Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.03.2013., 00:39   #1
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
(riješeno) Update drivera nvidia kartica - problem

Evo vidim da je puno ljudi preko neta imalo isti problem. Mene muči taj problem.

Naime, prilikom updateanja drivera za bilokoju od novije generacije nvidia kartica dešava se to da nakon Welcome ekrana i boota windowsa, jednostavno dobijemo crni ekran i izgubimo signal s grafičkom karticom.

Problem nije u grafičkoj kartici, znači nije vrisnula. Probao sam hrpu načina preko neta ali meni osobno nijedan nije pomogao, niti instaliranje starijih drivera, ništa.

Još nisam probao clean instalaciju Windowsa 7, iako mi je FRipper instalirao clean instalaciju prije 2 dana.

Uglavnom postoji problem s karticama i uglavnom niko ne zna rješenja na taj problem. Ako je neko imao sličan problem nek mi molim vas javi, volio bih koristiti računalo u nativnoj rezoluciji i odigrati par igara, ništa zahtjevno, ali izgleda da je i to nemoguće ovih dana.

Btw, isprobao sam i integriranu grafu, radi uredno, nije problem do matične. Jednostavno su driveri u banani. Isprobao sam 3 starija drivera od nvidije i nakon instalacije svakog poslije Welcome ekrana mi se zacrni ekran i gubim signal sa grafičkom, u safe modu pc uredno radi.

Nixis je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2013., 02:19   #2
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Nije sigurno da je do nestabilnosti Nvidia PowerMizera, ali vrijedi pokušati, pošto je dosta ljudi putem promjene/isključivanja power level opcije rješilo svoje probleme



Obavezno škicnuti u opis videa.
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.03.2013., 13:43   #3
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Hvala na pomoci ali nazalost nije pomoglo.

Probao sam sve kao u videu ali nista, cak ni nemam nijedan folder s toliko keyeva.

Ne znam sta da radim..

Instalirao sam i clean windowse, opet isto...
Nixis je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2013., 15:36   #4
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
probaj neke dosta starije drivere , ne najnovije
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2013., 17:54   #5
ARazer
Registered User
Moj komp
 
ARazer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Delnice
Postovi: 21
Jesi probao izbrisat stare drivere Driver sweeperom u safe modu i onda stavit nove?
ARazer je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2013., 18:02   #6
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Ista stvar, propao sam od 260.xx sve do zadnjeg 314.

Postoji mogućnost da mi se grafa i matična/proc "ne slažu" ?
Nixis je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2013., 18:03   #7
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Citiraj:
Autor ARazer Pregled postova
Jesi probao izbrisat stare drivere Driver sweeperom u safe modu i onda stavit nove?
Svaki put prije nego sam instalirao druge drivere sam stare pobrisao u driver sweeperu i provjerio 2 puta da je sve izbrisano i iz registry-a.
Nixis je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2013., 18:04   #8
ARazer
Registered User
Moj komp
 
ARazer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Delnice
Postovi: 21
Probao si instalirat u safe modu ?
ARazer je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2013., 18:06   #9
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Citiraj:
Autor ARazer Pregled postova
Probao si instalirat u safe modu ?
Da
Nixis je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2013., 19:57   #10
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Nadam se da nije problem ako je double post, htio bi da ljudi vide kakvo je stanje i što sam napravio sve, jer komp zasada radi.

Objasnit ću detaljno što sam radio jer sam čuo da još ljudi ima isti problem.

Znači, nakon brisanja starih drivera i instaliranja drugih (bili noviji ili stariji) problem je ostao isti. Znači to vam vrlo vjerojatno neće pomoći uopce.

Ono što je meni radilo (barem zasad ako se ne ugasi svaki trenutak):

Imao sam gore neke drivere 286.xx , nisam brisao njih nego napravio update na 314.21

Zatim sam promjenio u BIOSu Dual Monitor - Enabled. Na taj način sam uspio upaliti windows dok su driveri instalirani. Po ovome je komp valjda radio sa obje grafe (integrirana i gts 450).

Uglavnom to mi je dalo dovoljno vremena da promjenim u nVidia control panelu sljedeće:

Manage 3D settings -> Global Settings ->

1. Multi-display/mixed gpu aceleration - promjenite na single display performance mode
2. Power managment mode - promjenite na prefer maximum performance

Nakon toga komp se ugasio nakon 1h. Logično mi je bilo da moram i u BIOSu maknut multi display odnosno monitor.

Ponovio sam korak i u BIOSu vratio Multi Monitor -> Disabled

Također, pod primary gpu sam stavio sa Auto na PCIe

To vam se nalazi pod advanced opcijama u biosu mislim pood Tools, pa nekakav Agent i onda GPU settings ili nešto slično. Malo kopajte dok ne naiđete.

Nadam se da pomogne nekom. Komp sada radi već 1h.

Također, na kraju kad sam restartao komp nakon posljednje izmjene u BIOSu, dodao sam ove keyeve gore koji su u videu skrolajte gore i pogledajte video. Ako vam nije jasno kako kljucevi idu, skrolajte u komentare videa postavili su ljudi.


Da napomenem, prije kad sam brisao stare i instalao nove drivere, u registryu uopce nisam imao ove grane kao u videu, sada imam.

Eto, nadam se da pomogne nekom i da sam bio razumljiv. Ne vjeruje da će raditi ovo, ali zasad radi.
Nixis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.03.2013., 16:07   #11
poker
Premium
Moj komp
 
poker's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 225
e to je tako kad imaš integriranu i normalnu grafu a bios je malo glup da odredi prioritetnu grafiku to se zna dogoditi na jeftinijim pločama s lošijim biosom ja ti u pravilu odmah kad napravim instal winsa idem u bios da ga podesim i još dosada nisam imao ovakve probleme .Pogledaj koja ti je revizija biosa i probaj update možda noviji riješi tvoj problem .Nedavno sam radio instal win7 ultimate na mbo fm2 + atlon x4 (asrock i mislim daje proc 740 ? model ne sječam se točno) i kad sam otišao u bios sve je bilo namješteno kako treba i revizija biosa je zadnji dostupan i on je instaliran gore
poker je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2013., 19:22   #12
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Citiraj:
Autor poker Pregled postova
e to je tako kad imaš integriranu i normalnu grafu a bios je malo glup da odredi prioritetnu grafiku to se zna dogoditi na jeftinijim pločama s lošijim biosom ja ti u pravilu odmah kad napravim instal winsa idem u bios da ga podesim i još dosada nisam imao ovakve probleme .Pogledaj koja ti je revizija biosa i probaj update možda noviji riješi tvoj problem .Nedavno sam radio instal win7 ultimate na mbo fm2 + atlon x4 (asrock i mislim daje proc 740 ? model ne sječam se točno) i kad sam otišao u bios sve je bilo namješteno kako treba i revizija biosa je zadnji dostupan i on je instaliran gore
Updatea sam BIOS sa 0603 na 1002. Sad je prije par dana izašao zadnji bio, znači gore je predzadnji trenutno.

A i mislim da to nema tolike veze jer sam stavio da je PCIE grafa prioritetna.

Eto jučer sam instalirao i chipset drivere, sve živo od mboa, vratio grafu unutra opet, u device manageru izgasio intel hd integriranu.

Radilo je od 17h navečer do 6h ujutro, kad sam prekinuo torrent i ugasio komp. Ujutro upalim komp, opet izgubljen signal s displayem totalno, ni dvi ni vga kablovi ne pomazu,morao sam opet iskljucit grafu da bi se slika pojavila preko integrirane.

Stvarno sam iscjedio živce s grafom, driverima, biosom. Jedino što sad može biti problem je sama grafa. Pratio sam i temperature i u igrama cpu nije prelazio 45 a grafa 55 stupnjeva, što nije puno.

Znam da je matična jedna od jeftinijih ali ipak mislim da nije smeće i toliko loša. Dešava se isto hrpi ljudi na zvjerima od matičnih. nVidia već skoro 2 godine ništa ne poduzima makar na njihovim forumima ima 50 strana thread o ovom problemu.

Katastrofa.
Nixis je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2013., 00:44   #13
poker
Premium
Moj komp
 
poker's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 225
hm zanimljivo ako ikako možeš probaj ubosti neki jači proc da provjeriš sa svojom gts450 da nije problem u procu.Kod kolege se događa random blue screen i bio je problem u grafi baš ta gts450 gainward(isti čipovi i kod palita) rečeno mu je iz servisa nekakav kvar kod čipova memorije.
poker je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2013., 05:16   #14
Helix
Premium
Moj komp
 
Helix's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 244
Pozdrav ljudi,
mene je dohvatio ovaj problem također nakon instaliranja 314.21 drivera (prije su bili 290.53). Novi driveri su prvi dan radili, sve dok se iduci dan tokom igranja nisu srusili.
Znaci, komp dolazi do loga od Windowsa 7.. nakon toga se monitor iskljucuje i javlja da nema signala, no moze se cuti da ulazi u windowse.
Isprobao sam 4-5 razlicitih drivera, no sa svima je isto, crni ekran nakon windows loga.
Komp u safe modu normalno ulazi u windowse, kao i onda kad su driveri deinstalirani.
Jedina je razlika da sa driverima 290.53 ili nekom starijom verzijom, uspijeva doci ("cak") do welcome poruke..nakon cega slika nestaje, ali i komp se resetira nakon 10-ak sekundi.

Drivere inace uvijek nakon deinstallacije dodatno cistim sa driver sweeperom, pa reboot, pa instalacija novih.

Graficku sam isprobao kod frenda i normalno radi, monitor također.

Jos nisam probao sve sto je Nixis napisao, pogledat cu, ali mislim da nisam u BIOSu nigdje skuzio da ima za dual monitor opcija.
Kao prioritetna je postavljena PCIe graficka.

Zadnje izmijenjeno od: Helix. 05.04.2013. u 05:31.
Helix je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2013., 12:53   #15
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Smile Windows XP update

Grafička je na Moj komp i imam najnovije drivere za tu grafičku (provjerio sam na nVidijinim stranicama, a kada odem na Windows update, pokazuje mi da postoje novi driveri za moju grafu

nVidia - Other hardware - NVIDIA GeForce 7600 GT
Download size: 149 MB , 8 minutes
nVidia Other hardware software update released in March, 2013


nVidia - Other hardware - NVIDIA GeForce 7600 GT
Date last published: 3/30/2013
Download size: 149 MB
nVidia Other hardware software update released in March, 2013


A ovo mi izbacuje nVidia drivers update:

GeForce 7600 GT 307.83 Your PC currently has the latest driver installed for your GPU. No driver update is necessary at this time.

GeForce 307.83 Driver
Version 307.83 - WHQL
Release Date 2013-02-26 0:00:00
Operating System Windows XP
Language English (US)
File Size 148.55 MB


Pretpostavljam da Windows update govori o beta verziji, ali bih volio čuti mišljenja forumaša.
Trbonja je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglas Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na