Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.06.2007., 20:49   #61
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Ti sa ovim brusnim kamenovima sijeces lim ili plastiku?
Pogledaj 2. sliku. Sendvic konstrukcija od 2 sloja lima i 1 sloj plastike izmedju njih. Rezu prilicno efikasno i ne trose se, a skoro nemoguce ih je slomiti.
Nakon svih ovih izrezanih otvora s 1 kolutom, morao sam ga ipak malo izbrusiti po bridu, jer se zapunio alu-prasinom i nije bas dobro rezao.
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2007., 21:28   #62
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
E onda ili sam ja nesposoban, ovaj moj dremel ne radi kako bi trebao, ili je ovaj ***enei lim previse izdrzljiv.

Probavao sam sa svim i svacim i jednostavno ne mogu da izrezem stranicu na svom kucistu. Samo skine boju i malo udje u lim (nekih 0.5 mm, ako i toliko) i ne moze dalje. Bez obzira koliko pritiskao nista se ne desava, cak sam pritiskao do te mjere da se dremel zaustavljao. Inace ovom dremelu koji ja imam max rpm je 22000.

Probao sam rezati sa vise reznih ploca, kamenja za brusenje,..... ali nista svaki put isti rezultat.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.06.2007., 01:45   #63
no one
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 128
Evo da se i ja ukljucim sto se tice case svaka cast puno truda ulozeno jedva cekam kraj pa da vidim kako ce to ispast sta vise reci nego
__________________

no one je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2007., 10:36   #64
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
E onda ili sam ja nesposoban, ovaj moj dremel ne radi kako bi trebao, ili je ovaj ***enei lim previse izdrzljiv.

Probavao sam sa svim i svacim i jednostavno ne mogu da izrezem stranicu na svom kucistu. Samo skine boju i malo udje u lim (nekih 0.5 mm, ako i toliko) i ne moze dalje. Bez obzira koliko pritiskao nista se ne desava, cak sam pritiskao do te mjere da se dremel zaustavljao. Inace ovom dremelu koji ja imam max rpm je 22000.

Probao sam rezati sa vise reznih ploca, kamenja za brusenje,..... ali nista svaki put isti rezultat.
Je, ti vjerojatno imas zeljeznu stranicu, a ovo je alu i puno se lakse reze. A da probas fleksericom (kutnom brusilicom)?
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2007., 11:39   #65
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,428
@calidor - ajde, ajde, dobro ide posao, glavno da si našal sredstvo...

@milentije - ja se ne bi mučil sa dremelon. ako nemaš ubodnu pilu, onda rađe uzmi brusilicu malu i deri, poslije skineš turpijom/brusnim papirom/dremelom viška...
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2007., 13:25   #66
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Hehe, ja ipak tremelom sijecem.
Danas je drugi dan kako rezem ovu stranicu, juce sam sjekao 8 i po sati i za danas mi ostalo jos 3-4 sata i to je to (ipak je ovo Chieftec).
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je online   Reply With Quote
Staro 28.06.2007., 13:33   #67
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
A i 22k RPM mi se čini nekako premalo, recimo da bi na 26k bilo onako, minimalni broj okretaja za rezati neki iole čvršći metal (željezo recimo).

EDIT: ako netko zna gdje ima trnova za brusne pločice kupiti (ili netko ima viška), neka me pinga na PM. Meni se šaraf zaglavio u trnu a glava je otpala.


EDIT 2: za ovaj mod samo šutim i buljim, bit će predobro kad dovršiš.
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2007., 18:12   #68
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Hehe, ja ipak tremelom sijecem.
Danas je drugi dan kako rezem ovu stranicu, juce sam sjekao 8 i po sati i za danas mi ostalo jos 3-4 sata i to je to (ipak je ovo Chieftec).
za boga miloga, uzmi malu fleksericu, kupi si reznu šajbu za inox debljine 1mm (9 kn) i izreži to za 1 minutu. s njom možeš zaista vrlo precizno izrezat, a nema ni špranja. onda se igraj s dremelom, malo pobrusi rubove itd.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2007., 17:19   #69
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Milentije, jucer sam probao izrezati jedan komad na sasiji Anteca, od 1mm debelog celika. Sa ovim brusnim plocama sa slike, te na brzini cca polovica izmedju 4 i 5 (od 6, imam Einhelov klon Dremela, pa ne znam koliko je to rpm), reze kao Ashova motorka kroz zombije.
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2007., 13:06   #70
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Ma evo izrezo sam ja ovo svoje (za 12.5 sati rezanja ).
Doslo je do poteskoca u radu: prvo mi je fotoaparat ispao na pod pa se s***o (upravo ga odnesoh na servisa, pa ako ga poprave dobro i jest, ako ne idem na vjesala kad se vidim sa starcima), onda mi je plexiglass puko kada sam busio zadnju rupu (srecom stari je bio u Sarajevu pa mi je uzeo 2 ploce u OBI-ju), zamalo sam ostao bez malog prsta na desnoj ruci,......

Kada zavrsim posudicu neki fotoaparat da to slikam sve pa da nabacim ovde (u svoj thread).

Izvini sto sam upao u tvoj thread, i hvala svima na savjetima.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.07.2007., 21:56   #71
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Dok cekam plocu, i da krenem konacno s ugradnjom komponenti u Monolith, nisam mogao sjediti prekrizenih ruku i nogu. Pa sam se malo pozabavio ventovima. Xilence imaju i molexe i 3 pinske male konektore, a to bi smetalo provlacenju kroz uske cijevi i prostore, pa sam napravio ovo:

Maknuo molex, izolirao konektore, te takodjer navukao Sharkoonove ublazivace vibracija na vanjski dio venta, onaj koji gleda prema prednjoj masci i nalijeze na zeljezo.

Takodjer, iskoristio sam male silikonske distancere kao podloske za vijke kojim je pricvrscen Sharkoon 140mm. Drugi ispusni 140mm vent ce biti pricvrscen ovime:

Silikonski pipci koji se provuku kroz rupu na kucistu, a ovaj zasiljeni kraj se gurne kroz vent i odreze visak. Dobio sam ih u kompletu sa SilenX-om 120.

Danas rekoh sebi, dok cekam plocu i grafu, da malo provjerim i obradim povrsine hladnjaka, ako bude potrebno. Ovakvo stanje sam zatekao - ovo je tvornicka Thermalrightova obrada (prvo Ultra 120 Xtreme, onda HR-03 Plus):


Daljnja obrada smirglom na staklu pokazala je jos gore stanje. Ovo je unutarnja strana (nju cu okrenuti ka GPU, a ne vanjsku):

Za ovo je trebalo oko 30 min smirglanja grubim papirom, gradacije 150 i 240. Bio sam pun metalne prasine i bilo mi je dosta za danas. Nevjerojatno kako mogu tako fulati i napraviti toliko konkavnu povrsinu.

U medjuvremenu sam zavrsio Ultru 120, koja ima puno ravniju povrsinu. Ovi tragovi obrade su zanemarivi, povrsina je glatka kao ogledalo. Cca 30 min. posla, koristeni 240, 600, 1200 i 1500 smirgl papiri, kao i polir pasta za metal.


BTW. slike pokazuju ono sto me bunilo u pocetku. Po deklaraciji, oba hladnjaka su od alu + bakra, no boja je sugerirala da se radi samo o aluminiju. Struganje povrsinskog sloja boje otkriva da su baze stvarno od bakra.
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2007., 14:34   #72
veliko_pile
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 583
jako dobro, fino napravljeno, znaci skoro 1000kn samo na hladenje, ma znas ti koji su pravi hladnjaci danas...i odlican izbor kucista...good work
veliko_pile je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2007., 15:17   #73
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Citiraj:
Autor veliko_pile Pregled postova
jako dobro, fino napravljeno, znaci skoro 1000kn samo na hladenje, ma znas ti koji su pravi hladnjaci danas...i odlican izbor kucista...good work
Hehe, nope. Nisam ih kupovao kod nas, pa sam prosao prilicno jeftinije. Da sam prisiljen na ove domace cijene, vjerojatno bih ubo nesto jeftinije, TT BT ili nesto slicno.
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2007., 18:31   #74
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
case je bogovski :O

serijski je zakon, a ovaj je tek :O
b1tterman je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2007., 16:47   #75
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Samo da napomenem, mod je u hibernaciji, cekam da se skupi neka lova za novi MBO, pa idemo dalje.
Bit ce nesto ovih dana, nadam se...
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2007., 01:03   #76
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Eppur si muove!, kako bi rekli stari Kinezi.

Nakon duze ljetne pauze, sto zbog nedostatka vremena, sto zbog nedostatka "vremena" (a najstarija matematicka jednadzba kaze t=$), idemo dalje! Konacno sam skupio nesto love i nabavio ovu Bebicu. Nisam prije toga nista slagao jel nije bilo smisla, sve na kejsu je napravljeno sto sam mogao, a da mi ne treba ploca. Sad kad konacno znam gabarite, pozicije konektora, karakteristike itd. mogu nastaviti.

Prvo malo ego tripinga.


WTF?!?


Poskidani heatpipe cooler i jezevi. Ovo cudo od termo zvake je tvrdo k'o kamen. Iz*ebo sam se dok sam to postrugao skalpelom. Alkoholom nije islo. Nakon toga, stavio Zalmanovu STG pastu i vratio natrag. Kako su PWM tranzici dosta nizi od cipovlja, a Asusovi genijalci nisu racunali na to, sklepali su grunf metodom termalni pad izmedju njih i bakrenih coolera, debljine cca. 2-3mm.
Malo sam pokusao svinuti heatpipe kako bi bolje nalijegali, a da li sam uspio, pokazat ce temperature, za par dana kad se sve sklepa. Osim toga, kad sam stavio Ultru 120, zbog nacina ucvrscivanja se malo iskrivila PCB oko socketa, pa je i to malo sje*alo koncepciju hladjenja PWMa.
BTW. primjetite 8-fazni PWM u gornjem desnom kutu.
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2007., 01:13   #77
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Montaza Ultre 120 na Asus P5K

Ponukan reakcijama ljudi kojima se ovaj (pre)teski cooler pomicao kad bi stavili plocu u vertikalu, te lose nalijegao na CPU zbog slabog pristiska kriznog ucvrscivaca na bazu coolera (spominjali su se primjeri umetanja novcica izmedju), ja sam presao na malo fool-proof rjesenje - sajbica od tvrde gume. Tako sam dobio jak pritisak, ali svejedno imam dozu sigurnosti da se nesto ne osteti ili pukne. Guma je 3mm.


Namucio sam se dok sam zavidao dijagonalne vijke na krizniku. Zbog umetnute gume, stoje malo poviseno i treba jednom rukom deformirati krakove i pritisnuti prema dole, a drugom zavidati duge vijke s oprugama, koje imaju tendenciju odletiti u oko, nos, usta ili neki drugi vitalni organ.

Nakon montaze, ostao sam sokiran "omjerom snaga":


Mjesta ima kao u prici, iako sam bio sumnjicav, zbog ogromnih heatpipova i visokih hladnjaka na ploci. Ovako to izgleda oko socketa.


Inace, ova Zalman STG term. pasta je daleko najvise user-friendly od svih koje sam dosada koristio (skoro sve AS, Titan i Chilltec). Nanosi se kao lak za nokte - malim kisticem u bocici. Dovoljno je gusta da se ne razlijeva uokolo, a opet rijetka da se lako nanosi. Nije provodljiva. Kakve su performanse, vidjet cemo za par dana.

Toliko za sada, do vikenda kad uhvatim vremena sve to pobacati u Monolita i konacno zavrsiti jos jednu fazu.
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2007., 18:44   #78
rams
80286
Moj komp
 
rams's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Dingolfing, DE
Postovi: 1,722
Citao sam negdje da nije najbolja performansama ta Zalmanova pasta, ali u svakom slucaju je bolja od stock zvakace

Inace odlican posao, ventilator ovako izgleda tako, neznam, mracno
__________________
rams je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2007., 20:59   #79
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Monolit je ziv! "It's aliiiiveeeee!" (c) Boris Karloff (r) 1932.
Pobacane sve komponente, prikopcano i djelomicno sredjeno kablovinje. Jos nije sve gotovo, jer me jos ceka zavrsno sredjivanje sitnicu iznutra i izvana, kao i zavrsetak vrata. Za sada potenciometri vise u zraku (i griju se nemilo, ne znam sto cu s njima...), kroz rupe u vratima. Detaljnije objasnjenje na kraju posta.

Mozda je do paste, a mozda je i do malo drukcijeg nacina montaze, ali temp. su pale za 2-3 C po jezgri. Prije sam izmedju baze i nosaca stavio par slojeva kartona, sve skupa cca. 2-3 mm, dok je sada oko 3mm debeli komad tvrde gume. Prije je bila AS Ceramique (stara par godina, mozda je i to faktor), sada je Zalman STG-1. Za sada, pasta ostaje. Zadovoljan sam.

Slike (znam da je to najinteresantniji dio).

Prvo, gornja komora:


Donja komora, poznata po svojoj zakrcenosti na stock P180:


Tuto kompleto:


To-do lista:
1. srediti sitnice oko ploce - kablove prednjeg panela (reset, I/O...), USBa i Firewirea.
2. sprovesti kabel za cooler buduce jace grafe (u planu je 8800 GTS/GTX, ali to ce malo pocekati) do razvodnika kablova, u 3,5" slotu.
3. zavrsiti prednja vrata - pleksi prozori su izrezani, samo trebam nabaviti crnu foliju i to poljepiti, te montirati na vrata; pricvrstiti i urediti potenciometre i njihove kablove.
4. zamjeniti prednje crvene ventove - ovi Xsilence su preglasni, a kad ih smanjim potenciometrom, smanjuje se i intenzitet svjetla.
5. moram smisliti sto cu s bocnim prozorom - da li da ga uopce rezem, i u kojem obliku (takodjer bi stavio crnu foliju na pleksi), ili ostavim sve stock.
6. neki front panel, tipa Zalmana MFC2 ili nekog USB LCD-a.

Toliko za sada, najvjerojatnije slijedeci vikend ce slijedeci update.
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2007., 00:38   #80
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
Calidor ovo izgleda savršeno, svaka čast za trud
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2007., 10:10   #81
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Preludo
Ove cijevi za kablovinje su wicked
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2007., 16:38   #82
Hellsing
Župnik
Moj komp
 
Hellsing's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: M. Losinj--Rijeka
Postovi: 497
jao,kako je to sad ,stvarno mi se svidja,ove cjevi su kul ideja,inace taj case je odlican,jos kad se ovako usminka aaaaaaa....




neces stavit case u Kejbleving job topic???
Hellsing je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2007., 16:55   #83
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Svaka čast

Ostao bez riječi, izgled cijevi je vrhunski
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2007., 17:12   #84
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
jako lijepo lord

sto se tice potenciometara, pusti ih nek se griju, nece im nista biti. ako nisu dosad riknuli i nece
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2007., 17:17   #85
Optik
________
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: .
Postovi: 773
Citiraj:
Autor Omega Pregled postova
sto se tice potenciometara, pusti ih nek se griju, nece im nista biti. ako nisu dosad riknuli i nece
Ma nije njemu do potenciometara nego su ispred usisnog ventilatora i onda on povlaci topli zrak koji dolazi do TR
Optik je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2007., 17:19   #86
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
ma da...
mislim da nemogu utjecati na toplinu zraka koji uvlace ventovi, a osim toga jednom kad i h stavi na stranicu mislim da to nema vise veze sa usisom i ventovima
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2007., 21:44   #87
White
Premium
Moj komp
 
White's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 142
odličan mod, svaka čast na trudu... iako ne znam kak ti se dalo tolko radit oko toga
ja bi puko odavno

al to sam samo ja...
White je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2007., 00:15   #88
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Fala, fala svima.
Evo, Optik je upucen u stanje - potovi su blizu otvora za usis (na donjem 5,25" slotu) pa bi bespotrebno grijali zrak koji bi onda bio usisan od venta na Ultri 120. No, to razmisljanje je bilo plod previse mozganja a premalo djelovanja. Danas sam za probu stavio potove na vrata, i s nutarnje strane direktno nalijezu na alu stranicu vrata. I rezultat je, pa, nekome proficu vjerojatno ocekivan, a meni potpuno iznenadjenje - vrata su preuzela hladjenje potova! Preko te male kontaktne povrsine se prenosi sva toplina, i sad su tek blago mlaki. Potovi = pwned!
Sry Optik, ali nema nista od deala, za sada potovi ostaju gore. Inace, deklarirani su na 4W maksimum, a kako su oba prednja crv. 120mm fana spojena na 1, opterecuju ga sa cca. 3.5W. Nije ni cudo da su se uzarili dok su slobodno visjeli.
Mozda cu ubuduce malo prerasporediti spajanje na potenc. Ionako moram ubaciti jos jednog, za regulaciju GFX fana (ili vise njih ).
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2007., 00:24   #89
Optik
________
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: .
Postovi: 773
Ma sve 5 osim kucista
Samo tako nastavi ,sto prije zamjeni xilence i fino te kablove jos dotjeraj

ps.zar ti nisi vec imao neku 8800gtx ?bar je tako pisalo u opciji "moj komp"
Optik je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2007., 00:30   #90
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Citiraj:
Autor Optik Pregled postova
Ma sve 5 osim kucista
Samo tako nastavi ,sto prije zamjeni xilence i fino te kablove jos dotjeraj

ps.zar ti nisi vec imao neku 8800gtx ?bar je tako pisalo u opciji "moj komp"
Eh, da bar. To mi je mracni predmet pozude.
Vec sam par puta bio korak do nje, ali uvijek mi nesto uleti ispred. Bas sam nasao najgori period da kupujem 3k+ kn grafu... umjesto da se strpim do debele zime.

Cak imam i HR-03 Plus spreman za nju, je*iga, ali cuci mi u kutiji, lappane i vec napola oksidirane baze.
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na