Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 24.02.2013., 11:41   #211
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Nije baš tako. To ti je još jedna cigla u temeljima optužbe koja ti ruši kredibilitet, a koliko vrijedi ovisi o subjektivnoj procjeni suca.

Ono što je bitno je da taj papir ni na koji način ne koristi onome tko ga potpisuje.
Tebi je jasno da ne postoji nešto što se zove "subjektivna procjena suca"? Ili "snaga kredibiliteta"?
Da napišeš na papiru kako si kopirao svaki mogući SW na svijetu, postupak je isti. Taj "potpisani papir" ne koristi nikome i ne služi ničemu.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 24.02.2013., 13:46   #212
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Nije baš tako. To ti je još jedna cigla u temeljima optužbe koja ti ruši kredibilitet, a koliko vrijedi ovisi o subjektivnoj procjeni suca.

Ono što je bitno je da taj papir ni na koji način ne koristi onome tko ga potpisuje.
Koji suci, koje suđenje i koji papiri?
Daj pliz nemoj više pisati o nečemu što se ne događa i što ne razumiješ.
Rade0n je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.02.2013., 14:34   #213
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Na sreću, taj dokument na sudu vrijedi kao lanjski snijeg...
sad si i pravni strucnjak postao?
ivo_k je offline  
Staro 24.02.2013., 16:06   #214
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Nije baš tako. To ti je još jedna cigla u temeljima optužbe koja ti ruši kredibilitet, a koliko vrijedi ovisi o subjektivnoj procjeni suca.
Nije ti ovo Amerika da se na sudu procjenjuje karakter optuženika.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline  
Staro 24.02.2013., 16:44   #215
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
sad si i pravni strucnjak postao?
Naravno.
A čim pokažeš zakon, članak i stavak koji to opovrgava, priznajem da sam u krivu.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 25.02.2013., 00:36   #216
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 465
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Prije par godina kupio sam Office 2010 paket koji je instaliran na office kompu. Trenutno ubacujem u firmu novu kantu sa novim hardverom i OS-om (W7). Mogu li postojeći Office nekako instalirati na novi komp, a da ne budem u prekršaju? Ako ga deinstaliram na starom kompu, mogu li ga instalirati na novom?
Ovisi jel je PKC (product key card) ili Retail verzija.

Ako je PKC onda ne može
Andrija M je offline  
Staro 25.02.2013., 23:54   #217
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Nije baš tako. To ti je još jedna cigla u temeljima optužbe koja ti ruši kredibilitet, a koliko vrijedi ovisi o subjektivnoj procjeni suca.

Ono što je bitno je da taj papir ni na koji način ne koristi onome tko ga potpisuje.
Kredibilitet ti ovisi koliko cigli daš odvjetniku ...
Xenon je offline  
Staro 31.03.2013., 15:36   #218
xvx1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
Imam pitanje za znalce. Radim povremeno u jednoj firmi, 4-5 dana mjesecno.
Kad sam tamo korisim svoj privatni laptop. Imam original win ali MSDNAA.
Jel bi mogli imat problema ako banu bas kad sam ja tamo?
Ja sam imao sličnu situaciju, vukao sam stalno laptop sa sobom, a onda sam software instalirao na njihovom računalu. Za software imamo Open License, a glasi na našu firmu.

Mogu li oni imati zbog toga problema? Naš legalni Software je na njihovom racunalu sa njihovim legalnim Windowsima.

Je li to prekršaj? Sav software je legalan, imamo s njima ugovor o odrzavanju, a naš software koristimo isključivo mi?
xvx1 je offline  
Staro 06.04.2013., 23:03   #219
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Kako se gleda na downgrade rights? Imam 2 računala s windowsom xp, jedan ima račun za vistu business, a drugi račun za 7 professional i oba znači po MS-u imaju downgrade rights i aktivirana su preko telefona?

Što se računa tiče, gleda li se što drugačije u slučaju obrta? Do kog vremena se smatra da vlasnik može svoju imovinu, npr. retail windows xp, unijeti u obrt?
FitzTN je offline  
Staro 06.07.2013., 20:08   #220
kFlo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Universe
Postovi: 24
Moze li mi netko reci kakva je situacija sa besplatnim igrama u igraoni, recimo League of legends i World of tanks. Upravo sam dobio info da se besplatne igre ne mogu koristiti u komercijalne svrhe, da li je to istina? Ako jest koje su opcije da te igre postanu legalne za koristenje u komercijalne svrhe? Hvala
kFlo je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.07.2013., 20:16   #221
zbuzanic
fx
Moj komp
 
zbuzanic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 225
Za downgrade ti je bitno da imas naljepnicu na kompu od viste/7/nesto, bilokoji xp pro oem kljuc i racun za vistu/7/nesto na firmu/obrt... nista drugo ih ne zanima, samo da si kupio OS.
zbuzanic je offline  
Staro 07.07.2013., 23:40   #222
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor zbuzanic27 Pregled postova
Za downgrade ti je bitno da imas naljepnicu na kompu od viste/7/nesto,
Paaaa, ne baš bilo koju verziju.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 07.07.2013., 23:48   #223
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online  
Staro 09.07.2013., 10:10   #224
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
a kakva je situacija ako imas virtualku na besplatnom softwareu i na njoj ilegalu. da li se ide za tim ili ne, tipa podizanje virtualke i pregled iste? s tim da na normalnom OS-u ostali software je naravno legalan i plaćen.

pitam, zato jer bi se tako moglo muljati a sa sadašnjim procesorima vrtim virtualku sa brdo softwarea i neki put je koristim kao i pravo fizicko racunalo. samo sto privatno to radim, ne na poslu. ali cisto me zanima sta bi bilo da se ide na taj nacin zajebavati u poslu?

p.s. moj stav je da ako zaradjujes preko nekog software, treba to i platiti..samo da to kazem >
__________________
Psycho je offline  
Staro 09.07.2013., 11:11   #225
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
U teoriji (kak ja to vidim) ti virtualku uvijek možeš fizički imat na nekom prenosivom mediju te po potrebi (kad inspekcija dođe) samo pobrisat ime virtualke tj. parametre iz sučelja ... sad to je teorija koliko bi to u praksi prošlo - pojma nemam.
Forace je offline  
Staro 09.07.2013., 11:16   #226
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Citiraj:
Autor kFlo Pregled postova
Moze li mi netko reci kakva je situacija sa besplatnim igrama u igraoni, recimo League of legends i World of tanks. Upravo sam dobio info da se besplatne igre ne mogu koristiti u komercijalne svrhe, da li je to istina? Ako jest koje su opcije da te igre postanu legalne za koristenje u komercijalne svrhe? Hvala
Istina, ali ti u igraonici ne naplaćuješ igranje igre, već korištenje računala.

Znači da nebi smio naplaćivati ni korištenje Chromea, Firefoxa, Calculatora itd itd, tako da si miran
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline  
Staro 10.07.2013., 20:00   #227
zbuzanic
fx
Moj komp
 
zbuzanic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 225
Imaju neki softver koji ti skenira komp za kljuceve itd, a da li provjerava virtualke..
Ne znam za to
zbuzanic je offline  
Staro 12.07.2013., 12:39   #228
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor zbuzanic27 Pregled postova
Imaju neki softver koji ti skenira komp za kljuceve itd, a da li provjerava virtualke..
Ne znam za to
u tome je stvar..ako virtualke nema..nema sta skenirati.

e sada..ako je vhd, mislim da bi im to trebalo biti omoguceno u programima za skeniranje jer win 7 ih prakticki moze mountati bez beda. ali ostale virtualne diskove sumnjam.

ma nema veze ionako, to je bilo hipotetsko pitanje koje mi palo na pamet sada čisto zbog načina kako sam se snašao nakon kupnje novog kompa.

jer kad sam prije dva mjeseca uzeo novi komp nije mi se dalo prebacivati podatke i razmisljati sta mi fali tako da sam ga samo pretvorio u virtualku i kako mi je sto zatrebalo prebacivao na fizički stroj. aplikacije sa virtualke sam maknuo cim sam ih instalirao na fizički stroj upravo zbog tih legalnih gluposti, a win licenci ionako imamo ko govana tako da mi to nije problem.
__________________
Psycho je offline  
Staro 13.08.2013., 10:31   #229
Fadolf
Premium
 
Fadolf's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagabria
Postovi: 490
Pozdrav, zanima me je li se netko susretao sa sljedećom problematikom.

Imam računala s instaliranim Windowsima XP kao i važeći račun za njih, ali problem su naljepnice na njima.

Naime, osoba koja je prerevno shvatila "očisti računalo" od prašine je počistila i naljepnice s njih do te mjere da su uništene do neprepoznatljivosti. Pozitivna stvar je što imam serijske ključeve tako da eventualne instalacije i reinstalacije nisu problem.

Ono što me zanima je kako državni inspektorat gleda na to. Rekao bih da je sve u redu dok god imam račun i potvrdu za to, ali opet me muči nedostatak naljepnica.
Fadolf je offline  
Staro 13.08.2013., 11:52   #230
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
U pravilu se ne gleda na te naljepnice, nego na račun. Neki ljudi naprave fotokopiju naljepnice koju zalijepe na kućište, a originalnu drže sastrane. I nema problema. Inače, te naljepnice se vrlo lako izlizaju, pogledaj samo laptope. Nema starijeg laptopa na kojem se to može više pročitati, svaka čast izuzecima. Uglavnom, ne bi trebao imati problema.
ShanTech je offline  
Staro 13.08.2013., 15:22   #231
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Citiraj:
Autor Fadolf Pregled postova
Pozdrav, zanima me je li se netko susretao sa sljedećom problematikom.

Imam računala s instaliranim Windowsima XP kao i važeći račun za njih, ali problem su naljepnice na njima.

Naime, osoba koja je prerevno shvatila "očisti računalo" od prašine je počistila i naljepnice s njih do te mjere da su uništene do neprepoznatljivosti. Pozitivna stvar je što imam serijske ključeve tako da eventualne instalacije i reinstalacije nisu problem.

Ono što me zanima je kako državni inspektorat gleda na to. Rekao bih da je sve u redu dok god imam račun i potvrdu za to, ali opet me muči nedostatak naljepnica.
radije se zabrini sto nakon 8.4.2014. iliti kraju podrske za xp.
ivo_k je offline  
Staro 13.08.2013., 17:01   #232
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
radije se zabrini sto nakon 8.4.2014. iliti kraju podrske za xp.
Čekaj, ti misliš da nakon isteka podrške ne smiješ koristiti software, koji si platio uredno?
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline  
Staro 13.08.2013., 17:21   #233
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,569
A zašto bi se zabrinio ? Šta će XP iza tog datuma napravit PUF i rasplinit se ?
Kao da i sada ima nekog korisnog supporta od Mirkosheeta.
Mnogi padaju na Mirkosheet marketing da se "mora" preći, zapravo kupiti "novi" os, na njihovu nesreću XP će još dugo sretno raditi na svakom hw za koji je izdan drajver.
Druga je stvar šta već dugo vremena ucjenjuju proizvođače i preko njih se sakrivaju ili čak ne izdaju drajveri.
Upravo zbog toga je bitno na sigurno spremiti drajvere, jedan cd po kompu / lapu je sitnica.
Nikky je offline  
Staro 14.08.2013., 10:33   #234
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
ne, ali koristiti nesigurni i zastarjeli softver kojem je istekla podrska u poslovne svrhe nije nesto sto ozbiljne firme zele.
nitko ne kaze da treba kupiti nove windowse, fala bogu postoji i macos i linux...
ivo_k je offline  
Staro 14.08.2013., 10:35   #235
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
ne, ali koristiti nesigurni i zastarjeli softver kojem je istekla podrska u poslovne svrhe nije nesto sto ozbiljne firme zele.
nitko ne kaze da treba kupiti nove windowse, fala bogu postoji i macos i linux...
Ne brinu one previše oko toga, posebno kad će se MS puno jače pobrinuti za takve ako vidi da nema dobre tranzicije.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 14.08.2013., 11:31   #236
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
ne, ali koristiti nesigurni i zastarjeli softver kojem je istekla podrska u poslovne svrhe nije nesto sto ozbiljne firme zele.
nitko ne kaze da treba kupiti nove windowse, fala bogu postoji i macos i linux...
Kakve veze ima koliko je star i/ili siguran software, koji pogoni stroj i nije nikako vezan na mrežu i nema načina prebaciti nešto sa/na njega pomoću usb/fdd/lan/wlan-a?

Programi, za njega, se rade na laptopu, koji nema wlan, a usb/cd-rom/lan su onemogućeni.
Uostalom, za sigurnost sustava se (barem mi) ne oslanjamo na MS, nego na hardverski firewall i cjelokupno antivirus rješenje.
Zadivljujuće je da nema gluposti, niti blizu, kao kod kućnih korisnika. Ne reinstalira se sistem svako malo jer se ne puni glupostima. Računalo radi ono za, što je predviđeno, a korisnik ne može ništa pokidati. Ako fizički pokida, postoji zamjena, koja spremno čeka bisere .

Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
... i kao sto rekoh, ozbiljne firme ne zele imati softver bez podrske.
Ozbiljne firme kupuju software koji i kad im treba. Ako netko prestane davati podršku za nešto, to nije automatski povod za izmjenu kompletnog sustava. Znam da je to preporučljivo, ali objasni ti to upravi i računovodstvu.
Mi se koljemo/borimo samo za ono što nam stvarno jako treba, a samo u nekim slučajevima nam prođe upgrade software-a. Npr, exchange, office, AutoCAD, Unigraphics, Windows, ali samo na računalima koja nisu vezana uz strojeve. Kad su strojevi u pitanju, ide sistem "ako radi, ne popravljaj". To je stav uprave i ne ide protiv toga .
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6

Zadnje izmijenjeno od: D1viry. 14.08.2013. u 11:43.
D1viry je offline  
Staro 14.08.2013., 11:37   #237
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
sve stoji, ali ja govorim o najcescem tipu korisnika.
a taj nije van mreze jer ovo je 2013. ne 1993.
i kao sto rekoh, ozbiljne firme ne zele imati softver bez podrske.
ivo_k je offline  
Staro 14.08.2013., 13:48   #238
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Firme koje si mogu to dopustit mjenjaju hardwer na periodima predviđenim za to. Samom promjenom hardwera dolazi i software koji ima podršku. Ali da vidim tebe kako stavljaš windowse koji imaju podršku na hardwer iz doba windows 2000, novaca za novi hardwer nema znači imaš u najboljem slučaju 512 MB rama, hardowe od 20 GB ... pa ti stavi gore windowse novije od XP.a.

U prijevodu: ozbiljna firma štiti mrežu firewallom, gatewayom itd. Znači zaštita se postavlja na ulaz tj. na most prema internetu i tu se napasti love/filtriraju, drugi nivo je zabrana korisnicima raznih instalacija - znači ograničenje korisnika.

Kod nas rijetki otpisuju hardwer koji radi, a to za sobom povlači i starije OS.ove jer nove ne možeš na takav hardwer stavljat.

Znaš onaj princip: dok radi ne diraj i nemoj ni pokušavat objasnit da novi Office/Windowsi donose boljitak napredak itd. , a na spomen sigurnosti je: pa nemamo mi ništa važnoga ili neće nas ....
Forace je offline  
Staro 15.08.2013., 14:38   #239
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
U čemu je fora sa ovime:
http://www.godkey.net/windows-7-ultimate-key-p-1.html

Smrdi mi da je tako jeftino. U slučaju da to je nekako i legalno, šta se ne može kupiti key ovdje, i dobiti račun za to i da je sve po zakonu?
Mikeyy je offline  
Staro 15.08.2013., 14:43   #240
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Ne. Scum.

Citiraj:
I bought the key, was happy with the email with product. A few months later the key says it's not legit, I email them and they are not helping at all. I'm not going to be taking the key to M$ and reporting them to paypal and my bank to get a full refund. Don't buy from these guys.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na