Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.09.2020., 12:33   #91
Kory
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Lipa
Postovi: 6
Što se tiče trajanja akcije fiberneta postoji mogućnost potpisivanja ugovora do kraja mjeseca a naplata i uspostava kreće kada dođe do puštanja signala .
Kory je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2020., 12:17   #92
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Thumbs up

Nema više stranice fibernet.hr. Izgleda da ide u opticaj prava web stranica.
Risnjak je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Oglas

Staro 10.09.2020., 12:31   #93
B0ss
Premium
Moj komp
 
B0ss's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 238
Citiraj:
Autor Risnjak Pregled postova
Nema više stranice fibernet.hr. Izgleda da ide u opticaj prava web stranica.
Dobro da su se sjetili

Edit: ja još uvijek vidim onaj jadni banner i stari site :/
__________________
"Anything Less Than Immortality Is A Complete Waste Of Time."
B0ss je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2020., 20:04   #94
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Citiraj:
Autor B0ss Pregled postova
Dobro da su se sjetili

Edit: ja još uvijek vidim onaj jadni banner i stari site :/
Moja greška i meni sada otvara taj banner. Nešto me Opera zezala. Ali nadam se da će im stranica brzo proraditi. Danas sam poslao potpisani ugovor sa Rune pa ćemo vidjeti što će biti. A za odabir operatera ima vremena. Nadam se daće uletiti A1 i možda još koji.Lp
Risnjak je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2020., 20:44   #95
BRLEE
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 58
Rekli su da odbrojavaju dane od otvaranja stranice tako da vidjet ćemo koliko je to istina.

Ja mogu potpisat ugovor isto i poslat čak i danas ali pričekat cu još malo za svaki slučaj da vidim kako ide progress kod ostalih i da vidim operatere itd.
BRLEE je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2020., 22:30   #96
B0ss
Premium
Moj komp
 
B0ss's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 238
Citiraj:
Autor BRLEE Pregled postova
Rekli su da odbrojavaju dane od otvaranja stranice tako da vidjet ćemo koliko je to istina.

Ja mogu potpisat ugovor isto i poslat čak i danas ali pričekat cu još malo za svaki slučaj da vidim kako ide progress kod ostalih i da vidim operatere itd.
Ma ja sam sve već potpisao i poslao pred cca mjesec dana (mislim na RUNE, ne operatera), a po informacijama koje sam dobio mailom kreću sa radovima po Rijeci "na jesen" - što se nadam da je do kraja listopada.

Ionako ti papiri i ugovori ne vrijede puno dok se ne plati 750kn za dovod optike to stambenog objekta, a to po njihovim info, stiže najranije 30ak dana prije izvođenja samih radova.
__________________
"Anything Less Than Immortality Is A Complete Waste Of Time."
B0ss je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 00:33   #97
BRLEE
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 58
Citiraj:
Autor B0ss Pregled postova
Ma ja sam sve već potpisao i poslao pred cca mjesec dana (mislim na RUNE, ne operatera), a po informacijama koje sam dobio mailom kreću sa radovima po Rijeci "na jesen" - što se nadam da je do kraja listopada.

Ionako ti papiri i ugovori ne vrijede puno dok se ne plati 750kn za dovod optike to stambenog objekta, a to po njihovim info, stiže najranije 30ak dana prije izvođenja samih radova.
Pa i ja sam iz Rijeke (Draga) i čekam isto RUNE i kazu mi vec mjesecima da će u rujnu znači ovaj mjesec biti gotova centrala i onda ide gradnja mreže, zanima me koliko ćemo čekat. Nadam se dokraja godine da ću imat optiku nezelim više od toga čekat ovo da nam svaku večer skače ping do 100+ i brzina pada do 10mb.

Disi ti u Rijeci da čekaš isto optiku koji kvart?
BRLEE je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 01:38   #98
B0ss
Premium
Moj komp
 
B0ss's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 238
Trsat, ured mi je gore. Posao mi ovisi normalnijem uploadu, tako da bi ovo bilo spasenje
__________________
"Anything Less Than Immortality Is A Complete Waste Of Time."
B0ss je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 02:29   #99
BRLEE
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 58
Citiraj:
Autor B0ss Pregled postova
Trsat, ured mi je gore. Posao mi ovisi normalnijem uploadu, tako da bi ovo bilo spasenje
Dada ti si onda na drugoj stranici naše zajedničke centrale, vjv će biti centrala na Vežici (tako su mi rekli na facebooku prije par mjeseci) a sad neznam dal će prvo kod tebe počet kablove vuć po stupovima ili prema meni ali predpostavljam da će ići postepeno mada moramo vidjet na facebooku u sljedecih par dana kada objave sliku di će uopće napravit centralu.

Imam frendove na trsatu i znam da im je užasno pogotovo što više gore kad se ide, kod nas je brzina okej msm ja sada imam 35/6 na nekih 700m od centrale i nikad se nisam žalio zadnjih 8 godina na HTu ali zadnjih godinu dana/malo više od toga svi koji smo spojeni na našu jedinu centralu koja je radila savršeno zadnjih 10tak godina imamo problem da nam doslovno svima pada brzina i ping pun kurac skače a poslje ponoći je 100% garantirano da nam radi kako bi inače trebalo. A ova optika će nas spasit totalno i mene i tebe jer realno malo ljudi zna za RUNE tako da centrala neće biti popunjena kao ova naša + je optika u pitanju i to će raditi jezivo dobro. Jedva čekam.

Ti si gore napisao "informacijama koje sam dobio mailom kreću sa radovima po Rijeci "na jesen" - što se nadam da je do kraja listopada." Misliš da bi mogli bit već spojeni na optiku njihovu do kraja listopada ili? Ja bi bio najsretniji kad bi to bilo max 2 mjeseca čekanja od kad naprave centralu, jer su mi isto rekli kad sam ih pitao prije par mjeseci da oni rade totalno drugačije od recimo HTa i A1, Rune povlači optiku na drugačiji način. Oni kako povlače optiku po stupovima oni odmah spajaju ljude koji su naravno uzeli uslugu a A1 i HT kako su mi oni rekli oni prvo završe cijeli kvart/naselje i onda tek spajaju korisnike. Zato se veselim da će što prije doći nama i ostalima na forumu.
BRLEE je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 09:55   #100
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Meni je T-com agent rekao kad sam dogovarao produživanje ugovora prije 2mj da ću do kraja godine dobiti optiku, onda sam ga pitao da li je to preko RUNE projekta i odgovorio je potvrdno. Kontaktirao sam prije par dana RUNE i rekli su mi da je izrada projekta pri kraju, i početak izgradnje te mogućnost priključivanja korisnika očekuju unutar 6 mj do god dana, pričam o Rijeci.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.09.2020., 21:34   #101
BRLEE
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 58
Citiraj:
Autor Dr. Strange Pregled postova
Meni je T-com agent rekao kad sam dogovarao produživanje ugovora prije 2mj da ću do kraja godine dobiti optiku, onda sam ga pitao da li je to preko RUNE projekta i odgovorio je potvrdno. Kontaktirao sam prije par dana RUNE i rekli su mi da je izrada projekta pri kraju, i početak izgradnje te mogućnost priključivanja korisnika očekuju unutar 6 mj do god dana, pričam o Rijeci.
Vidiš ja konstantno pričam sa HT agentima i tehničarima i većim rangiranim ljudima u HTu zbog problema koje imamo ali nikad mi nisu spomenuli da će mi optika doći preko projekta RUNE. Neznam i dalje mislim da će samo A1 od velikih ISPa ući u priču sa njima.
BRLEE je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2020., 17:55   #102
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Meni su pretprosli tjedan stavili instalaciju i imam live signal. Sredinom 11. mjeseca mi ističe tcom ugovor, do onda se nadam da će se priča s A1 iskristalizirat.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2020., 01:47   #103
BRLEE
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 58
Click image for larger version

Name:	download (1).png
Views:	534
Size:	36.5 kB
ID:	22765

Cijeli dan Fibernetu stranica neradi vjerovatno spremaju launch nove stranice jer se ovo nikad još nije desilo da samo piše test123 gore ljevo
BRLEE je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2020., 07:20   #104
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Gdje je zapelo s priključcima? Nitko još nije javio da je dobio priključak i istestirao ga.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2020., 09:01   #105
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Citiraj:
Autor BRLEE Pregled postova
Privitak 22765

Cijeli dan Fibernetu stranica neradi vjerovatno spremaju launch nove stranice jer se ovo nikad još nije desilo da samo piše test123 gore ljevo
Stranica to jest onaj banner još uvijek se otvara bar kod mene. Ozbiljno sve ovo sa stranicom mi liči jako neozbiljno i sve više se pitam kakva je to ozbiljna firma ili ??? Ako ne bude drugih operatora nisam siguran što ću, mada sam potpisao ugovor ali još nisam platio predračun pa mogu odustati. Najgore od svega platiš priključak i onda te tjeraju da moraš sklopiti ugovor sa operatorom. Nije mi jasno a to ih moram pitati? Na koliko godina moraš imati ugovore s operatorima a da ne platiš onih 1800 kuna plus svakojake kamate.
Dali tko zna više o tome. Ugovor moram malo bolje pročitati od slova do slova.Lp

Dopuna. Poslao sam im email sa pitanjima o tome.Čekam odgovor pa proslijedim.

Zadnje izmijenjeno od: Risnjak. 01.10.2020. u 09:19.
Risnjak je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2020., 09:52   #106
B0ss
Premium
Moj komp
 
B0ss's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 238
Opaa, napredak!

__________________
"Anything Less Than Immortality Is A Complete Waste Of Time."
B0ss je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2020., 09:56   #107
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Citiraj:
Autor B0ss Pregled postova
Opaa, napredak!

Da su meni dali da je napravim već bi bila poodavno gotova.
Risnjak je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2020., 10:41   #108
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Citiraj:
Autor Risnjak Pregled postova
Stranica to jest onaj banner još uvijek se otvara bar kod mene. Ozbiljno sve ovo sa stranicom mi liči jako neozbiljno i sve više se pitam kakva je to ozbiljna firma ili ??? Ako ne bude drugih operatora nisam siguran što ću, mada sam potpisao ugovor ali još nisam platio predračun pa mogu odustati. Najgore od svega platiš priključak i onda te tjeraju da moraš sklopiti ugovor sa operatorom. Nije mi jasno a to ih moram pitati? Na koliko godina moraš imati ugovore s operatorima a da ne platiš onih 1800 kuna plus svakojake kamate.
Dali tko zna više o tome. Ugovor moram malo bolje pročitati od slova do slova.Lp

Dopuna. Poslao sam im email sa pitanjima o tome.Čekam odgovor pa proslijedim.
Stvarno su promptni evo odgovora.
Poštovani,
1. Uvijek možete odustat. Ne prisiljavamo nikoga na nešto što korisnik sam ne želi. Dakle, dokle se ne plati predračun odustajete bez sankcija. Plaćanje predračuna je nama definitivni signal da ste Vi dosljedni odluci da želite optički KABEL i mi pokrećemo radnje prema spajanju Vašeg priključka. Odustajanje nakon uplate je također moguće, ali uplaćeni predračun nakon toga nije moguće vratiti osim ako je razlog nemogućnost izvedbe priključka zbog tehničke, neotklonjive prirode neke treće strane (npr. upravitelj ceste ne dopušta da kabel pređe do Vašeg objekta ili slično)

2. Odredbena kazna od 1800kn je važeća samo za prvih 90 dana od uključenja optike. Znači, nakon izvedbe kompletne vanjske instalacije, kompletne untarnje instalacije i aktivacije zaključnog optičkog uređaja imate 90 dana za odabir jednog od operatera. Kada odaberete operatera i usluga se pusti više niste pod teretom te "famozne" kazne. Znači nema odredbe da morate x vremena biti korisnik nekog od operatera da se ne bi platila kazna.

3. Nakon isteka 20 godina ponavlja se natječaj za održavanje mreže i moguće je da opet RUNE dobije održavanje i korištenje mreže, a moguće i netko drugi. Međutim, infrastruktura ostaje u funkciji neovisno o održavanju.
Risnjak je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2020., 16:25   #109
BRLEE
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 58
Click image for larger version

Name:	Screenshot_3.png
Views:	314
Size:	18.7 kB
ID:	22769

Ipak više nisu 2 slidea
BRLEE je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2020., 15:49   #110
neo157
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 10
Koliko sam ja shvatio onaj banner od prije moguće je uzeti trio paket od 100 mbita bez ugovorne obveze (ispravite me ako se varam). Ako je tako kako sam shvatio za prvu ruku bi bilo super, cisto za provjeru stabilnosti mreže te moguće priključivanje na A1 u slučaju dogovora s runeom
neo157 je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2020., 16:29   #111
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Citiraj:
Autor neo157 Pregled postova
Koliko sam ja shvatio onaj banner od prije moguće je uzeti trio paket od 100 mbita bez ugovorne obveze (ispravite me ako se varam). Ako je tako kako sam shvatio za prvu ruku bi bilo super, cisto za provjeru stabilnosti mreže te moguće priključivanje na A1 u slučaju dogovora s runeom
Ne sve je na 24 mjeseca ugovor. Imam dokument to jest zahtjev za potpisivanje ugovora što su mi poslali i tamo stoji za sve ugovor na 24mj. Ali sad čekamo web stranicu kao ozeblo sunce pa ćemo više znati. Kod mene ima fore dok uvedu optiku 3 mj a možda i više i još imaš 90 dana da odabereš operatora. Do onda će biti puno jasnije a i nadam se da će Fibernet malo korigirati cijene ako budu ušla još dva operatora.Lp
Risnjak je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2020., 16:48   #112
Flatline
Premium
Moj komp
 
Flatline's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 191
Neznam koliko je isplativ fibernet kada je za sličnu uslugu skuplji za 65kuna od A1.
Ako uz Fibernet bude dostupan A1 i ne budu smanjili cijene malo tko će uzeti njihovu uslugu.
Flatline je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2020., 19:37   #113
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Citiraj:
Autor Flatline Pregled postova
Neznam koliko je isplativ fibernet kada je za sličnu uslugu skuplji za 65kuna od A1.
Ako uz Fibernet bude dostupan A1 i ne budu smanjili cijene malo tko će uzeti njihovu uslugu.
Da ali trenutno samo Fiber i Terakom. I sada komu su pustili optiku može još čekati 3 mj i ako ne uđu drugi operateri prisiljen si na Fibernet koji je bolji od Terakoma.
Risnjak je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2020., 20:00   #114
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Kako je Rune projekt odvojen od Tcoma, A1 i slicnih providera da li to znaci da mogu imati Rune optiku sa Fiberland ili A1(ako potpisu ugovor) providerom i bakreni link sa Iskonom npr?
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2020., 20:23   #115
BRLEE
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 58
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
Kako je Rune projekt odvojen od Tcoma, A1 i slicnih providera da li to znaci da mogu imati Rune optiku sa Fiberland ili A1(ako potpisu ugovor) providerom i bakreni link sa Iskonom npr?
Pa ja mislim da da, jer ja isto trenutno imam ugovor sa HT-om do 2022 a optiku od RUNE ću dobiti dosta prije toga ali naravno nastavit ću plaćat HT internet i TV do isteka ugovora + plaćat drugi internet Fibernet ili A1 ovisi šta budem odabrao sa RUNE optikom.

Mislim da njih nije briga šta trenutno imamo (koji internet i kod koga) ako uzmemo njihovu optiku i dogovorimo sa nekim od njihovih partnera i onda plaćamo 2 interneta.
BRLEE je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2020., 21:19   #116
B0ss
Premium
Moj komp
 
B0ss's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 238
Preuzeto sa RUNE FB stranice: "Počeli smo sa gradnjom na području centrala Čavle, Gornja Vežica, Matulji, Kršan i Pazin.".

In other news, fibernet web možda bude gotov do 2030.
__________________
"Anything Less Than Immortality Is A Complete Waste Of Time."
B0ss je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2020., 22:03   #117
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 674
Šteta što zaobilaze centar grada, meni rekli da idu samo do kantride, dalje ne.
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2020., 00:43   #118
BRLEE
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 58
Da vidio sam i ja danas napokon i ta centrala na Gornjoj Vežici. Ima nas dosta tu koji ćemo na tu centralu bit spojeni

Nadam se dokraja godine da će uspijet spojit dosta ljudi jer netrebaju ništa kopat ima i previše HT, HEP i ostalih stupova za provest optiku što brže
BRLEE je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2020., 07:27   #119
dj_darko
kinsirok inarirtsigeR
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Hr
Postovi: 96
na jednom drugome forumu sam pročitao da su ljudi spojeni na rune optiku a ovi ne mogu sklopiti ugovor niti s jednim provajderom.
A1, TCom i ostali ih odjebavaju. Ljudi su već ludi. Ništa od interneta.
Neki tip s područja Matulja piše
dj_darko je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2020., 12:03   #120
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Citiraj:
Autor dj_darko Pregled postova
na jednom drugome forumu sam pročitao da su ljudi spojeni na rune optiku a ovi ne mogu sklopiti ugovor niti s jednim provajderom.
A1, TCom i ostali ih odjebavaju. Ljudi su već ludi. Ništa od interneta.
Neki tip s područja Matulja piše
Toga me strah. Vidim da i Fibernet odugovlači sa izradom stranice i on čeka razvoj situacije. Sve ovo mi se ne sviđa, tako da razmišljam da kad mi dođe predračun odustanem do daljnjega da vidim što će biti. Lp
Risnjak je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na