Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.09.2020., 14:35   #631
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,733
Dakle da zaključimo... ne postoji razlika između signala... analognog i digitalnog. Kao što ne postoji antena za digitalni signal ili za analogni signal. Signal je signal, bio on moduliran ovako ili onako i s ovim codecom ili onim.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2020., 14:57   #632
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Dakle da zaključimo... ne postoji razlika između signala... analognog i digitalnog. Kao što ne postoji antena za digitalni signal ili za analogni signal. Signal je signal, bio on moduliran ovako ili onako i s ovim codecom ili onim.
Općenito govoreći može ti se odgovoriti potvrdno, elektromagnetski valovi. Ali je velika razlika ono što je "zapakirano" u signalu i velika je razlika što treba dekodirati iz signala. Zato s DVB-T prijemnikom ne možeš gledati DVB-T2 kanale, čak i s DVB-T2 prijemnikom ne možeš gledati sam DVB-T2 program ako ne podržava H.265.
Sinac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.09.2020., 15:04   #633
prasak
You'll never walk alone
Moj komp
 
prasak's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
U novije vrijeme rade se prijamnici u kojima je dosta toga riješeno softverski, ali to zahtijeva veću procesorske snagu. Kod dosta prijamnika, pogotovo jeftinijih, dio obrade signala se rješava hardverski i nije nadogradio.
__________________
i5 2500k i Ryzen 5 1600
prasak je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2020., 15:10   #634
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 674
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Općenito govoreći može ti se odgovoriti potvrdno, elektromagnetski valovi. Ali je velika razlika ono što je "zapakirano" u signalu i velika je razlika što treba dekodirati iz signala. Zato s DVB-T prijemnikom ne možeš gledati DVB-T2 kanale, čak i s DVB-T2 prijemnikom ne možeš gledati sam DVB-T2 program ako ne podržava H.265.
Kako onda objasniti ovo što sam dobio sa starim, Avermedia DVB-T tunerom i DVBviewerom (slike u postu na prošloj stranici) ?
Da su TrendTV i Laudato u HD (720p) ustvari DVB-T iako im je stream kodiran u HEVCu ?.

Slovenci i/ili mađari su imali MPEG-4 na DVB-T za razliku od nas (MPEG-2), ali nisam našao da li netko koristi H.264 (AVC) ili H.265 (HEVC).
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2020., 15:11   #635
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,733
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Općenito govoreći može ti se odgovoriti potvrdno, elektromagnetski valovi. Ali je velika razlika ono što je "zapakirano" u signalu i velika je razlika što treba dekodirati iz signala. Zato s DVB-T prijemnikom ne možeš gledati DVB-T2 kanale, čak i s DVB-T2 prijemnikom ne možeš gledati sam DVB-T2 program ako ne podržava H.265.
Tako je, razumjemo se mi, samo cijela je priča krenula da postoji razlika u tunerima, a ne u prijamnicima. Prijamnik je stand-alone komad hardvera koji ima hardverski ili softverski dekoder i svoj softver koji ima podršku za nešto ili nema, dok na PC-u možeš sve softverski obraditi i praktički sa bilo kojim tunerom gledati bilo što. To je poanta cijele priče.

edit: @Max ... dakle na PC se sve može, na kutijicama iz dućana ne može. To je poanta.

Zadnje izmijenjeno od: dakky. 24.09.2020. u 15:19.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2020., 16:13   #636
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 674
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
@Max ... dakle na PC se sve može, na kutijicama iz dućana ne može. To je poanta.
Za codec dio priče mi je jasno da je softverski ali T i T2 mi se čine više hardverski odnosno nije mi jasno da li je problem u tome što stari DVB-T tuner jednostavno ne vidi T2 signal i da li ga je moguće softverski natjerati na to ? (nebitno kako je kodiran stream).
Ili da probam na primjeru 2.5" hard diskova za laptop ... bez obzira što je i 3.5" disk SATA 1, 2 ili 3, ima/nema NCQ, jednostavno ga ne možeš ugurati na 2.5" mjesto u laptopu i tu priča završava.

U međutku sam malo gledao OiV web i pod DVB-T piše da Trend i Laudato i tamo emitiraju HD tako da ima smisla što sam jedino njih ulovio sa starim tunerom ali ne i sve ostale (novi muxevi M1 i M2 koji su T2).
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2020., 10:54   #637
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Malo da razriješimo nedoumice, nemojte miješati FullHD signal s DVB-T2 emitiranjem, i "stari" DVB-T standard omogućavao je FHD, kod nas je bio u testnoj fazi i nikad dalje od toga nije otišao. Ljudi su me blijedo gledali kada sam objašnjavao da je uvođenje DVB-T s mpeg2 kodiranjem u Hrvatskoj čista glupost i da će to biti kratkog vijeka. Slovenci su uveli DVB-T s mpeg4 i oni još ne prelaze na DVB-T2 i imaju FHD signal državne televizije.

Za prijem TV signala koji nije standardno podržan od strane proizvođača, konkretno analogni signal na kartici koja je specificirana kao isključivo DVB-T kartica, radi se o tome da je sam čip TV tunera u nekoj prethodnoj inačici imao podršku za analognu TV koja je izbačena iz softvera i specifikacija proizvođača iz određenog razloga, npr. struktura novog čipa je prekopirana iz starog modela i samo nadograđena a proizvođač ne želi ulagati u softversku podršku za analogni dio.
Neki proizvođači su projektirali DVB-T čipove kada je DVB-T2 standard već bio donešen (još 2008. godine ali nije bio u upotrebi) i uključivali hardversku podršku za DVB-T2 u sam čip, te modele je moguće nadograditi da podržavaju DVB-T2 ako su hardverski napravljeni za dekodiranje DVB-T2 signala. To "reprogramiranje" svodi se na update firmwarea i/ili softvera, ne postoji nikakvo skriveno hardversko/softversko "otključavanje" TV tunera da on magično iz DVB-T postane DVB-T2 ako nije hardverski podržano dekodiranje DVB-T2 signala.
DVB-T2 TV tuneri primaju i DVB-T signal jer su unatrag kompatibilni.
I obratite pozornost na nadogradnju DVB-T2 tunera s HEVC odnosno H.265 podrškom jer su neki TV tuneri dolazili bez podrške za taj standard, ne radi se o nadogradnji s DVB-T na DVB-T2.

Ovdje je prikaz razlika između DVB-T i DVB-T2:
https://www.researchgate.net/figure/...tbl1_257877112

Zadnje izmijenjeno od: Sinac. 25.09.2020. u 13:12.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2020., 17:21   #638
leonardo
Premium
 
leonardo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: somewhere
Postovi: 284
Jučer u T-coma roditeljima uzeo EVOTV T52IR prijemnik za 189kn. Prijem signala je odličan. Tome pomaže i to što s prozora vidim odašiljač i 20tak km udaljenosti. Kada se ovaj isti prijemnik kupi kod pošte, dobije se 30 dana probni period sa svim kanalima (Cinestar, HBO, Cinemax, National Geographic, Cartoon Network, Arena Sport), no kod telekoma se nakon tih mjesec dobije kod za još dva mjeseca. Ti u stvari ne upisuješ ništa budući ti oni odmah u poslovnici odrade sve to, tako da ti doma samo spojiš prijemnik s televizorom i odskeniraš kanale.

Sam prijemnik je manja kutijica sa svim priključcima sa zadnje strane. Napajanje je dosta kompaktno i izdvojeno tako da se prijemnik manje grije što će sigurno pomoći kod trajnosti. Na dodir jedva da se osjeti da je uključeno. Priključaka ima dovoljno. Antenski ulaz, pass-through ukoliko to nekome treba, 3.5mm AV za slušalice, optički S/PDIF, HDMI 1.4, USB za vanjski disk/stick, Ethernet. Nema SCART za one televizore koji nemaju HDMI ali tada se televizor spoji preko 3.5mm adaptera. Televizori ionako iz SCARTa često koriste composite (1 linija) a ne s-video (2) ili component/RGB (3) komponente tako da je to svejedno. Adapter nije u pakiranju, ali su stavili HDMI kabel što će vjerojatno većina koristiti. Irdeto v4.0 dekoder ne može koristiti kartice što mnogima isto tako neće biti problem. Daljinski je kakav se isporučujue sa mnogim kineskim kutijicama. Dosta je lagan, visine je 17,5 cm što zaista nije premalo, ali će nekima vjerojatno trebati malo vremena za prilagodbu. Ali, moglo je biti i gore. Dugmad nisu premekana. Testirao sam na 4m i sa daljinskim zakrenutim pod kutem od 45°, što je sasvim pristojno. Sa softverske strane nije ništa posebno. Namještanja rade, EPG radi, teletekst radi, preko USB MKV 10-bit 7.1ch radi. Tako da nekih zamjerki baš i nemam ukoliko ne računam titlove. Čita vanjske titlove koji trebaju imati isto ime kao i video (.en ili .hr na kraju ne prolaze ali tako je kod dosta playera pa to ne može biti neka zamjerka). Nisam našao da se može odabrati veličina ili pozicija titla. Nažalost, za naše znakove čini mi se da će biti potrebna konverzija. Nisam previše testirao ali baratanje titlovima unutar mkv kontejnera mi je isto tako upitno.

Prijemnik je negdje u cijeni drugih kineskih složenaca. Ali, dosta njih stave SCART u kojem prespoje tko zna što i izbace passthrough, usb, ethernet (nisam testirao ali po onome što sam čitao jednako kao i kod drugih vjerujem da nema punu funkcionalnost) ili optički audio. Sveukupno za prosječnog korisnika rekao bih sasvim dovoljno. Ovdje dobiješ još 90 dana EVOTV.

Na drugom forumu je jedan kolega stavio slike prijemnika i korisničkog sučelja.
leonardo je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2020., 17:43   #639
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
Meni je u svijetu medija prodavac uvalio neki Synergy prijemnik, znam da strong valja, stronga nije bilo pa sam pitao prodavaca on nahvalio ovog Synergya da je to za naše tržište da je to super bla bla, 210 kuna. I popušio sam priču dok nisam pronašao i išao spremiti kanale i pojavila mi se poruka "Ušteda..." ili ti ga Saving by google translate

Onda mi je bilo jasno da sam vrlo vjerojatno kupio govno. Obicne kanale reproducira dobro za HD nema snage cini mi se.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2020., 18:30   #640
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
Pa kolega tebe se onda lako nagovori

"Nije me briga" a sve smo rekli šta i kako
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.09.2020., 16:22   #641
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
Haha, ma babi crkao DVB-T pa isa na brzinu kupit DVB-T2, kad ga je ovako i nako trebalo mjenjati i u svijetu medija u malla nije bilo nego synergy 209kn, vivax 219kn, i neki treci 180kn.

Mislio sam kupit Stronga, to sam vidio da uglavnom hvalite ovdje, doduse samo sam proleitio kroz temu, ali kad ga nije bilo... Mora neko bit i pokusni kunic
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2020., 11:02   #642
Oldie
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Split
Postovi: 90
Jučer sam uzeo Itek T-52IR HEVC265 u T centru, umjesto dosadašnjeg Stronga DVBT2 ali 264, pa evo malo usporedbe.

Iznenadila me veća osjetljivost tunera, na problematičnom sam mjestu što se tiče signala.
Itek hvata bolje i stabilnije.
Kutija je duplo manja, a ne grije se zbog vanjskog napajanja.
Slika i boje su odlične, bolje nego sa Strongom ili ugrađenim tunerom u TV.
Odličan fleksibilni HDMI kabel.
Vanjsko napajanje napaja i antenu, tako da sam mogao maknuti njen adapter.
Sučelje odlično, brzo pali i šalta programe.
Dok sam došao do kuće besplatni EVO TV cijeli je bio aktiviran. Nisu mi ni osobnu tražili na prodajnom mjestu, znači bez ikakvih obveza.
Plati 189 kn, uzmi i nosi.

Negativne primjedbe:

media player ne prepoznaje FLAC
na izripanim DVD VOB fajlovima trza i ne mogu mijenjati titlove, što se na Strongu moglo
ostale ekstenzije nemaju problema i titlovi su dovoljno veliki kao i na TV programima

Unutra je zadnji fw 1.16


Koliko sam vidio među ljudima u društvu i na ulici, puno ih ne zna što se sprema za par tjedana. Mislim da bi moglo doći do nestašice.

Zadnje izmijenjeno od: Oldie. 03.10.2020. u 11:15.
Oldie je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2020., 12:17   #643
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
Noob pitanje.

Trebam DVB T2 prijemnik sa RF OUT. Koliko vidim nisu baš česti.
Da li je LOOP OUT to što mi treba?

Namjena bi bila spajanje drugog DVB T2 prijemnika na taj izlaz.
Ili je bolje koristiti nekakav antenski spliter.
E-mil je online   Reply With Quote
Staro 03.10.2020., 13:19   #644
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
Intek podržava mkv x265?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2020., 13:29   #645
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
Citiraj:
Autor Oldie Pregled postova
Jučer sam uzeo Itek T-52IR HEVC265 u T centru, umjesto dosadašnjeg Stronga DVBT2 ali 264, pa evo malo usporedbe.

Iznenadila me veća osjetljivost tunera, na problematičnom sam mjestu što se tiče signala.
Itek hvata bolje i stabilnije.

Plati 189 kn, uzmi i nosi.
t-centar ili pošta?
daj sliku daljinskog pliz.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2020., 14:35   #646
Oldie
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Split
Postovi: 90
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
t-centar ili pošta?
daj sliku daljinskog pliz.



T centar

Nisam u mogućnosti za upload slike daljinskog, ali sigurno ima negdje na webu.
Slično Strongovom daljinskom.


Čita mkv265 i sve ostalo, samo zeza sa vobom i od audia ne čita flac.

Ja sam ga uzeo samo radi prodaje plazme, jer je ne mogu pokazivati kupcu bez prikaza slike u tv prijemu.
Oldie je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2020., 16:07   #647
leonardo
Premium
 
leonardo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: somewhere
Postovi: 284
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
daj sliku daljinskog pliz.
http://www.satelitin.com/index.php?topic=28267.0

Ovaj s logom od HT. Daljinski je sasvim u redu. Visine je 17,5 cm tako da tipke nisu sitne. Link sa još slika korisničkog sučelja imaš u postu iznad.
leonardo je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2020., 19:13   #648
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
fino, oni sitni daljinci su užas.

volio bi da mogu isprobat uređaj ipak, tv mi nađe ~300 kanala, a neki no-name dvbt2 box mi ih nađe 90, i niti jedan se ne vidi, svi kockaju. vratim coax u tv, sve se vidi.

trebam ubost model koji ima osjetljiv tuner. jer niti stari nytrobox kombo ne lovi dobro kao TV (a tv je šrotex cca 3-4 godine star, ima dvbt2, ali nema h265).
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2020., 19:37   #649
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Max Rockatansky Pregled postova
Kad ga je već Sinac onako nahvalio , uzeo sam danas gore spomenuti tuner, pa par dojmova ako je nekom u užem izboru.

U kutiji se osim samog tunera dobije i mala antena, mini daljinski upravljač, kratki produžni USB kabel i papir sa linkom i reg. keyem za download aktualne verzije softvera Win10TV (nema medija). Key se veže na tuner, odnosno može se instalirati na više PCa ali ne i za druge tunere.
Instalacijski file sadrži i drivere ali na njihovom webu se mogu naći i posebno.

Instalacija je prošla ok (Win10 Pro) pa sam na brzinu probao par stvari.
- skeniranje programa je prilično sporo ali ok, to se rijetko radi pa nije problem
- prijem je dobar i sa priloženom antenicom koja dolazi u paketu (Zg, Špansko)
- prebacivanje programa je sporo (bar meni), sigurno sporije od prosječnih TVa a i starog DVB-T Avermedia Twinstara kojeg sam imao prije.
- daljinski se kolje sa hotkey-evima Radeon Adrenalin softvera pa često aktivira njega
- dual-tuner funkcionalnost mi je bila glavni razlog za kupnju, pa sam time najviše nezadovoljan.

Da malo obrazložim ... najveće razočaranje je da ništa od "dual" funkcija nije dostupno sa daljinskim (wtf!?), samo mišem i tipkovnicom. PiP može biti samo predefinirane veličine (3 veličine) i pozicije (kutevi ekrana). Dakle, nema PbP ("picture by picture") na istom full-screen prikazu ili proizvoljnog pozicioniranja drugog streama. Alternativa tomu su dva razdvojena prozora ali nije me baš oduševila jer ne pamti gdje je zadnji put zatvoren pa se uvijek otvara na glavnom ekranu. Micanje prozora preko više monitora (3 u mom slučaju) ima veliki lag a ponekad se taj prozor (proces) smrzne. Također, ne sviđa mi se jer ne dozvoljava više od dva streama što je više politička odluka jer kao što je već c-shadow primjetio u svom postu, ako su na istom muxu nema prepreke da ih se vrti i više. Probleme sa Radeon softverom sam pokušao riješiti brisanjem svih njegovih hot-keysa ali za sad ne pomaže, to ću morati još istražiti.
Snimanje još nisam probao, ovo je više da nešto drnda dok radim ili da mogu malo odmoriti i pogledati nešto malo odmaknut od stola (ali i preskakati reklame ).

Sad mi se varijanta sa dva Avermedia 310 čini bolja opcija (cjenovno gotovo isto), ali možda i tamo ima neki catch, nisam uspio naći recenzije sa ovim stvarima koje me zanimaju, jer se nažalost većina svode na unboxing i prepričavanje reklamnog letka.
OK, malo sam se poigrao s WinTV tunerom.
Meni pamti poziciju prozora kod dual Window moda, koristim softver WinTV v8.5.37283 (Premium). Micanje prozora na svakom TV tuneru izvodi se s lagom, najmanji lag je kod analogne TV. Stvar je da se TV slika mora ponovno izbufferirati jer se radi o prijelazu iz jednog memorijskog područja grafičke kartice u drugo, kod mene su 2 monitora na dvije različite grafičke, Nvidia i Intel integrirane i postoji lag ali sam ga imao i s Avermediom na DVB-T. Računaj da se sada radi o većoj količini podataka za dekodiranje.
Oko dekodiranja streama, radi se o tome da svaki TV tuner može dekodirati samo jedan TV kanal, ti imaš 2 i hardverski možeš dekodirati samo 2 kanala. Više kanala je moguće dekodirati na način da se snimi cjelokupni transport stream (TS) pa dalje softverski dekodiraš. I tada se ne radi o on-the-fly dekodiranju kakvu god informaciju pokušavao netko podvaliti. Pročitaj moj prethodni post gdje sam malo objasnio osnovne razlike, pitaj ako nešto nije jasno.
Moram provjeriti za snimanje TS-a, izgleda da je defaultna aplikacija okljaštrena i ne podržava snimanje TS-a.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2020., 21:23   #650
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 674
Ja koristim WinTV 10.0.38259, možda su to razlike prema v8.5.
Jasno da se radi se o većoj količini podataka (720x576 vs. 1920x1080) a i MPEG-2 je jednostavniji za dekodiranje od HEVCa ali to i dalje ne bi trebao biti problem ako su CPU/GPU dovoljno jaki za dekodiranje.
Avermedijin softver na dual-tuneru može prikazati 3 streama istovremeno (2 iz istog muxa) i prebacivanje je radilo bitno brže (možda i zbog manje rezolucije (ukupne količine podataka)).
Nevezano na to, i dalje mi se daljinski čini loše riješen (onaj mali, "credit card" formata) koji je ovisan da li je prozor ostao aktivan, odnosno naredbe simulira kao ulaz sa tipkovnice pa se zato kolje sa shortcutovima ostalih aplikacija a najveći problem je što ne možeš paliti/prebacivati ništa vezano za dual-tuner (PiP, PbP). Avermedijin daljinac je radio nezavisno o tome da li je aplikacija (Mediacenter) ostala u fokusu a mogao je i pokretati (ili gasiti) drugi stream odnosno PiP/PbP kombinacije i njihov audio.
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2020., 22:06   #651
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Ja skoro kupio teslu u pevca, za 180kn 3 godine garancije. Kako nije za mene ne mogu ga detaljno preispitati,a li sa onim sto sam vidio sam poprilicno zadovoljan. Jer je tuner u rekordnom roku pronasao sve dostupne kanala (vanjska antena) te ih uredno poslozio, ukljucujuc i evo tv ali naravno njih ne otvara. Daljinac je neki minijatura ,ali vidjao sam i gorih. Ono sto je najbitnije, sam tuner je puno brzi od ovog stronga sto ja imam srt 8541. Iz stanja stand by kad stisnem paljenje na daljincu slika se pojavi 2-3 puta brze nego na strogu
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2020., 21:16   #652
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,498
Imam WDTV Live kao media player i uz to stari DVB-T receiver pa sad gledam zamijeniti dvije kutije sa jednom.

Nešto ovako:
https://www.banggood.com/Freesat-GTT...r_warehouse=CN

Ali nije mi problem platiti više, glavno da Android radi bez štekanja i da je DVB+PVR dio pouzdan i jednostavan za korištenje.

Ili je možda pametnije uzeti DVB receiver kao zaseban uređaj + neki od popularnih media playera uz njega
Doom je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2020., 12:31   #653
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Meni je u svijetu medija prodavac uvalio neki Synergy prijemnik, znam da strong valja, stronga nije bilo pa sam pitao prodavaca on nahvalio ovog Synergya da je to za naše tržište da je to super bla bla, 210 kuna. I popušio sam priču dok nisam pronašao i išao spremiti kanale i pojavila mi se poruka "Ušteda..." ili ti ga Saving by google translate

Onda mi je bilo jasno da sam vrlo vjerojatno kupio govno. Obicne kanale reproducira dobro za HD nema snage cini mi se.
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Haha, ma babi crkao DVB-T pa isa na brzinu kupit DVB-T2, kad ga je ovako i nako trebalo mjenjati i u svijetu medija u malla nije bilo nego synergy 209kn, vivax 219kn, i neki treci 180kn.

Mislio sam kupit Stronga, to sam vidio da uglavnom hvalite ovdje, doduse samo sam proleitio kroz temu, ali kad ga nije bilo... Mora neko bit i pokusni kunic
Kritična greška kupit ovo babi, a i normalnom čoviku.

Uređaj je glup, svakih tjedan dana reskenira programe, i doda UnknownChnl1-13 na prva mista i skroz razbuca listu programa, i onda jadnoj babi Dnevnik vise nije na prvom di joj je zadnjih 70 godina nego nekad na 13 nekad na 28.

Opciju za iskljucit reskeniranje nisam našao, i isto tako nema opcije da kad se upali uređaj da prebaci odma na njegov HDMI port. Što je stari vivax radio sa SCART kabelom.

Uređaj je govno i nemojte ga kupovat jer ovakvi proizvodi ne zaslužuju novac, nadam se da ce svijet medija dopustiti zamjenu.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2020., 14:41   #654
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Max Rockatansky Pregled postova
Ja koristim WinTV 10.0.38259, možda su to razlike prema v8.5.
Jasno da se radi se o većoj količini podataka (720x576 vs. 1920x1080) a i MPEG-2 je jednostavniji za dekodiranje od HEVCa ali to i dalje ne bi trebao biti problem ako su CPU/GPU dovoljno jaki za dekodiranje.
Avermedijin softver na dual-tuneru može prikazati 3 streama istovremeno (2 iz istog muxa) i prebacivanje je radilo bitno brže (možda i zbog manje rezolucije (ukupne količine podataka)).
Nevezano na to, i dalje mi se daljinski čini loše riješen (onaj mali, "credit card" formata) koji je ovisan da li je prozor ostao aktivan, odnosno naredbe simulira kao ulaz sa tipkovnice pa se zato kolje sa shortcutovima ostalih aplikacija a najveći problem je što ne možeš paliti/prebacivati ništa vezano za dual-tuner (PiP, PbP). Avermedijin daljinac je radio nezavisno o tome da li je aplikacija (Mediacenter) ostala u fokusu a mogao je i pokretati (ili gasiti) drugi stream odnosno PiP/PbP kombinacije i njihov audio.
Skužio sam da WinTV snima TS ali je unutra samo jedan kanal, nije cjelokupni TS. Negdje sam naletio na podatak da PCI-E kartice skidaju cijeli TS ali ne mogu provjeriti.
To što je Avermedia izvodila 3 kanala s 2 tunera je softverski riješeno, bojim se da za DVB-T2 neće biti to moguće bez da netko zasuče rukave i isprogramira dobro optimiziranu varijantu jer je u pitanju veliki protok podataka.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2020., 22:39   #655
MatejRh
Registered User
Moj komp
 
MatejRh's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Pozdrav svima,razmisljam o kupnji 2 dvb t2 prijamnika.
Gledao sam modele Strong 8541,Strong 8222 i AMIKO IMPULSE.
Bitno mi je da ima teletext,mijenjanje rasporeda programa po zelji tako da kada ih jednom poslozim da stoji tako cijelo vrijeme,informacije o gledanom sadrzaju trenutno i unaprijed par dana i dobra kvaliteta signala te dobro sucelje(pozeljan hr izbornik)
Ako ne preporucate ni jedan od navedenih,molim da napisete koji preporucate i zasto.
Mogu izdvojiti do 400 kn po prijamniku.

Zadnje izmijenjeno od: MatejRh. 06.10.2020. u 17:50.
MatejRh je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2020., 06:51   #656
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,055
kopija je online   Reply With Quote
Staro 06.10.2020., 11:05   #657
ExtremePower
Premium
Moj komp
 
ExtremePower's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Moj dom Krapina
Postovi: 246
Uzeo sam danas u T-centru u Vukovarskoj prijamnik Intek za 189 kuna.
Dobije se 90 dana (30+60 dana) besplatnog EVOtva.
Preporučujem svima koji trebaju novi digitalni prijamnik DVB-T2.
__________________
ExtremePower je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2020., 12:36   #658
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Citiraj:
Autor ExtremePower Pregled postova
Uzeo sam danas u T-centru u Vukovarskoj prijamnik Intek za 189 kuna.
Dobije se 90 dana (30+60 dana) besplatnog EVOtva.
Preporučujem svima koji trebaju novi digitalni prijamnik DVB-T2.
Baci pogled ako ima HDMI CEC negdje u postavkama. Ili drugacije sroceno, kada gasis tv dali se on gasi i obrnuto, dali kada upalis tv on se upali? Mozes li mijenjati kanale preko TV daljinskog?
mann je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2020., 12:38   #659
Badboy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 294
Citiraj:
Autor ExtremePower Pregled postova
Uzeo sam danas u T-centru u Vukovarskoj prijamnik Intek za 189 kuna.
Dobije se 90 dana (30+60 dana) besplatnog EVOtva.
Preporučujem svima koji trebaju novi digitalni prijamnik DVB-T2.
hrt normalno lovi?

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
__________________
Život je samo san na putu prema smrti!
Badboy je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2020., 12:41   #660
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
Intek nema HDMI CEC (trenutno).
Netko je otpakirao firmware za Inteka, ima opcija za hdmi-cec ali je HT odlučio ne uključiti u njihow (makar trenutni fw) cec.
https://www.evotv.hr/datastore/files...6_20200707.zip

https://www.evotv.hr/podrska/tehnick...-i-nadogradnja
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na