Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.02.2010., 22:35   #1
D.O.M.I.
Premium
Moj komp
 
D.O.M.I.'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 269
Štekanje / trzanje u igrama

Od prije 2 mjeseca otkako sam kupio novi monitor iz potpisa, događa mi se vrlo iritantno trzanje/zastajkivanje u ponekim igrama koje se prije na 1024 rezi naravno nije pojavljivalo , svakih par sekundi slika ''štucne'' i vjerojatno to večina ljudi ni ne primjeti no meni to izrazito smeta . Kako sam dobio odgovor da je trenutna grafa ipak malo preslaba da vuče igre na toj rezoluciji na high, zadovoljio sam se i pomirio sa situacijom, međutim primjetio sam da se trzanje događa i na sasvim normalnom FPS-u gdje nebi smjelo biti apsolutno nikakvog štucanja slike (primjer L4D2 konstanto trzanje slike na oko 100 fps, mass effect 2 ~ 45 fps itd. ), te mi to nije jasno. Bilokakvo objašnjenje je dobrodošlo
D.O.M.I. je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 22:42   #2
Majo
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb,Dubrava
Postovi: 2,281
Drivere reinstaliraj.
Majo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.02.2010., 11:36   #3
D.O.M.I.
Premium
Moj komp
 
D.O.M.I.'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 269
maknuo stare drivere, pobrisao ostatke s driver sweeperom u safe modu, stavio nove catalyst 10.1 i problem postoji i dalje.
Međutim primjetio sam da se to trzanje pojavljuje tek nakon što komp radi malo duže vremena, znači jučer navečer oko 22 h kad sam stavio nove drivere i resetiro komp, ni u L4D2 ni u ME2 trzanja nije bilo, dok danas ujutro nakon što je komp radio cijelu noć , trzanje je ponovno tu
D.O.M.I. je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2010., 12:12   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,355
Pregrijavanje grafe? Prati malo temperature grafe dok igraš pa nam ih javi.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2010., 12:24   #5
D.O.M.I.
Premium
Moj komp
 
D.O.M.I.'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 269
nope, grafa u maksimalnom opterećenju dostiže jedva 60 ° a to je skoro nikad, najćešće se vrti oko 50 ° C
D.O.M.I. je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2010., 12:48   #6
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,355
Upikni grafu u neki drugi komp pa vidi ima li tamo trzanja. btw, koja je to točno grafa? Naime, ako je u pitanju neka jednoslotna, onda su temperature vjerojatno više, ali ti očitanja ne vrijede pa piše puno manje. Osobno, čisto sumnjam da su u pitanju temperature koje navodiš jer se 4850 solidno zagrijava sa većinom stock coolera.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2010., 21:01   #7
D.O.M.I.
Premium
Moj komp
 
D.O.M.I.'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 269
grafa je Gainward Radeon 4850, a vjerojatno je jednoslotna ako misliš na onaj prostor šta zauzima u kućištu iza (sry ako griješim ,nisam baš upućen u takve stvari )
uglavnom, nemam je gdje testirati na drugom kompu a i mislim da s njom je sve u redu jer se trzanje pojavilo kao što sam rekao tek nakon kupnje novog monitora i povećanje rezolucije s prijašnjih 1024x768 gdje je sve radilo savršeno na sadašnju 1920x1080 gdje trza samo u tim ponekim igrama. Jeli moguće da je stvar u windowsima il neš slično ili nečem softverskom , jer ironično mi je vidit igre koje najviše igram da mi trzuckaju cijelo vrijeme na tolko velikom FPS-u dok neke druge koje tek upalim tu i tamo rade savršeno ^^
D.O.M.I. je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2010., 12:04   #8
ivoHuljev
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 306
Veca rezolucija, vece mucenje graficke. Probaj igrati neku igru na rezoluciji prijasnjeg monitora.
ivoHuljev je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2010., 12:08   #9
Jumperrr
Banned
Moj komp
 
Jumperrr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: ...
Postovi: 191
Citiraj:
Autor ivoHuljev Pregled postova
Veca rezolucija, vece mucenje graficke. Probaj igrati neku igru na rezoluciji prijasnjeg monitora.
potpis, probaj ukljucit vsync, ako nista od tog probaj clean windowse mozda je do harda pa kad srota zalaga

Zadnje izmijenjeno od: Jumperrr. 18.02.2010. u 12:20.
Jumperrr je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 09:52   #10
D.O.M.I.
Premium
Moj komp
 
D.O.M.I.'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 269
vsync je uključen u svakoj igri i ne pomaže ništa, problem je isti, a winsi su instalirani u 8. mj zadnji put pa mi možda bilo dobro u skorije vrijeme napravit clean install o kojem sam i ja razmišljao
D.O.M.I. je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na