Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.09.2019., 16:33   #1
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,450
Mikrotik & VOIP

Znalci, trebam pomoć.

Kako osposobiti da radi VOIP kroz Mikrotik uređaj sa drugog subneta.
Znači imam centralu na jednoj lokaciji i na drugoj udaljenoj lokaciji koja je povezana s VPN tunelom imam telefon. Tunel je od A1, te na ulazu lokacije gdje je centrala postoji Mikrotik kao glavni router na sustavu. Podešen je NAT i filteri da se obje lokacije međusobno vide, te računala sa udaljene lokacije uredno rade (Internet ide sa glavne lokacije, te domena kao i sve uredske aplikacije).
Centrala vidi telefon, telefon vidi centralu i uredno se prijavi na nju, ali prilikom razgovora jedna strana ne čuje drugu stranu i kvaliteta tona ja loša.

Ako treba nešto razjasniti slobodno pitajte, probao sam gasiti sip i h323 servise, probao sam složiti NAT 1-1, ali ništa nije riješilo problem.
Sada imam složen obostrani pptp VPN sa druge lokacije (mikrotik na mikrotik) i opet ista priča.
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2019., 16:55   #2
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Koja telefonska centrala? Ako je Asterisk, tom telefonu u drugom subnetu postavi canreinvite=no i directmedia=no. Ako to ne pomogne, iskopat ću svoju konfiguraciju koja radi u egzotičnim slučajevima.
Blagus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.09.2019., 16:59   #3
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,450
unify openscape je centala i unify telefoni. Telefon radi normalno kada se donese na isti subnet kao i centrala tako da mora biti negdje problem u postavkama NAT-a na Mikrotiku
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2019., 10:24   #4
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
U tom slučaju, vidi kaj možeš u konfiguraciji mijenjati u vezi NAT-a. Koliko vidim, ima podršku za STUN, probaj to upaliti i konfiguriraj STUN server na telefonu.
Blagus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na