Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.05.2016., 00:11   #1
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
ergonomska tipkovnica?

Moj stara dobra Microsoft Wireless Laser Keyboard 6000 v2.0 je riknula na neki čudan način, otišao na godišnji, komp ugašen, upaljen nakon tjedan dana, tipkovnica samo roka po lijevom i desnom alt-u i to je to, miš radi. RIP
Sad tražim neku poluergonomsku udobnu za pisanje, a da nije baš neka full ergonomija tipa kinesis advantage
Mekani palm rest skoro obavezan, pokoja multimedia tipka ne škodi. Poželjno da bude mekana, a ne neka prstolomka da moram udarati po tipkama. Gamerske i mehaničke bi preskočio jer nisam navikao na to, a i treba mi za svakodnevno surfanje i rad.
Gledam što se kod nas vrti po shopovima i nažalost nalazim od sličnih samo:
Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000
Logitech K350 wave

Našao neke reviewe npr. ove:
http://allthingsergo.com/blog/review...yboard-review/
http://allthingsergo.com/blog/review...omic-keyboard/

Ako ima netko iskustava ili prijedlog još koje tipkovnice, zanimalo bi me.

Za obje nažalost čitam i dobrih i loših stvari, da tipke otvrdnu nakon kratkog vremena, da se izližu,...
Na mojoj staroj 6000 tipke nisu otvrdnule niti za nekoliko godina, miš je oduvijek bio lošiji dio kompleta, ali je nadživio tipkovnicu. Dok za razliku na MS Comfort Curve Keyboard 3000 su mi tipke za par mjeseci užasno otvrdnule pa me sad malo frka i za ovu gore navedenu.

Kako je i miš već koma, u obzir dolaze i kombo, ali najsličnije što MS ima u ponudi je Sculpt Comfort Desktop ili ovaj full ergo Sculpt Ergonomic Desktop makar mi se na obje ne sviđa miš, to bi najradije zasebno kupio.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2016., 02:19   #2
KhongLo
Registered User
Moj komp
 
KhongLo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 695
Pretpostavljam da si za Natural Ergonomic 4000 već vidio hrpu dojmova i mišljenja, ali dodat ću i ja još par komentara. Neka se nađe . Tipkovnicu sam koristio svakodnevno zadnjih godinu i pol. Za kompom provedem minimalno 5-6 sati dnevno, a neki prosjek bi bio 10-12 h. Ako izuzmemo to da ponekad igre igram koristeći gamepad, onda je to otprilike i vrijeme koje je tipkovnica u uporabi.

Palm rest mi je odličan. Nije mi niti premekan niti pretvrd. Imam nešto veće šape, a veličinom mi je taman. Tek nedavno su se na njemu pojavili prvi znakovi vremena - materijal se blago izlizao na mjestima na kojima držim dlanove. Na lijevoj strani je to nešto izraženije jer mi ta ruka više vremena provede na tipkovnici. Očekivao sam da će se to izlizati već nakon 2-3 mjeseca korištenja, pa mi je godinu+ dana bilo ugodno iznenađenje.

Multimedijske tipke su tu i odrađuju svoju funkciju, pa tu nemam što posebno za prokomentirati. Ima još i nekoliko tipki kojima se pomoću softvera mogu pripisati makronaredbe, pa to može biti zgodna stvar.

Osobno nisam primijetio da su tipke otvrdnule tijekom korištenja. Uzmi u obzir da imam nešto težu ruku i da pritiskanje tipki na tipkovnici nije radnja koju obavljam s nekom posebnom nježnošću, brigom i pažnjom, pa je moguće da to samo ja nisam primijetio te da ne mora nužno biti isto i kod ostalih ljudi.

Od tipki se parcijalno izlizalo slovo D i otvorena uglata zagrada na tipki F koja je naknadno otisnuta (tipkovnica mi je došla s US layoutom i već su na njoj bili dodani hrvatski znakovi). Na ostalim tipkama se vidi da su korištene, ali tek kad na to obratiš pažnju. Kad baciš letimični pogled na tipkovnicu, to se ni ne skuži. Nemam baš toliko dobru kameru na mobitelu da to poslikam sad u mraku, ali mogu nabaciti koju sliku sutra po danu ako se sjetim i ako te uopće interesira.

Tipkovnicu sam preporučio još dvoje ljudi kojima je primarni kriterij bio ugodnost korištenja za 8+ sati dnevno, ali i da cijena nije neka astronomska, te oboje kažu da su se preporodili otkad su je nabavili.

Stekao sam dojam da se - zbog split dizajna - ova tipkovnica ljudima na prvu ili svidi ili ne. Svi koji su je kod mene vidjeli i probali ili su bili oduševljeni ili su mi uputili zgrožen pogled i pitanje u stilu kak na tom možeš išta raditi? Iste komentare dobivaju i ovo dvoje koji su tipkovnicu kupili na moju preporuku. Mislim da ljudima koji mogu tipkati bez konstantnog gledanja u tipkovnicu taj split dizajn ne bi trebao predstavljati problem, no ako netko redovito koristi programe u kojima ima jako puno shortcuteva koji uključuju kombinacije lijevog CTRL-a/SHIFT-a/ALT-a i još nekog slova, tada to može postati prilično nezgrapno. Nešto se može riješiti korištenjem makroa, no tu su opcije prilično limitirane (12 makro tipki). Čuo sam da ljudi koji koriste Photoshop, Adobe Premiere i slične programe koriste stvarno puno shortcuteva, pa njima ova tipkovnica vjerojatno ne bi bila najbolji izbor. Ja na poslu uglavnom koristim programe u kojima većinu toga ili čak sve mogu odraditi editirajući tekstualne datoteke i za to koristim Vim ili neki editor koji ima plugin za Vim, pa mi shortcuti ne predstavljaju nikakav problem.

Sutra bi mi trebala doći Cooler Master Storm Quickfire XT, no još uvijek se premišljam da li da Natural Ergonomic odmah stavim na Njuškalo ili da je zadržim još neko vrijeme. Quickfire nisam kupio zato što mi Natural Ergonomic više ne odgovara iz bilo kojeg razloga, nego isključivo zato što sam već neko vrijeme imao želju isprobati mehaničku tipkovnicu i ova mi se činila kao solidan izbor za početak. Uz to, tješim se da sam dovoljno mlad da mi manjak ergonomije neće previše negativno utjecati na kompletnu krvnu sliku
KhongLo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.05.2016., 10:07   #3
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Citiraj:
Autor KhongLo Pregled postova
Palm rest mi je odličan. Nije mi niti premekan niti pretvrd. Imam nešto veće šape, a veličinom mi je taman. Tek nedavno su se na njemu pojavili prvi znakovi vremena - materijal se blago izlizao na mjestima na kojima držim dlanove. Na lijevoj strani je to nešto izraženije jer mi ta ruka više vremena provede na tipkovnici. Očekivao sam da će se to izlizati već nakon 2-3 mjeseca korištenja, pa mi je godinu+ dana bilo ugodno iznenađenje.
Takav palm rest se meni poklazao odličan na staroj tipkovnici, zato me i privlači opet MS. Ne znam kakav je logi wave po tom pitanju.

Citiraj:
Od tipki se parcijalno izlizalo slovo D i otvorena uglata zagrada na tipki F koja je naknadno otisnuta (tipkovnica mi je došla s US layoutom i već su na njoj bili dodani hrvatski znakovi). Na ostalim tipkama se vidi da su korištene, ali tek kad na to obratiš pažnju. Kad baciš letimični pogled na tipkovnicu, to se ni ne skuži. Nemam baš toliko dobru kameru na mobitelu da to poslikam sad u mraku, ali mogu nabaciti koju sliku sutra po danu ako se sjetim i ako te uopće interesira.
Sinoć sam kontaktirao futuru it za koju je nabava izbacila da je najjeftinija tamo i dobio info da je isključivo US layout i da nema naših oznaka što je loše. Moram ostale shopove ispitati.
Slike nisu bitne, više me zanima iskustvo s korištenjem.

Citiraj:
Stekao sam dojam da se - zbog split dizajna - ova tipkovnica ljudima na prvu ili svidi ili ne. Svi koji su je kod mene vidjeli i probali ili su bili oduševljeni ili su mi uputili zgrožen pogled i pitanje u stilu kak na tom možeš išta raditi? Iste komentare dobivaju i ovo dvoje koji su tipkovnicu kupili na moju preporuku. Mislim da ljudima koji mogu tipkati bez konstantnog gledanja u tipkovnicu taj split dizajn ne bi trebao predstavljati problem, no ako netko redovito koristi programe u kojima ima jako puno shortcuteva koji uključuju kombinacije lijevog CTRL-a/SHIFT-a/ALT-a i još nekog slova, tada to može postati prilično nezgrapno. Nešto se može riješiti korištenjem makroa, no tu su opcije prilično limitirane (12 makro tipki). Čuo sam da ljudi koji koriste Photoshop, Adobe Premiere i slične programe koriste stvarno puno shortcuteva, pa njima ova tipkovnica vjerojatno ne bi bila najbolji izbor. Ja na poslu uglavnom koristim programe u kojima većinu toga ili čak sve mogu odraditi editirajući tekstualne datoteke i za to koristim Vim ili neki editor koji ima plugin za Vim, pa mi shortcuti ne predstavljaju nikakav problem.
Tako ti je sa svom opremom, na poslu već godinama koristim Logitech trackman wheel, onaj stari žični i kolege se zgražaju kako tako nešto uopće mogu koristiti Što reći, primitivci Da ne velim da mi je čistačica uspjela s*ebati one jastučiće koji ga drže da ne kllže po stolu, morao sam joj objasniti da se to ne smije klizati po stolu. Nevjerojatno izdržljiv komad hardvera, nikako da se podere. Za usporedbu, Microsoft trackball eplorer na palac se potrošio odmah nakon isteka garancije, otišlo ležište kuglice, počelo grebati kod okretanja.

Ovo za shortcute mi nije jasno, zašto bi imao problema s time?
Koristim ih dosta, naročito na poslu, npr. alt+F3 je search u programu kojeg najviše koristim za pisanje koda i ima tako nekih blesavih shortcuta

Meni je veći problem što veliki dio posla još moram obavljati mišem, a sve ove tipkovnice su dosta široke pa je pomak ruke do miša velik. Nažalost, to je kompromis, tipkovnica bez numeričkog dijela bila bi bolja, ali toga se (zasad) nisam spreman odreći.

Ovaj Tech npr. mi se sviđa po ideji, ali nisam spreman iskrcati toliko love:
http://allthingsergo.com/blog/review...yboard-review/

Citiraj:
Uz to, tješim se da sam dovoljno mlad da mi manjak ergonomije neće previše negativno utjecati na kompletnu krvnu sliku
Ovisi koliko si mlad, jednom kad zglobovi počnu zezati, onda je pušiona i traže se ergonomičnija rješenja.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2016., 11:21   #4
KhongLo
Registered User
Moj komp
 
KhongLo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 695
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Sinoć sam kontaktirao futuru it za koju je nabava izbacila da je najjeftinija tamo i dobio info da je isključivo US layout i da nema naših oznaka što je loše. Moram ostale shopove ispitati.
Ja sam svoju kupio u Modulu Devet, pa možeš kod njih pitati da li još uvijek prodaju tipkovnice s našim znakovima. Iako ja nisam htio da ima naknadno dodane hrvatske znakove, oni su u trenu kad sam kupovao tipkovnicu bili jedini koji su je imali na lageru, pa nisam imao previše izbora, no ta želja da tipkovnica ima ili nema HR znakove je ionako stvar osobnog ukusa. Što se tiče same trgovine, s njima sam imao dobro iskustvo jer tipkovnica koja mi je prvotno došla je imala brutalno lošu space tipku koja je bila vrlo kruta i teško se vraćala u prvotni položaj nakon pritiska. To sam im prijavio, vratio tipkovnicu i u roku od par dana sam dobio novu.

Citiraj:
Slike nisu bitne, više me zanima iskustvo s korištenjem.
Mislim da sam pokrio manje-više sve svoje dojmove, ali ako te još nešto zanima, slobodo pitaj.

Citiraj:
Ovo za shortcute mi nije jasno, zašto bi imao problema s time?
Koristim ih dosta, naročito na poslu, npr. alt+F3 je search u programu kojeg najviše koristim za pisanje koda i ima tako nekih blesavih shortcuta

Meni je veći problem što veliki dio posla još moram obavljati mišem, a sve ove tipkovnice su dosta široke pa je pomak ruke do miša velik. Nažalost, to je kompromis, tipkovnica bez numeričkog dijela bila bi bolja, ali toga se (zasad) nisam spreman odreći.
Shortcuti koji su na lijevoj strani nisu nikakav problem, ali ako imaš npr. kominacije CTRL+H, CTRL+SHIFT+U ili ALT+F7 i desna ruka ti je cijelo vrijeme na mišu te to sve moraš postiskati lijevom rukom, onda je to malo teže na split tipkovnici u odnosu na klasičnu, naročito ako nemaš veće dlanove i dulje prste. Naravno, možeš koristiti za to desni CTRL ili SHIFT, ali tada se cijeli trebaš izvinuti da bi izveo tu radnju. Našao sam video koji dobro prikazuje ono na što mislim.

Što se tiče numeričkog dijela tipkovnice, tu te u potpunosti razumijem jer i sam imam istu dilemu već godinama. Ne treba mi numpad 24/7, ali kad mi treba, onda stvarno dobro dođe

Citiraj:
Ovisi koliko si mlad, jednom kad zglobovi počnu zezati, onda je pušiona i traže se ergonomičnija rješenja.
Tražio sam ergonomičniju tipkovnicu zbog prevencije, a ne zato što već imam problema, ali vjerujem da je dosta gadno kad zglobovi počnu zezati.
KhongLo je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2016., 13:10   #5
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Hvala.
Baš taj space čitam na nekim reviewima da je problematičan, a sad možda je problem samo do nekog lošeg primjerka, a ne generalno.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2016., 17:26   #6
G.ost
Premium
Moj komp
 
G.ost's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb / Malešnica
Postovi: 185
evo ja moram pohvaliti k350, imam ju već 6-7 godina i tek sad pokazuje manje probleme sa određenim tipkama koje se više koriste, osjeti se lagano "zapinjanje" najbolji opis kaj mogu dati.
izgledom je kao nova i tu nema nikakve izlizanosti slova, a i palm rest je isto kao nov, inače svakodnevno sam pred kompjuterom bar nekoliko sati tako da je dosta "prošla"
prednost je kaj je bežična i služi mi kao daljinski kad nešto gledam i super hvata do nekih 10 metara, i trajanje baterija je super, mislim da sam ih samo 3 puta promijenio od kad ju imam..
G.ost je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2018., 14:42   #7
Mortal
Rambus 3xtr1m
Moj komp
 
Mortal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Umag
Postovi: 2,694
Ajme ajde da ja podignem temu.

Meni još radi Microsoft Wireless Laser Keyboard 6000 v2.0 i probao sam ju zamijeniti normalnom ravnom tipkovnicom i nikako se naviknuti. POnovo sam ju vratio, ali hoću drugu tipkovnicu fakat ju imam predugo.

E pitanje, imali netko sculpt ergonomic?
https://www.centro.hr/sculpt-ergonom...5kv-00005.aspx

Da li se teško na to naviknuti? Da ne kupujem još jednu tipkovnicu i onda prodajem...
__________________


Ryzen 7 2700X
Sonic Tower rev.1 (polirani) + 12cm Chieftec
2x 8gb Crucial
B450 Aurus Elite
Segate 500GB Server edition
Silwerstone Strider 560W +12@11.97-11.94V
GTX 1060
Samsung p2770, Hanns G 22' landscape
Samsung pleomax& Microsoft Sidewinder
Kensington Duo Wawe Pad



1. 2xP3 933, Intel OR840 Server, PCI MX440, 4x128Mb Rambus, 80gb segate, SmartBox 400W
2. P4 2.0 wille, Intel i850, 4x128 Rambus, GF2 GTS PRO, 80gb segate, MS 480w
3. P4 1.6 willie@2.0 - Abit th7 II, 4x128Mb Rambus@ 1078mhz, 9000pro, 80gb segate, silwerstone 400w
3 x Prestigio 710, 3 x Microsoft Optical desktop v2.0


i5 530
640gb
1x4gb, 1x2gb ddr3
GT330M
16' wide - white body
Harman Kardon
MX revolution
Online with nokia E70



Battery grip
Beercan: 35-70, 28-85, 35-105, 70-210
Minolta: 28-80, 35-70, 28-100, 35-80, 28-105xi, 75-300
Sigma: 35-70, 28-135, 18-200, 70-300
Sony: 18-70, 55-200
m42: Zenit 135mm, Crestar 135mm, Helios 44m




Mortal je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2018., 22:59   #8
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Imam ja i nije problem, dapace isto su mi ravne tipkovnice sad cudne za popizditi i tesko bi se vratio na takvu. Ali meni je to uvijek bilo fora i mislim da najmanje zadnjih 10godina vozim te MS ergo tipkovnice pa nisam bas najobjektivniji. Sculpt je kvalitetom 3 puta bolji od Ergonomic 4000 verzije ali ni ova nije bas najbolja. Ovaj skaj/guma za nasloniti ruke se haba relativno brzo (zguzvano izgleda ali ne cini se da ce se strgati) i na misu se guma kod palca haba. Tak da ak ti je bitno da ti battlestation izgleda pic pic onda ovo bas i nije najbolja investicija. S druge strane ja sam dnevno za tom tipkovnicom po 10ak sati pa uzmi i to u obzir (zato i pikiram te ergo tipkovnice, i obavezno koristi onaj podlozak). Cijena je za tu kvalitetu puno pretjerana al ono, svako ima svoje guste.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2018., 13:30   #9
Mortal
Rambus 3xtr1m
Moj komp
 
Mortal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Umag
Postovi: 2,694
Nisam očekivao da će netko odgovoriti na ovaj thread

Drago mi je da nas ima još na ergo tipkovnicama. Dakle sculpt preporuka. Ima li drugih proizvođača sa sličnim? Sculpt je i nagnut prema nazad, kako je sa time?
__________________


Ryzen 7 2700X
Sonic Tower rev.1 (polirani) + 12cm Chieftec
2x 8gb Crucial
B450 Aurus Elite
Segate 500GB Server edition
Silwerstone Strider 560W +12@11.97-11.94V
GTX 1060
Samsung p2770, Hanns G 22' landscape
Samsung pleomax& Microsoft Sidewinder
Kensington Duo Wawe Pad



1. 2xP3 933, Intel OR840 Server, PCI MX440, 4x128Mb Rambus, 80gb segate, SmartBox 400W
2. P4 2.0 wille, Intel i850, 4x128 Rambus, GF2 GTS PRO, 80gb segate, MS 480w
3. P4 1.6 willie@2.0 - Abit th7 II, 4x128Mb Rambus@ 1078mhz, 9000pro, 80gb segate, silwerstone 400w
3 x Prestigio 710, 3 x Microsoft Optical desktop v2.0


i5 530
640gb
1x4gb, 1x2gb ddr3
GT330M
16' wide - white body
Harman Kardon
MX revolution
Online with nokia E70



Battery grip
Beercan: 35-70, 28-85, 35-105, 70-210
Minolta: 28-80, 35-70, 28-100, 35-80, 28-105xi, 75-300
Sigma: 35-70, 28-135, 18-200, 70-300
Sony: 18-70, 55-200
m42: Zenit 135mm, Crestar 135mm, Helios 44m




Mortal je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2018., 23:03   #10
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Ne ne, treba tipkovnica biti nagnuta prema naprijed. Isto, presli su na magnete za prihvat ovog plasticnog postolja. Radi vrhunski. Kad sam kupovao nisam mogao naci nista bolje od ovog za neku 'normalnu' cijenu. Bilo je nekih egzoticnih jos komada ali puno preskupo. Isto nisam siguran dal je ovo bila preporuka bas , ali ako hoces tipkovnicu u dva dijela onda je po meni to to. Javi ako vidis nesto zanimljivo jer ja alternativu u tom budzetu oko 100eura nisam vidio.
hash je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.11.2018., 14:25   #11
Mortal
Rambus 3xtr1m
Moj komp
 
Mortal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Umag
Postovi: 2,694
Stigla tipkovnica i prekrasna je. Ali treba se naučiti radit na njoj. Stalno lovim T sa desnom rukom. Nepravilno pišem
__________________


Ryzen 7 2700X
Sonic Tower rev.1 (polirani) + 12cm Chieftec
2x 8gb Crucial
B450 Aurus Elite
Segate 500GB Server edition
Silwerstone Strider 560W +12@11.97-11.94V
GTX 1060
Samsung p2770, Hanns G 22' landscape
Samsung pleomax& Microsoft Sidewinder
Kensington Duo Wawe Pad



1. 2xP3 933, Intel OR840 Server, PCI MX440, 4x128Mb Rambus, 80gb segate, SmartBox 400W
2. P4 2.0 wille, Intel i850, 4x128 Rambus, GF2 GTS PRO, 80gb segate, MS 480w
3. P4 1.6 willie@2.0 - Abit th7 II, 4x128Mb Rambus@ 1078mhz, 9000pro, 80gb segate, silwerstone 400w
3 x Prestigio 710, 3 x Microsoft Optical desktop v2.0


i5 530
640gb
1x4gb, 1x2gb ddr3
GT330M
16' wide - white body
Harman Kardon
MX revolution
Online with nokia E70



Battery grip
Beercan: 35-70, 28-85, 35-105, 70-210
Minolta: 28-80, 35-70, 28-100, 35-80, 28-105xi, 75-300
Sigma: 35-70, 28-135, 18-200, 70-300
Sony: 18-70, 55-200
m42: Zenit 135mm, Crestar 135mm, Helios 44m




Mortal je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2018., 15:04   #12
Jajaj
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 21
Mi na poslu imamo i Ergonomic 4000 i Sculpt. Meni je osobno draza Ergonomic 4000. Smeta me rupa u sredini Sculpta i ne mogu se na to naviknuti.
A sto se tice vjezbe, ja sam prosao tutoriale na https://www.typingclub.com/ i sad vise ne mogu smisliti ravnu tipkovnicu. Cak sam si i za doma uzeo Ergonomic 4000.
Jajaj je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2019., 14:02   #13
Mortal
Rambus 3xtr1m
Moj komp
 
Mortal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Umag
Postovi: 2,694
Da javim update, uzeo sam za probu mehaničku tipkovnicu. I to nakon 10 godina na microsoftu. Sviđa mi se preciznost tipkanja, ali ergonomija je sr....e.
__________________


Ryzen 7 2700X
Sonic Tower rev.1 (polirani) + 12cm Chieftec
2x 8gb Crucial
B450 Aurus Elite
Segate 500GB Server edition
Silwerstone Strider 560W +12@11.97-11.94V
GTX 1060
Samsung p2770, Hanns G 22' landscape
Samsung pleomax& Microsoft Sidewinder
Kensington Duo Wawe Pad



1. 2xP3 933, Intel OR840 Server, PCI MX440, 4x128Mb Rambus, 80gb segate, SmartBox 400W
2. P4 2.0 wille, Intel i850, 4x128 Rambus, GF2 GTS PRO, 80gb segate, MS 480w
3. P4 1.6 willie@2.0 - Abit th7 II, 4x128Mb Rambus@ 1078mhz, 9000pro, 80gb segate, silwerstone 400w
3 x Prestigio 710, 3 x Microsoft Optical desktop v2.0


i5 530
640gb
1x4gb, 1x2gb ddr3
GT330M
16' wide - white body
Harman Kardon
MX revolution
Online with nokia E70



Battery grip
Beercan: 35-70, 28-85, 35-105, 70-210
Minolta: 28-80, 35-70, 28-100, 35-80, 28-105xi, 75-300
Sigma: 35-70, 28-135, 18-200, 70-300
Sony: 18-70, 55-200
m42: Zenit 135mm, Crestar 135mm, Helios 44m




Mortal je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2019., 20:44   #14
p3c3k
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 124
Koristim Microsoft Sculpt Ergonomic tipkovnicu i Sculpt Ergonomic mis, preko 4 godine. Tada kod nas nije bilo Desktop bundlea za kupiti pa sam uzeo zasebno tipkovnicu i mis (svaki ima svoj reciever). Nakon toliko vremena tipkanja po njima, tipka 'č' je jednostavno dobila lufta i otisla u nepovrat (nagadamo da je kod usisavanja povucena i unistena)
Nakon toliko godina opet sam investirao u istu, samo sam ovaj put kupio Desktop bundle. Usisavac vise ne ide ni blizu nje

Bolju tipkovnicu nisam imao prilike koristiti i nakon dugo navikavanja na nju, ne bi je mijenjao ni za sto.
Ako je neko zainteresiran za tipkovnicu (HR layout) bez slova 'č' neka se javi privatnom.
p3c3k je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2019., 22:57   #15
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Ima netko iskustva s tipkovnicama koje imaju touchpad?
Nabavio upogodnio Ergonomic 4000 i sporo se privikavam na istu. Nekako mi ne leži ovaj dio gdje mi u najgornjem redu desna ruka ima 3 tipke više nego lijeva
Drugo, nekako mi preširoka cijela skalamerija, daleko mi je posezati desnom rukom do glodavca. Sve više razmatram sculpt koja nema numerički dio i hod ruke do glodavca je manji. Možda bi trebalo nekoliko onih tutoriala provrtiti da se u muscle memory zapeče novi layout. Što se tipki tiče, stara Microsoft Wireless Laser Keyboard 6000 mi je nekako imala ugodnije tipke, kraći hod i mekše.
Frend se kune da mu je neka stara lenovo s trackpointom najbolja na svijetu jer ne mora miša koristiti.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na