 11:19   #34
Ivana Odobašić
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 7
Citiraj:
Autor Sony1 Pregled postova
Znači preporučuje se kupovina mobitela kod njih? Ne bi trebalo biti problema u slučaju reklamacije uređaja tj. jamstva?

Hvala!
Ako mene pitas nemoj kupovati, evo ja sam kupila kod njih Samsung Galaxy a5 i dobila pokvaren mobitel, ali to ne bi bio problem da mi zele vratiti novce natrag nakon dva servisa i neotklonjenog kvara jer je to tvornicka greska ne moze se popraviti, oni se prave ludi i servis i trgovina, izbjegavajte ljudi ovakve neugodnosti

Citiraj:
Autor TomyWhite Pregled postova
Kupio sam uređaj koji je bio neispravan. Otkrio sam to nakon 2 dana.
Telefonski su mi rekli da ne žele vratiti novac, nego da žele slat na servis (ovlašteni LG servis u Zagrebu).

Nakon nekoliko posjeta servisu, mobitel je proglašen nepopravljivim.
Ovlašteni servis je kontaktirao LG Hrvatska da traži zamjenski uređaj i tamo su im rekli da UREĐAJ NIJE REGISTRIRAN U LG HRVATSKA, odnosno nije došao "legalnim" putem da bi uopće garancija vrijedila kod LG Hrvatska.

Odlazim u dućan sa tim informacijama i tražim da mi se vrati novac jer je narušeno povjerenje prema njima. Zaposlenik kontaktira vlasnika koji odbija vratit novac nazad, i dalje inzistiraju na slanju uređaja na servis (ali ovog puta u inozemstvo, odakle su ga vjerojatno uvezli - možda čak i iz Kine) i ne želi čuti o povratu novca.

Iako Zakon o zaštiti potrošača definira da se u garantnom roku, pogotovo ako je uređaj kupljen neispravan (ukoliko se otkrije defekt u roku 6 mjeseci od kupnje), može tražiti popravak, zamjena ILI POVRAT NOVCA.

Stoga, učinite i meni i sebi uslugu i zaobilazite na veliko ovaj dućan, jer ako vam se uređaj pokvari, imat ćete neugodnosti.

P.S. ovo govorim iz iskustva sa LG uređajem, možda za ostale uređaje rade "legalno", ali LG mobiteli im definitivno nisu uvezeni na legalan (preko LG Hrvatska) način.

lp,
TW
I sama sam se u to uvjerila gospodine, dobila pokvaren uredaj na popravku je vec dva puta popraviti se ne moze a oni ne daju para nazad, prave se ludi iako sam im rekla da nece tako ici oni su se oglusili ocito cu morati zvati potrosaki kod te traziti svoja prava putem suda

Zadnje izmijenjeno od: tor. 30.07.2016. u 13:10.
Ivana Odobašić je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2016., 11:22   #35
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Kakva tvornicka greska?
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2016., 01:58   #36
Ivana Odobašić
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 7
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Kakva tvornicka greska?
ne znam gospodine, znam da od prvog dana mobitel ne radi u ovom servisu preko kojeg sam ga poslala za servis u zg su mi rekli da je bilo do softwera i da su mu mjenjali maticnu plocu a kad su vratili mob s tog popravka na papiru nisu nista napisali o tome nego samo da je kvar uklonjen a trebali bi naravno napisati do cega je bilo zvala sam da ih pitam zasto nisu fino objasnili kakav je kvar gospoda veli da sam ja opisala smetnje, jel to normalno?? vec dva puta mob na popravku i nista nisu napravili jel imam ja tu neka prava
Ivana Odobašić je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2016., 09:37   #37
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
gđo, ako servis koji je jedini ovlašten za ustanoviti problem isti ne navodi, Neutrino u cijeloj priči nije ništa kriv jer bez servisa ne može niti je dužan išta učiniti pa ih posve bezrazložno blatite.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2016., 11:47   #38
ivosimec
Premium
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Pojatno
Postovi: 598
Ček ti kupuješ mob od neutrina koji nabavlja isti od xy dobavljača i po zakonu se more servisirati u službenom servisu a ne neutrino servisu, i nakon što je drugi put bio na popravku ti bi novce?

Da si imalo upoznata sa zakonom bi znala da za takve stvari ne odgovara prodavač već servis. I naravno da će službeni servis prvo ponuditi novu uređaj a ne novac.

Kad bi svako tražio povrat novaca jer mu se digla ona stvar kuda bi mi došli?

Radio sam jedno vrijeme u slično shopu i nebi vjerovali koliko debila je znalo kupiti uređaj, pa su ddolazii tjednima kasnije kako bi oni povrat novaca jer im se mobitel ne sviđa

Ko da kupim litru mlijeka u konzumu, polovicu popijem i reklamiram jer mi okus ne štima

Ono što želim reći je da nije kriv neutrino nego vi sami što niste informirani kakva je procedura. I zašto si slala direktno u službeni servis? Odnesi mobitel u neutrino i zamoli ih neka od službenog servisa zatraže novi uređaj s obzirom da se radi o problemu reklamacije već 3.i puta.

I još jedno jedno pitanje, jel konzum kriv ako ti nije fino dukatovo mlijeko??
__________________
*********************
ivosimec je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2016., 19:06   #39
Ivana Odobašić
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 7
Citiraj:
Autor ivosimec Pregled postova
Ček ti kupuješ mob od neutrina koji nabavlja isti od xy dobavljača i po zakonu se more servisirati u službenom servisu a ne neutrino servisu, i nakon što je drugi put bio na popravku ti bi novce?

Da si imalo upoznata sa zakonom bi znala da za takve stvari ne odgovara prodavač već servis. I naravno da će službeni servis prvo ponuditi novu uređaj a ne novac.

Kad bi svako tražio povrat novaca jer mu se digla ona stvar kuda bi mi došli?

Radio sam jedno vrijeme u slično shopu i nebi vjerovali koliko debila je znalo kupiti uređaj, pa su ddolazii tjednima kasnije kako bi oni povrat novaca jer im se mobitel ne sviđa

Ko da kupim litru mlijeka u konzumu, polovicu popijem i reklamiram jer mi okus ne štima

Ono što želim reći je da nije kriv neutrino nego vi sami što niste informirani kakva je procedura. I zašto si slala direktno u službeni servis? Odnesi mobitel u neutrino i zamoli ih neka od službenog servisa zatraže novi uređaj s obzirom da se radi o problemu reklamacije već 3.i puta.

I još jedno jedno pitanje, jel konzum kriv ako ti nije fino dukatovo mlijeko??
Gospodine jer ste vi glupi??jer znate citati?? mobitel je poslan u ovlasteni servis gdje i treba da se posalje, naravno da sam zvala trg i trazila zamjenu uredaja jer je na popravku vec 3 put oni ne zele ni cut o cemu pricati??a isto to je u servisu takoder kazu mi da ga oni vrse samo popravke ne i zamjenu naravno lazu i sta vam nije jasno??oboje su krivi
Ivana Odobašić je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2016., 19:08   #40
Ivana Odobašić
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 7
[QUOTE=Ivana Odobašić;2951871]Gospodine jer ste vi glupi??jer znate citati?? mobitel je poslan u ovlasteni servis gdje i treba da se posalje, naravno da sam zvala trg i trazila zamjenu uredaja jer je na popravku vec 3 put oni ne zele ni cut o cemu pricati??a isto to je u servisu takoder kazu mi da ga oni vrse samo popravke ne i zamjenu naravno lazu i sta vam nije jasno??oboje su krivi[/QUOT
Ivana Odobašić je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2016., 19:11   #41
Ivana Odobašić
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 7
[QUOTE=Munjara;2951700]gđo, ako servis koji je jedini ovlašten za ustanoviti problem isti ne navodi, Neutrino u cijeloj priči nije ništa kriv jer bez servisa ne može niti je dužan išta učiniti pa ih posve bezrazložno blatite.[/QUOTE

naivni ste jako gospodine, sad se ograduju i jedni i drugi svi su oni povezani, upisite agram servis forum malo se raspitajte sta sve rade pa onda komentirajte
Ivana Odobašić je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2016., 19:43   #42
ivosimec
Premium
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Pojatno
Postovi: 598
Ti bi se prvo mogla naučiti citirati nekog pa da ne radip 3 puta isti post, a nakon toga i prestati vrijeđati.

Drugo, da neutrino itekako treba zaprimiti uređaj, jer ga šalju oni dalje a ne vi.

Tu ste napravili grešku što ste ga sami nosili direktno u servis.

No što ću to ja Vama pričati vi ionako sve znate.

P.S. Gore napišeš da je bio 2 puta na servisu, sada u drugom postu da već treći.

Daj se odluči. I također i dalje nisi napisala koja je to tvornička greška koja je ista čak i nakon promjene matične?



Eto da ja radim tamo i da mene "zoveš" da ti zamjenim uređaj radi 3-eg puta posla bi te u 3pm neinformirane balkanske

Jel ti i dalje ne kužiš da o tome odlučuje SLUŽBENI SERVIS a ne dučan gdje si ga kupila??? Ženska glavo.
__________________
*********************
ivosimec je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2016., 20:14   #43
Ivana Odobašić
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 7
Citiraj:
Autor ivosimec Pregled postova
Ti bi se prvo mogla naučiti citirati nekog pa da ne radip 3 puta isti post, a nakon toga i prestati vrijeđati.

Drugo, da neutrino itekako treba zaprimiti uređaj, jer ga šalju oni dalje a ne vi.

Tu ste napravili grešku što ste ga sami nosili direktno u servis.

No što ću to ja Vama pričati vi ionako sve znate.

P.S. Gore napišeš da je bio 2 puta na servisu, sada u drugom postu da već treći.

Daj se odluči. I također i dalje nisi napisala koja je to tvornička greška koja je ista čak i nakon promjene matične?



Eto da ja radim tamo i da mene "zoveš" da ti zamjenim uređaj radi 3-eg puta posla bi te u 3pm neinformirane balkanske

Jel ti i dalje ne kužiš da o tome odlučuje SLUŽBENI SERVIS a ne dučan gdje si ga kupila??? Ženska glavo.
poslacu ja tebe kretenu u 3pm!!! zvala sam i trgovinu i servis prave se ludi jel ti citas sta ja pisem!!! ne pada mi na pamet iz slav broda ici u zagreb nego cu im se obratiti putem odvjetnika, lp
Ivana Odobašić je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2016., 20:30   #44
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor ivosimec Pregled postova
Eto da ja radim tamo i da mene "zoveš" da ti zamjenim uređaj radi 3-eg puta posla bi te u 3pm neinformirane balkanske
Sigurno ne bi dugo radio onda.

Prilicno sam siguran da uredjaj ne moze biti stalno na popravku, tj nekakvi razumni rokovi postoje. Za to je bolje pitati u temi o povratima i sl.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2016., 20:32   #45
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
ivosimec Kako bi rekao jedan veliki gospodin iz Zagreba, "sada si dobio i vise nego sto si trazio" ccccc
Nekako mi se cini da ce Ivana odletiti na hladjenje
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2016., 20:38   #46
Ivana Odobašić
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 7
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Sigurno ne bi dugo radio onda.

Prilicno sam siguran da uredjaj ne moze biti stalno na popravku, tj nekakvi razumni rokovi postoje. Za to je bolje pitati u temi o povratima i sl.
Gospodine naravno, o tome i pricam nisam odmah trazila novce nego zamjenu uredaja jer ga popraviti nece i ne mogu, oni ne daju ni cut a mobitel na popravcima, kazu mi u trg gospodo ako vam ne daju iz servisa potvrdu znaci da je popravljiv a ja mob saljem dva puta na popravak ne tri nego dva i nisu rjesili, treci puta ice malo drukcije!!!
Ivana Odobašić je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2016., 21:45   #47
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Gospodžo, oladite tjedan dana. Ako se mislite ovako ponašati prema forumašima, nađite si drugi forum neki.

A sad dovidženja do iduće neđelje.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2016., 22:20   #48
ivosimec
Premium
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Pojatno
Postovi: 598
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Sigurno ne bi dugo radio onda.

Prilicno sam siguran da uredjaj ne moze biti stalno na popravku, tj nekakvi razumni rokovi postoje. Za to je bolje pitati u temi o povratima i sl.
Pa naravno da nebi rekao doslovno tim riječima, ali nemaš pojma koliko su naši ljudi zaostali i blentavi. Još kad ti ide krkan objašnjavat zakone sa 3 razreda osnovne škole dođe ti zlo.

Pa vidiš da ni ova gore nema pojma o čem priča. Pazi ona nije iz Zagreba pa ne misli putovat lol. Pošalje poštom mob u neutrino, oni moraju dalje riješavat, i vratiti poštom besplatno. Amen. Nikakva zivkanja ni gluposti.

Ali najčudnije je što ima isti problem a mijenjali joj ploču

Neutrino nemora ama baš nikako vratiti novce osim ako im službeni servis to ne odobri. Često se dogodi da shop dobije novi uređaj ali pošto su klijenti zahtjevni rađe im vratiš lovu a mob staviš opet u prodaju.
__________________
*********************
ivosimec je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2016., 22:27   #49
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Cudno mi je to da su joj rekli da su mijenjali maticnu ali da to nigdje ne pise da je napravljeno Tko zna, mozda se radi o problemu kojeg je tesko rekreirati pa genijalci naprave samo factory reset i salju nazad. Tesko je reci kad je dosta nejasno o cemu se radi.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2016., 22:39   #50
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Nasmijem se uz ovakve postove gospođe koja vrijeđa i zove ljude koji joj žele pomoći glupim.
Trebala je za početak i uvodno napisati kakva joj je greška i zašto ga točno šalje u servis.
"zablokira mi facebook" nije isto što i "mobitel se sam ugasi kada me netko nazove, ne radi mikrofon" što je bilo nekom poznaniku. Nije bilo ni do roma već neka hw greška.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2016., 22:39   #51
ivosimec
Premium
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Pojatno
Postovi: 598
Mogla se urazmit i napisat detaljno koje je probleme imala, gdje je točno slala, i što su napisali da je popravljeno prvi a što drugi puta.

Ljudi pljuju i dosta ta servise a nemaju pojma kako stoje stvari.

NPR imaš telefon na kojem nestane random zvuk.

Po uređaju u servisu imaš cirka 30-60min max.

Što češ učiniti? Logično novi firmware, i testirati 30 minuta uz gašenje/ paljenje uređaja.
Uređaj radi i napišeš ažurirano i ispravno.

I što se dogodi?

Klijentu za 2 dana opet stane zvuk.

Tko je kriv? Servis jer ne twstira 5 dana isti mob. - Kaže klijent.

I što onda napravi servis drugi puta? Promjeni ploču jer mu je to jeftinije nego 5 dana testirat mob i tražit problem.

Eto jedan primjer.
__________________
*********************
ivosimec je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2016., 22:43   #52
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Ili neki dan ja čekam red na platomatu HT-a da platim račune za struju i čujem mlađu curu kako se svađa sa studentom na pultu da "ona je mobitel platila 2000kn" i "vidite kako me facebook izbacuje, vidite", "evo, opet se zablokiralo sve" "pošaljite vi to na servis, ja želim neki bolji mobitel". Sve u stilu "raskinite mi u ugovor"
A ja se smijem i mećem novac u njihov platomat.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2016., 22:45   #53
ivosimec
Premium
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Pojatno
Postovi: 598
YAP radi takvih sam ja dao otkaz u sličnoj firmi makar je plača bila mrak.

Velim zgadi ti se život kad ti dođe krkan solit pamet kako telefon ne valja i hoće drugi li povrat novaca a vidiš da ti laže u lice i nema blage o čem priča

Ali to smo mi hrvati. Jer kad hrvat plati nešti iznad cirka 200+ kuna on je Bog. On može sve.
I tereti se na apslutno sve zakone i članke :d I koji postoje i koji ne postoje.
__________________
*********************
ivosimec je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2016., 09:48   #54
matko979
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Neutrino mobile/WOW shop (servis) iskustvo
Ovdje ću opisati svoje iskustvo s navedenim trgovinama i njihovim servisima. Uređaj je Oukitel K6000 (kupljen u 3. mjesecu) kojemu se na zaslonu pojavila žućkasta crta u gornjem lijevom kutu (otprilike 5. mjeseci nakon kupnje). Mobitel sam predao na servis u Neutrinovu trgovinu u Tratinskoj i oni su ga proslijedili ovlaštenom servisu (WOW trgovina i servis). Nakon 10 dana uređaj je vraćen uz odbijeni servis i objašnjenje da je riječ o „mehaničkom oštećenju ekrana uslijed jakog pritiska na isti“. Budući da nema govora o takvom čemu (prijateljičina je Nokia također imala takve crte i uredno je servisirana), uložio sam (naivno) prigovor već u trgovini (u kojoj sam upitao prodavača kakvo je to njihovo jamstvo od 24 mjeseca, a on mi je, uz vidnu neugodu, odgovorio da to ne može komentirati), a isti dan i pisani prigovor navedenim trgovinama i servisu tražeći obrazloženje odluke šire od jedne rečenice. Naravno nitko se nije udostojio odgovoriti (jer takvo što se valjda u dobrom hrvatskom poslovanju ne radi). Meni, dakle, ostaje samo ovim putem (forumi, društvene mreže) upozoriti sve buduće kupce u tim trgovinama da im JAMSTVO OD 24 MJESECA koje se kočoperi s tih stranica ništa ne znači (otprilike kao i jamstvo na mobitele kupljene u Kini, uz naravno trgovačku maržu). Pregledavajući (ponovno) njihove stranice uočava se da navedenog mobitela (Oukitel k6000) više nema u ponudi (na skladištu) pa se postavlja pitanje bi li se ekran zamijenio i prihvatio servis uređaja da je mobitel na lageru?! Ovako, pojeo vuk magare. Jedina je utjeha da sam uspio nagovoriti frendicu koja kupuje novi mobitel (i htjela je isti, po mom nahođenju, kupiti u Neutrino trgovini) da pričeka s kupnjom dok se moj ne vrati sa servisa pa je nakon ovoga slučaja odlučila potražiti drugu trgovinu (s nadom da će biti bolje sreće ukoliko dođe do servisa). Na kraju, moja poruka ovim i sličnim trgovinama „Ugled se teško stvara, ali se zato vrlo lako uništi“, a ja ću poduzeti sve u mojoj moći da ljudima ukažem na istinu kako bi se ovakvi slučajevi, u budućnosti, sveli na minimum.
matko979 je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2016., 10:18   #55
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
taj neutrino mi je smrdio ko teska prevara cim sam cijene vidio

meni u agramu na xperiji z3 uredno 2. put ekran mjenjenjaju zbog tockice zute
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2016., 11:21   #56
matko979
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Ali je nevjerojatno da se oni reklamiraju na svojim stranicama s nekakvim (sad je očito nepostojećim) 24-mjesečnim neutrino jamstvom, a čim se pojavi prvi problem prave se blesavi. Ali kao što rekoh, već sam uspio odgovoriti jednu frendicu od kupnje kod njih (a ja uglavnom gledam i probirem mobitele za obitelj i prijatelje), pa će ih ovakav pristup koštati puno više nego da su zamijenili ekran.
matko979 je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2016., 17:44   #57
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor matko979 Pregled postova
Neutrino mobile/WOW shop (servis) iskustvo
Ovdje ću opisati svoje iskustvo s navedenim trgovinama i njihovim servisima. Uređaj je Oukitel K6000 (kupljen u 3. mjesecu) kojemu se na zaslonu pojavila žućkasta crta u gornjem lijevom kutu (otprilike 5. mjeseci nakon kupnje). Mobitel sam predao na servis u Neutrinovu trgovinu u Tratinskoj i oni su ga proslijedili ovlaštenom servisu (WOW trgovina i servis). Nakon 10 dana uređaj je vraćen uz odbijeni servis i objašnjenje da je riječ o „mehaničkom oštećenju ekrana uslijed jakog pritiska na isti“. Budući da nema govora o takvom čemu (prijateljičina je Nokia također imala takve crte i uredno je servisirana), uložio sam (naivno) prigovor već u trgovini (u kojoj sam upitao prodavača kakvo je to njihovo jamstvo od 24 mjeseca, a on mi je, uz vidnu neugodu, odgovorio da to ne može komentirati), a isti dan i pisani prigovor navedenim trgovinama i servisu tražeći obrazloženje odluke šire od jedne rečenice. Naravno nitko se nije udostojio odgovoriti (jer takvo što se valjda u dobrom hrvatskom poslovanju ne radi). Meni, dakle, ostaje samo ovim putem (forumi, društvene mreže) upozoriti sve buduće kupce u tim trgovinama da im JAMSTVO OD 24 MJESECA koje se kočoperi s tih stranica ništa ne znači (otprilike kao i jamstvo na mobitele kupljene u Kini, uz naravno trgovačku maržu). Pregledavajući (ponovno) njihove stranice uočava se da navedenog mobitela (Oukitel k6000) više nema u ponudi (na skladištu) pa se postavlja pitanje bi li se ekran zamijenio i prihvatio servis uređaja da je mobitel na lageru?! Ovako, pojeo vuk magare. Jedina je utjeha da sam uspio nagovoriti frendicu koja kupuje novi mobitel (i htjela je isti, po mom nahođenju, kupiti u Neutrino trgovini) da pričeka s kupnjom dok se moj ne vrati sa servisa pa je nakon ovoga slučaja odlučila potražiti drugu trgovinu (s nadom da će biti bolje sreće ukoliko dođe do servisa). Na kraju, moja poruka ovim i sličnim trgovinama „Ugled se teško stvara, ali se zato vrlo lako uništi“, a ja ću poduzeti sve u mojoj moći da ljudima ukažem na istinu kako bi se ovakvi slučajevi, u budućnosti, sveli na minimum.
Ako ti nisu odgovorili u zakonski propisanom roku lupi im prijavi pute m Ministrastva gospodarstva pa ce im oni lupiti kaznu do 100.000 kuna za pravno osobu i 15.000 kuna za odgovornu osobu u pravnoj osobi i nekako sam siguran da ce te nakon toga netko nazvati i ponuditi ti novce nazad ili popravak uredjaja
Prijavu protiv trgovca mozes besplato predati putem web sucelja ministarstva.

Poslano sa ITT SINCGARS koristeci ACP125F Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2016., 20:38   #58
matko979
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Danas prvo stigao mail od WOW shopa, a potom me zvali iz Neutrina da vratim uređaj u zamjenu za lovu. Popodne vratio mobitel i sad čekam uplatu (navodno bi trebala sjesti na račun za dan-dva). Javit ću konačne dojmove kad lova sjedne.
matko979 je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2016., 23:30   #59
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
sestra i ja uzeli mobitele u neutrino mobile shopu, upravo zbog 24 mj garancije, reko da se ne natezemo s kinezima.... sestra uzela prije mj dana xiaomi redmi 3 pro, ja sam uzeo xiaomi redmi 3s.

prvo sto je i meni i sestri bilo cudno (posto smo oboje bili osobno uzimali mobitele u ducanu), da osoblje koje tamo radi, radi na sljedeci nacin: dodjes, kazes ja bi kupio taj i taj mobitel. lik uzima kutiju tog mobitela, stavlja u vrecicu, printa racun. niti rastvara kutiju da vidi dal je sve unutra, niti pali mob pred tobom da vidi da mobitel actually radi/ da je ispravan... imam osjecaj da kaj se njega tice, unutra je mogao biti i krumpir.

malo sam ostao paf dok sam morao trazit lika da izvadi kutiju iz te vrecice jer zelim vidjeti dal mob uopce radi. jer on je vec htio utrpat racun unutra i dati mi vrecicu u ruku. na pitanje da li je gore global verzija roma , zaposlenik odgovara s "nemam pojma".

zasad je (hvala Bogu) s mobitelima sve ok, ali interakcija, i gore navedena iskustva, ne ulijevaju povjerenje ako se bude trebala ostvarivati garancija..... :/
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2016., 00:09   #60
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
To s otvaranjem mobitela je uglavnom praksa telekoma, a u trgovinama moram priznat da nisam to vidio nijednom osim ako to nije neko izričito tražio. Uostalom zašto bi trgovac trošio svoje vrijeme na provjeravanje tvog mobitela.

Za ovo tvoje pitanje prodavaču, to je nažalost presjek stanja našeg tržišta, poslodavac zapošljava odnosno plaća ranika na kasi, a ne prodavača i onda se to tako manifestira. Čast iznimkama.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na