Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.01.2008., 19:19   #31
kripton
Cars & Tunning
Moj komp
 
kripton's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vukovar - Rijeka
Postovi: 533
Citiraj:
Autor mad max Pregled postova
da se malo osvrnem na ovaj post:



da, 6800LE nije bila losa kartica, ali u ono vrijeme kad je bila aktualna... ovisi o primjerku kakav si dobio imao si mogucnost OC-anja, ali buduci da je gore bila DDR1 mema nisi ju mogao bas previse clockat te ona nikako nije mogla biti brza od 6800GT (kojoj je DDR3 mema po defaultu dolazila na 1GHz)...

sto se tice otkljucavanja, nisu pimpovi nego pajpovi ili pipelineovi i nije se svaka 6800LE mogla otkljucat na 16,6 , vecinom su isle na 12,5 ili 12,6 , a samo ako si imao dosta srece se mogla otkljucat na 16,6 bez artefakata, ali opet, spora DDR1 mema ju je klala...



na ovo da je 6800LE natjerana na 600/1100 stvarno nemam komentara... niti ultre nisi mogao natjerat iznad kakvih 450-460MHZ, a kamoli onda LE



drugi pajpovi su zatvoreni jer su ili bili neispravni ili je nvidia namjerno zakljucala ispravne pajpove kako bi mogla na trziste lansirati jeftiniji proizvod 6800LE ili vanilla (a zapravo su bili 6800GT sa nakalemljenom DDR1 memom)... ako si dobio cip sa prvim slucajem onda jbg, dobio si artefakte sa otkljucavanjem, a ako si dobio cip sa drugim slucajem onda si mogao otkljucat i biti sretan...

ovo za crysis i FPS-e se necu mijesat (ROFLCOPTER) ^^
Jesi, u pravu si. No sto sam rekao 600/1100 sam nasao na google i mozda nije bas toliko jer su se onda ti likvi za***. upisi u google i naci ces, ali je bar priblizno jer znam da se govorilo da se 6800LE moze prakticki pretvoriti u GT i bas sa leadtekom.

Ako sam falio jbg, hvala na ispravci
__________________
NovA Squadron

D6C DOHC GTi 16v | D2A SOHC on 2Barrel-Solex 8v | Red Devil | D2F SOHC GTi 8v |
kripton je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2008., 16:29   #32
Osta
Premium
Moj komp
 
Osta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 280
e sada sam totalno nabrijan na 6800 i crysis pa idem kopati po tavanu...imam negdje jednu 6800gt pa da vidim kako se crysis vrti, pošto očigledno može vrtiti na high...moj dotični komp na visti sa onom postvakom iznad high se pretvara u staro željezo, a ni high neide baš bez problema....
Osta je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na