Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.08.2019., 15:47   #91
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,339
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Ja na 90% ljudi koji kenjaju po minerima ili minerskim karticama gledam kao na zavidne licemjere koje boli što nisu ušli i zaradili nešto kad je bila prilika jer nisu imali muda riskirati
A da jesu vjerujem da bi ih većina na sva usta zagovarala mining i minerske kartice
Vidis li, Maksicu, taj jal i zavist? Izbija iz svakog ukucanog slova!
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2019., 16:14   #92
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Kupio minersku karticu staru godinu dana sa preostale dvije godine garancije. Uredno mi radi u kompu već devet mjeseci, a ako rikne u idućih 15, dobivam novu sa novom garom. A ako rikne nakon isteka gare, već se “isplatila”.

Cijena koju sam platio za nju je smiješna kad gledam koliko u dućanu košta nova sličnih performansi.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2019., 16:45   #93
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,510
Citiraj:
Autor gunther Pregled postova
Vidis li, Maksicu, taj jal i zavist? Izbija iz svakog ukucanog slova!
Dabome
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2019., 11:13   #94
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da i ja dodam svoja iskustva.

Rx 470
Ta grafa ide po 500 kuna vise manje 100 kuna. E sad dali se ispalti, njoj je modan BIOS sto nije problem ili covjek vrati prije kupnje ili ti nakon kupnje (hint: kazi modali ste bios spusti jos 100 kuna, haha), pa je jos jeftinija.

Sto mozes ocekivat od nje?
Ako se kod rudarenja grije cirka preko 80C, s tom grafom se neces bas igrat. Ona ce radit i nece biti problema, ali ta grafa ce u igrama trotlat ili nedaj boze se rusit. Ovo 80C govorim kad su joj ventilatori na 100%. Tim grafama riknu ventilatori i one dalje mogu jako dobro kopat i bez ventilatora jer vjerovao ili ne rudarenje je manji stres na grafu nego igranje. Ono sto je problem je sto ta grafa radi non stop dok one na kojima se igraju rade povremeno, zato i riknu ventilatori.

Da ne duljim:
nvidie su puno bolje grafe, dobro nisam nista novo rekao, ali s polovnom kojom se rudarilo imas puno vece sanse da ces dobiti onu koja je dobra.

Kod kupnje rudarske graficke:
moras znat da su ventilatori u qrcu ovakvom ili onakvom. nikako ne kupiti neku grafulju koja ne vrti ventilatore, ta je radilo u najgorem rudniku, onom sibirskom. A pregrijavanje kod rudarenja, znaci 100% ventilator da radi a ona lupa 80 Celziusa je jos jedan pokazatelj da nece radit na igrama.

No, graficke su rudarenjem dokazale da su itekako jake, da mogu podnjet i vise nego mi mislimo. One rade 24/7 i ak crknu ventilatori one nece crknut. Stoga je mozda najbolja kupnja rudarske graficke kojoj je garancija istekla, zamjenis samo ventilatore i ima da radi ko nova, a cijena joj je vjerojatno bagatela.

Ako usporedis cjene, rudarska graficka i one nerudarske jeftine graficke (citaj SROT) uvijek bi radije uzeo ovu koja je rudarila jer je 10x bolja kada usporedis value for money.

P.S. Vidim da se spominju automobili, pa da ond ai aj jednu ubacim automobilsku. Majnerske graficke su one Toyote iz 2007 godine koje imaju 250 000km, ali uredno idu preko 500 000km, to su one luksuzne Toyote sa full orpemom koju mnogi mladji automobili nemaju. I imas za tu istu cjenu polovnu Daciu sa 30 000km, golu, bez ikakve opreme, sjedala na fedre, jedva da imaju klimu, pitanje dali idu do 100 000km... I jedna i druga roba ima svog kupca.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dada-as. 18.09.2019. u 11:40.
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2019., 10:42   #95
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Ja na 90% ljudi koji kenjaju po minerima ili minerskim karticama gledam kao na zavidne licemjere koje boli što nisu ušli i zaradili nešto kad je bila prilika jer nisu imali muda riskirati
A da jesu vjerujem da bi ih većina na sva usta zagovarala mining i minerske kartice
E pa krivo gledaš.
Ja majnam, doduše ASIC minerima i prvi ću reći da ja osobno ne bi kupio GPU koji je majnao, ako cijena ne bi bila izuzetno povoljna
Odluka o kupovini polovne stvari se svodi na procjenu omjera uloženo/dobiveno kao i kod svega drugog, i tu cijena igra ključnu ulogu u tom omjeru
trex je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2019., 19:51   #96
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
Ja sam se svojevremeno fakat namajnao

Jedini kvar ikad su bili ventilatori i to samo na nvidia karticama

5 atica 470 i 5 komada 570 koje su se fakat grijale i danas gejmaju bez ikakve intervencije osim vracanja biosa

Ja se jos igram na 1070 koja je rudarila 18 mjeseci 24/7, promjenio samo ventilatore.

Mozda sam lucky bastard
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2019., 08:47   #97
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Cijena stvarno mora biti primamljiva da bih kupio nešto što je radilo 24/7, umjesto novog. Bez obzira na opterećenje, temperature, protok zraka i slično.
Malo OT, ali imam 25 godina staru liniju, koja je ispravna, jer radi povremeno. Jel bi bila živa da radi 24/7? Moš mislit .
S druge strane, grafe se ne kupuju za 25 godina pa ok.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2019., 08:52   #98
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,004
uzeo majnersku 1060, vec pol godine radi bez pol frke, uzeo bi opet, ima jos godinu dana gare. Cekam rx 580 8gb da padnu jos cijene pa si upecam jednu, a ovu 1060 uvalim curi da je moderniziram malo
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2019., 10:11   #99
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Evo pogledajte malo ciejne rx 570. Ispada da su ove na polovnom trzistu skupe, idu po 500 kuna odprilike, a nova dodje za 900 kuna. Iskreno i ja bi uzeo u tom rasponu cijena novu. Ali ako mi budget ne dozvoljava i moram birat izmedju onih slabih novih graficka za 500 kuna i polovne majnerske rx 570 uzeo bih rx 570.

naprimjer:
https://www.nabava.net/graficke-kart...ojProizvoda=30
Na ovima gt 710 nemozes nista igrat, imam jednu doma...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2019., 14:33   #100
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Ne znam zašto ljudi vraćaju bios-e, majnerski bios je dobar i za igre, tj bolji od defaultnog, barem u mom slučaju
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2019., 14:40   #101
Kamby
Premium
 
Kamby's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Istra
Postovi: 132
Zbog eventualne reklamacije, ako je grafička pod garancijom. Ako vide modani bios neće sigurno priznati jamstvo.
Kamby je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2019., 14:47   #102
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Kamby Pregled postova
Zbog eventualne reklamacije, ako je grafička pod garancijom. Ako vide modani bios neće sigurno priznati jamstvo.
To onda vratiš prije slanja na reklamaciju
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2019., 15:01   #103
Kamby
Premium
 
Kamby's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Istra
Postovi: 132
Ako si kupio karticu i boli te kiki kako se moda bios nego zelis samo karticu?
Kamby je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2019., 15:25   #104
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,526
kupiš rx 580 sapphire, i imas switch
pa si prebaciš na mod
ja imam još 3 komada rx580 4gb ..

8gb modeli otišli ko vruči klipiči po 1200 kn, a ovdje mlatite slamu za 500/700
dadoremix je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na