Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.08.2023., 13:02   #3001
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
ja sam bez problema podizao s onom koja svijetli u mraku ali sad nisam par mjeseci, posto trebam dic nes para, probam sutra vjerovatno pa javim
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2023., 21:28   #3002
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Imam pitanje, učlanio sam sina u fan klub jednog nogometnog kluba, ali su kod plaćanja tražili IBAN što mi nema nikakvog smisla, ali eto upisao sam IBAN od Revoluta i sve je prošlo. Kao plaćeno je i kartica je na putu. Meni na Revolutu ništa ne piše, ništa nije skinuto tako da nemam pojma što se događa, IBAN se daje isključivo za uplate, a ne za plaćanja tak da mi nije jasno kako će oni to naplatit.

Ima netko slično iskustvo?
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2023., 10:37   #3003
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Imam pitanje, učlanio sam sina u fan klub jednog nogometnog kluba, ali su kod plaćanja tražili IBAN što mi nema nikakvog smisla, ali eto upisao sam IBAN od Revoluta i sve je prošlo. Kao plaćeno je i kartica je na putu. Meni na Revolutu ništa ne piše, ništa nije skinuto tako da nemam pojma što se događa, IBAN se daje isključivo za uplate, a ne za plaćanja tak da mi nije jasno kako će oni to naplatit.
SEPA direct debit. Ono što je prije kod nas bio "trajni nalog" samo se njega ugovaralo u banci sa strane platitelja, a SEPA direct debit se ugovara od strane primatelja. Dao si im odobrenje da ti se naplaćuju s tog računa. Amazon ima istu opciju.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2023., 12:45   #3004
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
SEPA direct debit. Ono što je prije kod nas bio "trajni nalog" samo se njega ugovaralo u banci sa strane platitelja, a SEPA direct debit se ugovara od strane primatelja. Dao si im odobrenje da ti se naplaćuju s tog računa. Amazon ima istu opciju.
Aha kužim, tnx na objašnjenju.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2023., 19:51   #3005
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Vani je to skoro pa default način. Struja, voda, internet, 99% ti ide na sepa plaćanje.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2023., 22:54   #3006
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
dignuo na RBA bankomatu pare prije par dana bez problema.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2023., 16:05   #3007
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Da li većina ovdje koristi "Free" plan ili netko plaća mjesečno za Plus/Premium/Metal ?

Kakvi su realni benefiti za Hrvatsko područje ako se uzme neki od planova koji se plaćaju ?
Hvala
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2023., 16:10   #3008
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Da li većina ovdje koristi "Free" plan ili netko plaća mjesečno za Plus/Premium/Metal ?

Kakvi su realni benefiti za Hrvatsko područje ako se uzme neki od planova koji se plaćaju ?
Hvala
Plaćam Plus jer imam dvoje klinaca kojima treba Junior.
Feyd je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2023., 16:16   #3009
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor Feyd Pregled postova
Plaćam Plus jer imam dvoje klinaca kojima treba Junior.
Evo i ja imam dvoje klinaca, od toga jedno krenulo u srednju školu u drugi grad.
Kako funckionira taj Junior account, koje su prednosti ?
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2023., 09:47   #3010
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Evo i ja imam dvoje klinaca, od toga jedno krenulo u srednju školu u drugi grad.
Kako funckionira taj Junior account, koje su prednosti ?
Prednosti u odnosu na nešto drugo ili prednosti u odnosu na to da nemaju karticu?

Moji su puno mlađi, 11 i 9 godina, ali ih želim naučiti upravljanju novcem. Gotovina mi ne dolazi u obzir jer je nepraktična.

Ti im otvoriš account preko svojeg Revoluta, oni instaliraju aplikaciju na mobitel i onda se QR kodom ulogiraju, svatko dobije svoju karticu, u Plusu mi je čak kartica bila džabe, imaju karticu sa svojim imenom. Imaš uvid u sve njihove troškove, možeš blokirati karticu, dizanje gotovine, online plaćanja i slično. Ja svojima džeparac isplaćujem po zadacima, npr. slaganje kreveta, pražnjenje perilice ujutro i slično, ako zaboravim mogu sami zatražiti preko aplikacije.

Isto tako kad ih pošaljem u dućan, plate svojom karticom, ja im refundiram preko Revoluta, nema prljavog keša, ne pada mi napamet davati im moju karticu.
Feyd je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2023., 14:36   #3011
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Ja imam metal zbog osiguranja. Kako sam vani i često putujem bilo mi je jeftinije uzeti metal nego odvojeno svaki put putno osiguranje. Metal me godišnje došao 120eur a samo putno za duži rok preko Croatije nešto čak i više.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2023., 22:34   #3012
Fatal1ty Z77
Registered User
Moj komp
 
Fatal1ty Z77's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: WW
Postovi: 90
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Ja imam metal zbog osiguranja. Kako sam vani i često putujem bilo mi je jeftinije uzeti metal nego odvojeno svaki put putno osiguranje. Metal me godišnje došao 120eur a samo putno za duži rok preko Croatije nešto čak i više.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Od 21/08/2023 Metal je 17.99 mjesecno ili 175 godisnje...

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Fatal1ty Z77 je offline   Reply With Quote