Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.09.2020., 11:52   #61
zdravko_c
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 524
iz mog iskustva, ne voze vikendom, predzadnja pošiljka sa mailboxde, je u Madjarsku stigla u petak 03.07.2020 i tek je u ponedjeljak 06.07.2020 stigla u HR, Popovec, a 07.07 je dostavljena meni. Pošiljka poslana ovaj tjedan u ponedjeljak 07.09, 08.09 je stigla u Mađarsku, sinoc je stigla u Popovec i jutros je u Vinkovcima na dostavi.
zdravko_c je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2020., 12:13   #62
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,458
Citiraj:
Autor robimarko-bug Pregled postova
Da, taj Zittau je tocno na granici DE i CZ pa je vjerovatno CZ GLS jefriniji
A.. a zato pise CZ u trackingu, a je se cudio tome!

Inace, GLS ne radi vikendom.. zadnji paket dosao u petak navecer u HR, i u pon mi dostavljeno doma.

__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.09.2020., 14:57   #63
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,631
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2020., 15:08   #64
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Vjerojatno ništa do sljedećeg tjedna.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2020., 15:20   #65
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,066
Ništa do idućeg tjedna, danas će ti do HU stići, sutra je kod nas a radni dan poslije ide dostava.
robimarko-bug je online   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 07:25   #66
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,631
thx
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2020., 17:47   #67
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
Ima li neki "mailbox.de" za UK sa slicnim cijenama ko ovaj. Našao sam jedan artikl od 9 funti za koje je shipping u EU 25 funti, a u UK je 3 funte...
Pa racunam ako ima neki mailbox za 12 funti+3 funte, mi je ok, 25 mi je previse za artikl od 9 dimenzija 15x15x3 tezine 1/4 kila...
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2020., 17:54   #68
zdravko_c
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 524
Forward2me.com
zdravko_c je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 15:21   #69
KillerLoop2807
motion graphics freak
Moj komp
 
KillerLoop2807's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Kutina
Postovi: 175
Citiraj:
Autor zdravko_c Pregled postova
Forward2me.com
Čovjek traži jeftini forwarding, a prvo što vidim na ovoj web stranici je "UK Parcel Forwarding from Ł14.05 to Croatia"...

Ja osobno nisam našao jeftini forwarding iz UK, tražio sam zbog Amazona koji hrpu stvari ne šalje u HR.
KillerLoop2807 je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2020., 12:49   #70
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Jel postoji još koji site s ovom uslugom?
Naime, mailbox.de ne shippa sprejeve i lakove u limenkama i vratili mi paket prodavatelju
Juice je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.09.2020., 20:44   #71
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,984
Jel ima mailbox de varijanta ali za US? Neki skroz mali web shop ne salje van US pa bi iskoristio forwardanje kao mailbox de ako ima?
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2020., 14:40   #72
nikoslatoe
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2018
Lokacija: Osijek
Postovi: 3
da li ima netko tko je naručivao sa allegro.pl - iz poljske pa prema mailbox.de i onda za hrv. prema kalkulatoru me ispadne jeftinije slati iz poljske za njemačku pa za hr :O
__________________
https://neomedia.hr/
nikoslatoe je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2020., 14:45   #73
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Shipito.com je ima DE, USA i AT adrese. Za USA bi mogao imati problema zbog carine/pdv-a.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2020., 15:13   #74
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Jel ima mailbox de varijanta ali za US? Neki skroz mali web shop ne salje van US pa bi iskoristio forwardanje kao mailbox de ako ima?
Ebay ima onaj svoj Global shipping program koji je odličan za proizvode iz USA. Nisam siguran da li ima nešto slično, a odvojeno od ebaya, da se može koristiti na bilo kojem web shopu.

Možda da probaš naći isti proizvod na ebayu kod trgovca koji to podržava.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2020., 00:50   #75
deda_the_mraz
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: javni wc
Postovi: 43
Nego, da li itko ima iskustva s naručivanjem na mailbox nešto što je s njihovog popisa ne dozvoljenih pošiljki? specifično kuhinjski mikser od cca 13kg
da li onda stvaraju probleme ili puste ili niti ne gledaju nego samo proslijede paket? ili je to više schema ako prođe prođe?

@G.ost jesi li naručio onda subwoofere i kako je to prošlo(s obzirom da su na popisu )
deda_the_mraz je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2020., 01:01   #76
aCiD Mac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 95
Citiraj:
Autor deda_the_mraz Pregled postova
Nego, da li itko ima iskustva s naručivanjem na mailbox nešto što je s njihovog popisa ne dozvoljenih pošiljki? specifično kuhinjski mikser od cca 13kg
da li onda stvaraju probleme ili puste ili niti ne gledaju nego samo proslijede paket? ili je to više schema ako prođe prođe?

@G.ost jesi li naručio onda subwoofere i kako je to prošlo(s obzirom da su na popisu )
Naručio britax kolica od 14kg za bebu pa je došlo. Iz Francuske naručio kuhinjski pasta maker aparat od 9kg, isto došlo bez problema. Sve preko mailboxde. Nisam provjeravao je li zabranjeno. Govorim o težini i veličini pošiljke ako ti to što pomaže.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
aCiD Mac je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2020., 08:31   #77
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Citiraj:
Autor deda_the_mraz Pregled postova
Nego, da li itko ima iskustva s naručivanjem na mailbox nešto što je s njihovog popisa ne dozvoljenih pošiljki? specifično kuhinjski mikser od cca 13kg
da li onda stvaraju probleme ili puste ili niti ne gledaju nego samo proslijede paket? ili je to više schema ako prođe prođe?

@G.ost jesi li naručio onda subwoofere i kako je to prošlo(s obzirom da su na popisu )
Ja sam naručio roštilj od >30 kg. Prije toga pitao sam support koliko teške pakete mogu poslati i rekli su do 40kg, ali ne preko (to je ograničenje GLS-a).

Poslano sa mog MI 9 koristeći Tapatalk
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2020., 13:22   #78
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Postoji li neki forwarding servis u DE ili FR, a da ima realnu adresu tj. da u njoj nema imena forwarding firme?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2020., 21:17   #79
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 667
Naručio sam 3 stvarčice sa amazon.de, oni su to poslali u 3 pošiljke, prva je stigla u mailbox, ostale 2 će stići sutra; jel to znači da ću morati platiti 3 poštarine, za svaki paket posebno? Inače mi sve uvijek dolazilo u jednoj pošiljci i oni tako uredno slali, jedan paket jedna poštarina. Ili mi mogu sve poslati u jednoj pošiljci, pošto su fakat sitnice u pitanju?
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2020., 21:34   #80
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,360
Kod Primea poštarina je "besplatna" pa šalju više pojedinačnih pošiljaka. Ili plati 12.5 eura konsolidaciju pa šalji u jednom paketu ili šalji svaki pojedinačno. Upitno je koliko će ti se konosolidacija isplatiti za tri paketa (možda marginalno), za dva paketa se ne definitivno ne isplati.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2020., 22:10   #81
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 667
Za ovaj prvi paket mi nudi 4€ da pošalju Czech post...konsolidacija mi se mislim ne može isplatiti. Samo što će regularnom poštom sto godina putovati. GLS-om je to ta par dana tu...ali nema računice.

Znači 12.5 + 10 GLS + 6 za konsolidaciju 3 paketa ako sam dobro shvatio.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 22:15   #82
prowler
Premium
 
prowler's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: split
Postovi: 218
Ja sam nekoliko puta narucio preko parcl.com Sve je bilo iz eu i zadovoljan sam. Sve ide preko osobe odnosno posrednika koji ponudi nekoliko opcija postom i svoju proviziju. Uglavnom nije velika ovisno o cijeni itd. Od nekoliko ppsrednika izaberem najboljeg...po cijeni ili ocjenama...
Problem nastupa van eu jer osim global shipping programa sa ebaya i nema nekih opcija. Stvar je toliko ocajna da za item iz amerike koja dode 50 dolara za hrvatsku uzima 45 dolara postarine i jos plus carina odnosno tocnije pdv. Naravno nisu krivi toliko oni koliko nase skupe lopovske dostavljacke kuce. Cisto da provjerim promjenio sam adresu i gle...za njemacku isti taj paket izade 23 dolara, francusku, belgiju, cesku 25$, sloveniju 27$ ali za nasu Hrvatsku samo 45$ postarine!?
Razmisljao sam uzeti posrednika preko parcl.com i za navedeno zbog jeftinije postarine a slijedom toga i pdv-a ali me strah...prvo carina kad bude odradivala odnosno obracunavala pdv ce imati nekog npr njemca a hrvata da je platio...uglavnom vjerojatno previse problema...pa odustajem trenutno od narudbi van EU, ili su preskupe za Hrvatsku ili riskantno preko posrednika...
prowler je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2020., 14:28   #83
birra
Registered User
Moj komp
 
birra's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Dark side of the moon
Postovi: 26
Pozdrav svima!

Dakle, ako sam dobro shvatio, barem što se tiče amazon.de,
narudžbu koju napravimo, pošaljemo na adresu mailbox.de i shipping bude vjerojatno par eura. Onda mailbox.de to šalje u hrvatsku za naknadnih 10ak €?

I ako bas hocemo ustedjeti do krajnjih granica - aktiviramo mjesec dana amazon prime za free shipping po Njemackoj, te tako plaćamo samo shipping od mailbox.de do Hrvatske?

Čekam black friday i mislim ovaj mjesec odraditi prvu amazon narudzbu. Paket će biti barem 10ak kg, ali koliko vidim to nije problem jer gls šalje do 40.

Mada bih spojio 2 artikla pa poslao skupa. Za to mi treba godišnja pretplata na mailbox.de? To se ne isplati pretpostavljam, ako ne mislim više naručivati nakon ovoga?

Unaprijed hvala na odgovorima.
birra je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2020., 14:35   #84
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Sve si dobro shvatio.

Dosta artikala bude s besplatnom poštarinom unutar Njemačke, pa čak i dosta njih koje sam znao kupiti i na drugim amazon stranicama (co.uk, .es, .it, .fr).

I s drugim trgovinama je ista stvar. Naručivao foto opremu s E-Infinity (UK). Do Hrvatske su mi računali 40€, a u Njemačku je bila free.
Poslao na mailboxde i do HR me koštalo 12€ ako se ne varam.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 10.11.2020., 16:25   #85
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,631
Eto 1v@n je sve objasnio, 99% sa amazona je free shipping unutar njemačke ...


Godišnja pretplata od 13 ili 16 eura za pakete nije previše,a slučajno ako se nađu 2 ili više paketa,pošalju kao jedan ...


Ako šalješ svaki paket zasebno,koštat će te 2x12 eura,pa onda u to ukalkuliraš godišnju pretplatu ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2020., 17:56   #86
aCiD Mac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 95
Sa konsolidacijom cijena sigurno neće biti 12€ kak bi se dalo zaključiti. Desetak stvari u jednoj kutiji me je zadnje koštalo 42€. Ovisi i o težini, do 2 kg, do 5kg, itd.

3 kutije dječjih tenisica u jednu sam jučer platio 17€.

Itd.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
aCiD Mac je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2020., 18:59   #87
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Konsolidacija je jednokratna, a svako objedinjavanje paketa vuce za sobom ambalazu:

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Godisnja naknada je fiksni fee + kod svakog spajanja paketa imas dodatak ambalaze.

Freight je cijena GLS dostave (nju ti pokaze kod odabira postanske usluge). Processing se placa i kada imas jedan item i ovisi o kilazi. Evo dva primjera objedinjenih posiljki:
https://imgur.com/a/2fJkzEr

Izgleda mnogo, ali kad zbrojis koliko si ustedio, cesto i dalje budes u zoni ustede
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2020., 23:43   #88
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Naknada za konsolidaciju/grupiranje je jednokratna (tj. vrijedi godinu dana).
Uz to, plaća se obrada paketa (cca 2-4€ po paketu za manje i srednje, ovisno o vrsti i težini), te ambalaža (isto nekoliko eura, ovisno o veličini). Naravno, i poštarina.

Primjer:
3 paketa srednje veličine (cca po 1 kg) i jedan manji paket (kuverta).
Ne računajući godišnju naknadu za konsolidaciju, plaća se 3*3€ + 2€ za obradu, ambalaža, recimo L veličina kutije, 2€, te poštarina (GLS, recimo 3-5 kg) cca 10€.
Ukupno cca 23€.

Poslano sa mog Pixel 4a koristeći Tapatalk
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2020., 23:06   #89
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Čekajte jel mailbox.de samo kad se naručuje iz Dojčlanda?


Na stranici im piše "ordering goods from Germany"
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2020., 23:35   #90
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Jel netko ima iskustva s garancijom ako je proizvod naručen preko mailboxa?
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na