Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.07.2016., 23:03   #211
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2016., 00:22   #212
HONDA type R
Premium
Moj komp
 
HONDA type R's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 335
jbg, bas mora biti kombo zbog prostora, a mislim da bi 2 uredaja tih ajmo reci performansi u svojoj klasi bila dosta skuplja

edit: sta je sa onim poticajima od 800 kuna za a+++ uredaje, treba cekati natjecaj opet ili?

Zadnje izmijenjeno od: HONDA type R. 24.07.2016. u 02:26.
HONDA type R je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.10.2016., 17:42   #213
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Ekipa aj nid help.
Candy opet (nakon manje od dvije godine) otkazuje, izgleda da je opet lager u igri
http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=139
Nisam pametan dali da to opet popravljam (1000kn min.) ili da konačno kupim novu.
Ovaj put nemislim kupovati kombo tako da to nije uvjet.
Kakva su vam iskustva sa indukcijskim motorima?
Imate li kakve preporuke?
Ono što bi htio je dakako duga garancija, ali svakako nije uvjet.
Cijena, a kaj ja znam, do 3000kn recimo, ali što manje ako je moguće naravno.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2016., 09:18   #214
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
u vrlo smo sličnoj situaciji jer je meni krepao programator nedavno, ali ajde dala je svoje nakon 7-8g (whirpool toploader, skoro najjeftiniji model) i sam programator oko hiljadu kn.

pošto je mala kupaona i da bi se uopće stavila/izvadila veš mašina je potrebno pola toga demolirat odlučih se za novu i surfao par dana i našao se u elektroluxu koji trenutno ima akciju do 15.12. sa 5g gare na sve.

usporedbe radi ovo je njihov 3-4. model od početnog i 100kn je jeftiniji od početnog gorenja... oke toploader svijet je malo drukčiji od klasičnog, ali možda ti pomogne

i avoid candy
syss je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2016., 10:30   #215
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
u vrlo smo sličnoj situaciji jer je meni krepao programator nedavno, ali ajde dala je svoje nakon 7-8g (whirpool toploader, skoro najjeftiniji model) i sam programator oko hiljadu kn.

pošto je mala kupaona i da bi se uopće stavila/izvadila veš mašina je potrebno pola toga demolirat odlučih se za novu i surfao par dana i našao se u elektroluxu koji trenutno ima akciju do 15.12. sa 5g gare na sve.

usporedbe radi ovo je njihov 3-4. model od početnog i 100kn je jeftiniji od početnog gorenja... oke toploader svijet je malo drukčiji od klasičnog, ali možda ti pomogne

i avoid candy


Imao isto low budget toploader whirlpool, riknuo prošli mjesec nakon 4 godine i odmah uzeo isti taj Electrolux radi garancije.

Uglavnom, nikad više whirlpool, rikavalo je sve živo, od ležajeva do elektronike.

Jedino nisam siguran za taj touch displej, da ne bi to kihnulo, al ajd zato je tu 5g.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2016., 10:43   #216
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
nemreš vjerovat da netko ima identičnu priču ko i ja i to još sa fakin toploaderom

daj majketi poslikaj taj famozni displej koji posjeduje jer nemrem nać ni jednu jebenu sliku na netu, a dolazi tek idući tjedan, a zanima me sve što ima veze sa displejima

e da... skužio sam u dućanu da elektrolux jedini ima sistem sipanja u mašinu, a ne u onu kantu na poklopcu, ali mi nije jasno kako se dozira? ili to našodraš praška i onda on to potroši, sačuva za kasnije ili kak već?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2016., 11:11   #217
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Evo ga, uskoro ide novi nastavak pimp my washmashine
Samo nemoj da ispadne ko one čuvene (zaboravio sad firmu / model) šta su se volile zaključati i čekati odgođeno pranje boga pitaj kada ...

E da, još nešto, kad ti nije jasno onda pročitaj uputstvo (preporuka eng.)
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2016., 11:21   #218
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma pusti upuctvo, hoću ja live image
syss je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2016., 13:08   #219
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Pa bit će live imagekad se uštekaš se na JTAG / UART port
Aj nećemo više da ne dobijemo po prstima
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2016., 13:19   #220
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
lister došao info da će vešmašina sletiti danas u 15h tako da ne moraš slikati, ali ako si slikao onda možeš postat

nisam ni znao da je touch :uzjebanost:
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.10.2016., 16:50   #221
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 667
Preporucam bacit oko na forum.hr, imaju dosta opsirnu temu o perilicama, ima i par forumasa koji zvuce kao da znaju o cem pricaju, pa nije za odmet procitat.

Al kolko sam skuzio od tamo - Bosch majka.

Ja sam uzeo Bosch WAT model o kojem se toliko prica (cca 3500kn sam platio), 5 godina garancije sam dobio za njega i stajaznam - pere dobra je, ne cujem ju. Ima svakakve đinđe i senzore koji javljaju svasta nesto ali realno, daj mi opciju quick 15 i meni to dosta.
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2016., 18:58   #222
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Na Bosch ti je sada 2g. garancija(osim ako nije kakva akcija na garancije) mislim da samo Gorenje daje 5g. redovne garancije.Ja uzeo Gorenje 8424 http://www.gorenje.hr/proizvodi/bije...a/w8424/399495
u Emmezeti za 2700kn.Ima sve pa čak i nekih baji koje druge firme nemaju.Žena prezadovoljna a kad je žena zadovoljna i ja sam
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2016., 19:06   #223
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Končar isto daje 5 godina garancije.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2016., 19:32   #224
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
lister došao info da će vešmašina sletiti danas u 15h tako da ne moraš slikati, ali ako si slikao onda možeš postat

nisam ni znao da je touch :uzjebanost:
za slučaj da nije došla, touch su tipke ispod ekrana:



listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2016., 22:43   #225
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
mmm displej

sletila je danas ipak:

postimage
syss je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2016., 16:36   #226
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Hvala svima na preporukama.
Ali kako sam pisao post, tako se stari pozabavio sa filterom i dogodilo se sljedeće;
izvadio je (gledajući čika majstora zadnji put) cijelu ČARAPU iz crijeva koje ide u filter. Ta čarapa je radila tu buku koju sam zabunom usporedio sa lagerima jer je očigledno usporavala centrifugu pa sam se prepao. Plus, kada smo probali centrifugu nakon toga na prazno, da izbaci vodu, čulo se lagano lupkanje pa smo skinuli stražnji poklopac i pronašli veliki šaraf na podu. Onda smo skinuli i gornji poklopac i indetificirali odakle je šaraf (sa jedno od utega) i kad smo to vratili sve radi kao podmazano. Dakle nije do lagera, samo je očigledno da perilica sada ima već 9 godina i ništa osim tih lagera nismo mijenjali na njoj pa je valjda došlo do "zamora" materijala pa je čarapa pronašla put između gume i bubnja i napravila privremeno njesra!

Za sada je perilica u funkciji, ali definitivno će sljedeća kupnja (kad do nje dođe) biti solo perilica, bez combo sušilice!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2016., 17:27   #227
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
A sysse nigdje, uštekao se na perilicu i taži kako je klokat ?!
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2016., 13:20   #228
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
jezik pregrizao

postimage

naprava je prejebena, samo da potraje.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2016., 13:41   #229
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Na fotografiji vidim veliku četku za kosu. Ti je sigurno ne koristiš. Dakle, neka ženka je u jazbini. Nameće se pitanje, šta će ti vešmašina?
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2016., 13:43   #230
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
LOL
syss je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2016., 13:58   #231
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
btw. produžena garancija radi like a charm... prvo sam ispunio samo registraciju proizvoda pa mi ništa nije bilo jasno kak nemam produženu garanciju, nazvao electrolux i vrlo ljubazna dama mi objasnila di i šta te uzela mail gdje mi je poslala link za produženje garancije, ispunio neki osnovni upitnik i uploadao sliku naljepnice sa mašine i računa kad ono na mejl potvrda o garanciji... super

postimage
syss je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2016., 22:05   #232
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Hebeno, neka te služi dugo dugo i dobro.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2016., 09:54   #233
MAHER
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,581
WDXA42 365-S hoover perilica + sušilica

propišala, vuče vodu ko mutava, program završi a onda dalje vuče vodu i puni bubanj....

naravno par minuta kasnije poplava u kupaoni. pregledao sve moguće odvode i naravno vraćam perilicu na mjesto i kako sam je primio pukne govno od displaya.

ukratko neću candy, neću hoover i hitno moram kupit vešmašinu ( danas,sutra nešto što će netko imat na lageru)...što uzet do recimo 4-5kkn? trebam sušilicu+vešmašinu u jednom
MAHER je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2016., 10:02   #234
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Štogod uzeo, neće nikad biti pouzdano kao odvojena perilica i sušilica. Ako ne možeš uzeti odvojeno, uzmi onu s najviše garancije i pitaj trgovce na koju imaju najmanje reklamacija.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2016., 10:19   #235
MAHER
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,581
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Štogod uzeo, neće nikad biti pouzdano kao odvojena perilica i sušilica. Ako ne možeš uzeti odvojeno, uzmi onu s najviše garancije i pitaj trgovce na koju imaju najmanje reklamacija.
jbg znam,prostor.....a da trgovcima vjerujem nebih pitao ovdje, njima naravno u interesu samo prodat čim skuplje
MAHER je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2016., 10:33   #236
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Potpis @ 1v@n.
Ako možeš izbjeći kombo, izbjegni, ako ništa drugo onda poradi zamora materijala.
Dobro prouči na šta je točno jamstvo i koliko (bude preko pola perilice natpis 5 i više g. jamstva, a onda ti objasne da je to samo na motor i sl.) i obrati pozornost tko je ovlašteni serviser tj. koji servis u tvome mjestu radi popravke. To će ti biuti bitno kada izađe iz jamstva ukoliko ju želiš popraviti.

Mi u OS imamo peh da je gotovo sve (osim Gorenja i mislim Bosch-a) sve u rukama jedne te iste serviserske bande gulikoža, koji ne znaju kollio bi te oderali za rezervni dio, a jedino ga oni mogu dobaviti, i to ukolio uopće imaš sreće da ti se jave na telefon. Jasno da ih zaboli kuki za tebe i tvoj kvar kada imaju čitav grad kao taoce za servis.

Zato sam i prešao na Gorenje, iako sa Electrolux- ovim sušilicama i perilicama sam bio itekako zadovoljan....ne znam, možda sam ubo, no kod mene su obje prale/sušile barem dvije mašine veša dnevno (troje male djece+ nas dvoje), i izgurale su preko 5godina bez bitnijih kvarova (guma oko vrata na perilici izmjenjena, plaćena kao suho zlato) sve do finalnoga kolapsa (motor riknuo u oba slučaja).

Gorenje vozim oko dvije godine, za sada bez problema, no odmah naglašavam da je kvaliteta izrade (čitaj: plastični dijelovi) nešto niža u odn. na Electrolux.
Samo pazi na održavanje (kamenac, masnoće) redovito i- vozi Miško

Još jedna opaska: model Gorenje perilice koji ja imam ima jednu "kvaku": bubanj neće centrifugirati ako nije opterećen preko odreeđene mjere, tako da tvoja bolja polovica može zaboraviti na tu funkciju ako samo, recimo, pere zavjese i sl. lagane materijale, ili osjetljivu odjeću (komadno pranje, odrerđene košulje u mome slučaju, i sl.).
Moja skvo lagano popizdila na ovo, ali šta je tu je , nema nazad
  Reply With Quote
Staro 28.11.2016., 10:59   #237
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor MAHER Pregled postova
jbg znam,prostor.....a da trgovcima vjerujem nebih pitao ovdje, njima naravno u interesu samo prodat čim skuplje
Nemaš ni mjesta staviti sušilicu na perilicu?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2016., 11:02   #238
Dragster
Premium
 
Dragster's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 308
kako sam i sam kupio perilicu za novi stan pred tjedan dana, raspitivao sam se prije toga kod lokalnih meštara oko servisa, rekli su ukratko gorenje i beko da, samsung ne, kombinirano ni za živu glavu...

a i logika stvari nalaže da ako ikako možeš kupi odvojeno perilicu i sušilicu i stavi jedno na drugo, s tim kombinacijama je zbilja puno problema, nevezano za cijenu
Dragster je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2016., 11:04   #239
MAHER
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,581
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Nemaš ni mjesta staviti sušilicu na perilicu?
iskreno teško, žena ima neko ogledalo iznad od kojeg se neda....
MAHER je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2016., 18:56   #240
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Jako malo prostora imam pa sam isto razmišljao o kombinaciji ali svi kažu ni za živu glavu kombinirano ako stvarno nije jedina solucija i na kraju odustao pa naručio sušilicu a kako imam veš mašinu mogao sam malo povećati buđet. Odlučio ipak ju bubnuti u garažu pa neka dere tamo. Ako imaš prostora bilo gdje, balkon, šupa itd.. bubneš ju tamo i neka suši. Ove kondenzacijske sa toplinskom pumpom ne trebaju odvod pa mogu bilo gdje.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na