Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.09.2019., 14:19   #2641
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2019., 18:03   #2642
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
dobro izgleda skroz, steta za kontrast
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2019., 07:49   #2643
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,067
Šteta da, ali i dalje najbolji gaming IPS do sad, daleko. A čak i cijena ne bi trebala biti pretjerana. Preorder na amazon.de bio 430€ ili tak nešto ak se ne varam.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2019., 14:17   #2644
Brlja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
Gledam si zamijenit stari HP ZR24w s nekim 27" monitorom.

Uglavnom halam WoW, malo Dote, neki single player tu i tam. Nikakve CS-ove itd. Pa si razmisljam da mi ne trebaju neki ludi refresh rateovi, al ipak da je bar 75Hz s Freesyncom.

Inače imam RX580 8GB, a ne ovu Nvidiu iz siga...

Uglavnom mi je bitno da je 27", 1440p, da ima Freesync. Ne mora biti 144Hz pa se nadam da će se naći neki IPS od 75z.

Ja sam našao ovo
https://www.nabava.net/monitori/moni...aming-88201611

Vidim da V verzija ima ok reviewove na Amazonu. Kaj mislite jel valja to šta?

P.S. Do 3500kn

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: Brlja. 13.09.2019. u 14:35.
Brlja je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2019., 17:17   #2645
ibme74
Premium
 
ibme74's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Planet Zemlja
Postovi: 1,417
Evo pojavilo de nesto novo na nasem trzistu,

Rampage RM-165 27" 1080p 165Hz IPS Freesync 3xHDMI 1xDP (znaci da se moze koristiti Freesync sa Nvida karticama).

Klik

Jel mozda neko vec posjeduje taj monitor?
Ili da je vidio neku recenziju a da nije na turskom?
ibme74 je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2019., 20:20   #2646
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
1080p na 27" i nije bas neka sreca, da je 24" bio bi odlican.
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2019., 22:20   #2647
ibme74
Premium
 
ibme74's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Planet Zemlja
Postovi: 1,417
Meni je 27" 1080p sasvim ok, zanima ne neki osvrt na kvalitetu i ostalo

Zadnje izmijenjeno od: ibme74. 14.09.2019. u 02:36.
ibme74 je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2019., 01:50   #2648
Vekster
Premium
Moj komp
 
Vekster's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 83
Vekster je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2019., 11:17   #2649
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
Kakav li mu je kontrast, samo se to ceka
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 10:44   #2650
Johnnyninja
Registered User
 
Johnnyninja's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: zagreb
Postovi: 18
LG 27GL850, koja je kvaka kod ovog monitora?
nekako mi se pre dobar cini...
Johnnyninja je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 11:05   #2651
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
Ne mozes ga kupiti u Europi, jer je LG nesposoban izbaciti proizvod na trziste
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 11:11   #2652
Johnnyninja
Registered User
 
Johnnyninja's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: zagreb
Postovi: 18
Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
Ne mozes ga kupiti u Europi, jer je LG nesposoban izbaciti proizvod na trziste
Prosli tjedan poslao poruku na FB stranicu LG Hrvatska i dobio odgovor da je "raspoloziv uz narudzbu" sta god to znacilo, valjda bude u ducanima kroz neko vrijeme... nego pusti to, nije to valjda jedini keč?
Johnnyninja je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 11:27   #2653
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
Ima niži kontrast nego ostali IPS monitori, iako razlika između 750 i 1000 nije velika. Dosta ljudi prijavljuje i eye strain, ali to naravno ovisi od osobe do osobe.

Nadam se da ne očekuješ dobar HDR, jer HDR 400 je smeće i uopće ne bi trebao postojati. To je trn u oku svih monitora koji se HDR-om hvale.

Ali osim toga, nema minusa.
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 11:32   #2654
Johnnyninja
Registered User
 
Johnnyninja's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: zagreb
Postovi: 18
Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
Ima niži kontrast nego ostali IPS monitori, iako razlika između 750 i 1000 nije velika. Dosta ljudi prijavljuje i eye strain, ali to naravno ovisi od osobe do osobe.

Nadam se da ne očekuješ dobar HDR, jer HDR 400 je smeće i uopće ne bi trebao postojati. To je trn u oku svih monitora koji se HDR-om hvale.

Ali osim toga, nema minusa.
HDR me uopce ne zanima, nisam neko vrijeme druge monitore proucavao posto sam zapeo za ovoga. Jel znas mozda nesto u tom rangu s takvim speckama?
TN monitor nebi nikako, a VA cak i dolazi u obzir posto koristim monitor i za filmove itd.
Johnnyninja je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 11:36   #2655
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
imaš AU optronics modele, Asus PG279Q, Acer predator XB271HU, AOC AG271QG

sve isti panel, drugi proizvođač, i veća cijena, pate od bleeda
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 12:05   #2656
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
Imaš ovo što je mamutarka nabrojao, a kvalitetom ti idu ovako:

1. AOC AG271QG - dobar prikaz boja out of the box i dobar 1080p scaling, ali je daleko preskup monitor kod nas tako da je samim time i neisplativ.
2. Acer XB271HU - šanse da će imat najmanji BLB zbog načina izrade i ok 1080p scaling, i boje su out of the box nešto bolje nego kod Asusa. Trenutno ga možeš u Sancti dobiti za 4634kn ako imaš PBZ karticu.
3. Asus PG279Q - osim ako ne patiš na njegov izgled, nema ga nikakvog smisla uzeti kraj Acera ili AOC-a, jer od svih njih ima najgori QC i 1080p scaling, i prokleto je skup.

Nekad je bila opcija i Viewsonic XG2703 koji je među njima bio najbolja opcija, ali se više ne proizvodi i kod nas, a i općenito u Europi ga je dosta teško nać za neki prihvatljivu cijenu.

Od trenutnih opcija ti je još novi model od Gigabytea, FI27Q. No za taj model ćeš morat pričekati na recenzije.
Acer ima svoju Nitro seriju monitora koji bi bili no-brainer opcija, ali imaju problema sa flickerom i nisam siguran da je to ispravljeno sa zadnjim firmwareom.

Jedan od dosta zanemarenih modela je Acerov XF270HUA koji je nekako prošao dosta ispod radara. Out of the box je full točan s prikazon boja, brži je od AD27QD monitora i ne izgleda toliko napadno kako Predator serija. Samo sretno s nabavkom tog monitora kod nas.

Tako da ili uzmes nesto do ovog što sada postoji, ili čekaš LG, ili čekaš modele u drugom mjesecu od Acera, Viewsonica (to će kasnit kod nas) i Asusov refresh PG-a. Kako god, ne postoji savršen monitor i što god da odabereš nešto žrtvuješ, bilo da je to prikaz boja, brzina panela, QC ili nešto deseto.

Zadnje izmijenjeno od: xGAME. 23.09.2019. u 12:21.
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 12:26   #2657
Johnnyninja
Registered User
 
Johnnyninja's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: zagreb
Postovi: 18
ma joj vec tolko dugo oko toga mozgam, mislim da cu pricekati taj lg na kraju... mada brutalno si to srocio mozda i Acer padne nikad neznas.... ili nesto trece...
Johnnyninja je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 12:33   #2658
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
Znam kako ti je Ja eto već četiri godine čekam i čekam na neki dobar monitor. Znam sve 1440p, 144Hz modele, njihove specke i probleme do te mjere da znam sve njihove lude nazive, i još si nisam našao monitor.

Ovih dana će mi doći FI27Q da vidim kakav je pa javim dojmove.

Ako ne budem zadovoljan, najvjerojatnije čekam na LG. I to me full živcira s monitorima, činjenica da moraš biti spreman na lutriju i povrat nazad u trgovine. Taj cijeli proces je iscrpan i za kupca i za prodavača.

Gledao sam i VA opcije, ali tu me najviše smeta što su svi 27" 1440p zakrivljeni, a to ne želim. A i mišljenja sam da ako ne ides na 32-34" ultra wide monitor, kvalitetna ponuda VA modela za gaming je nepostojeća. Ako se ne varam svi trenutni 27" modeli koriste dosta loše panele, većinom Samsungove, i svi imaju isti set problema. I ponovo, svi su zakrivljeni.

Zadnje izmijenjeno od: xGAME. 23.09.2019. u 12:39.
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 12:51   #2659
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
Znam kako ti je Ja eto već četiri godine čekam i čekam na neki dobar monitor. Znam sve 1440p, 144Hz modele, njihove specke i probleme do te mjere da znam sve njihove lude nazive, i još si nisam našao monitor.

Ovih dana će mi doći FI27Q da vidim kakav je pa javim dojmove.

Ako ne budem zadovoljan, najvjerojatnije čekam na LG. I to me full živcira s monitorima, činjenica da moraš biti spreman na lutriju i povrat nazad u trgovine. Taj cijeli proces je iscrpan i za kupca i za prodavača.

Gledao sam i VA opcije, ali tu me najviše smeta što su svi 27" 1440p zakrivljeni, a to ne želim. A i mišljenja sam da ako ne ides na 32-34" ultra wide monitor, kvalitetna ponuda VA modela za gaming je nepostojeća. Ako se ne varam svi trenutni 27" modeli koriste dosta loše panele, većinom Samsungove, i svi imaju isti set problema. I ponovo, svi su zakrivljeni.

Ak te muče boljke LCDa, imaš EIZO FS2735, 27", 2k, 144Hz, naravno isto IPS al monitor je odličan, kolko sam čitao rivjue i gledao na YT, al i košta dosta, prišparat novce i kupit pravu stvar ili čekat budućnost dok ne izmisle nekaj novo i bolje.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 12:57   #2660
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
Ma taj Eizo uopće ne ubrajam iz dva razloga, košta preko 7k kn i nije isključen od problema koji prate ostale modele. Izašao je u isto vrijeme kad i XB i PG, i već sam ga onda istražio prek na prekoma.

Da, činjenica je da je to Eizo i da imaju najbolji qualty control od svih ostalih, ali davat preko 7k kn za 4 godine star panel mi je suludo. Kad je izašao je bio preko 8k ako se ne varam.

Edit: hah, još je poskupio u međuvremenu, sad je od 8k - 9k kod nas
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 13:15   #2661
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Da baš gledam, košta prek 8tkn.

Imam Predatora, BLB vidljiv u svakom kutu, jel mi vjeruješ da dok sam isprobao 144Hz, da ove očite LCD mane su pale u drugi plan
Da sam imao monitor običan (60Hz) mislim da bih ga vratio odmah.

U biti nema pravila, kak te zakači, "savršen monitor" ne postoji, postoji samo manje dobar.

Recimo, imao sam Filips, 27" 2k, ovdje je bio aktualan radi cijene, panel skoro pa bez greške, BLB praktički nepostojeći, a cijena i više neg primamljiva; i onda nabavim gejmerski koji je 2.5 puta skuplji od tog Filipsa i zadesi me BLB, iskreno, nije mi se dalo natezat s tim, a i ostali korisnici su javljali s tim "fjičurom" diljem planete. Kupit monitor eventualno ak su poslagani jedan pored drugog i upaljeni, onda istestirat i uzet onaj s najmanje "grešaka", al di naletit na takav dućan
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 13:28   #2662
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
Takvog dućana kod nas nema
Pitao sam Instar bio ako mogu prije kupovine vidjeti kod njih monitor pa sam dobio odjeb. Da se razumijemo, kužim i njih zašto to nedaju, ali daj onda barem posložite na police neke high end modele, a ne 22" gluposti. Al ok, ako to dućani ne žele, uvijek je tu 14 dana pravo povratka proizvoda
Isto i HGspot. Imaju tamo u Utrinama ogroman prostor i onda izlože par Dellovih monitora i ostalo prastari TN modeli -.-
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 14:02   #2663
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
Lijepo narucis preko webahopa, stigne, pogledas, imas 14 dana da se odlucis

Jbg, nema druge, ja sam tako mall
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 21:38   #2664
Johnnyninja
Registered User
 
Johnnyninja's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: zagreb
Postovi: 18
Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
uvijek je tu 14 dana pravo povratka proizvoda
nije mi ta politika bas jasna, u ducanu prilikom kupnje ne mozes pogledati u kakvom je stanju, ali imas pravo vratiti isti?
Johnnyninja je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 21:52   #2665
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Citiraj:
Autor Johnnyninja Pregled postova
nije mi ta politika bas jasna, u ducanu prilikom kupnje ne mozes pogledati u kakvom je stanju, ali imas pravo vratiti isti?
Zato jer znaju da postoje ljudi koji kupuju online i koji su zaštićeni.

Monitori su specifična stvar i svak pametan ih kupuje online no iz vlastitog bezobrazluka znam zašto dućani ne daju isprobavanje. Prvi ja odem u dućan koji ima izložen komad hardwarea ili ga možeš isprobati, isprobam ga i onda ga kupim online tamo gdje je najjeftinije. Jeftinije, bolje jamstvo i nikad otvarana kutija
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 21:55   #2666
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Monitore i mobove kupujem iskljucivo online, ali uvijek sam pazljiv s ambalazom ako se dogodi da ga vracam da bar malo olaksam trgovini i ne ostavim kupus u kutiji.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2019., 18:54   #2667
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
Vidim u BH prodavnicama se vec moz ekupiti ovaj LG, imaju na stanju https://www.plus.ba/bs/product/24179...7gl850-b-gamin
Kako to da nema u Hr
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2019., 21:36   #2668
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,493
Benq PD2700Q

Tražim što ozbiljniji monitor do ~ 2000 kn
Za duži "uredski" tip korištenja, igre 0 bodova

Imam priliku kupiti Benq PD2700Q ili Dell U2518D za otprilike istu svotu novaca.

Koji biste vi uzeli. Monitor mi je 50 cm od očiju i to ne mogu promijeniti.
To je premalo ili ok za 27" ekran ?

Benq je stariji model sa neuglednim širokom bazelima, ali koliko sam shvatio viša klasa monitora od Dell-a ?
Doom je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2019., 19:38   #2669
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
Prošli tjedan sam uzeo Gigabyte FI27Q, nasljednika AD27QD monitora koji slovi kao jako dobar monitor.

Pa evo nakon nekoliko dana korištenja moj overview.




The good:

Kvaliteta izrade i premium feel - stvarno nemam što loše za reći po pitanju toga. Monitor i stalak su stvarno super izrađeni, ne klima se na najmanje pokrete po stolu i izgleda freaking nice na stolu

Prikaz slike - melem za oči, boje su poprilično dobre i ima dosta opcija za kalibraciju. Panel je fake 10-bitni (8 + FRC) pa su boje dosta življe nego što je to slučaj kod sRGB monitora. No meni
osobno je samim time sve oversaturated, pogotovo crvena boja pa sam se dosta morao natezati s postavkama da to u red dovedem. Ali kad se jednom dovede, stvarno super izgleda, pogotovo u igrama.

Kontrast - IPS je poznat po tome da ima loš kontrast, ali za ovaj monitor mogu reć da je iznenadio. Naravno, nije to VA kvaliteta kontrasta, ali za jedan IPS i pogotovo za gamerski monitor,
kontrast je full dobar. Kod AD27QD su već mjerili 1100-1200, a ovaj isto tu spada.

Nema mrtvih ili stuck piksela - nemam što za nadodati na to, osim da je GB ulužio daleko više truda u QC nego trenutno bilo koja druga firma koja izrađuje monitore.

Minimalan BLB - jedino gdje ga ponekad opazim je kod lijevog ruba monitora, i to samo u tamnim scenama ili tamnoj pozadini. No, ipak je malo preizraženiji kad ga uočim, no ništa (pre)strašno.

IPS glow u granicama normale - IPS i glow ne ide jedno bez drugog pa makar kupili i najskuplji monitor. Nešto je izraženiji kod donje lijeve strane monitora i također malo je preizražen
na tamnim scenama, no ako se dobro pozicionira ispred očiju se percepcija drastično smanji.

G-Sync compatible - ponovo ništa za dodati, osim da radio out of the box bez problema.


The bad:

Zbugan firmware - stvar koja me najviše živcira. Znači izluđuje me. Evo scenarij: Recimo da stavim Picture mod na Standard (to je ono Standard, FPS, Movie, etc.) i monitor mi ode u sleep mode,
zbrejka mi Overdrive postavke i zalocka me iz nje te više ne mogu birati između Fast, Balanced i Picture Quality. I što se dogodi, da mi baci na Picture Quality što je ispod Balanced i response time je znad 10-12 ms.

Drastičan Overshoot u Fast modu ako FPS padne ispod 70 - isto kao i AD27QD, i ovdje je overshoot jednostavno prejak kada FPS padne prenisko. To se više manje eliminira ako se monitor stavi u
Balanced mod i onda radi ok.

White halo efekt oko teksta kad se scrolla - ne uvijek, ali ponekad se iz ni sam ne znam kojeg razloga pojavljuje neki bijeli zbluran efekt oko teksta prilikom scrollanja i umara oči pošto stvara distrakciju.
Nestane kad recimo promijenim neku postavku i vratim nazad na staro. Ali kome se to da raditi.

sRGB mod je dosta ograničen postavkama - na žalost monitor je primarno zamišljen da radi u 10 bitnom modu, dok je sRGB dosta zanemaren. Dok u 10bitnom modu možete sve živo i neživo mijenjati,
u sRGB-u možete samo Dynamic Contrast i Vibrance što je daleko nedovoljno da se monitor namjesti za korištenje u tom modu. Ne bi to bio takav problem da 99% softwera nije rađeno za sRGB color space.

HDR 400 - mislim da nema tu smisla puno pisati, ali HDR 400 je smeće, ne samo ovdje, nego u svakom monitoru. To ne bi ni smio biti minimalni uvjet za HDR.


Dodatna obzervacija:

Uz taj monitor na stolu imam i LG 24GM77, 144Hz TN monitor koji je dan danas jedan od najboljih TN monitora što se može imati. I mogu sa lakoćom potvrtditi da GB nije puno sporiji od tog TN na golo oko.
Da, TN je još uvijek brži i kuži se to, ali relano side to side razliku ćete vidjeti samo ako je tražite.


Zaključak:

Vraćam monitor i tražim povrat. Za monitor od 5k kn ne mogu proći preko takvih propusta. No, mišljenja sam da ako se riješe ove gluposti s updejtom firmwarea da bi to mogao biti jedan prokleto dobar monitor.
U dolasku je i P verzija koja obećava 10 bitnu izvedbu uz HDR pri 165 Hz. Iako to mi ništa ne znači jer je HDR 400 beskoristan.

Zadnje izmijenjeno od: xGAME. 02.10.2019. u 17:43.
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2019., 21:43   #2670
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Ak te muče boljke LCDa, imaš EIZO FS2735, 27", 2k, 144Hz, naravno isto IPS al monitor je odličan, kolko sam čitao rivjue i gledao na YT, al i košta dosta, prišparat novce i kupit pravu stvar ili čekat budućnost dok ne izmisle nekaj novo i bolje.
Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
Ma taj Eizo uopće ne ubrajam iz dva razloga, košta preko 7k kn i nije isključen od problema koji prate ostale modele. Izašao je u isto vrijeme kad i XB i PG, i već sam ga onda istražio prek na prekoma.

Da, činjenica je da je to Eizo i da imaju najbolji qualty control od svih ostalih, ali davat preko 7k kn za 4 godine star panel mi je suludo. Kad je izašao je bio preko 8k ako se ne varam.

Edit: hah, još je poskupio u međuvremenu, sad je od 8k - 9k kod nas
Imao iste dvojbe nakon što je moj stari DELL 2711 odapeo. Nekako u to vrijeme je Destro prodavao svoj FS2735 u pola cijene i sa garom. Ugrabio ga, trebalo mi je malo da se naviknem i sad ga ne dam nikom. EIZO ostaje na stolu do daljnjeg.
Garro je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na